my_cozy_garden.lietuva my_cozy_garden.lietuva

682 posts   10,341 followers   679 followings

Solveiga, Lietuva 🇱🇹  Apie tai, kaip mes pavertėm seną viÅ¡tidę/Å«kinį pastatą namais KupiÅ¡kyje 🏠 @mariuterasa savininkė ☕🍦 #auginu2019 pradininkė 🌱 Apie mÅ«sų namus:

PRIESKONIAI
Labai mėgstu auginti ir žiemai džiovinti/šaldyti prieskonines žoleles ir arbatžoles. Pastebėjau, kad jokios ypatingos priežiūros apart užuovėjos ir saulėtos vietos joms nereikia. Taip pat žoleles galima auginti vazonuose ant palangės ar loveliuose balkone.
Taigi, mano žolelių TOP. 🌱 Krapai. Vienmečiai. Labai lengva auginti, auga praktiškai bet kokiomis sąlygomis, o vėliau pasisėja patys. Vasarą naudoju salotoms, šaltibarščiams ir, aišku, šaldau žiemai. Veislės, kurios vėlai sužydi ir turi daug žalios masės: Goldkrone, Mammoth.
🌱Petražolės. Toj pačioj vietoj auga keletą metų, rudenį galima iškasti ir pasisodint į vazonėlį. Būna garbanotais ir lygiais lapeliais - man labiau patinka lygiais, nes jos kvapnesnės ir intensyvesnio skonio. Veislė, kurią renkuosi - Gigante d'Italia. Džiovinu, šaldau žiemai - dedu į troškinius, sriubas.
🌱 Mano mylimiausias - bazilikas. Vienmetis, nebent iškasite ir pasodinsite į vazonėlį. Vasarą juos šviežius valgau su pomidorais, o žiemai VISADA pasidarau ir užsišaldau pesto. Auginu violetinį Dark Opal ir žalią Italian Basil. Šiemet dar auginsiu smulkialapį Minette. 🌱 Melisa ir mėta. Daugiametės ir, sakyčiau, invazinės. Plinta kaip pašėlę. Vasarą dedu į vandenį, kokteilius, darau arbatas. Žiemai džiovinu.
🌱 Ramunėlės. Vienmetės - džiovinu ir žiemą geriu skanią sveiką arbatą. O kaip nuo jų kvepia žolelių darželis! 🌱 Čiobrelis. Daugiametis, puikiai žiemoja lauke. Tinka su mėsos, žuvies patiekalais, o žiemą išeina puiki arbata. 🌱Rozmarinas. Lauke Lietuvoje nežiemoja, todėl reikia rudenį iškasti. Tinka mėsai, bulvėms ir su daug kitų maisto produktų. Turiu iki dabar prisidžiovinus, o kartais parsivežu ir iš Prancūzijos prisiskynus nuo milžiniškų krūmų. Ech. 🌱 Laiškiniai česnakai (chives) - vienoje vietoje auga eilę metų. Primena svogūnų laiškus, tik yra smulkesni ir švelnesni. Džiovinu, šaldau.
🌱 Raudonėlis. Daugiametis. Mėsytei, žuvytei ir arbatytei. Džiovinu. 🌱 Šalavijas. Daugiametis. Žuviai, troškiniams, o kartais ir į kokteiliuką. Džiovinu.
🌱Druskė. Vienmetė sūri žolė, kurią galima dėti į salotas vietoj druskos! 🌱Šiemet dar auginsiu pankolį. O išbraukiau kalendrą. Viskas!
Ar naudinga? :) Ką patys auginate? :)

Christmas cactus thinks it's Christmas 😊
Mano kalėdinis kaktusas nusprendė, kad jam Kalėdos. Ta proga, surengiau keletui savo gėlių fotosesiją. Swipe :)
#auginu2019

First day vs. today.
Radau nuotrauką, kurią pavyko padaryti pirmąją dieną, įkišus telefoną pro vištidės duris.

