nasle20 nasle20

685 posts   318939 followers   21 followings

تربیت فرزندبا آرامش ولبخند  📣روانشناس پیج:مینا خلیلی،روانشناس و رفتاردرمانگرکودک و نویسنده کتابهای«تربیت گام به گام فرزند» 📣دوستان عزیزم مشاوره نداریم کانال تلگرام>>>

http://goo.gl/Fq23Ii

.
سال ١٩٩٦ يه دختر در تگزاس امريكا ربوده ميشه و به قتل ميرسه، تو شرايطي كه اگه زودتر يك اگاهي جمعي وجود داشت براي پيدا شدنش يك همت همگاني برپا ميشد و ممكن بود نجات پيدا كنه... بعد از اون اتفاق قانوني تصويب شد كه هرگاه بچه ايي دزديده شد، حتا از طرف والد يا والدين بدسرپرست خودش، با زنگ هشداري به اسم اَمبِر اَلِرت يا هشدارِ اَمبِر، به تمامي موبايل ها در همون لحظه عكس، اسم، مشخصاتش و همينطور ادرس دقيقي كه توش ربوده شده بياد، ايستگاه هاي راديويي برنامه هاشونو قطع كنن، تلوزيون در لحظه برنامه اشو قطع كنه و تا قبل از اينكه كودك ربا حتا فرصت فكر كردن پيدا كنه، همه از ماجرا با خبر بشن و كمك كنن... همچين دردايي فقط مال اون خانواده نيست، قلب يك كشورو مچاله ميكنه... و غمش همه وجود همه رو پر ميكنه... همه آرزو ميكنن كاشكي ازشون كاري برميومد... هشدار امبر براي همينه، براي اينه كه از دقايق اول ماجرا از همه مردم كمك گرفته بشه... كه اين غمِ عمومي به همت عمومي تبديل بشه و اينجوري پايانش تلخ نشه... هنوز حالمون بابت آتنا جا نيومده بود... نميشه آرزو كرد كاشكي ديگه اينجور اتفاقا نيوفته كه جامعه پر از بيماره! ولي كاشكي ما هم اينجا مث اَمبِر اَلِرت، هشدار بنيتا رو داشته باشيم... كاشكي اين اتفاق جدا از درسي كه براي هر مادر پدري كه خبرو شنيد داشت، يه تاثيري هم تو قانون بزاره... اين همه اس ام اس تبليغاتي و تيزر مياد... كاش اينجور وقتا از طرف نيروي انتظامي يه دعوت عمومي برامون بياد كه الان اينجور دلشكسته و مستاصل نباشم... اين غم فقط وقتي تو دلامون اروم ميشه كه از دردش براي درمونِ موقعيت هاي مشابه كمك گرفته باشيم و براي بقيه فرزنداي وطنمون كاري كرده باشيم... كمك كنيم بنيتا اخري باشه... #هشدار_ بنيتا...#بنيتا #هشداربنيتا #amberalert

.
دوستان برای خرید و دانلود کتاب الکترونیکی تربیت گام به گام فرزند دو روش وجود داره.

1)مراجعه به سایت www.nasle20.ir
2)دایرکت
.
. .📣 در مورد کتاب: (این کتاب، در مورد تربیت کامل و همه جانبه ي فرزندان از یک تا پانزده سالگی میباشد. تمام آنچه باید به فرزندمان بیاموزیم در این کتاب در دوازده موضوع طبقه بندی شده و هر موضوع در یک ماه به کودک آموزش داده میشود. یعنی دوازده موضوع برای دوازده ماه سال. آموزشها کاملا کوتاه،خلاصه، راحت و با تمرینها و آموزشهای گام به گام است و در هر ماه شاید حدود ده دقیقه تا نیم ساعت وقت برای مطالعه ي مطالب لازم داريد و در پایان سال شما مطمئن خواهید بود که هر چیزی که باید در این سن به فرزندتان آموزش داده باشید را آموزش داده ايد. .
سرفصل مطالب کتاب
فروردین: تربیت فرزند شاد
اردیبهشت: تربیت اقتصادی فرزند
خرداد: پرورش هوش هیجانی
تیر:تربیت اخلاقي
مرداد:آموزش مهارت حل مشکلات
شهریور: تربیت جنسی فرزند
مهر: تربیت ديني فرزند
آبان:آموزش مهارتهای زندگی
آذر:آموزش نظم به فرزند
دی: آموزش مهارتهای شهروندي
بهمن:آموزش مهارتهای مختلف
اسفند:پرورش خلاقیت در فرزند .
.
#مینا_خلیلی_فر #کتاب_تربیت_گام_به_گام_فرزند
.

