nefess_yoga nefess_yoga

399 posts   6,546 followers   960 followings

Nefess Yoga  0216 550 03 00 | info@nefessyoga.com Yoga Atölyesi/Yoga Studio Moda - Kadıköy İstanbul

Yoga Terapi seansları haftaiçi ve haftasonu farklı saatlerde Nefess Yoga'da.

Yoga Terapi pratiğiyle bedende, zihinde ve ruhta gelişebilen tekrarlayıcı, işlevsiz, sisteme zarar veren yada hastalık yaratan alışkanlık ve davranışların farkına varılıp bırakılması hedeflenir. Sonrasında da sağlıklı, güçlü ve üretken olan yönlerle temas kurulması, acı çekilen alanlardan bedenen, zihnen ve ruhen ayrışılması için bir alan sunulur.
Pazartesi:
11:00-12:00 / Seda Beyaz
19:00-20:15 / Özden Yalçın
Perşembe:
11:00-12:15 / Özden Yalçın
Cumartesi:
10:00-11:00 / Aysun Akduran Levent

#uzuncumartesiler Soner Türkölmez ile devam ediyor. Soner Türkölmez ile Acro Yoga, bu Cumartesi (15 Aralık) 13:00-15:00 saatleri arasında. 👯‍♀️
. . .
“Acro Yoga, yoganın manevi bilgeliği ile akrobasinin dinamik gücünün; güven, şefkat, eğlence, ekip çalışması ile birleşmiş halidir. Güvenli bir ortamda iki veya daha fazla kişinin akrobatik pozları ve hareketleri deneyimlemesi esasına dayanır. Acro yoga çalışmaları ile korku ve çekinceler yok olur. Kişilerin sonsuz iletişim, güven ve bütünleşme imkanları ile tanışmaları sağlanır.
Bu çalışmada acro yoganın temellerini öğrenip, çeşitli pozları deneyimleme şansımız olacak. Bol bol gülüp eğleneceğiz, yapabildiklerimize şaşıracak, güzel vakit geçireceğiz.
Etkinliğe katılmak için partner getirmek zorunda değilsin. Acro yoga tecrübesine sahip olmana da gerek yok. Her seviyeden katılımcıya açık. Sadece eğlenmek iste, yeter :)”
. . .
Rezervasyon için 0216 550 03 00 no’lu numaradan bizi arayabilirsiniz.

Meditasyon oturumlarımız aracılığıyla toplanan bağışları, birlikte yaşadığımız canlılarla paylaşıyoruz. 🐾
Nefess Yoga açıldığından bu yana devam eden, haftaiçi her gün farklı uzmanlarla gerçekleşen meditasyon oturumları, herkese açıktır. Bu oturumlar aracılığıyla kendimizle kurduğumuz ilişkiyle birlikte; çevremize ve olan bitene verdiğimiz tepkilere de bakma şansımız oluyor. Geliştirdiğimiz farkındalıkla birlikte artık her dönem, ihtiyaç duyan bir canlı/sosyal proje/girişime destek oluyoruz. Geçtiğimiz haftalarda stüdyomuzun çevresinde yaşayan ve sağlık sorunları bulunan bir kedinin tedavisini üstlenmiştik. Meditasyon oturumları sayesinde toplanan bağışları bu şekilde, bir arada yaşadığımız sokak hayvanlarıyla paylaşmaya devam ediyor olacağız. 🦋Hafta boyu meditasyon oturumları:
Pazartesi / 19:15 - 20:15
Salı / 18:00 - 19:00
Salı / 20:30 - 21:30
Çarşamba / 17:45 - 18:30
Perşembe / 18:00 - 18:45

“Eğitimin başlamasına pek az kaldı. Artık çok iyi biliyoruz. Bu alan öğreten-öğrenen hiyerarşisinin uzağında, hepimizin her an öğrendiği, hatırladığı*, paylaştığı bir alan. Kimin gelmesi gerekiyorsa geliyor, buluşuyoruz... Bu seneki grup da yavaş yavaş oluştu-oluşuyor. Son tanıtım dersi yarın (bu Cumartesi) saat 15:15’te. Bekliyoruz❤️
*Hatırlamak deyince ikinci eğitimde inzivanın son çemberi aklıma geliyor... Peki ne yapacağız? Hep yeniden hatırlayacak, hatırlatacağız. 2017 mezunlarına selam olsun❤️🎈
** Fotoğraf son inzivadan. 2018 mezunlarına da selam olsun. Ve ilk gözağrılarına da❤️” @arzurezzan

Damla ile bu Cuma yeniden masal oyunu oynayacağız. 🎈

Oyun oynamayı hatırlamak için
30 Kasım Cuma günü, 14:30-15:30 saatleri arasında Nefess’te buluşalım. 🦋 *Etkinlik herkesin katılımına açıktır ve bağış usülüdür.

