Instagram post by @drfathian دکتر مهرداد فتحیان

شکاف کام و یا لب در جلوی دهان، یا همان عارضه لب شکری می تواند موجب مشکلات دندانی مختلفی شود. این مشکلات می تواند در سایز، تعداد، شکل و موقعیت دندان های شیری و یا دائمی ایجاد شود. دندان هایی که در ناحیه ی شکاف قرار دارند، مخصوصا دندان های پیشین جانبی، در اثر شکاف کام و لب بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند. شکاف لب و کام بین دندان های نیش و دندان های پیشین ایجاد می شود. در برخی موارد ممکن است دندان پیشین کلا وجود نداشته باشد. در سایر موارد ممکن است از عوارض شکاف لب و کام ، دوتایی شدن دندان‏ های پیشین اتفاق بیفتد، به طوری که در هر سمت شکاف یکی از آن دو قرار گیرد. در موارد دیگر ممکن است دندان پیشین و یا سایر دندان ها وجود داشته باشند اما دارای شکل، تاج و ریشه ی غیرطبیعی باشند. در نهایت، دندان های واقع در ناحیه ی شکاف ممکن است جابجا شده و در نتیجه در موقعیت نامناسب قرار گیرند. گاهی اوقات دندان های پیشین مرکزی در ناحیه ی شکاف ممکن است به مشکلاتی همانند دندان های پیشین جانبی دچار شوند. اما میتوان با جراحی لب شکری شکاف لب و کام را کاملا بهبود بخشید. در حال حاضر امکان انجام درمان هایارتودنسی دندان پیشرفته ای برای کودکان ۷ تا ۱۱ ساله وجود دارد که می توانند نتایج سودمندی بالاخص در موارد ناهنجاری های فکی به همراه داشته باشند. درمان این دسته از مشکلات توسط ارتودنسی کودکان نسبت به سنین بالا که فکین و صورت کاملا" تکامل یافته اند می تواند سبب بهبود و یا دست کم جلوگیری از بدتر شدن آن گردد. بدین ترتیب درمان زودهنگام مشکلات فکی ضمن حذف یا تسهیل درمان اضافه در آینده سبب صرفه جویی در هزینه خواهد شد. ارتودنسی پیشگیری با حفظ ساختار دندان‌ها از بروز ناهنجاری‌های فک و دندان جلوگیری می‌کند و از مزایای قابل توجهی برخوردار است. بهترین زمان برایدرمان ارتودنسی پیشگیری از سن هفت سالگی یا زودتر از آن است.

www.iranortodensi.ir
آدرس:خیابان میرداماد خیابان حصاری (رازان سابق )کوچه سوم پلاک2
تلفن های تماس
021-22226474
021-22259797
#مرکز_تخصصی_ارتودنسی_و_درمان_ارتوپدیک_فک_و_صورت#زیبایی_دندان#مشکلات_فکی_و_دندانی#ارتودنسی#نامرتبی_دندان#بریس_دندان#ارتودنسی_نامرئی#ارتودنسی_همرنگ_دندان

6 Comments

 • 54w ago mohammadhosseinmortezavi9238 mohammadhosseinmortezavi9238

  سلام آقای دکتر فتحیان شما عالی ترین متخصص ارتودنسی در ایران هستید

 • 54w ago somi_mehrafrouz somi_mehrafrouz

  دکتر جان دایرکت چک میکنید لطفا اگه امکان داره جواب بدین سپاس

 • 54w ago azadi_999999 azadi_999999

  آی چه درد بدیه

 • 54w ago drfathian drfathian

  @somi_mehrafrouz سلام دوست عزیز به دلیل حجم زیاد دایرکت ها کمی در پاسخگویی امکان دیرکرد هست اما به زودی جواب داده خواهد شد.همچنین میتوانید برای جوابگویی سریعتر با شماره های بالا تماس بگیرید.

 • 54w ago mohammadhosseinmortezavi9238 mohammadhosseinmortezavi9238

  سلام آقای دکتر فتحیان عصر دل انگیز پاییزی روز سه شنبه شما به خیر و خوشی

 • 54w ago drfathian drfathian

  @alimohammadi9238 درود و سپاس

Most Popular Instagram Hashtags