partow.alavi partow.alavi

228 posts   172 followers   9 followings

️️️️🔹پرتو علوي🔹  ‎نمايندگي انحصاري "گروه آموزشي علوي" در اروميه اولين و قوي ترين مركز آموزش در سراسر كشور

.
‌✍️ امرسون : یکی از قوی‌ترین محرک‌های #موفقیت اشتیاق است. وقتی کاری انجام می‌دهید، آن را با قدرت و با تمام وجود انجام دهید. فعال، پرانرژی، با اشتیاق، با #اعتماد‌به‌نفس و با ایمان باشید تا به هدف خود برسید. هیچ #هدف بزرگی بدون #اشتیاق و علاقه به ‌دست نمی‌آید.
#علوي #اروميه #دبيرستان

❗️پنج عادت اشتباه که انگیزه را سرکوب می‌کنند:

۱. فراموش کردن علایق و احساسات: انسان‌های زیادی هستند که از اهمیت علاقه در پیشرفت امور و حتی شغل اصلی آگاهی دارند و اکثر آنها از کمبود وقت و انرژی برای رسیدن به علایق گله‌مند هستند. اگر شما هم همین طرز فکر را دارید به سرعت نگرش خود را عوض کنید. همان کاری که علاقه دارید را از همین امروز انجام دهید. حتی اگر وقت کافی ندارید، می‌توانید زمان خواب صبح را کاهش دهید و از زمان اضافی برای خلاقیت در حوزه مورد علاقه استفاده کنید.

۲. انجام کارهایی که به نظر خسته‌کننده هستند: اگرچه انجام کارهای روزمره و به ظاهر کسالت‌آوری مثل بیرون بردن آشغال، کار در خانه، نظافت یا تمیز کردن اجاق‌گاز تقریبا برای همه خسته‌کننده است، اما برای جلوگیری از سرکوب خلاقیت باید نگرش خود را نسبت به این وظایف تغییر دهید.پس از تغییر نگرش نسبت به کارهای روزمره باید در مرحله بعد برای انجام هر کار برای خودتان یک مشوق ایجاد کنید. مثلا برای جارو کردن خانه، رسیدگی به باغچه یا خرید هفتگی برای خودتان یک هدیه کوچک در نظر بگیرید تا هر وقت هنگام انجام کار افکار منفی به سراغتان آمد، فقط به جایزه فکر کنید.

۳. وقت گذاشتن با دوستان شکاک و بی‌انگیزه: کسانی که دائما در مورد زندگی نگرش منفی دارند و همیشه افکار منفی‌شان را با شما در میان می‌گذاند، توانایی خاصی برای کشتن حس خلاقیت شما دارند، بنابراین سریعا از این افراد فاصله بگیرید و اگر نمی‌توانید برای همیشه آنها را کنار بگذارید، بهتر است با خود تمرین کنید که هرگز غرق در افکار منفی آنها نشوید.

۴. شکایت از وضع سلامتی و زندگی: تلاش برای زنده نگه‌داشتن انگیزه‌های درونی در حالی که شما از وضع سلامت مطلوبی برخوردار نیستید و همیشه غذای بیرون مصرف می‌کنید و یا همواره با همسر خود مجادله دارید، تقریبا غیر ممکن است، بنابراین تنها راه ممکن تغییر زندگی به سمت مسیر سلامتی است.

۵. اهمیت ندادن به تفریحات مورد علاقه: خوشحال‌ترین مردم جهان به این باور رسیده‌اند که خودشان مسئول خلق شادی در زندگی هستند نه کس دیگری. آنها طوری زندگی می‌کنند که همواره از زندگی لذت ببرند، آنها هرگز به شرایط دیگران برای خلق شادی وابسته نیستند.
#انگيزه #انگيزشي #موفقيت #كنكور #علوي #اروميه #دبيرستان #هدف

