Instagram post by @giva_beautysalon94 سالن آرايش و زيبايى گيوا

#معایب ماساژ #خودسرانه

امروزه خود درمانی در کنترل #امراض و دردها امری شایع می ‌باشد که ماساژ درمانی و اقدامات خودسرانه جهت بهبود درد و گرفتگی #عضلات نیز از جمله ی آنها است.

این در حالی است که این اقدامات می ‌تواند #عوارض خطرناکی به دنبال داشته باشد.
به تازگی #مراکزی برای انجام اقدامات درمانی روی بیماران دردمند فعالیت می ‌کنند که #ماساژورهای سونا و جکوزی از جمله‌ی آنها است.
هرگونه ماساژ درمانی چه در داخل استخرها و چه در خانه و توسط اطرافیان و حتی #کمپرس‌‌هایی که با داغ کردن استکان جهت #تسکین درد استفاده می ‌شود اگر توسط افرادی بدون مدرک معتبر و آگاهی کافی در این زمینه انجام شود می‌‌تواند آسیب رسان باشد و موجب تشدید درد شود به خصوص در افراد #مسن، که ممکن است در ابتدا تسکین دهنده‌ی درد باشد اما مدتی بعد اختلالات و حتی #شکستگی ‌هایی ایجاد می‌ کند که جبران آن ها بسیار سخت است به خصوص اگر انجام ماساژها ناگهانی و یا با فشار روی عضلات و #استخوان ‌ها انجام شود.
#ماساژ_تراپی از جمله تکنیک‌ هایی است که اغلب همراه درمان و در کنار آن به عنوان مکمل و درمان کمکی مورد توجه قرار می ‌گیرد که اگر با آگاهی و آموزش و تحت نظر متخصص انجام گیرد می ‌تواند در بهبود خواب و ایجاد آرامش، تسکین دردهای عضلانی #سردرد، #کمردرد و حتی #ناتوانی‌ های حرکت در کودکان تا حد زیادی موثر باشد.
حتی ماساژهای #گوارشی و #شکمی خاصی برای بیماری‌ های داخلی و اختلالات دفع، تاثیر به سزایی دارند.
در برخی موارد با توجه به وضعیت بیمار و نوع تمرینات ماساژ درمانی برخی تکنیک ‌های مورد نیاز در درمان بیمار توسط پزشک به بیمار یا همراه او آموزش داده می ‌شود تا در افراد مسن و به کسانی که نمی ‌توانند تردد مکرر برای گرفتن اقدامات درمانی داشته باشند انجام شود.

بنابراین در استفاده از ماساژتراپی برای بیماری ‌ها مراجعه به پزشک و تشخیص نوع بیماری و مکانیسم درمان آن و در نهایت فرا گرفتن آموزش لازم در زمینه اجرا و رعایت نکات لازم در ماساژ درمانی ضروری است.

Likes

No Likes Yet

Most Popular Instagram Hashtags