ozgunbastas ozgunbastas

869 posts   774 followers   778 followings

Özgün Baştaş  You're wrong if you think that joy of life comes principally from the joy of human relationships.It's in everything, in anything we can experience.

Ayıptır, buna bir açıklama yapılmak zorundadır.

Life from where i stand. #kocaeling

I wish you all a california dream tonight. #sfinmyfilm #secondtimeinheaven

Our panda has graduated! I assume she's celebrating it in a very Brazilian way. We're all with you, drinking a lot of alcohol and laughing my roomie, congrats @lalitapereira 🎓❤️

İstiklal caddesinin zemini çok iyi anlatır hükümetin geçmişini. Önce yeşilin gidişini, sonra tomanın hayatımıza girişini, geçen tramvayla mutlu olup gülen gözlerimizin ve tüm zevk ve keyiflerimizin üzerine yavaş yavaş beton atılışını. Buyrun hükümetin öz be özgeçmişi. Tramvay da yok artık. 6 ay sonra açılacak diyorlar, açılırsa şaşırırız.

Purple Selfie. #cheerswithsarajevsko

Dirlo Dzîrlo, Čaj Çay.. Let's call the whole thing off!

Cheers to the Golden Fish and the 50s. #cheerswithsarajevsko

Bu sefer daha bir farklı Saraybosna.

Pegasus. Diğer havayollarında olmayan, kendini özel göstermek için engelli ve yaşlılar için "Özel Hizmetler" kontuarı açmış. Senelerdir ablamla gitmediğimiz yer kalmadı fakat bu kadar aptal bir "özel" muamele görmemiştik. İşin özünü anlatayım. Bu boktan şirketten bir bilet alıyorsunuz. Normalde zaten engellilere ayrılmış olması gereken koltuklar için yine de erken gidiyorsunuz hani kimseyi zor durumda bırakmamak için. Engellilerle birlikte sıraya giriyorsunuz ve bir görevlinin gelip sizi almasını bekliyorsunuz. Sonra gelen kişiye, işlemler yapılırken tuvalete gidebilir miyiz diyorsunuz. 2 tane öküz (görevli) birbirine bakıp sen götür ben götürmem diye tartışıyor siz bir daha bağırarak söyleyene kadar. İşlemler yapıldıktan sonra bir başka görevli geliyor sizi alıyor. Ve kapıya götürüyor. Sandalyeyi alıyor. Uçağa 3 saat var ben sigara içmeye, tuvalete nasıl gideceğim diyorsunuz. O sizin bileceğiniz iş benim görevim sizi buraya getirmek diyor. Sizin göreviniz bize yardımcı olmak değil mi diyorsunuz. Bennimm işte görevim buraya getirmek diyor. Diyelim ki Free Shoptan bir şey almak istiyorsunuz. Yok. Görevli öküz uçuş kartınızı da, sandalyeyi de alıp gidiyor. Engelli mi ot mu belli değil şuana kadar mağdurumuz. Bir valiz gibi "alıp" "bırakıp" gidiyorlar. @pegasusairlines engelliler ot değildir. Onların da herkes gibi havaalanına erken gidip free shopta zaman geçirmeye, kahve içmeye gitmeye, tuvalete gitmeye hakları var. Neden her şirket sandalyeyı bırakıyor da bir sorun yaşamıyoruz biz fakat sadece siz öküzlük ediyorsunuz. Neden sizinle uçtuğumuzda benim ablama bir valizden ya da saksıda bir ottan farkı yokmuş gibi davranıldığını, benim sinirden ve koşturmaktan sırtımdan burnumdan terler akıyor. Bileti alırken herkesle eşitiz de havaalanına geldiğimizde bize hem "özel" deyip hem de sıçtığın bok gibi davranıyorsun. Umarım dünyanın en kötü havayolu seçilmenin sebebini anlamışsındır biraz. Hiç o konumdan kurtulamayacaksın. Senin özel hizmetler sorumluna, görevinin özel insanlara yardım etmek olduğunu anlatana kadar bir adım öteye gidemeyeceksin. Hele ki telefonda bana muhattap bulacağım tüm yolları kapattığın sürece hiç bir adım öteye gidemeyeceksin.

Bugün farklı değil diğer günlerden. Bugün de tacize uğradık, tecavüz edildik, bugün de bize nasıl davranacağımız öğretildi. Bugün de bedenini saklamayı reva gördüler bize her cinsten insanlar. Bugün farklı değil günlerden ama birgün olacak. Birgün farklı olacak, değişecek. Ne zamanki biz bu şiddetlerin ve kısıtlamaların asla ve asla biz kadınların suçu olmadığının, sırf aynı dine ya da görüşe ya da görüntüye sahip olmadığımız için başına kötü birşey gelmiş bir kadını korumadığımızın farkına vardığımız, bir olduğuz zaman değişecek dünya. Bunu bize gösterecek güçlü kadınlar iyi ki varlar. Yaşasın insan gibi kadınlar!

follow this page in feedly

Most Popular Instagram Hashtags