pelincift pelincift

1350 posts   262569 followers   601 followings

Pelin Çift  📩 iletişim: sosyalmedyaGO@gmail.com

http://youtube.com/PelinCiftTv

Küçük dostum erkencisin. Depremden korktun mu sen de? Hepimize geçmiş olsun 🐢

Duygularıma tercüman olmuşsunuz @esrayerebakan 🇹🇷
248, ezber et kızım bu rakamı. Henüz 3 aylıktın tam 248 kişi senin geleceğin, özgürlüğün ve namusun için can verdiğinde. Seni yatağın üzerine öylece bırakıp ne olup bittiğini anlamaya çalışırken hissettiğim korkuyu ömrümün sonuna kadar unutamam, unutmamalıyım da zaten. Sen cesur bir milletin evladısın. Bu şerefi ömür boyu bir rozet gibi taşımalısın.

248.. içlerinde senin yaşında evladı olanlar da vardı. Henüz evlat sevgisini tatmayanlar da. Hatta söz verdikleri sevgililerini bir daha göremeyenler de. Bir Halil İbrahim vardı mesela kıyamete kadar on beşinde kalacak. On beş...
İman etmek ne büyük lütuf. Bir gün kavuşacaklarını bilmeseler nasıl dayanırlar?
Tuzakların en büyüğünü gördü bu gözler. Menfaatleri öyle emretmediğinden olanları
müsamere zannedenleri de. Hem de aynı gece.

O gece olanlardan bahsederken 'ama' ile başlayanları affedemedim hala. Meclise atılan o bomba, tüm amaları hükümsüz kılar, kılmalıdır oysa. Sen şunu unutma, o gece kurşun sıkanlar, Şanlı Türk askeri değildi. Onlar, üniforma hırsızı hainlerdi.
Kızım, eğer bir gün doğruyu seçemeyecek kadar karışırsa aklın, tarafını kimin karşısında durman gerektiğine bakarak belirle.

Bir de seni aldatmalarına izin verme. Ne olduysa ondan oldu o gece. Allah'ın mucizeleri sonsuzdur kızım. O verdikçe azalmaz ya da bitmez. İşte öyle mucizelerle dolu bir geceydi.  Bunu görenler de oldu, 'Tüh olmadı' diyenler de. Ömür boyu senin gibi düşünmeyenlerle barış içinde yaşamaya gayret et. Ancak muhakkak kendini onlardan muhafaza et. Her daim ölçün, saygı olsun. Ben öyle yaptım.

Bayrak kutsaldır kızım. Namustur, gelecektir, özgürlüktür ve en önemlisi imandan geldiğine şüphe etmediğimiz, vatan sevgisidir.

Bayrağına sahip çık. Eğer ona baktığında için sızlamıyor ve yitip giden o canları anımsamıyorsan, sına kendini. İyi evlat ol vatanına, milletine. Elindekilerin aslında maliki değil emanetçisi olduğunu unutma. Eğer bir gün gerekirse, o gece tereddüt etmeyenler kadar cesur ol. Ömer Halisdemir, bir cadde ya da sokak ismi olmasın senin için. Ömer ismi, taşıyana asırlar öncesinin Mekke sıcağından gelen bir iman vaadeder. Bil ki O da bundan nasiplenenlerdendi

#15temmuz Yıldönümünde şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Üniversite adaylarını bekliyoruz. Detaylı bilgi ve başvuru için 👉 gelecegimsosyalbilimler.com

Hesabımı tam bir doğa platformuna çevirdiğimin farkındayım ama bu da paylaşılmaz mı? 🤗 #Repost @the_fancy_chicken_farm

🌾🐢 yine karşılaştık

Ebruşum canım benim, güzel dostum, iyi ki doğmuşsun iyi ki benim kader yoldaşım olmuşsun. Dilerim yeni yaşın sana her manada güzellikler getirsin. Yine beraber, hep beraber 😊🙏🏻 @ebruyucel

😊Sevdiklerimizle nice güzel bayramlara.. (Bana da hoş bir bayram sürprizi oldu. Minyatür animasyon için teşekkür ederim @bakkaloglubahadir ve @fatihkaplan )

👋

Ya Allah Ya Kadir.. Ey herşeye Kadir olan, gücü yeten.. Ey herşeyi bir takdire, ölçüye göre yaratan.. Bize, nefsimizle başedecek bir güç ver. Bize, doğru düşünecek bir akıl ver. Bize, senin affını hakedecek bir kalp ver. Bizi, senin esmanı hakkıyla bilenlerden eyle.. Bizi, senin kadrini hakkıyla bilenlerden eyle.. Kadir Gecemiz Hayırlı ve Mübarek Olsun (📷 @d_ada_d )

#Repost @gundemotesi
Yeni sezonda görüşmek dileğiyle 👋

Sorularınızı bekliyoruz.
Konuğum Dr. Muammer Yıldız

Most Popular Instagram Hashtags