Instagram post by @kendi_i_leximit Erjona. M

#vrasesiiverber
Personazhi kryesor që është edhe rrëfimtarja e romanit, Irisi është nga dy motrat në gjeneratën e mesit, gjeneratën e tretë është më e madhja dhe vendos një ditë në moshën 80-vjecare të ulet dhe ti shkruajë mbesës së saj një letër shumë të gjatë ku rrëfen historinë në familje dhe shpjegon cfarë sipas saj i ka ndodhur motrës së vogël e cila vdiq në moshën 25-vjecare. Në rrethana shumë të cuditshme mendohet se vrau veten. Aftësistë rrëfyese të #Atwood janë vlerësuar nga kritika, ndërsa brenda romanit ndërthuren mjeshtërisht tre rrëfime.
#lexonilibra #libratemire #unelexoj #kendi_i_leximit #booklover #bookblogger #bookcoholic #bookshelf #bookaddicted #bibliophile #bibliomaniac #books #bookstagram @botimepegi

1 Comments

  • 32w ago albbalb albbalb

    Asnjehere librat nuk vendosen ne toke😡

Most Popular Instagram Hashtags