[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

parvaz.ta.binahayat parvaz.ta.binahayat

2017 posts   36983 followers   172 followings

پرواز تا بی نهایت  ناسیونالیستی ارتش فدای ایران

http://facebook.com/parvaz.ta.binahayat

تکمیلی

براساس اطلاعات اولیه از ایستگاه های راداری و کسب اطلاع از منابع مطلع ظاهرا شی نورانی مشاهده شده در آسمان ایران مرتبط با آزمایش موشک بالستیک قاره پیما توسط ارتش روسیه بوده است.

موشک از آستاراخان شلیک شده و در قزاقستان به زمین خورده است.

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد

ساعتی پیش

عبور یک پرنده نورانی ناشناس از آسمان ایران و ثبت آن در آسمان طبس و ارومیه

پرنده ناشناس در آسمان مشهد ، تهران و اردبیل هم مشاهده شده.

بازگشت به خانه

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ لوفت هانزا که ۴۰ سال پیش توسط هواپیماربایان دزدیده شده بود به وسیله یک فروند هواپیمای آنتونوف-۱۲۴ و در فاصله ۳ هفته مانده به سالروز این هواپیماربایی به آلمان بازگشت.

تیمسار بیژن پارسا

از کماندوهای تیپ ویژه هوابُرد ارتش شاهنشاهی که در هشت سال جنگ تحمیلی رشادت های فراوانی داشت.
تیمسار پارسا در خصوص آموزش هایی که پیش از انقلاب به نیروهای نوهد داده می شد، می گوید: افسرانی که مسئول آموزش بودند از اسرائیل آمدند که در عملیات «انتبه» هم شرکت داشتند [عملیات انتبه یک مأموریت نجات گروگان است که در سال ۱۹۷۶ توسط نیروهای دفاعی اسرائیل در فرودگاه انتبه در اوگاندا انجام شد]
قرار شد ما زیر نظر اینها آموزش ضدتروریسم ببینیم و من چون زبانم خوب بود، هم افسر عملیات و هم مترجم زبان انگلیسی شدم.

بلافاصله بعد از اتمام دوره، آموزش «رهایی گروگان» شروع شد که آن هم توسط افسرانی از SAS انگلیس مانند «میجر» و «دمیلسون» صورت می گرفت. اینها هم افسرانی بودند که در عملیات گروگانگیری در سفارت ایران شرکت داشتند.

دوره‌هایی هم برای آموزش رهایی گروگان در قطار، هواپیما، اتوبوس، هتل و مکان‌های مختلف گذراندیم.

اگر سر به سر تن به کشتن دهیم

به از آن که کشور به دشمن دهیم

اسطوره های واقعی ایران

آخرین عقاب اچ-۳ سرهنگ خلبان احمد سلیمانی در کنار رکورددار ساعت پرواز جنگی در ایران و خاورمیانه تیمسار خلبان منوچهر محققی

قهرمان جنگ سرتیپ خلبان منوچهر محققی رکورد دار ساعت پرواز عملیات جنگی در ایران و خاورمیانه با ۱۸۲ پرواز به مدت بیش از ۳۰۰۰ ساعت که رکورد او را کاملا دست نیافتنی کرده است.

سرتیپ خلبان منوچهر محققی در عملیات های برون مرزی شلیک توپ ضد هوایی عراق به سمت خود را کسر شان می دانست به طوری که موقعیت ضد هوایی عراق را به خاطر سپرده و در مسیر بازگشت با شلیک مسلسل هواپیما پاسخ می داد.

در آخرین روزهای جنگ گفته بود انقدر Low Level روی شاخاب پارس {خلیج پارس} پرواز کردیم که همه ماهی ها کباب شدند!

سرتیپ خلبان منوچهر محققی هشت سال است که در اثر عوارض ناشی از پروازهای متعدد جنگی و انحراف ستون فقرات با بیماری دست و پنجه نرم می کند.

با سپاس از جناب سرهنگ سلیمانی

تحولات امروز

حجم پرواز جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی ارتش ملی ایران بر فراز نقطه صفر مرزی ایران با اقلیم کردستان عراق از بامداد امروز بازهم افزایش یافته است.

