[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

ostovareskelet ostovareskelet

28 posts   5742 followers   7322 followings

استوار اسکلت نوینساز  . مجری پروژه های عمرانی از جمله سالن های تولیدی، مجتمع های تجاری، ساختمان های اداری و مسکونی و... . :phone:(+98) 71 3821 6736-46 . 📧Info@oen.co.ir .

http://www.oen.co.ir/

روز #مهندس مبارک ..
شرکت استوار اسکلت نوین‌ساز
.
#LSF #OEN
#استوار_اسکلت #استواراسکلت #سازه #سازه_سبک

مراحل تکمیل ویلاهای شخصی

.
#اضافه_طبقه ساختمان شهرداری شیراز
حوزه معاونت مالی و اقتصادی

.
#اضافه_طبقه ساختمان شهرداری شیراز
حوزه معاونت مالی و اقتصادی

.
#اضافه_طبقه ساختمان شهرداری شیراز
حوزه معاونت مالی و اقتصادی

🎓
#الزامات_طراحی #اجرا برای سیستمهای #ساختمانی قابهای سبک #فولادی سرد نورد شده #LSF :

1. در مناطق با خطر نسبی کم ،متوسط و زیاد(مطابق آیین نامه ۲۸۰۰ ایران) استفاده از این سیستم سازه به عنوان #قاب_ساختمانی ساده به همراه #دیوار_برشی #بتن مسلح حداکثر در ۵ طبقه یا ارتفاع ۱۸ متر از تراز پایه بلامانع است.
2. استفاده از این سیستم در مناطق با خطر نسبی کم ،متوسط و زیاد(مطابق آیین نامه ۲۸۰۰ ایران) تا حداکثر ۲ طبقه یا ارتفاع ۷٫۲۰ متر از تراز پایه، با اجرای #مهاربندی قطری بلا مانع است.
3. به کارگیری این سیستم در مناطق لرزه خیز با خطرنسبی بسیار زیاد(مطابق آیین نامه ۲۸۰۰ ایران)مجاز نیست .
4. به کارگیری حداکثر #دهانه ۵ متر و حداکثر ارتفاع ناخالص (با احتساب ضخامت سقف) ۳٫۶۰ متر برای هر طبقه در این سیستم مجاز است.
5. #طراحی کلیه اجزا ء اتصالات در این سیستم بر اساس استاندارد #AISI و طرح سازه ای و لرزه ای آن بر اساس آیین نامه های ASCE-05 و IBC2003 و ویرایش‌های بعد از آن انجام گیرد.
6. #کنترل_سازه در مقابل بار باد بر مبنای مقررات ملی ساختمان ایران مبحث ششم و با در نظر گرفتن سیستم مقاوم در برابر #بار_جانبی ناشی از #زلزله که در بندهای ۱ و ۲ آمده است انجام شود.
7. رعایت محدودیت حداکثر بار مرده و زنده به ترتیب ۲۵۰ کیلوگرم بر متر مربع و ۳۵۰ کیلوگرم بر متر مربع برای سقف‌ها الزامی است.
8. رعایت مشخصات فولاد سرد نورد شده بر اساس استاندارد ASTM الزامی است.
9. رعایت ضوابط فصل ۲۱ آیین نامه ACI-318-05 و ویرایش‌های پس از آن برای طراحی دیوارهای برشی بتن مسلح الزامی است.
10. تأمین ضوابط دیافراگم صلب برای کلیه سقف‌ها الزامی است.
11. کلیه اتصالات اعضای قائم به اعضای افقی می‌باید به گونه ای باشد که یکپارچگی اعضا در ارتفاع سازه تأمین شود.
12. ضوابط مربوط به اجزاء اتصالی شامل پیچ خودکار، پیچ و مهره می‌بایستی مطابق آیین نامه AISC و استاندارد AISI تأمین شود.
13. در صورت استفاده از اتصالات جوش، رعایت ضوابط و مقررات مربوط به جوشکاری اعضای نورد شده مطابق استاندارد AISI و آیین نامه های AWS و AISC الزامی است.
14. سقف سازه ای این سیستم متشکل از تیرچه فلزی دال بتن مسلح فوقانی به صورت مقطع مرکب است که می‌باید بر مبنای ضوابط مقاطع مرکب مطابق آیین نامه و دال‌های بتن مسلح بر مبنای آیین نامه ACI تأمین شود.
15. به کارگیری مصالح بنایی در دیوارهای خارجی و داخلی مجاز نمی‌باشد. حداکثر وزن متر مربع دیوارتمام شده در جداکننده های داخلی نبایستی بیشتر از ۵۰ کیلوگرم بر متر مربع و در دیوارهای خارجی نبایستی بیش از ۱۰۰ کیلوگرم ب

🎓پست آموزشی🎓
🇬🇧LSF structures are mainly constructed using screws or nuts & bolts connections. These structures comprise three main components i.e. cold rolled sheets for structure, gypsum boards for the interior walls, and cement boards for the exterior. Sound proof and heat insulation layers are placed inside the walls. These buildings are built with C or U type galvanized sheets in various dimensions and thicknesses of 0.6 to 1.5 mm.
🇮🇷ساختمانهای قاب فلزی سبک Lightweight Steel Framing موسوم به (LSF) این سیستم، به صورت خشک و به روش تولید صنعتی اجرا می‌شوند، قاب‌های فولادی سبک (LSF) که به وسیله نورد سرد تهیه می‌شود، یکی از انواع سیستم‌های ساختمانی مدرن می‌باشد که به وسیله این روش می‌توان ساختمان‌هایی را به صورت طبقات محدود (معمولاً تا ۵ طبقه) را اجرا کرد.
این نظام ساختمانی از ورق‌های فولادی تشکیل می‌شود که مقاطع عمدتاً به صورت U,C و Z می‌باشد.این عناصر فلزی خود به عناصر سازه‌ای اعم از باربر و غیر باربر که وظیفه اصلی آنها پایداری ساختمان است تقسیم می‌شوند. این سیستم با تکرار قطعات سبک در ساخت دیوارها و سقف‌ها و مانند ساختمان‌های چوبی اجرا می‌شود. اتصالات عمدتاً به صورت اتصالات پیچ و مهره است وجای قرار گیری پیچ‌ها به روش تولید صنعتی در کارخانه به دقت زیاد با مختصات دقیق و طبق طراحی انجام شده به وسیله دستگاه‌های مخصوص مشخص می‌شود. این سیستم یک سیستم سازه‌ای مستقل می‌باشد و برای پروژه‌های انبوه سازی، دفاتر و ساختمان‌های تجاری کوچک، ساختمان‌های چند طبقه، واحدهای صنعتی و سالن‌های ورزشی یک طبقه مناسب است. این سیستم قابل تلفیق با سیستم‌های سازه‌ای رایج را مانند بتنی یا فلزی را یه خوبی دارد و برای بالاتر بردن تعداد طبقات (بالاتر از ۵ طبقه) با استفاده از سیستم LSF از این سیستم‌های مختلط استفاده می‌شود. در ساخت و تولید این مقاطع به روش نورد سرد مطابق آیین نامه‌ها اشکال مختلف در ابعاد متفاوت با ضخامتی در حدود ۰٫۶ تا ۲٫۵ میلی‌متر از ورق‌های گالوانیزه نازک پدید می‌آید."

Most Popular Instagram Hashtags