Asu Somer ile 200 Saatlik Yin Yoga Uzmanlaşma Programı, Nefess Yoga'da 8 Aralık'ta başlıyor. 🦋 *Bu program, Uluslararası Yoga Alliance kurumu tarafından akredite edilmektedir. Detaylı bilgi için: nefessyoga.com
. . .
Kayıt için nefessyogaegitim@gmail.com adresine yazabilirsiniz. 💫

“Hayatında ne ölçüde kendin olabildiğini hissediyorsun?

Kendini ne sıklıkta "yapabilir" modda buluyorsun?

Peki karar verme ve harekete geçme?

Mindfulness pratiği veya Organic Intelligence gibi mindfulness ve beden merkezli terapötik yaklaşımlar sizi hayatta kendinizle kurduğunuz bağ sayesinde güçlendiren; bilimsel tabana dayalı etkili sistemlerdir.
.
Bu yukarıda belirttiğim netlik, açıklık ve rahatlık anları farkındalık geliştikçe zaman içinde kendiliğinden çoğalmaya başlar ama bence daha da önemlisi kendimizi bunların olmadığı zamanlarda yargılamamayı ve şefkatle kabul edebilmeyi pratikle deneyimlemek. “ . .
.
Buğu Türkoğul ile 8 Haftalık Mindfulness Programı, 1 Aralık-26 Ocak tarihleri arasında Nefess Yoga’da.

Sidem Özkan ile Hayatın Yin Yanı 24 Kasım Cumartesi günü 13:00-15:00 saatleri arasında.🌛
. . .
“Yoga asana pratiğini yin ve yang olarak ayırıp, tanımlarken esasında bu iki kavramın birbirini var ettiğini ve her ikisinin birbirine olan geçişkenlik ve akışkanlığını göz ardı edebiliyoruz. Nefess’te ‘Uzun Cumartesi’ kapsamında gerçekleşecek olan bu 2 saatlik asana pratiğinde pozlara ve pozların içindeki tavrımıza bakarken, yin ve yang kavramlarını kısıtlayıcı kalıplar içinden görmek yerine, varoluşun matematiği içinde bulunduklarını yeri anlamayı araştıracağız.”
. . .
Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilirsiniz.

Ayşegül ile Tao Vinyasa dersleri
her perşembe 17:30-18:45 arasında. 🦋
Ayşegül Denktaş ile Tao Vinyasanın Temelleri ve Meditatif Bakış Programı ise:
16-17 Mart ve 23-24 Mart 2019 tarihlerinde Nefess Yoga’da. 🍃 “Tao vinyasa en basit haliyle herkesin kendi biricik potansiyelini ortaya çıkaran ve spontane harekete alan açan; özgürleştirici ve aynı zamanda güçlendirici bir yoga türüdür. Programdaki en temel üç seri birbiri ardına ya da tek başlarına derslerinizde/pratiğinizde kullanmaya uygundur. Program içindeki meditatif ve sanatsal uygulamalar ise Tao vinyasanın “özgür” hareket alanı ile birada çalışarak kendi iç sesimizi duymaya ve yaratıcı doğamıza temas etmeye yönelik çalışmaları kapsar.”
. . .
Daha detaylı bilgi için nefessyoga.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Rezervasyon için: 0216 550 03 00

Damla & Pınar ile Kadınlığın Doğasına Yolculuk, 24 Kasım Cumartesi günü 14:30-18:00 saatleri arasında.🦋
. . .
Bu etkinlikte kadınlığın doğasında var olan doğurganlığın ve menstural döngünün fizyolojisini ve anatomisini inceleyip, bu doğrultuda bedenimize karşı nasıl bir yaklaşım oluşturabileceğimizi deneyimleyeceğiz. Bedenimiz ve içgüdülerimiz ile olan bağımızı iç sesimizi de dinleyerek geliştireceğiz.
. . .
Menstruasyon zamanında kendimizi doğru pozlar ile nasıl destekleyebileceğimizi, regl dönemi sırasında oluşabilecek şişkinlik, gerginlik, bel ağrısı ve krampları nasıl giderebileceğimizi, enerjimizi ve duygu durumumuzu nasıl dengeleyebileceğimizi öğreneceğiz.
. . .
Atölyede yapılacak olan derin restoratif pratik sırasında bolca destek kullanarak, her pozda derin bir rahatlama ve beden açıklığı tecrübe edeceğiz. Bunun yanı sıra evde uygulayabileceğiniz özel bir sekans öğrenecek ve bu atölyenin faydalarını her ay evinizde deneyimleyebilecek, düzenli pratik yaptığınız takdirde yaşadığınız genel semptomların azaldığı ve hatta geçtiğini göreceksiniz.
. . .
Çalışmamız teorik ve pratik uygulama şeklinde iki bölümden oluşacaktır. Teorik kısımda menstural döngünün üç fazı, overler ve hormonlar, ovulasyon süresinde endometriumda orataya çıkan değişikikler ve sağlıklı mensturasyon nelere bağlıdır gibi konular işlenecek, pratik kısmında ise menstruasyondan önce, menstruasyon sırasında ve sonrasında uygulanabilecek asanalar, içsel bilgiyi uyandıracak pranayama çalışmaları ve restoratif çalışmalar yapılacaktır. Tüm kadınlara açıktır.
. . .
Rezervasyon için 0216 550 03 00 no’lu numaradan bizi arayabilirsiniz.

