Instagram post by @kendi_i_leximit Erjona. M

I sapo perfunduar. 🌟🌟🌟🌟🌟
Nuk di cfare te shkruaj me pare per kete liber, me pelqeu pafund, mi mbushi syte me lote.
Nje rrefim tejet i vecante, nje kendveshtrim i pazakonte i nje historie te jashtezakonshme. Marrezia njerezore, indoktrinimi dhe nje mendje e semure qe plagosi boten ne menyren me barbare. Fuqia e fjales eshte siperore, ajo shpetoi Lizelin, fuqia e fjales se Hitlerit i vuri zjarrin botes. Nje vajze e vogel e etur per dije dhe lexim do t`ju shoqeroje ne nje histori plot vujatje, ne nje realitet te trishte. Do te njihni shume njerez, njerez me zemer te madhe por mbi te gjitha do te njihni hajduten me te mire, hajduten e librave.
Vdekja kurre nuk kishte qene e zene me pune si ne ato vite.
Shume dhimbje, shume vjdekje, shume dashuri, dashuri per librat. “Librin nuk e leshonte. Shtrengonte me deshperim fjalet qe i shpetuan jeten.” #hajdutjaelibrave #MarkusZusak #lexonilibra #libratemire #unelexoj #kendi_i_leximit #booklover #bookblogger #bookcoholic #bookshelf #bookaddicted #bibliophile #bibliomaniac #books #bookstagram #bibliobibuli

12 Comments

 • 22w ago arlinda_naci_lame arlinda_naci_lame

  Unë dhe Lizeli dashur "hajdutet" më adapte për libra! 🙈 Pas këtij rrëfimi më ktheve prapë dëshirën për tu takuar me shoqen time Lizel 😉😍 Sa më gëzove që të pëlqeu ❤ se isha në gjëmba deri sa të komentoje... 😀

 • 22w ago metaj.e metaj.e

  Duket mjaft interesant!

 • 22w ago kendi_i_leximit kendi_i_leximit

  @arlinda_naci_lame eshte vertete i bukur! Faleminderit qe me nxite ta lexoj shpejt dhe te lutem qerndro larg librave te mi ti hajdute librash e deklaruar 😉😊

 • 22w ago kendi_i_leximit kendi_i_leximit

  @metaj.e eshte shume i bukur, po ta shtoj ne liste 😉

 • 22w ago arlinda_naci_lame arlinda_naci_lame

  @kendi_i_leximit hahahahahaha e poshtër 😃 sa ta mësoj shpinë, pa ta zura derën pastaj.... 🤣

 • 22w ago mirajana_jaupaj_ mirajana_jaupaj_

  po e lecoj esht i bukur

 • 22w ago kendi_i_leximit kendi_i_leximit

  @arlinda_naci_lame obobo nuk ja ketuuuu kam ikur jashte shtetit dhe vonoooohem te thehem 🙈😂😁

 • 22w ago arlinda_naci_lame arlinda_naci_lame

  @kendi_i_leximit hahahahahaha ta tregoj unë jashtë shtetit tyyy 👊😃😂

 • 22w ago suela__su suela__su

  Sa inat me vjen qe akoma se kam lexuar kte liber kam njemij shekull qe e shikoj vetem neper faqe te ndryshme e akoma sme ka rene ne dore pikerisht ky.😞😉

 • 22w ago kendi_i_leximit kendi_i_leximit

  @suela__su mos e lesho nga dora sapo ta marresh!

 • 22w ago qendisdhuratentende qendisdhuratentende

  Liber akoma nuk e kam lexuar, por filmin e kam shume shume here dhe me pelqen shume gjithmone.....

 • 2w ago gjekajvitore gjekajvitore

  Always in love with this book 😍😍

Likes

No Likes Yet

Most Popular Instagram Hashtags