negar_barazandeh1373 negar_barazandeh1373

19 posts   372 followers   374 followings

نگار برازنده  Fitness 🏋 Technology 💻 English Translator 📘 24 YO [ Mehr / October ] 🙆 Tehran ✨

التماس تفکر 😔

قابل توجه خانم های ورزشکار و فیت💪
بسیاری از بانوان در حالی که آرایش کامل دارند و صورت خود را با لایه ای از مواد شیمیایی پوشانده اند ورزش می کنند. همگان به خوبی می دانند که در نتیجه ورزش تعرق می کنیم. این تعرق باعث می شود پوست چربی بیشتری تولید کند, ترکیب این چربی با انواع مواد شیمیایی تشکیل دهنده مواد آرایشی باعث التهاب پوست شده, ایجاد جوش های سر سیاه, سر سفید و آکنه ها را تشدید می کند.
طبق تحقیقات متخصصان پوست دانشگاه دولتی نیویورک, حتی در محصولات آرایشی Oil-Free مواد اولیه دیگری وجود دارند که در صورت ترکیب با عرق پوست صورت, منافذ پوست را پر کرده و می بندد.
قبل از ورزش آرایش صورتتان را بدون آب و با استفاده از مواد تمیز کننده صورت که ترکیبات بدون الکلی هستند و یک تکه پنبه, به آرامی ماساژ داده و پاک کنید, اگر مجبور به داشتن میکاپ هستید می توانید از لوازم آرایشی پودری که آسیب کمتری به پوست می زنند استفاده کنید, البته استفاده از روژ لب ایرادی ندارد و مشکلی به وجود نمی آورد. چون لب ها جز چند عضو معدود بدن هستند که عرق نمی کنند.

#شکلات_تلخ و #لاغری!! مطالعات نشان داده که مصرف شکلات تلخ بیست دقیقه قبل و پنج دقیقه بعد از ناهار و شام باعث #کاهش_اشتها تا پنجاه درصد می شود.

#فلاونوئیدها به کاهش #پتانسیل مقاومت در برابر انسولین کمک می کنند.
شکلات تلخ همچنین حاوی چربی های سالم است که جذب قند در جریان خون را کاهش می دهند.

شکلات تلخ برای لاغری خوب است اما نباید آن را زیاد مصرف کنید.

هر بار نباید بیش از یک بند انگشت شست شکلات بخورید.

🔸برنامه پانزده هفته‌ای طناب‌زدن برای لاغری🔸

اگر تازه كار هستید از ابتدای برنامه آغاز كنید.
توجه داشته باشید در هر دقیقه هشتاد تا صد طناب بزنید. در صورتی كه بدون استراحت این كار را انجام می دهید باید در مدت ده دقیقه پانصد طناب بزنید. در طناب زدن مداوم، می‌توان در هر ساعت هفتصدو بیست و پنج کالری سوزاند. ♦️هفته اول و دوم پانرده ثانیه طناب بزنید و هشت بار تکرار کنید بین هر تکرار 45ثانیه استراحت کنید. ♦️هفته سوم و چهارم پانزده ثانیه طناب بزنید و دوازده بار تکرار کنید و بین هر تکرار پانزده ثانیه استراحت کنید. ♦️هفته پنجم وششم سی ثانیه طناب بزنید و هشت بار تکرار کنید و بین هر تکرار پانزده ثانیه استراحت کنید. ♦️هفته هفتم و هشتم یک دقیقه طناب بزنید هفت بار تکرار کنید و بین هر تکرار سی ثانیه استراحت کنید . ♦️هفته نهم و دهم پنج دقیقه طناب بزنید و دو بار تکرار کنید و بین هر تکرار یک دقیقه استراحت کنید. ♦️هفته یازدهم و دوازدهم سه دقیقه طناب بزنید و پنج بار تکرار کنید و بین هر تکرار یک دقیقه استراحت کنید. ♦️هفته سیزدهم و چهاردهم شش دقیقه طناب بزنید و سه بار تکرار کنید و بین هر تکرار دو دقیقه استراحت کنید . ♦️هفته پانزدهم هشت دقیقه طناب بزنید و سه بار تکرار کنید و بین هر تکرار سه دقیقه استراحت کنید.