✴️ ویژگی های مدرسه هوشمند:
در مدرسه هوشمند، برنامه درسی محدودکننده نیست و به دانش آموزان اجازه داده می شود از برنامه های درس خود فراتر گام بردارند...
در این مدرسه، روش تدریس براساس دانش آموز محوری است.
تاکید بر مهارت های فکر کردن و فراهم ساختن محیط یاددهی ـ یادگیری، از راهبردها و خط مشی های مدرسه هوشمند است. ● هفت اصل کلیدی در مدارس هوشمند عبارتند از:
۱- دانش خلاق،
۲- استعداد یادگیری،
۳- توجه به فهم مطالب،
۴- آموختن با هدف تسلط و انتقال آن،
۵- ارزیابی آموخته ها به شکل متمرکز،
۶- غلبه بر مشکلات،
۷- مدرسه به عنوان یک سازمان آموزشی.
مدرسه هوشمند مدرسه ای است که کنترل و مدیریت آن مبتنی بر فناوری رایانه ای و شبکه ای انجام می شود و محتوای اکثر دروس آن الکترونیکی و سیستم ارزشیابی و نظارت آن هوشمند است.
در مدارس هوشمند کامپیوتر جایگزین تخته سیاه و سی دی جای دفتر مشق را می گیرد. دانش آموزان می توانند از طریق اینترنت اطلاعات بسیاری درباره هر موضوع که بخواهند بدست آورند. در این سیستم، معلم و شاگرد هر دو تولید محتوای الکترونیکی و درس را به صورت سی دی ارائه می کنند.
در مدارس هوشمند آموزش منحصر به معلم نیست بلکه یاددهی و یادگیری کاملاً تعاملی است و دانش آموزان نقش اساسی در آموختن مباحث علمی دارند.
در مدارس هوشمند، دبیران با استفاده از محتوای درسی الکترونیکی موجب تفهیم بهتر مطالب درس و صرفه جویی در وقت می شوند و دانش آموزان هم این فرصت را دارند که توانایی و قابلیت های خود را آشکار و به تولید محتوا بپردازند.
در این گونه مدارس، کسب موفقیت دست یافتنی است و میزان آن به تلاش و پیگیری دانش آموزان و هدایت صحیح و جهت دار بستگی دارد. در این روش روح پژوهش و جستجوگری قطعاً جایگزین روحیه بی هدف دانش آموزان خواهد شددر این سیستم رکن اصلی برای هر گونه تغییر، تغییر در فکر است و ابزار و امکانات تنها وسیله ای برای جامه عمل پوشاندن به افکار هستند.
در مدارس هوشمند معلمان می توانند به جای اینکه تلاش کنند خودشان پاسخی برای پرسش های دانش آموزان پیدا کنند، از آنها بخواهند پاسخ پرسش هایشان را در رایانه پیدا کنند وبرای بقیه بازگو کنند.
#علوي #اروميه #مدرسه_هوشمند #الكترونيك ☎️ 33475891-3
🆔 telegram: @alavipartow
🆔 instagram: partow.alavi

❓چگونه فرزندی خوشبین تربیت کنیم؟

پیروی از مدل خوشبینی:اگر شما از آن دسته افراد هستید که همیشه از جملاتی مثل « همیشه همه چیز به مشکل می‌خورد» یا « ما هرگز پول کافی نداشتیم» در مکالمات روزمره استفاده می‌کنید، باید به طور جدی این عادت ناپسند را کنار بگذارید.از آنجایی‌که کودکان همیشه رفتار والدین خود را زیر نظر دارند و رفتارهای آنان را به عنوان الگو برداشت می‌کنند، بنابراین شک نکنید که کودک شما رفتار شما را تکرار می‌کند، پس اگر می‌خواهید کودکتان روحیه مناسبی داشته باشد، تغییر را از خودتان آغاز کنید.

روحیه قدردانی را در کودکان پرورش دهید: برای داشتن روحیه و اخلاق بهتر در کودکان باید عادت‌های مناسب در آنها نهادینه شود. برای نهادینه کردن روحیه قدردانی در کودکان باید اتفاقات جذاب و دوست‌داشتنی روزمره را یاد آور شویم تا آنها از داشتن این نعمت‌ها احساس رضایت کنند. در واقع با این روش کودک یاد می‌گیرد که نیمه پر لیوان را مشاهده کند و در آینده با پرورش طبیعی این احساس، شما یک انسان خوشحال‌تر، سالم‌تر و کامل‌تر را تحویل جامعه داده‌اید.

تجربه خوشبختی و ریسک‌کردن برای کسب آن:برای پر رنگ کردن روحیه «من می‌توانم» در کودکان باید فرصت‌های زمینه‌ساز موفقیت را برای آنها فراهم کنید، یعنی آنها را در موقعیت‌هایی قرار دهیم که مفهوم موفقیت در کار و زندگی را از همان کودکی درک کنند.مثلا برای افزایش احساس خوشبختی در پی انجام کارها، می‌توانید یک سری وظایف روزمره را به او بسپارید، سپس موفقیت او در مدیریت را گوشزد و او را تشویق کنید.

استرس‌ اضافی را از آنها دور کنید:اگر به دنبال تربیت یک کودک خوشبین و خوش‌اخلاق هستید پس منابع استرس را از او دور کنید. یکی از شناخته‌شده‌ترین منابع استرس، اخبار و برنامه‌های نامناسب تلویزیون و سایر رسانه‌های اجتماعی است که به نوعی کودک را در چالش‌های واقعی جهان درست قبل از آمادگی پذیرش آنها مواجه می‌کند. برای شروع بهتر است هنگام صرف غذا تمام وسال الکترونیکی را کنار بگذارید و غذا را با آرامش همراه با عزیزانتان میل کنید.