.
📣در این سنین برای فرزندتان تجربه ي باخت های ساده و حتی لذت بردن از باخت را در شرایط مختلف فراهم کنید. اما اگر مایلید فرزندتان در آینده ورزش را به صورت حرفه ای ادامه دهد او را وارد معرکه های بزرگ برد و باخت های ورزشی نکنید، چون فشار این مسابقات گاهی برای کودکان غیرقابل تحمل است و شما به سختی میتوانید در این شرایط سخت، لذت بردن از شرایط را به او بیاموزید.
اگر برایتان مهم است که فرزندتان در آینده به این ورزشها گرایش داشته باشد این ریسک را نکنید. اما اگر برایتان اهمیت ندارد، میتوانید او را وارد چنین ورزشهایی کنید.
.
📣اگر مطمئنید که فرزندتان در این رقابتها پیروز میدان خواهد بود، شرکت دادن او در اینگونه مسابقات ورزشی بلامانع است.
.
.
و اگر صاحب فرزند هستید با پیج ما همراه شوید. پیج تربیت فرزند نسل20 >>
@nasle20
@nasle20

دوستان عزیزم. دلیل نبودنم توی این مدت این بود که پیج دیسیبل شده بود.
ارمان حسيني عزیز برگردوند واسمون.
اينم اي دي پيجش
@insta_bazgardanii
@insta_bazgardanii
هر مشکلی در رابطه با پیجتون دارید میتونید بهش مراجعه کنید.

📣هشدار به تمام مادران.
 جنون جنسی چیزی نیست که در ظاهر کاملاً نمایان باشد، ما حتی آن را به خوبی نمی شناسیم حتی کسانی می توانند جنون جنسی داشته باشند که بسیار معتمد فامیل باشند .
روزی خانمی بسیار ناراحت از ماجرای فرزندش تعریف می کرد، دختر ایشان کمی درشت بود و هر وقت به منزل عمه اش می رفت می دیدند که بدن دختر کبود است هر وقت مادر از دختر پرسید که چرا؟ گفت که دختر عمه ام ویشگون گرفته و مادر نگران نشد تا این یک روز که دخترشان را به حمام برده بودند می بینند که کبودی بزرگی روی سینه دختر است که محال است جای ویشگون بچه باشد، مادر پافشاری می کند و بالاخره دختر می گوید که هر وقت میرم خونه عمه، شوهر عمه بدن منو مِک میزند!😱 ایشان گفتند شوهر عمه کسی است که همه ی فامیل به ایشون اعتماد دارند و شاید با شخصیت ترین فرد خانواده است و کسی است که همه از ایشان مشاوره می گیرند. این گونه افراد خودشان از این بیماری خبر ندارند و فقط اگر در معرض محرک قرار بگیرند دیگر نمی توانند خودشان را کنترل کنند چون جنون جنسی یکی از جنون های آنی است.(استاد_سلطانی)
یا در ماجرای قتل اتنا ، حتی اگر قاتل آتنا را هشتاد بار اعدام کرده و آتشش زده و پودرش را در فاضلاب بریزیم باز هم چیزی تغییر پیدا نخواهد کرد، بلکه برای افراد با بیماری مشابه نیز تاثیری نخواهد داشت، چون فردی که دچار بیماری پدوفیل یا سادیسم و یا اختلال جنسی دیگر آزاری و یا سایر انواع سایکوزها و توهمات است، چنین فردی حتی اگر هزار بار هم صحنه تنبیه دیگران را ببیند تاثیری نخواهد دید، چون از لحاظ روانشناختی اختلالاتی که منجر به جنایت می‌شود گاهاً بصورت ناخودآگاه انجام می‌گیرد و در پاره ای موارد در دست و اختیار فرد جانی و بیمار نیست و بصورت تکانۀ ذهنیِ غیرقابلِ مهارِ مغزی، در اثر فعالیت و بدکارکردی نورونهایِ مغزی صورت می‌پذیرد. پس⬇⬇⬇
.
. .📣تا جای ممکن فرزندتان را در معرض دید خودتان نگه دارید و به هر کسی برای نگهداری فرزندتان اطمینان نکنید، در صورت نیاز به کمک، استفاده از مهدکودک خیلی بهتر و ايمنتر از پرستار شخصی است.
.
.
.
. . 📣به فرزندتان روشهای حفاظت از خود را آموزش دهید، تا در صورت رويارویی با شرایط احتمالی بتواند بهترین واکنش را نشان دهد اما تجربه نشان داده که غالبا کودکان توانایی محافظت و دفاع از خود را ندارند، پس برای محافظت از فرزندانتان باید بيشتر روی خودتان حساب کنید، نه آموزش فرزندتان.
.
.
.
.
#تربیت #فرزند #کودک #اتنا_اصلانی #استاد_سلطانی
#تربیت_فرزند #تربیت_کودک #تربیت_جنسی_کودک #فرزند #نی_نی #نسل20

