Instagram post by @sigarian_313 مهدی سیگاریان وفا

شاید اگر در تاریخ غذاهای دنیا بگردید از #زولبیا و #بامیه خطرناک تر برای #سلامتی انسان پیدا نکنید. من در صدا و سیما هم در آغاز رمضان سال ۹۵ این مطلب را گفتم.
آرد سفید و شکر در روغن قنادی که همان روغن #پالم است جوشانده شده و تولید مقدار زیادی آکریل آمید می کند که زمینه ساز سرطانی شدن سلولهاست.
این غذا به اندازه سر سوزنی برای بدن انسان سود و منفعت ندارد زیرا به کلی فاقد ویتامین های گروهB است و در بدن مطلقا انرژی تولید نمی کند. ولی همه آن تبدیل به #چاقی چربی خون شده و در نهایت به #فشارخون #دیابت و #کبدچرب تبدیل می شود.
و این در حالی است که آموزه های ادب و فرهنگ ما می گوید شما که در طول سال چرب و شیرین زیاد می خورید در رمضان اصلا نخورید.
چند خوردی چرب و شیرین از طعام
یک دو روزی امتحان کن در صیام
این که مردم در رمضان که باید چرب و شیرین نخورند اقدام به تولید و مصرف زولبیا و بامیه می کنند نشان می دهد روزه داری هم مثل سایر عبادات در ایران شکل ظاهری خود را حفظ کرده ولی از باطن و مغز تهی شده است.
ما ز ادیان مغز را برداشتیم
پوست را نزد سگان بگذاشتیم
خواهش می کنم ضررهای بی شمار زولبیا و بامیه را برای فرزندان و نزدیکان خود توضیح دهید. و پولی را که صرف خرید این جرثومه بیماری زا می کنید. در رمضان به فقرا و مساکینی انفاق کنید که هر روز شاهدیم در زباله ها به دنبال لقمه نانی می گردند. (دکتر موسی صالحی متخصص تغذیه و رژیم درمانی)

3 Comments

  • 28w ago mehrdadmoamer mehrdadmoamer

    ممنون از اطلاع رسانیتون. ❤❤❤👏👏👏

  • 28w ago abolfazl.teymourii abolfazl.teymourii

    ممنون...بابت اطلاع رسانی تون...دایرکتتونم جواب بدید بد نیست،البته چون خودتون گفتید سوال داشتین دایرکت بپرسید...که متاسفانه خوندین و بی جواب گذاشتین سوالمو

  • 28w ago smosaeyan smosaeyan

    👍👍👏👏

Most Popular Instagram Hashtags