[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

oyveotesi oyveotesi

341 posts   11533 followers   123 followings

Oy Ve Ötesi  Oy ve Ötesi siyasi partilerden bağımsız bir bilinçlendirme hareketidir. twitter: @oyveotesi facebook.com/oyveotesi

http://us3.campaign-archive1.com/?u=3fdf95679266199de731c5f6a&id=844deb2bf2

Oy ve Ötesi Derneği olarak, 26 Ağustos 2017 tarihinde Çanakkale'de başlayan ve dört gün süren Adalet Kurultayı'nın ikinci gününde gerçekleşen “Seçimde Adalet” paneline, geçmiş seçimlerden elde ettiğimiz gözlemlerimizi ve önerilerimizi paylaşmak üzere davet edildik.

16 Nisan Halk Oylaması sürecindeki kampanyalarımızı ve yöntemlerimizi ve çalışmalarımız sonucu elde ettiğimiz verileri paylaştık. Ayrıca Barolar Birliği ile ortaklaşa kurduğumuz iki çağrı merkezine gelen 2.000'in üzerindeki çağrıdan derlenen sorunların yoğunlukla toplanmış olduğu dört ana başlığı dile getirdik: - Seçim pusulalarının mühürlenmemesi veya yanlış mühürlenmesi, - Mühürlerde “tercih” yerine “evet” yazması, - Kimlik kontrolü yapılmaması nedeniyle seçmenlerin yanlış sandıkta oy kullanması, - Seçmenlerin vatandaşlık hakları olan sayımı izlemelerinin engellenmesi.

Gözlemlerimizi dile getirirken seçimlerden tüm siyasi partilerin çıkarması gereken dersler olduğunu ifade ettik. Tüm parti temsilcilerinin her sandığın başında eşit ve dengeli şekilde bulunmadığı gerçeğini de hatırlatarak özellikle belli bölgeler ve şehirlerde bulunan sandıkların başında mutlaka yetkin müşahitlerin bulunmasının sürece ve dolayısı ile sonuca direk etki edebileceği yönünde düşüncelerimizi paylaştık.

Oy ve Ötesi Derneği olarak ileriye dönük beklenti ve önerilerimizi şu şekilde sıraladık: - Siyasi partiler seçim organizasyonunu günümüz koşul ve ihtiyaçlarına göre güncellenmeli. Organizasyonda gönüllülüğe değer verilmeli. En önemlisi sorumluluğa göre yetkilendirme; siyasi partilerde sorumluluk almadan yetkilendirme yapıldığını görüyoruz. - Siyasi partiler seçim organizasyonunu teknolojik koşullara göre güncellemeli. Sandık başı görevlilerinin atamalarının teknolojiden faydalanmadan yapılıyor olması takibi zorlaştırıyor.
- Siyasi partilerin tüm seçim süreçlerinde, özellikle müşahitlik saha organizasyonu konusunda daha planlı, hedefli ve organize hareket etmeleri gerekiyor. - Seçim sürecinin ve kanunun halkın aktif katılımını artıracak şekilde yeniden düzenlenmesi gerekiyor. - Hukuk sisteminin ve YSK uygulamalarının istikrarlı, tarafsız ve güvenilir olması gerekiyor.

Bağımsızlığımızın ve Özgürlüğümüzün simgesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun🇹🇷

Oy ve Ötesi ekibi Gürcistan'da.

22 Ekim'de yapılacak Gürcistan yerel seçimlerinde sivil toplum kuruluşu olarak müşahitlik organizasyonu başlatmak isteyen Acara Geliştirme Merkezi ile deneyimlerimizi paylaşıyoruz.

Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bireyler yetiştiren, gelecek için onlara cesaret veren babaların günü kutlu olsun.

Farklılıklarımızdan, inançlarımızdan bağımsız, herkesi kalpten birleştiren #Gezi4Yaşında. Sevgiyle anıyoruz. 📷 @muratgermen

Güneş bizimle doğar,
Yağmur bizimle yağar.
Bizimle coşar deniz,
Ateş bizimle yanar.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Daima..

Anne kalbi ile var olan herkesin anneler gününü kutlarız. 🌷❤️

Emeğiyle yaşayan ve yaşatan tüm dünya işçi ve emekçilerinin bayramı kutlu olsun. #1mayısişçiveemekçibayramı

23.04 ∞

Oy ve Ötesi 2017 Referandum bilgilendirmemizi bio'daki linkten inceleyebilirsiniz

Most Popular Instagram Hashtags