nurtenbegendi nurtenbegendi

371 posts   883 followers   737 followings

nurtenbegendi  Örüyorum, dikiyorum, boyuyorum. Ben bunları hep yapıyorum.

http://nurtenbegendi.blogspot.com.tr/

Poz ver dedim verdi. Daha yakından ve büyük çekmek isteyince kaçtı. İşte içinde star ışığı yoksa oyuncunun, zorla da bir Oscar adayı çıkaramıyorsun :)

Bu son başka da bir şey paylaşmıyorum bugün yemeğe dair :)

Diyet aşkına, ellerine sağlık Birselcim :)

Her şey elektriğin kesik olduğu bir cumartesiye uyanmamızla başladı. Çok sıcak, çok verimsiz, çok memnun kalamadığım, heba olmuş bir hafta sonunun tek karı şu bir kaç motif ise görücüye çıkmayı hak etti bence.

Bayramın ikinci günü, babaannemizin bin yıllık zigonu üstünde benim bir saatlik yeni işim...

Başkent Üniverstesi meuniyet töreni. Organizasyon kötünün de altında. Her şeye rağmen mutluluğumuz uzay...

60 ,70 ,80 tane daha sardım mı tamamdır...

Afyonkarahisar usulü "patlıcan musakka" yapacaksınız da tarifiniz mi yok? Buyrun o zaman: Patlıcanlar tamamen soyulur, önce enine 3-4 parmak kalınlığında bölünür sonra bu parçalar boyuna 2-2,5 mm kalınlıkta dilimlenir (ohoooo diyenler musakka yapıyorsunuz, boru mu bu?). Bunlar tuzlu suda 1 saat kadar dinlendirilir. Bu arada önceden haşlanmış ve yumuşatılmış nohutlar elle tek tek kabuklarından soyulur (te Allahım deli işi diyenler, duyuyorum sizi). Bir tencerede soğan, yemeklik doğranır, kıymayla beraber kavrulur. Salça ile iki çevrilir, su konularak 10-15 dakika kısık ateşte pişirilir. Siyah ve acı suyunu salan patlıcanlar peçeteyle kurulanarak tavada kızartılır ve fazla yağı süzdürülür (bence de pöf artık). Yağ az olsun derseniz benim gibi patlıcanları mikrodalgada yumuşatabilirsiniz, tadı kesinlikle azalmıyor. Sonra musakka tenceresinin dibine biraz nohutlu kıymalı harçtan dökülüp patlıcanlar kenardan başlanarak içe doğru dizilir. Aralara harç konularak bu işleme patlıcanlar bitene kadar devam edilir. Kalan harç en üste yayılır, tuzu ayarlanıp 15-20 dakika kadar kısık ateşte pişirilir. Eğer musakkayı tencereden değil de masaya #pembikgeberikgelin gibi, #sunumdelisi gibi şık bir servis tabağında getirecekseniz, tencerenin dibine harcı bonkörce koyup, servis sırasında sunum tepsisine ters çevirmelisiniz. Afiyet olsun o zaman. (Aman yazması yapması kadar sürdü zaten. İftar da yaklaştı, sizinki yetişmez, buyrun gelin beraber yeriz)

Ama ama ama... ben o camları daha bu gün silmiştiiiimmmmm

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız tüm ulusumuza kutlu olsun.

Gunaydııınnnn

Most Popular Instagram Hashtags