.
مامان ها وقتی یکدفعه در اتاق بچه هایشان را باز میکنند و یک لیوان چایی،یا یک بشقاب کیک یا میوه دستشان است دو حالت بیشتر ندارد...یا بچه شان دارد کار مهمی انجام میدهد یا خودشان کار مهمی با آنها دارند...در اتاقم باز شد و من کار مهمی انجام نمیدادم که مامان وارد شد.با یک بشقاب میوه یا یک لیوان چایی یادم نیست.فقط مامان وارد شد و گفت میخواهد یک راز به من بگوید.رازی ک همه ی مامان ها یک روز باید به دخترانشان بگویند.نشست روبرویم و آرام شروع کرد به حرف زدن:دخترها وقتی به یک سنی برسند،ماهی یک هفته یک دردی میپیچد توی دلشان و...راز بود.من خوشحال بودم که آنقدر بزرگ شده بودم که مامان آرام توی گوشم راز بگوید.مامان از درد و خون و ضعف گفت.اما نگفت که ماهی یک هفته علاوه بر دل درد و غیره دخترها حوصله ی خودشان را ندارند.بهانه گیر میشوند.حالشان از آدم های اطرافشان بهم میخورد.ژلوفن و آبجوش و عسل خوراکشان میشود.مامان نگفت سیخ جگر و پسته کفاف نمیدهد که دخترها در این مواقع یک شانه،یک آغوش امن میخواهند تا زار زار گریه کنند.و هیچکس نباشد که بپرسد چرا گریه!یک نفر باید در این مواقع باشد که شعورش بالا باشد بدون هیچ حرفی فقط گوش به فرمان باشد.باید درک کند وقتی خون از آدم میرود ممکن است عقلش خوب کار نکند و فقط دلش میخواهد یک نفر احساساتش را درک کند...من فقط خوشحال بودم که زودتر از تمام دخترهای دبستان این راز را فهمیده ام...بعد که بزرگترتر شدم،وقتی رازم عملی شد به خودم قول دادم اگر روزی پسردار شدم،وقتی پسرم توی اتاقش نشسته و کار مهمی نمیکند،یک فنجان چایی برایش ببرم و بگویم کار مهمی دارم.باید یک راز به تو بگویم:دخترها در ماه یک هفته اش را خر میشوند.خر نه به معنای اینکه گوش در بیاورند.نه.حوصله ی منطق ندارند.حوصله ی 2 ضربدر 2 میشود چهار ندارند.حوصله ی فلسفه بافی های ارسطویی ندارند.دلشان میخواهد به یک نفر گیر بدهند و بعد توی دل همان یک نفر گریه کنند.به پسرم بگویم:در این مواقع با خواهر یا همسرت بحث نکن.فقط برایش پسته مغز نکن.فقط نپر از داروخانه ژلوفن بخر و با دردهایی که میکشد بِروبِر نگاهش نکن.بغلش کن.ژلوفن هیچ کوفتی نیست.بغل تو میتواند معجزه کند...بعد فکر کردم اگر دختر دار شدم و دخترم مثل خودم کسی را نداشت که بغلش کند،باید چه کنم؟!
.
.
متن از #عطیه_میرزا_امیری

.
📣روش اول: بچه ها در ابتدا این کلمات نامناسب را یاد را میگیرند ولی نمیدونن که بده. وقتی از این کلمات استفاده ميکنن اصلا نباید حساسیت نشون داد چون اگر بفهمن والدین به این کلمات حساسیت نشون میدن، دائم کلمات رو بکار میبرن. پس حساسیت نشون ندید ، اصلا انگار نه انگار چیزی گفته. به مرور فراموش میکنن که اصلا همچین کلمه ای بلدن 👌 .
.
.
.
.
. 📣روش دوم:
.
اگر فرزندتان زیر دو سال دارد و تازه حرف زدن را یاد گرفته، هروقت کودک فحش داد، فضارو عوض کنید. مثلا اگه گفت مرض بگید مرض یا مگس؟ تبدیل به شوخی و بازی کنید و فضا رو منحرف کنید.

اگه گفت آشغال بگید آره باید آشغالا رو بریزیم سطل آشغال بعد ببریم بذاریم سرکوچه.
با این کار به مرور اون کلمه وحرف زشت از یادش خواهد رفت
. .
.
. .#فحش_نسل20
#تربیت #فرزند #کودک #نينی
#تربیت_فرزند #تربیت_کودک #اسباب_بازی #فرزند #نی_نی #مادر #پدر #بازی #تربیت_کودک #بچه #فرزندپروری #لاغری #پوشک #دخترانه #پسرانه #مادرانه #غذای_کودک #آشپزی #غذا #روانشناسی #دکوراسیون #روانشناسی_كودك #فرزند_پروری #نسل20 #روان_درمانی #خلاقيت #مشاوره .
.
.

Most Popular Instagram Hashtags