آموزش کنترل افکار منفی در ذهن:کودکان نیز مانند بزرگسالان دارای صدای درون یا ناطق درونی هستند که معمولا در عملکرد آنها تاثیرگذار است؛ مثلا استفاده از جملاتی مثل « این کار برای من خیلی سخت است» یا «من خنگ هستم » و سایر جملاتی از این دست بیانگر صدای منتقد درونی کودک هستند.بهترین روش برای مقابله با صدای منتقد درونی، آموزش روش‌هایی برای ایستادن در برابر این افکار منفی است. در اولین گام باید کودک را کاملا درک کنید،
ادامه در كامنت اول...

#پاسخ_مشاور👩🏻‍🏫. ❓ چگونه استعدادهای خود را کشف کنیم؟
این سوال را خیلیها هر روز از من می پرسند. برخی از آنها دانش آموزانی هستند، که می‌خواهند انتخاب رشته صحیحی برای ادامه مسیر تحصیلیشان انجام دهند و همچنین دانشجویانی که با رشته های انتخابی خود ارتباط برقرار نمی‌کنند و فکر می کنند در رشته دیگری می توانند موفق باشند یا در مقاطع بالاتر باید دنبال استعدادهای واقعی خود باشند. همچنین افرادی با سنین بالاتر در مقطعی از زندگیشان فکر می‌کنند، شغل یا کسب و کاری که دارند، در راستای استعدادهای واقعی آنها هست یا نه؟

می‌دانید که بحث بسیار جالبی در مباحث موفقیت فردی و حرفه ای وجود دارد، به نام نقطه طلایی، یک بخشی از نقطه طلایی وجودی ما، توجه به استعداد های ماست. امروز قصد دارم 6 نکته به شما عرض کنم، که بتوانید استعدادهای خود را بهتر شناسایی کنید.

1️⃣ نکته اول این است که از خودتان سوال کنید: چه دانش، تجربه و مهارتی دارید، که به مراتب از اطرافیانتان بهتر است؟ وقتی خودتان را با دوستان، اطرافیان، خانواده ،همکارها و همکلاسی هایتان مقایسه می‌کنید، چه تجربه، دانش و مهارتی در خودتان می بینید، که شما را از آنها متمایز می‌کند؟

2️⃣ سوال دوم این است که از خودتان سوال کنید، چه حیطه کاری و موضوعی وجود دارد، که انجام دادن آن برایتان بسیار آسان است؟ ولی وقتی دقت می کنیم، متوجه می‌شویم که برای دیگران بسیار سخت و مشکل است. مثلا یک نکته ای که من در مورد خودم متوجه شدم، صحبت کردن درجمع و یا درس دادن برای من آسان است، در حالی که برای دیگران بسیار سخت و استرس آور است.

3️⃣ سوال سوم، اینکه از خودتان بپرسید، اگر قرار بود به شما جایزه ای بدهند، درچه حیطه‌ ای باید جایزه می گرفتید؟ این سوال به طور غیر مستقیم نشان می‌دهد که شما در چه زمینه ای واقعا از دیگران برترید و این برتر بودن، چشمگیر و قابل توجه است.

4️⃣ سوال چهارم این است که فکر کنید به گذشته تان، سالهای دور یا شاید زمان کودکی. چه توانمندی‌ها و استعدادهایی در آن دوران داشتید؟ چه مهارتهایی را در آن دوران به دست آورده بودید، که مدت‌ها از آن استفاده نمی کردید؟

و یا یک مقطعی استعدادهای خود را رشد داده بودید و این استعداد، توانمندی‌های بسیار خوبی در شما شده بود که مدتیست از آن استفاده نمی کنید.
+ ادامه در كامنت اول👇

.
#شوپنهاور مینویسد:
«نیمی از نگرانی ها و اضطراب های ما مربوط به نظر دیگران است... ما باید این خار را از بدن خود بیرون بکشیم».
نظر دیگران تصوری خام یا یک وهم است که هر لحظه می‌تواند تغییر کند.
نظر دیگران به نخی بند است و ما را برده ی آنان می کند. برده ی نظراتشان و بدتر، برده ‌ی آنچه وانمود می‌ کنند به نظرشان می‌ رسد. #اروین_د_یالوم #درمان_شوپنهاور
#اروميه #علوي #روانشناسي #موفقيت

🖋📖.
چهاردهم تیر ماه روز قلم بر تمام نویسندگان، مترجمین، خبرنگاران و ویراستاران و عاشقان نویسندگی مبارک باد.✒️
.
#علوي #اروميه #قلم #روز_قلم #روز_قلم_مبارک #نويسنده #شاعر #مترجم

