Instagram post by @30artitv 30ARTITV

ABD ANKARA'YA YAPTIRIMLARA BAŞLADI
İlk ambargo İçişleri Bakanı Soylu ile Adalet Bakanı Gül'e...
Bloomberg: Tek tek liste hazırlandı
Dolar 5 TL'yi gördü
#Amerikan yönetimi, haksız bir şekilde tutuklandığı ve yargılandığını söylediği Andrew Brunson konusunda #Ankara'ya yaptırımlarına başladı. Konuyla ilgili açıklamayı yapan Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, yaptırımların ilk hedefinin ciddi #insanhakları ihlallerinden sorumlu olan #Türk hükümetinde, yönetici pozisyondaki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve #Adalet Bakanı Abdülhamit Gül olacağını söyledi. Bu açıklamadan kısa süre sonra da #ABD Hazine Bakanlığı yazılı bir açıklama Gül ve Soylu'nun ABD 'deki mülkiyetlerinin bloke edildiğini, Amerikalı kişi ve kurumların bu kişilerle iş yapmasına engel getirildiğini duyurdu. Açıklamada Brunson, Türk hükümetinin haksız ve adaletsiz uygulamalarının kurbanlarından biri olduğu hakkındaki suçlamalarla ilgili mahkemenin elinde hiçbir delil olmadığına da dikkat çekildi.
ABD’nin Türkiye’deki bazı kişilere ve kurumlara 2016 tarihli Küresel Magnitsky Yasası kapsamında yaptırım uygulayacağı belirtildi. Amerikan yönetiminin yaptırım kararına dayanak gösterdiği Küresel Magnitsky Yasası, dünyada #yolsuzluk ya da insan hakları ihlallerine karıştığı gerekçesiyle bireylere, şirketlere ya da diğer kurumlara yaptırım uygulamasına imkan tanıyor. Resmi açıklamalardan kısa süre önce de Bloomberg Haber Ajansı, ABD’nin Türkiye’de ekonomik yaptırım uygulayacağı kişilerin ve kurumların tek tek listesini hazırladığını duyurmuştu. Gelişmelerin ardından Dolar/TL kuru 5 liraya yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. TL'nin bu yıl içinde dolar karşısındaki kaybı yüzde 30'a yaklaştı.

6 Comments

 • 33w ago o.faruk.uzun o.faruk.uzun

  A böyle ağza siccarlar soylsuz ve gulsuz muptezeli

 • 33w ago su1453 su1453

  Bir Rahib neden tutuklanır Allah aşkına?!!! Türkiye’nin itibarını yerle bir ettiniz, milletler arası hukuku ve insan haklarını alenen çiğnediniz, binlerceyi işinden, evinden, mülkünden ve yurdundan mahrum ettiniz! Şimdi ise encamına katlanma zamanı. Hadi bakalım binlerce o masumu salı verin, akibetiniz daha beter olmadan!

 • 33w ago baharadogru0 baharadogru0

  Oyun koskoca bir oyun..çikar kokusu yakinda...akil var mantik var abd neden rte nin mal varligina el koymuyor cocuklarinin kine koymuyorda da kalkiyor altdakinin mal varligina el koyuyor....tuhaf değilmi..

 • 33w ago yolun.kaderi yolun.kaderi

  Gelen 1

 • 33w ago yolun.kaderi yolun.kaderi

  Sıradakilerin paçası tutuşsun diye en düşüklerden başlıyor..

 • 33w ago omrkyrn omrkyrn

  @su1453 rahip değilki ajan o kafasına sıksınlar cenazesini göndersinler abd'ye iyice karışşın ortalık yeter da herkes ambargo uyguluyor bize..

Most Popular Instagram Hashtags