Instagram post by @yazanhafize Hasibe Yavuz Uyarel

#tbt
#Repost @furkann_annesi_ (@get_repost)
・・・
Etten kemikten meydandayım. Ruhum beni ayakta tutan. Et ve kemik diyorum. Hani şu açık yara gördüğümde içimin cız ettiği. Bi tuhaf olduğum, yemeden içmeden kesildiğim. İnsanım ben diyince belki ürperir ufacık bir serçe. Ama ben o küçücük serçeden de acizim.
Doğarım derdim büyümektir, doğar doğmaz ağlarım. Aklım erer ermez ağlarım düşen oyuncağıma, çıkmayan gazıma, kirlenen popoma.
Aklım erer ağlarım, benliği öğrenmişimdir çünkü. Kendim için yaşamayı ve nefsimin istekleri uğrunda savaşmayı.. Alınmayan her yeni kıyafet, oyuncak, boya kalemi, ayakkabı benim yaklaşık bir 15 yıl dertli yaşamama sebep olacaktır, olur. Ben büyürüm derdim büyür.

Büyüyebilmek benim en asli dertlerimden biridir. En birincisi ise madden büyümek. Okurum sınavlar derttir bana. İşim olmazsa en dertli benimdir mesela.
Ölmiycekmiş gibi birde yeni insanlar katma derdim vardır hayatıma. Aşık'a sorarsan en büyük dert sevda bu dünyada. İnsanım ben. Her ne ve kim girdiyse hayatıma derttir, imtihandır vakit mi kalmış ki sevdaya?.. Unutkanlık benim göbek adım. Bunca derdin arasında unutkanlığa bak ki hâlâ hevesliyim bu dünyaya. Hevesliydim. Etten kemikten yaratılan ben. Bütün heveslerimi yerle bir edecek ölümü ensemde hissettim. Bir anda kaçtı iştahım. Ne biliyim midem bulandı. Gözüm daldı, sonra yaşardı. Burnumun direği sızladı. Gözümden akan son damla dünyaya kalan tek mirasımdı. Hiçbir derdim de kalmadı iyi mi. Heves olmayınca dert de olmuyormuş demek.
Nolcaktı ki? Yaşa yaşa nereye kadar? Yıldız olup parlayabilcek miydim yani gökyüzünde? Ya da ne biliyim yeni bir gezegen keşfedip huzur denilen efsanevi iksiri mi tadacaktım?
Bitti işte. Ruh terkedince bedeni usuldan, dertte heveste çekti gitti ardından.. #söz #yazı #edebiyatçı #edebiyat #şiir #şair #sevgi #edebihayat #edebihayat #yazar #yazanhafize #hafize

2 Comments

  • 49w ago klavye_annesi klavye_annesi

    Cok süper olmuş. Bence bu yazıyı etten kemikten olan siz değilde o incecik ruhunuz yazmış 👏

  • 49w ago yazanhafize yazanhafize

    Teşekkür ederim. O sizin niyetinizin güzelliği😊

Most Popular Instagram Hashtags