Instagram post by @yazanhafize Hasibe Yavuz Uyarel

#tbt
#Repost @furkann_annesi_ (@get_repost)
・・・
Ahmet Furkan'ı zoraki uyutup kolik nöbetine kadar dinlenmeyi hayal ettiğim bir günün ortasında bir abla ziyarete gelmişti.
Parmak uçlarımda yürüyüp ablayı eve buyur ettim. Abla benim halimden anlamış olacak ki çok durmıycam rahatsız olma deyip kapının kıyısına oturuverdi. Nasılsın iyi misin'den sonra eve hafiften göz gezdirip "evinde huzur kokuyor" dedi.
Ben "uykudur o uyku" dedim de abla duymadı tabi. "Benim evlatlarımın da böyle huzurlu evleri olur inşallah" diye de iç geçirdi.

Bebek görmeye gelmişti ama "bebeği uyandır da bi seviyim. Daha çok uyur. Akşama kadar uyutuyon mu çocuğu " demedi. Uyuyor mu diye de sormadı. Kısa süren ziyaretinin ardından sessizce evden uzaklaştı.
Bu ziyaretin amacı, güzelliği ve inceliği daha önce dikkatimi çekmemişti. Yeni yeni aklıma düşer oldu.
Evimde huzur kokuyor muydu gerçekten?Huzur nasıl kokardı? Kim nasıl hissederdi bu kokuyu? Nasıl hissedilirdi?

Kısacık bir ziyaret 2 yıl sonra bile hatırlanınca huzur verebiliyorsa insana, o ziyaretçi huzur bozmak için değil huzur vermek için yapmıştır o ziyareti ve farketmeden bir tutam da huzur bırakmıştır oturduğu minderin altına.
Şimdi o ablanın yaptığı gibi huzuru hissetmeye çalışıyorum. Gözlerim kapali huzuru seyrediyorum.. 😇
#edebiyat #edebihayat #ebedihayat #yazı #şiir #söz #yazananne #hayat #huzur #ziyaret #yazanhafize #instagramınsüperanneleri #anne #çocuk #instamom

Most Popular Instagram Hashtags