Instagram post by @grafikerebru Ebru Aydın

"Trent Kontu, Maximillian Wells bir hovarda, serseri, alçak hatta canavar olabilirdi ama şimdiye kadar hiç Grosvenor Meydanı'nın Haylaz Kızı'yla boy ölçüştürmemişti. Zavallı adam belki de önünde duran gerçeği fark etmemişti bile. Oyun başlamıştı."
_________
"Ne kadar da tuhaf. Şu anda, ne istediği sorusuna tek bir cevap düşünebiliyordu. Pandora Effington'ın, Grosvenor Meydanı'nın Haylaz Kızı'nın gerçekten ve yürekten tek istediği şey.O bir kahraman istiyordu. "
.
.
Uzun zamandır tarihi aşk romanı olarak iyi bir kitap çıkmıyor piyasaya bence. Hâlâ da öyle maalesef. Evlilik Oyunu bu durumu değiştirir, iyi bir tarihî aşk okuma serüveni sunar diye çok umutlanmıştım ama sanırım Victoria Alexander'ın Epsilon'dan çıkan serisi daha güzeldi ya da Evlilik Oyunu pek iyi değildi, sevemedim. Aslında kurgu ve giriş oldukça güzel, oynanan oyun ve onun için konulan bahisler de eğlenceli fakat gereğinden fazla uzatılmış. Öyleki konu bir dağılıyor kızın ailesi vs. derken olaydan uzaklaşıyorlar. Okurken sıkılıyorsunuz ister istemez. Kitap, Max adında çapkın ve hovarda bir kontun yaklaşık yedi sezondur evlenemeyen, namı tüm Londra'ya yayılmış Haylaz Kız'la giriştiği bir evlilik oyunuyla başlıyor. Grosvenor Meydanı'nın Haylaz Kızı Pandora, kuralları hiçe sayan ve özgürlüğü kendine ilke edinmiş birisi. Bu zamana kadar da karşısına çıkan herkesi reddetmiş. Evlilik, gelecek planları arasında hiç yer almıyor. Ta ki Trent Kontu kendisine meydan okuyana kadar... Sonrasında ortaya konulan 12 maddeli bir anlaşma ile çekişmeli bir oyun başlıyor.
#kitap #evlilikoyunu
#kitapyorumu #bookstagram #victoriaalexander #pegasusyayinlari #read #book #tarihiaskromani #historicalromance

1 Comments

Likes

No Likes Yet

Most Popular Instagram Hashtags