once_kitap once_kitap

12 posts   37 followers   43 followings

Öncekitap 

Ahmet Ümit-Agatha'nın Anahtarı "Evet öyle düşünüyorum.Tasarlanmış cinayet iyi bir organizasyon gerektirir.Zamanın,mekanın,cinayet aletin doğru seçilmesi,ortalıkta kanıt bırakılmaması ya da sahte kanıtların bırakılması gibi zeka gerektiren davranışların yanında,birini öldürebilecek kadar soğukkanlı bir cesarete veya vahşiliğe sahip olmalıdır insan. Konuşurken, yazarken basit olgularmış gibi görünen bu gereklilikler cinayet anında yerine getirilmesi oldukça zor eylemler haline gelebilir. Hele bir de cinayet anında sürprizlerin ortaya çıktığını düşünürsek... Evet evet, bundan eminim, bence kusursuz cinayet yoktur." Yorum:
Kitapta kısa kısa cinayet öyküleri var.Kitabın adı ilk öyküden geliyor.Her bir öyküye bayıldım bazıları beni şaşırttı bazılarını çözmesi kolaydı.Ama çok etkilendim Ahmet Ümit gerçekten çok iyi yazıyor başka kitaplarını almak ve okumak için sabırsızlanıyorum.

Audrey'i bulmak çok tatlı bir kitap.Sizi rs'den çıkarabilecek ve eğlendireceğine eminim.Kitap bir genç kızın okulda uğradığı zorbalık yüzünden eve kapanışı ile başlıyor,hatta evde bile siyah güneş gözlüğü ile dolaşıyor.Insanlardan kaçıyor.Ancak bir gün erkek kardeşinin arkadaşıyla tanışıyor ve...

"SESE KULAK VERME"

Philip Tonka ve grubu yeni çıkacak hit şarkıları için ilham ararken Amerikan ordusundan gelen bir generalin ziyaretiyle bölünür.Bir Afrika çölünde nükleer silahları bile etkisiz hale getiren bir ses keşfedilir ve pihilip ve arkadaşlarından sesin kaynağını bulmaları için yardım isterler işte hikaye tam burda başlar.

Beğenmeyi be yorum yapmayı unutmayın

Düşman okullar çok tatlı bir lise kitabı.Size pek bir şey kalmayacak ama eğlendirebilecek bir kitap serisi. Sizi reading slump(kitap okuyamama durumu)
Çıkarabilir.

Hikaye Defne adında bir genç kızın Güney Kız Lisesine gitmesi ile başlıyor.Güney Kız Lisesi ile Kuzey Erkek Lisesi'nin düşmanlığını okuyoruz.

Kitabın şuanda 1. ve 2.si var ama 3.süde çıkacak.

Kaydır👉
Hercai hakkında ne düşünüyorsunuz?🤔🤔

Dillerde düşmeyen bu harika seri Hakkında ne düşünüyorsunuz?
Cevaplarınızı bekliyorum.

Ben ilk kitabını okudum ve bayıldım

Öncelikle herkese merhaba bugün sizlere ANDREW BRAWLEY'NİN SIRADIŞI HİKAYESİ kitabının yorumuyla geldim. LGBT temalı bir kitap.Kısaca konusunda bahsetmek gerekirse Anderw adında bir çocuk var bir kaç aydır hastanede yaşıyor ve hastaneden hiç çıkmamış.Gündüzleri hastanenin kafateryasında çalıyor geceleri ise acile yardım ediyor ve pediatri yi geziyor.pediatri de iki arkadaşı var Lexi ve Trevor.Bir gün acile yanmış bir çocuk geliyor.Nedeni ise homoseksüel olması Andrew kendini bu çocuğa yakın hissediyor çünkü oda homoseksüel.

Kitapta beni gururlandıran şey bir Türk booktuberın bu kitaba yorum yapması (Eren Nadir Akşamoğlu).kitabın içinde Andrew in çizdi resimler var bunlar çizgi roman şeklinde çok güzellerdi.

Veronika her şey stediğine sahip görülen,herkesin istediği bir yaşam süren genç bir kadın olmasına karşın mutlu değildir.Başarısız bir intihar girişiminin ardından kendini aklı Hastanesi'nde bulur.Ayrıca kısa bir zaman içerisinde öleceğini öğrenir.Zaten ölmek isteyen Veronika başka dünyaların insanlarıyla tanışmaya başlarken kendi kimliğini de keşfetmeye başlar.

Evet uzun bir aradan sonra yep yeni bir kitap yorumu ile karşınızdayım.Veronika ölmek istiyor gerçekten harika bir kitaptı.Yazarın dili çok hoşuma gitti.Çoğu insanın sevebileceği türden bir kitap.Yazarın diğer kitaplarını alıp okumak için can atıyorum.

OLAĞANÜSTÜ BİR GECE,
Seçkin bir burjuva olan bir adam ilk kez burjuva ahlakından saparak "suç" işler.Böylece yeniden hissetmeye başlar.

Stefan zweig'tan okuduğum ilk kitaptı bende yeri apayrı.Kitabı elimden düşüremedim harika ve akıcıydı.kesinlikle önerdiğim bir kitap herkese öneriyorum.Her bir sayfasında sizi etkileyeceğini biliyorum.

Most Popular Instagram Hashtags