Instagram post by @kitapdelisikoala Kitapdelisikoala🐨

YÜZ YAŞINDA CAMDAN ATLAYIP KAYBOLAN ADAM
8/10
Huzurevinde 100.yaş doğum günü partiniz var ve bu partiye vali belediye başkanı herkes geliyo.Ama siz kendi doğum gününüzü kutlamak istemeyip o halinizle camdan atlıyosunuz ve ölmüyosunuz! Evet allan bunların hepsini yaşadı ve kendi başına yaptı.Camdan atlayıp ölmemesi onun açısından mucizeydi.Ve o da bu mucizeyi lehine kullanarak huzurevinden kaçtı.Belki de bu kaçış yeniden hayatını yaşamak isteyişindendi. Tabiki bu kaçış macerasında tek başına olmadı hiçbirzaman.Hatta başına-şanslı olmalı ki-muhteşem şeyler de geldi denebilir.100 yaşında olan bir adam için bu kadar macera çok fazla değil mi?Ama aslında o hiçbirzaman böyle düşünmedi.Tam tersine hep nasıl daha da ileri gidebilirim diye düşündü.Hatta o kadar ileri gitti ki hayatının mucizesini,2.baharı geç 3-4.baharı yaşıyor olacaktı.
Belki de bu kitaptan örnek alarak herkes ileri gitmeye çalışabilir?Ama herkesin şansı allan gibi yaver de gitmeyecekti.
Konusu anlatımı herşeyi çok iyiydi.Sadece kitapta ara ara geçmişe yani allanın gençliğine dönülmüştü ve bu biraz sıkıyordu sanki.Ama geri kalanları gerçekten çok iyiydi.Kitabı okuduktan sonra kendi kendime düşündüm🤔
Ya sen basmışsın 100 yaşına otur huzur evinde dimi ye iç yat dizlernin ağrısı durmuyo zaten.Ne gerek var böle maceralara hem insan kend doğum günününe neden katılmak istemesin ki ya.
Ama sonradan da aklıma şu geldi;
Belki de allan o camdan atlamasaydı hayatını hep monoton-ye iç yat-şeklinde geçiricekti.Başına bu kadar olay başına bu kadar mucizeler gelmicekti?Yani mucizelerin ayağına gelmesini değil de mucizelerin ayağına gitmiş bi nevii. Ama ne bilim yaa hani hayatımızda macera olmalı tabikii de hani dozu da çok kaçırılmamalı.
Zaren hayatın,yaşamanın kendisi bi macera değil mi? Siz ne düşünüyosunuz?
#bookstagram #book #booktag #booklife #bookblog #bookclub #bookphotography #bookblogger #pegasusyayinlari

3 Comments

Likes

No Likes Yet

Most Popular Instagram Hashtags