Instagram post by @zaczytana_anna Anna Pruska

2 Comments

 • 54w ago zaczytana_anna zaczytana_anna

  Ogromne uznanie dla autorki za znajomość tematu i świetne pióro. GORĄCO POLECAM!

 • 54w ago zaczytana_anna zaczytana_anna

  „Zielony byfyj” Sabiny Waszut to dalsze losy bohaterów „Rozdroży” i ”W obcym domu”. Śląska saga w której teraźniejszość przeplata się z przeszłością. W czasach współczesnych XXI wieku główną bohaterką jest Oliwia, wnuczka Zosi i Władka. Natomiast dzieje małżeństwa Zalewskich czytelnik ma możność śledzić na przestrzeni drugiej połowy XX wieku. To czas pokoju, ale niepozbawiony strachu o najbliższych. Nie o taką Polskę bowiem bohaterowie książki walczyli.
  Powieść „Zielony byfyj” Sabiny Waszut czyta się mając wrażenie słuchania niezwykle ciekawej i ciepłej opowieści o życiu śląskiej rodziny na przestrzeni lat.
  Autorka przyznaje, że Zosia i Władek, dziadkowie Oliwii to jej dziadkowie. To ich historię życia, niemieckiej Ślązaczki i Polaka w cudowny sposób przedstawiła na kartach swoich trzech książek.
  „Zielony byfyj” Sabiny Waszut to wspaniała książka napisana sercem. Na jej kartach miłość przejawia się w każdej postaci. Do tego napisana pięknym językiem. Należy do tych powieści, które urzekają czytelnika. Do zaczytania. GORĄCO POLECAM!

Most Popular Instagram Hashtags