Instagram post by @forzabucaspor Bucaspor

AÇIKLAMA ✅ #Bucaspor taraftarı yıllar önce bir çok kez Türkiye'de en centilmen taraftar olarak seçilmiş ve bu konuda bir çok ödül almıştır. Sebepsiz yere çileden çıkmaz, olay çıkarmaz.

İki gündür gerek yerel basında, gerek sosyal medyada, yaşanan olayların aslı astarı bilinmeden Bucaspor taraftarını karalama kampanyası başlatılmıştır. Hatta iş, ırkçılığa kadar getirilmiş ne yazık ki bu karalama kampanyasına başta Bodrumspor taraftarı olmak üzere, bir çok Bucaspor düşmanı destek vermiştir.
Basın ve Bodrum halkı bu olaylar hakkında gerçekten uzak açıklamalar yapmaktan kaçınmamış, tarihinin en zor günlerini geçiren 90 yıllık çınar Bucaspor'a zarar vermek için ellerinden geleni yapmıştır. Oysaki malum kahvedeki insanlar sanıldığı kadar masum değildir. Bodrumun ilk golünden sonra dışarıda kalan taraftarlarımıza hareket çeken ve bizi tahrik eden bizzat bu kahvenin içindeki masum(?) vatandaşlardır. Bunun üzerine olaylar çıkmış, olanlar olmuştur. Şimdi bazı sorular sormak istiyoruz; Dünyaca bilinen ALFABE tezahüratımızı bizden çalıp, utanmadan tribünlerinde söyleyen bir avuç Bodrumspor taraftarı madem bu kadar delikanlıydı neden bu masum(?) vatandaşlarını dışarıya çıkıp koruyamadı?
Stadlarında meşale yakıldı diye bize küfür eden, sonrasında karşılığını içerde ve dışarıda alan, tribün kültüründen bir haber çift takımlı Afyonlular size giren çıkan mı var ki Bodrumla dostluk çalışmaları başlatıyor, taziye mesajları yayınlıyorsunuz?

Terör sempatizanları bu olayı bile kullanıp ırkçı saldırı yaptığımızın iddasını yayarken ve yaygarasını koparırken, sözde vatanseverler neden gıklarını çıkarmadı?
Maçtan önce biz sizi ağırladık, siz bizim kahvemize saldırdınız diyen Bodrumlular, Buca'da kendilerinin en iyi şekilde ağırlandığını neden dile getirmemektedir?
Kimse Bucaspor ve Bucasporlular üzerinden prim yapamaz. Bucasporu karalayamaz. Her daim yaptıklarımızın ve yapacaklarımızın arkasındayız. Tekrar söylüyoruz ! Bucaspor taraftarı sebepsiz yere olay çıkarmaz. Hele ki masum insanlara, esnafa saldırmaz. Bu böyle biline...

2 Comments

  • 23w ago merttalum merttalum

    Ulan orusbuca nin cocuklari sizin yaptiginiz tribun degil tribuncu adam ekmek parasinin pesinden kosan adamin ekmek teknesini yikmaz elbet birgun orusbuca

  • 3w ago anl_kocamn35 anl_kocamn35

    @merttalum muglaya bekliyoruz😎😎

Likes

No Likes Yet

Most Popular Instagram Hashtags