.
همه چیز در زندگی گذرا و موقتی است.
هروقت باران بیاید ، بالاخره بند خواهد آمد .
هروقت ضربه می‌خوریم، بالاخره خوب می‌شویم.
بعد از تاریکی همیشه روشنایی ست.
هر روز صبح طلوع خورشید می‌خواهد همین را بگوید اما غالبا یادمان می‌رود و درعوض فکر می‌کنیم که شب همیشه باقی میماند.
اما اینطور نیست. هیچ‌چیز همیشگی نیست.
پس اگر اوضاع زندگی خوب است از آن لذت ببریم چون همیشگی نیست.
اگر اوضاع بد است، نگران نباشید چون این شرایط هم همیشه نمی‌ماند.
فقط به این دلیل که دراین لحظه زندگی‌مان سخت شده به این معنی نیست که نمی‌توانیم بخندیم.
فقط به این دلیل که چیزی اذیتمان می‌کند به این معنی نیست که نمی‌توانیم لبخند بزنیم.
هر لحظه برایمان شروعی تازه و پایانی تازه است.
هر لحظه زندگی فرصت جدیدی به ما میدهد.
#حس_خوب #روانشناسي #لبخند #لبخند_بزن #علوي

✳️ تجربه ي ديروز✳️ تلاش امروز✳️ موفقيت فردا✳️
.
♦️دبيرستان غيردولتي "هوشمند" دخترانه پرتوِ علوي♦️ ⏪ نمايندگي انحصاري موسسه علمي علوي در اروميه
⏪ دوزبانه
از تعداد محدودي دانش آموز مستعد در دوره ي اول و دوم متوسطه "پس از مشاوره ي تخصصي" ثبت نام به عمل مي آورد. 🔅 محيط امن تربيتي
🔅 كادر مجرب آموزشي 🔅 هميار اختصاصي و برنامه ريزي مدون
🔅 آموزش علوم پايه و مفاهيم درسي به زبان انگليسي
🔅 آزمون هاي ادواري + كارنامه تحليلي كشوري ☎️ 33475891-3
🆔 telegram: @alavipartow
🆔 instagram: partow.alavi
خيابان دانشكده، ٢٠٠ متر بالاتر از كنسولگري تركيه.
#اروميه #دبيرستان #موفقيت #علوي

.
بهترين ها رو براتون آرزو داريم🙏💙
.
#علوي #كنكور #اروميه #موفقيت

🇮🇷
ایران بازی را به اسپانیا واگذار کرد ولی آنچنان تیم ملی مان خوب بازی کرد که این روز در تاریخ ماندگار خواهد ماند . ماکیاول می گوید پیروزی حاصل جمع شایستگی و شانس است . روز بازی با مراکش شانس طرف ما بود و امروز طرف اسپانیا ، ولی مهم آنست که در هر دو روز واقعا شایسته بودیم "شایستگی" پیش از آنکه حاصل مهارت فنی باشد حاصل این رویکرد ذهنی است انسان اگر بخواهد می تواند هر ناممکنی را ممکن کند و خود باوری اقدامی دلاورانه است که باید در هر شرایطی به آن چنگ زد و در هیج لحظه یی آنرا وانگذاشت
می توان از فوتبال هم درس زندگی گرفت و آموخت در تاریخ ما زود روحیه خود را می بازیم و هنر جنگیدن تا آخرین لحظه را کمتر در خود درونی کرده ایم . همین روحیه می توان روزی بازی با پرتقال را هم متفاوت کند.باشد خود باوری همه ما را شایسته زندگی بهتر کند . واقعا خواستن توانستن است به شرطی که باور کنیم زندگی دو رو دارد . هم روی پیروزی و هم رویشکست و هیچکدام هم ابدی نیستند .
#فوتبال #ايران #اسپانيا #جام_جهانی_2018 #جام_جهانی #روسيه #علوي

📢📢📢
#اطلاعيه
بنا به درخواست مكرر علاقمندان، در روز پنج شنبه ٣١ خرداد آزمون بورسيه (تخفيف در شهريه)، در كليه ي پايه هاي هر دو مقطع، مجدداً برگزار خواهد شد. لازم است داوطلبانِ علاقمند به شركت در اين آزمون، نام و نام خانوادگي خود را تا پايان روز چهارشنبه به دبيرستان اعلام كنند.
لازم به ذكر است، اين آخرين آزمون بورسيه در سال جاري خواهد بود.
#علوي #اروميه #آزمون #بورسيه #دبيرستان #تخفيف_شهريه #امتحان

Most Popular Instagram Hashtags