ostovareskelet ostovareskelet

18 posts   2635 followers   7500 followings

استوار اسکلت نوینساز(ابوقداره)  . مجری پروژه های عمرانی از جمله سالن های تولیدی، مجتمع های تجاری، ساختمان های اداری و مسکونی و... . :phone:(+98) 71 3821 6736-46 . 📧Info@oen.co.ir .

http://www.oen.co.ir/

🎓پست آموزشی🎓
🇬🇧LSF structures are mainly constructed using screws or nuts & bolts connections. These structures comprise three main components i.e. cold rolled sheets for structure, gypsum boards for the interior walls, and cement boards for the exterior. Sound proof and heat insulation layers are placed inside the walls. These buildings are built with C or U type galvanized sheets in various dimensions and thicknesses of 0.6 to 1.5 mm.
🇮🇷ساختمانهای قاب فلزی سبک Lightweight Steel Framing موسوم به (LSF) این سیستم، به صورت خشک و به روش تولید صنعتی اجرا می‌شوند، قاب‌های فولادی سبک (LSF) که به وسیله نورد سرد تهیه می‌شود، یکی از انواع سیستم‌های ساختمانی مدرن می‌باشد که به وسیله این روش می‌توان ساختمان‌هایی را به صورت طبقات محدود (معمولاً تا ۵ طبقه) را اجرا کرد.
این نظام ساختمانی از ورق‌های فولادی تشکیل می‌شود که مقاطع عمدتاً به صورت U,C و Z می‌باشد.این عناصر فلزی خود به عناصر سازه‌ای اعم از باربر و غیر باربر که وظیفه اصلی آنها پایداری ساختمان است تقسیم می‌شوند. این سیستم با تکرار قطعات سبک در ساخت دیوارها و سقف‌ها و مانند ساختمان‌های چوبی اجرا می‌شود. اتصالات عمدتاً به صورت اتصالات پیچ و مهره است وجای قرار گیری پیچ‌ها به روش تولید صنعتی در کارخانه به دقت زیاد با مختصات دقیق و طبق طراحی انجام شده به وسیله دستگاه‌های مخصوص مشخص می‌شود. این سیستم یک سیستم سازه‌ای مستقل می‌باشد و برای پروژه‌های انبوه سازی، دفاتر و ساختمان‌های تجاری کوچک، ساختمان‌های چند طبقه، واحدهای صنعتی و سالن‌های ورزشی یک طبقه مناسب است. این سیستم قابل تلفیق با سیستم‌های سازه‌ای رایج را مانند بتنی یا فلزی را یه خوبی دارد و برای بالاتر بردن تعداد طبقات (بالاتر از ۵ طبقه) با استفاده از سیستم LSF از این سیستم‌های مختلط استفاده می‌شود. در ساخت و تولید این مقاطع به روش نورد سرد مطابق آیین نامه‌ها اشکال مختلف در ابعاد متفاوت با ضخامتی در حدود ۰٫۶ تا ۲٫۵ میلی‌متر از ورق‌های گالوانیزه نازک پدید می‌آید."

استوار اسکلت نوین ساز
مجری سازه های سبک فلزی
در این ویدئو کوتاه برخی از مزایا سازه های سبک LSF را خواهیم دید.
#LSF #OEN
#استوار_اسکلت #استواراسکلت #سازه #سازه_سبک

عنوان: ساختمان الحاقیه درمانگاه امام رضا شیراز
متراژ: ۲۵۰ متر مربع
#lsf #ostovareskelet #lightweightsteelframe

🚾 سرویس بهداشتی گلستان
#سرویس_بهداشتی #شیراز #سازه #LSF #سازه_LSF

#نمازخانه بوستان انتظار
متراژ: ۷۵ متر
#LSF #سازه #ساختمان #سازه_LSF #سازه_ال_اس_اف

.
از LSF چه میدانید؟!
.
ساختمانهای -قاب #فلزی #سبک Lightweight Steel Framing موسوم به (LSF#) این سیستم، به صورت خشک و به روش تولید #صنعتی اجرا می‌شوند، قاب‌های فولادی سبک (LSF) که به وسیله #نورد سرد تهیه می‌شود، یکی از انواع سیستم‌های #ساختمانی مدرن می‌باشد که به وسیله این روش می‌توان ساختمان‌هایی را به صورت طبقات محدود (معمولاً تا ۵ طبقه) را اجرا کرد.

این نظام ساختمانی از ورق‌های فولادی تشکیل می‌شود که مقاطع عمدتاً به صورت U,C و Z می‌باشد.این عناصر فلزی خود به عناصر سازه‌ای اعم از باربر و غیر باربر که وظیفه اصلی آنها پایداری ساختمان است تقسیم می‌شوند. این سیستم با تکرار قطعات سبک در ساخت دیوارها و سقف‌ها و مانند ساختمان‌های چوبی اجرا می‌شود. اتصالات عمدتاً به صورت اتصالات پیچ و مهره است وجای قرار گیری پیچ‌ها به روش تولید صنعتی در کارخانه به دقت زیاد با مختصات دقیق و طبق طراحی انجام شده به وسیله دستگاه‌های مخصوص مشخص می‌شود. این سیستم یک سیستم سازه‌ای مستقل می‌باشد و برای پروژه‌های انبوه سازی، دفاتر و ساختمان‌های تجاری کوچک، ساختمان‌های چند طبقه، واحدهای صنعتی و سالن‌های ورزشی یک طبقه مناسب است. این #سیستم قابل تلفیق با سیستم‌های سازه‌ای رایج را مانند #بتنی یا #فلزی را یه خوبی دارد و برای بالاتر بردن تعداد طبقات (بالاتر از ۵ طبقه) با استفاده از سیستم LSF از این سیستم‌های مختلط استفاده می‌شود. در ساخت و تولید این مقاطع به روش نورد سرد مطابق آیین نامه‌ها اشکال مختلف در ابعاد متفاوت با ضخامتی در حدود ۰٫۶ تا ۲٫۵ میلی‌متر از ورق‌های #گالوانیزه نازک پدید می‌آید.

سه جز اصلی این ساختمان‌ها مقاطع متشکل از ورق‌های فولادی که به وسیله نورد سرد تهیه شده به عنوان سازه اصلی پانل‌های گچی به عنوان پوشش در داخل ساختمان #سمنت برد برای #پوشش بیرونی خارجی ساختمان و بسته به نوع پروژه از لایه‌های عایق صوتی و حرارتی تشکیل می‌شود.

#نمازخانه #پارک بعثت #شیراز
متراژ: ۷۵ متر

نمازخانه قرآن شیراز
متراژ: ۷۵ متر

#نمازخانه #ساختمان #شیراز #استوار_اسکلت #LSF #ابوقداره

مجتمع #مسکونی #بیمارستان #لار
متراژ: ۱۰۰۰ متر مربع

#ساختمان #مسکونی
متراژ: ۴۵۰۰ متر مربع

#ویلا ی شخصی
متراژ: ۵۲۰ متر مربع

Most Popular Instagram Hashtags