Selin Koldaş ile Nefesle Hareket Dinamiği
18 Kasım Pazar, 16:00-18:00 saatleri arasında. 🦋
. . .
Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için yeterli oksijen girişini sağlayacak pratiklerle, birebir farkındalık oluşmaya, değişim hissedilmeye başlanır.
. . .
Özellikle oturarak çalışan ve sürekli seyahat eden kişilerin sürekli yorgun hissetmeleri, zaman zaman sinirli ve verimsiz olmalarının ana sebeplerinden en önemlisi yetersiz oksijendir. Uyku sisteminde sorun, bağışıklık sisteminde zayıflama olabilir. Tüm organların doğru ve yeterli beslenmesi, verimlilik sürelerinin artması doğru nefes kullanımıyla
sağlanmaktadır.
. . .
Doğru ve rahat nefes alış-verişi, kullanımı ve teknikleriyle yaşam kalitesi artacaktır. Bu uygulamayla, nefes-beden bütünlüğü içinde; nefesi farketme, nefesle yeniden tanışma, duyguların yön verdiği farklı nefes kullanımları ve nefesi ihtiyacımıza göre dönüştürme pratikleriyle yeni keşifler sunulmaktadır.
. . .
Çalışmanın konuları ve pratik içeriği:
Kasların bütüncül yapısı, bağı ve nefesin beden parçaları arasında rahat yolculuğu içinde bedeni koordinasyon içinde hareketlendirme, esnetme, uzatma, sağlıklı omurga ve duruş,
Nefese alan açma, nefes-beden ve nefes-zihin bağı,
Diyafram kası kullanımı, etkisi ve tüm kasların güçlendirilmesinin nefes alış-verişi üzerinde önemi,
Sağlıklı omurga için doğru ve etkili nefes kullanımı,
Sempatik ve parasempatik sistem ve dengesi üzerinde nefesin etkisi; buna bağlı olarak, sakinlik, gevşeme ve düşüncelere olumlu yansıması
Diyafram kasının timüs bezi uzerinde rolü, gülme ve pozitif enerji akışı üzerinde etkisi,
Nefes alışkanlıkları, nefes tutma ve etkisi,
Nefes alış-verişinde burun kanalları kullanımı ve önemi,
Nefes teknikleri ve nefes tekniklerini günlük yaşama taşıyabilmek için kullanımlar,
Sosyal ortamda, stresli ortamlarda, toplantı sırasında, uykudan önce, güne enerjik başlamak için farklı nefes kullanımları.
Nefes kullanımı; birçok sağlık problemlerinde olduğu gibi; kilo, bağışıklık sistemi, bedenin uyumu, panik atak ve anksiyete gibi belli başlı sorunlara karşı etkilidir.
. . .
Rezervasyon için 0216 550 03 00 no’lu numaradan bizi arayabilirsiniz.

Uzun Cumartesiler’de “Onur Aksoy ile Kalçalarını Keşfe Çık”,
17 Kasım Cumartesi günü,13:00 - 15:00 saatleri arasında Nefess Yoga’da. 🤸🏻‍♂️
. . .
Kalça eklemi, hareket ve postür yelpazemizde sandığımızdan çok daha fazla yer kaplıyor. Çok çeşitli hareket yeteneğine sahip kalçalarımızı, sırf bu hareket kabiliyetinden dolayı doğru ve etkili kullanmıyor olabiliriz. Bu iki saatlik uzun derste, kalçalarımızı açıp güçlendirecek ve duygusal dünyamızla da çok yakın bir bağı olan bu parçamızı keşfe çıkacağız. Ders, her seviye katılımcıya açıktır. En az 1-2 aydır pratik yapıyor olmak yeterlidir.
. . .
Rezervasyon için 0216 550 03 00 no’lu numaradan bizi arayabilirsiniz.
. . .
💫 Onur Aksoy ile Yoga II - Hatha dersleri ise her cuma 19:45 - 21:00 saatleri arasında Nefess Yoga’da.

Most Popular Instagram Hashtags