[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

ozanonen ozanonen

664 posts   23292 followers   7501 followings

Ozan Önen  Haftalık-bağımsız mizah ve hiciv dergisi Penguen'de başıbozuk: amatorolarakseninleilgileniyorum.com

http://twitter.com/ozanonen

"El Hamra’lar bulsak diyorum? Denize inen sokaklar bir de... Atlaslar açsak önümüze... Adalar beğensek... Gömlek düğmelerimizi koparsak birer ikişer... Avuç içlerimize yazsak hürriyet şiirlerini ama son satırlar avuç içlerimize bir türlü sığamasa? Son satırları da dudak dudağa konuşsak diyorum? Gırtlağına sarılsak efkârın... 'Bu havada surat asmak namertliktir ulan!' diye bağırsak... Cebelitarık’tan Süveyş’e kadar duyulsa bu... Bak, bana bu gece yaz geldi... Çılgın betonlar arasında El Hamra’lar buldum: Bazı kelimelerin sonu hayattır." - #OzanÖnen @PenguenDergi
Sayı 751, Sayfa 14 | (Fotoğraf: #Bozburun #SöğütKöyü'nün denize inen sokakları. #Saranda - #Marmaris 📷 @fufuokur) amatorolarakseninleilgileniyorum.com

"Mühim ve unutulmaya müsait bir huyun var: Alışıyorsun. (...) Hapishanede uzun süre kalmış olanlar, hapishaneden çıktıklarında, çıktıkları ortamı dahi yadırgayabiliyorlar… Vietnam Savaşı’ndan dönen Amerikan askerlerinin, Vietnam’da yaşadıkları cehenneme geri dönmeyi özlemeleri gibi… Alışınca, özgürlüğü dahi yadırgayabiliyorsun: Bu bana hem çok korkunç, hem de çok büyülü geliyor. Çünkü alışamasaydık eğer, bir gün bile dayanamazdık şu acayip dünya hâline… Ama içinde bulunduğumuz düzene alışınca da, olan-biten her şey de meşrulaşmaya başlıyor: Kötü evlilik dahil. Pis sokak dahil. Gürültülü ortam dahil. Üst üste kalabalıklar dahil. Diktatörlük dahil… Bir yerde 'Hayat yine de devam ediyor'culuğumuz ağır basıyor ve hayat, alıştıra alıştıra yine de devam ediyor: Ülkede yer yerinden oynarken ya da örneğin, en sevdiğin insanı kaybettikten sonra dahi, 'ben halen alışamadım' desen bile; tüm bunlara alışman için elinden geleni yapan bir düzen, seni elinden-kolundan tuta tuta, o düzenin parçası hâline getiriyor. (...) Ablam, Urla’daki bahçesine diktiği fidanlardan birine bakıp da 'yerini sevdi' deyince geldi aklıma: 'Yerini sevdi'ler ne mühim. Çünkü bu, aynı zamanda, 'yerini sevmedi' ihtimalini de hatırlatıyor… Aynen, çalışan elinle uyuşmuş elini yoklayıp onu hayata yeniden döndürmeyi hatırlaman gibi. Yerini sevmemiş fidanı bir başka köşeye taşıyorsun ve bir bakıyorsun ki her yer yine çiçek… Bahçe almış başını gitmiş; her köşesi yine hayat… Unutan ve hatırlayan insan, madem ki alışıyor; bence asıl, 'yerini sevdi'leri hatırlamaya alışmalı: Çalışan eli uyumuş ele dokundurmayı, yerini sevmediysen de seveceğin o yeri aramayı unutmamalı… Kalkıp bir kağıda kocaman harflerle ERTELEME yazmalı çünkü hava her gün böyle güzel olmuyor." - #OzanÖnen @PenguenDergi - " 'Yerini Sevdi'lere Alışıyorum " | Yazının tamamı, amatorolarakseninleilgileniyorum.com'da. (Fotoğraf: 24 Haziran 2017 Cumartesi, #Bozburun #SöğütKöyü #Saranda Sahili, #Marmaris)

- Haberim yokmuş gibi çek. | #Bozburun #SöğütKöyü'nden köyün adaları ve #Symi Adası, #Marmaris 23 Haziran 2017 Cuma

“Böyle zamanlarda hayatta kalmanın tek yolu kaçmak ve hayal kurmaya devam etmektir." - #HenryLaborit - #Mediterraneo (Fotoğraf: #Bozburun #SöğütKöyü #Saranda Sahili, #Marmaris)

21 Haziran'a günaydın. "Bak, bana bu gece yaz geldi: Baharı bile atladım; bu kış çok ağır geldi... Aramızdaki tüm gereksizleri çıkardım, attım. Yatakları yorganları kaldırdım, kazaklardan kurtuldum... Bahar temizliğine kelimelerden giriştim. (...) Mühim olan, diktatörlük altında dahi gelebilen bu hür, bu eşsiz saadet imiş... Böyle düşününce yüzüm güldü. Kalktım... Yüzümü yıkadım. Balkonu-pencereyi açtım, perdeler uçuştu... Rüzgâr boynumu öptü, ‘çıplak ayaklar mevsimi’ni yatağa aldım. (...) Çılgın betonlar arasında El Hamra’lar buldum. Bak, bana bu gece yaz geldi..." - #OzanÖnen "Bak, Bu Gece Bana Kim Geldi?" | @PenguenDergi Sayı 751 (Fotoğraf: #Bozburun Koyu #Adaboğazı - #Marmaris)

"Deniz bazen 1985 mavisi." | Fotoğraf: #Bozburun #SöğütKöyü #Saranda Sahili, #Marmaris

Zürafalarla bulut yemelik hava. | #Bozburun #SöğütKöyü #Saranda Sahili, #Marmaris

#Marmaris'te sıradan bir gün.

#Saranda mavisi. Yalıbaşı'ndaki harnup ağacının güzel gölgesinde. #Bozburun #SöğütKöyü, #Marmaris.

Siyah petunya.

"Kimi yaz geceleri Ay, gözüne öyle büyülü görünür ki Ay’a bakakalmışken başka biri olursun: Bi’ heykeltıraş o hâlini mermere yontmaya kalkışsa; yüzüne bakınca başka bir canlı görür: İnsan değil, hayvan değil, bitki değil, mantar değil; Lysippos’un, Polykleitos’un, Fidias’ın ellerinden çıkmış bir Antik Yunan sureti olur yüzün; dolunayın lâhikası sen olursun… Üzüm üzüme baka baka n’oluyorsa; Ay’a baktıkça, güzel bi’ dolunay olursun… Yaz gelir ve 'Daha kaç yazımız kaldı ki?' diye sormak, en mühim işimiz olur. Bakarsın, en güzel yazımız olur bu yaz; bakarsın, bu defa, okşarız ayva tüylerini gecenin." - #OzanÖnen @PenguenDergi | (Fotoğraf: #Bozburun Koyu, #Marmaris. Şu an.)

Most Popular Instagram Hashtags