ساعتی پیش نیروی هوایی ترکیه ارتفاعات زاپ، آواشین و باسیان در شمال عراق را بمباران کردند.

ستاره آکروجت

شاگرد خلف سپهبد نادر جهانبانی ، جاویدنام سروان کاظم ظریف خادم خلبان چیره دست آخرین تیم آکروجت تاج طلایی و یکی از بهترین خلبانان تاریخ خدمت هواپیمای تایگر در نیروی هوایی ارتش ایران

عصر غم انگیز سوم مهرماه سال ۱۳۵۹ در یک پرواز دو فروندی جهت بمباران مواضع نظامی دشمن در اربیل عراق به پرواز درآمده و حین شیرجه جهت بمباران ، هدف مستقیم تیر پدافند عراق قرار گرفت و هواپیما در همان حالت شیرجه با سرعت به زمین برخورد کرد.

شماره دو سرگرد دل انور با پذیرش خطر چندین بار بر فراز آسمان منطقه گردش کرد تا اثری از جاویدنام ظریف خادم بیابد اما ستاره پرافتخار آکروجت تاج طلایی برای همیشه خاموش شد اما نامش تا ابد ، بی گمان در خاطر سربازان راستین ایران باقی است.

استوار مثل دماوند

تصویر فوق العاده زیبا از قله دماوند و دریای کاسپین پشت رشته های کوه های البرز از داخل کابین بوئینگ ٧٠٧ در پرواز تهران مشهد

عکس توسط جناب حسین حقیقی گرفته شده است.

جاویدنام سرلشکر خلبان بیژن هارونی

در تاریخ دوم مهرماه سال ۱۳۵۹ انگار به دلش افتاده بود پروازی که در پیش دارد بی بازگشت خواهد بود. ساعتی قبل از پرواز با تنها دخترش عکس هایی به یادگار گرفت و راهی ساختمان عملیات شد.

در بازگشت از یک پرواز موفق برون مرزی به اشتباه هدف پدافند خودی قرار گرفت و ناچار به اجکت شد اما به دلیل ارتفاع پایین و باز نشدن چتر فرود برای همیشه از آسمان ایران پرکشید.

جاویدنام سرلشکر خلبان محمد حجتی

عصر روز ۱ مهرماه سال ۱۳۵۹ جاویدنام سرلشکر خلبان محمد حجتی که سابقه عضویت در تیم آکروجت تاج طلایی را نیز در کارنامه داشت پس از انجام موفق ماموریت محوله در جریان عملیات کمان ۹۹ برای ماموریت دیگری در یک فورمیشن دو فروندی به لیدری سروان کاظم ظریف خادم (دیگر عضو سابق تیم آکروجت تاج طلایی) جهت بمباران پایگاه هوایی موصل به پرواز درآمدند که متاسفانه هواپیمای ایشان توسط پدافند موصل مورد اصابت قرار گرفت.

براساس سیگنال های دریافتی و گزارش جاویدنام سروان (سرلشکر) ظریف خادم ، حجتی بعد از هدف قرار گرفتن اقدام به اجکت نموده بود اما خبری از سرنوشت او واصل نشد.

افسوس که این مزرعه را آب گرفت

بازداشت ۱۲ فرمانده ارشد سپاه پاسداران به دلیل فساد مالی
به دنبال مفقود شدن ۲ میلیارد دلار که قرار بود از کیسه ملت برای کمک به سوریه فرستاده شود ۱۲ فرمانده ارشد سپاه پاسداران به دلیل فساد مالی بازداشت شدند.

رد پای یکی از نزدیکان قاسم سلیمانی در میان بازداشت شدگان به چشم می خورد.

امروز علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با لوموند در جریان سفرش به فرانسه این خبر را تایید کرد.

نخستین بار ۱۴ سپتامبر روزنامه فاینشنال تایمز این موضوع را رسانه ای کرده بود.

#هپکو #آذرآب #کاسپین #کولبر #سیستان #آب #برق #مجانی #سفره_انقلاب

Most Popular Instagram Hashtags