Instagram post by @paramaciej Maciej Filip Kacprzak

12 kwietnia 2019 | SA106-012 w obsłudze pociągu osobowego Arrivy nr 55913/2 z Wierzchucina do Czerska podczas 6-minutowego postoju na przystanku osobowym Śliwice.
Typowa trasa pociągu w tej relacji nie wiedzie jednak przez Śliwice — w drodze z Wierzchucina na stacji w Szlachcie następuje zmiana czoła i pociąg kontynuuje drogę do Czerska. Jednak część z czterech par pociągów kursujących na tej trasie w dni robocze (jeden pociąg relacji Wierzchucin — Czersk i dwa relacji odwrotnej) dokonuje kieszeniowego wjazdu na przystanek w Śliwicach oddalonego o 7 kilometrów od Szlachty.
Taka decyzja jest zapewne podyktowana chęcią obsługi Śliwic, które są znacząco większą wsią od Szlachty. Obserwacja potoków pasażerskich w kursie, którym jechałem potwierdza sens tego rozwiązania: większość pasażerów pociągu 55913/2 przyjechała do Wierzchucina pociągiem 50325 z Bydgoszczy i dojechała właśnie do Śliwic. #sa106 #pesa #szynobus #wagonmotorowy #arriva #arrivarp #sliwice #pomorskie #szlachta #przystanek #peron #pociag #train #zug #schienenbus #railbus #station #spring #trainspotting #instarail #polska #poland

Most Popular Instagram Hashtags