#تمرين_صحيح
زير شكمي صاف داشته باشين، سر را بالا نگه داشته ، پاهارا منظم و جفت بالا و پایین بیاورید اين حركت رو روزانه در سه ست بیست تايي انجام دهيد 💪
اگر به كمرتون فشار مياد مي تونين دستهارو زير كمر بذارين تا گودي آن پر شود👍

فاصله بین وعده #غذایی با #ورزش چقدر باشد بهتر است؟

اگر می خواهید بعد از #صبحانه ورزش کنید، حداقل #یک_ساعت فاصله زمانی بین صبحانه و آغاز ورزش را رعایت کنید، به دلیل اینکه در این مدت #خون اطراف #معده تجمع می کند تا به هضم سریع تر و راحت تر غذا کمک کند اما برای ورزش کردن شما به حضور خون در #عضلات نیاز دارید و این #دوگانگی به نفع شما نیست. این نکته لازم است حتی برای سایر وعده های غذایی نیز رعایت شود و بسته به نوع ماده غذایی مصرف شده باید فاصله زمانی را رعایت کنید به طور متوسط #کربوهیدرات ها #دو_ساعت، #پروتئین #سه_ساعت و #چربی ها بین چهار تا پنج ساعت زمان برای #هضم و #جذب نیاز دارند.

#تمرینات مناسب برای سفت کردن #باسن: 🔸اسکات سنگین 🔸بالا رفتن جنبشی 🔸دویدن در سر بالایی 🔸کوه نوردی 🔸لانچ با وزنه 🔸پل با وزنه

تمرینات عالی #چربی_سوزی
و فرم دهی عضلات پایین تنه و #باسن

حرکت لانگ : برای انجام این تمرین صاف بایستید. پاها را باز کنید. پنجه پاها را به سمت بیرون قرار دهید، زانوی پای راست را خم کنید و سعی کنید روی زانو بنشینید ، پای دیگر کمی خم می شود ، مکث کوتاهی کنید. زانوی خود را خم کنید و به وضعیت شروع برگردید ،حرکت را برای پای دیگر نیز انجام دهید

🍯کره بادام زمینی 👌اگر میخواهید عضلات شکمتان را کات کنید،این ماده غذایی انتخاب فوق العاده ای است. دو مزیت مهم کره بادام زمینی این است که بسیار سیرکننده است وحاوی چربی های سالمی است.

تأثیر مفید چند نوع آجیل بر بدن و فعالیت ورزشی :

گردو

گردو دارای اسید های چرب امگا سه فراوان از نوع آلفا لینولنیک اسید است. نیم کیلو گردو امگا سه بیشتری از یک کیلو ماهی سالمون دارد. گردو منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی گیاهی است و به کاهش التهاب بعد از تمرینات ورزشی سخت کمک می کند.

بادام زمینی

در بادام زمینی می توان آرژنین یافت که پیش ماده اکسید نیتریک است. اکسید نیتریک به بهبود گردش خون کمک می کند و سبب می شود هنگام وزنه برداری مواد مغذی بیشتری به ماهیچه ها برسد و در نتیجه شما می توانید وزنه ها سنگین تری را بلند کنید و به مدت طولانی تری بالا نگه دارید.

بادام

بادام منبعی سرشار از آنتی اکسیدان و ترکیباتی است که باعث کاهش رادیکال های آزادی که بعد از ورزش کردن تولید شده اند می شود. بادام به کاهش چربی های دور کمر هم کمک می کند.

پسته

ترکیبات پروتئینی پسته شبیه بادام است. پسته پوستی دارد که به راحتی کنده می شود و مصرف آن نسبت به سایر آجیل ها راحت تر و سریعتر است.

Most Popular Instagram Hashtags