Instagram post by @nashreafkar نشرافكار

.
📣🎉📚 #نشر_افکار به تازگی منتشر کرده است:

#میداس وصیت‌نامه‌ی #هنری_فریدریش_دورنمات نویسنده‌ی سویسی است که تمام خصوصیات عمده‌ی آثار او را در حد کمال دارد. دورنمات را الهام‌گرفته از نویسندگان بسیاری چون #تورنتون_وایلدر، #کافکا، #برشت، و نویسندگان #مکتب_اکسپرسیونیسم می‌دانند؛ شاید مهم ترین علت این باشد که او نیز با زیستن در برهه زمانی #قرن_بیستم و #بستر_فرهنگی #اروپا فاجعه بزرگ این برهه، یعنی #جنگ_جهانی_دوم، را از نزدیک لمس کرد و پی آمدهای #ذهنی، #روان_شناختی، #اجتماعی، و #سیاسی آن را در آثار خود بازتاب داد. دورنمات در ۱۹۲۱ در پای‌تخت سویس به‌دنیا آمد و هنگام آغاز جنگ هجده‌ساله بود.
اگر اهل کشوری بی‌طرف نبود که تا پایان خود را از ناملایمات جنگ کنار نگه داشت، بی‌شک هم‌چون هزاران‌هزار جوان دیگر به جبهه فرستاده می‌شد. همین دخالت مهم تقدیر در زندگی او باعث شد که در تمام عمر این قدرت را مهم‌ترین عامل در تعیین سرنوشت بشر به‌حساب آورد. البته در روزگاری که اختیار مرگ و زندگی افراد به‌تمامی از دست خودشان خارج باشد، رشد چنین اعتقادی دور از انتظار نیست. اما کمتر نویسنده‌ای برای این اعتقاد، این‌همه ارزش و اهمیت قائل شده و آن را محور اصلی آثار خود قرار داده است.
باور دورنمات به #تقدیر و #جبر نهفته در آن، که خواه‌ناخواه انسان را به #اعتراض و #طغیان می‌کشاند، او را متوجه نمونه‌های این کشاکش در تئاتر #یونان کرد، و بدین ترتیب پیروی از اصول #تراژدی یونان سرلوحه‌ی کار او قرار گرفت. .
.
.
📦🛵 هزینه‌ی ارسال در سراسر تهران ۵ هزار تومان
.
.
نسخه‌ی نمونه‌ی الکترونیک این کتاب را نیز می‌توانید از #فیدیبو تهیه نمایید. .
.
📌برای دسترسی به لینک‌های مستقیم در کانال #نشر_افکار عضو شوید.

#nashreafkar

5 Comments

Most Popular Instagram Hashtags