[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

nurtenbegendi nurtenbegendi

431 posts   1009 followers   839 followings

nurtenbegendi  Örüyorum, dikiyorum, boyuyorum. Ben bunları hep yapıyorum.

http://nurtenbegendi.blogspot.com.tr/

Şimdi giyilecek bir şey olsa, işler bu kadar rast gitmezdi: Kalıp tamamdı, lacivert ipim vardı ve yetti, ne overlok makinam ne de York Düşesi dikiş makinam sorun çıkardı hatta evde lacivertli mavili neden alındığı ya da hangi kıyafetten geriye kaldığı meçhul tek bir düğme bile vardı. Genellikle dikip paça bastırmaya veya ilik evi açıp düğme dikmeye üşendiğim için sezonunu kaçırdığım giysilerim olmuştur. Bu pantolon ise bir kaç saatte tasssstamamdı. Henüz Afyonkarahisar kar ve dondurucu soğuk kotasını doldurmamış olsa da ben yaza hazırım.

Daha önce bir kaç defa, penye veya jarse iğnesi diye iğneler alıp makinenin dikiş atlamaması konusunda fazla da bir fark görememiştim. Bu sefer şansımı bir kere daha deneyerek fotoğraftaki paketi aldım. Öncekilere kıyasla açık ara farklı diyebilirim. Siz de benim gibi iğne numaralarını akılda tutamıyorsanız bu görsel aklınıza gelip açar bakarsınız diye düşündüm. Tabi siz daha rasyonel bir teknik kullanarak not da tutabilirsiniz; ister akıllı telefonunuza, ister çantanızdaki akıl defterinize :) Fondaki esnek, desenli, lacivert kotun konuyla ilgisi yok. Aslında inceliği yüzünden mevsimle de ilgisi yok. Yine de yeni bir projeye başlamak için kalbimi çalıp onca mevsim kumaşının içinde önüme serildiyse vardır bir hikmeti değil mi? Yok yok, yılbaşına tropik adalara gidiyor değiliz. Dikişin gönül işi olmasıyla ilgili bir durum. Bir de iznim bitti, yarın iş başı yapıyorum psikolocik tedavi şeysisi durumu :( Ühü ühü ühüüü :( Not: ben diyeyim 5, siz deyin 7 yaşındaki telefonumla o kadar ü yü ve diğer Türkçe karakterleri nasıl yazıyorum bir bilseniz. Ama zamanında o da müthiş telefondu haa, hakkı saklı bende :)

Bu mantoları geçen sene dikmiştim. Her zamanki gibi etek ucu baskısı, ilik evi, düğme vb detaylara gelince de sıkılıp bırakmıştım. Taş rengi biran önce tamamlansın ve giyeyim istiyorum ama elim varmıyor. Daha önce aynı modelden 2 tane eskittiğim Ekol mantomun kalıbıyla diktiğim siyah mantonun ise ilik evi düğme işini, bi gayretle bu gün hallettim. Bir kaç düzelecek kısmı var. Biraz büyük geldi sanırım. İçime sinerse giyerim, sinmezse...

Çay istediğimizde zıkkım getiren, bu yüzden de "üç saatlik yola termosla çıkalım bari" dedirten yol üstü işletmeleri, size de selam olsun. Neyse ki gözleme fena değildi.

Sonuçta bir Fazıl Say kolay yetişmiyor :)

Akşamdan beri modele karar verebilseydim, şimdi fazladan bir kaç sıra daha örmüş olacaktım.

"Aman şimdi ev kokmasın" diye açken kendinize yapmadığınız krebi, tokken ve elektrik kesintisinde aspiratör bile çalışmazken pişiriyorsanız en kıymetliniz eve gelmiş demektir.

Bir iddiaya göre Afyonkarahisar'da yılın ilk karı. Çünkü bu iddia 2017 Ocak ve Şubatında zaten kar yağmış olduğu için bu gece yağan karın ilk olmadığını söylüyor :) Şekerim havalar nasıl olursa olsun, sizin havanız hep güzel olsun. NOT: Şu son cümleden sonra, bizim gibi aslen mutaassıp bir milletin, şartlar uygun olduğunda ya da ince ince işlendiğimizde, neleri kabul ettiğimizi ve bunda hiç de zorlanmadığımızı fark ettim. Acaba beyinlerimizdeki tutucu, atıl, kabul eden ama sorgulamayan, aşırı merhametten maraz doğuran hücreleri silkeleyip bi kendine mi getirsek? Belki böylece "hiç acımayacak" diye verilen her şurubu içip gözlerimizden yaş akarken "acımadı kiii, acımadı kiii" demeyiz.

Bir cuma akşamı, iş çıkışı, üstelik yemeğe misafir beklerken, Nurten'i yine susuz bırakan #afyonkarahisarbelediyesi @afyonkarahisarbelediyesi BİZİMLA DEĞİLSIN. Köyde mi yaşıyoruz, nerde yaşıyoruz blli değil. Çok kızgınım.

Nöbet çıkışı temizlik yapma aşkıyla eve gelip suları kesik bulunca ne yapsaydım yani? Hevesi kursağa kilitleyip kös kös oturup dinlense miydim? Beeeen? Nurteeeenn? Sen beni daha tanımamışsın bebeem :) Tişörtümün kalıbı #gulererkan . Bu arada sular şimdi geldi. Evi şööyle bir silip süpüreyim. "Nöbet sonrası bi yat da dinlen" diyenler, siz terrrrtemiz evde, akşam nescafe-çikolata veya kek-çay yahut meyve-çerez daha olmadı puding eşliğinde #vatanımsensin izlemek nasıl bir keyif bilir misiniz? Yiyecekler obsiyonel, dizi standart :)

Gökyüzüsüz bir nöbet gününden daha selam olsun.

Yol Ayrımı. Şener Şen, Rutkay Aziz.

Most Popular Instagram Hashtags