My very first 'greenhousing' season. I had no clue how to do it but everything turned out well!
Pirmas kartas. Nežinojau nei kuo tręšti, nei kiek laistyti ar tuo labiau, kad pomidorų bent apatinius lapus reikia nuskabyti 🙄 Vidurinėje eilėje pačiame priekyje galite net ir arbūzioką įmatyti. Neužaugo - skruzdėlės nuniokojo. Bet šiaip - aš labai tikiu naujoko sėkme, nes tokio pomidorų derliaus, kokį turėjau tais metais, aš neturėjau iki šiol. Notraukoje atrodo gan kukliai, bet pomidorų turėjom daugiau nei galėjom suvartoti. Tas pats ir su agurkais lauke - dabar man jie sunkiai auga, dažnai serga. Tada buvo žalių lapų miškas, slepiantis šimtus žalių agurkėlių. Maniau čia norma. Nu bet ne. Dabar reikia nemažai paplušėti, kad taip būtų.
Dar dabar pilvą sukutena prisiminus tą vasarą 🌱

Apkrauta virtuvė dabar dar apkrautesnė. Ir taip iki pat augalų pergabenimo į šiltnamį. Teks palaukti 🌱 Tik kad man nelabai trukdo, jei atvirai :) Pastaruoju metu patapau absoliučiai apatiška maisto gaminimui, nors anksčiau man tai buvo kone aistra. Tai virtuvę pagal paskirtį dabar naudoju trumpais epizodais - paprastiems greitiems patiekalams. Tikiu, kad prasidėjus nuosavoms daržovėms, meilė maistui vėl sugrįš.
O čia pagavau vakaro saulę virš mano vazonėlių ir rakandėlių ❤ #auginu2019

Skambina man aną savaitę kaimynė, kuriai per septyniasdešimt ir sako - ateik, ką parodysiu. Pamaniau gal kokį senovinį daiktą ar kažką panašaus. Nueinu, duoda ji man odinę striukę ir sako - va, bus tau su Paulium motociklu važinėt - dukra iš Vokietijos atvežė, neturiu kur dėt. Ir akurat - tikrų tikriausia baikerio striukė. Panaudosiu ir motociklui, bet šiaip, nors biškį ir rėmas aš su ja, čia bus mano naujoji pavasarinė striukytė 😎

Nesu tikra ar 'nedaėdžiau' dar su koliažais. Bet vis sukonstruoju kokį naują ir sunku man jį pasilaikyt sau 😁
Viršutinė foto aišku nėra pirminis variantas - čia jau pusė darbo atlikta, bet deja neturiu nuotraukos, kaip ši zona atrodė pradinėje stadijoje. Nuotraukoje - buvusios garažo ir vištidės patalpos.

Tęsiant rubriką 'Šeštadienio svečias' Vol. 2. 😁
Praeitą savaitgalį pas mus svečiavosi ir paveikslavosi Raimondas Šilanskas, o šį savaitgalį ne mažiau įdomi ir su ne prastesniu humoro jausmu (tiksliau geresniu) Aistė Krušinskaitė @aissty :) Visų pirma tai Aistė yra mano grupiokė ir draugė. Taip pat ji yra verslininkė, lektorė - motyvatorė bei tikrai šmaikšti komikė/standuper'ė.
Aš visada buvau 'nurautas' žmogus, bet mokykloje tai stengiausi slėpti. Na o pirmam kurse susipažinus su Aiste, tiesiog negalėjau toliau gniaužt savo 'linksmo' būdo. Pamenu kaip šeštam VDU aukšte sugalvojom patikrinti kas greičiau - iki pirmo aukšto bėgti laiptais ar leistis liftu. Aš ėmiau liftą, Aistė laiptus ir aišku laimėjo. Taip pat atsimenu kaip paskaitos metu už auditorijos durų Aistė rengdavo kulinarines pamokėles iš kuprinėje turimų produktų, o aš filmuodavau. Arba kaip vidury parduotuvės pribėgus prie trilitrinių stiklainių pradėdavo groti 'būgnais'. Kas be ko, tylių linksmybių netrūkdavo ir paskaitų metu, dėl to dėstytoja praminė mus Nr. 1 ir Nr. 2. Aš buvau Nr. 2, nes su Aiste konkuruot būtų sunku 😁
Tikriausiai nemažai kas jau esat Aistę matę spaudoje ar televizijoje ir girdėję jos istoriją. O kas negirdėjote ir nematėte, žinokite, kad iš Aistės galima pasimokyt optimizmo ir meilės gyvenimui. Taip pat galima su ja labai daug prisijuokti. Skamba labai nuvalkiotai, bet pasirašau po kiekvienu žodžiu. Labai džiaugiuosi, kad Aistė su manim draugauja! :)) Ką tik išleidom ją namo, sėdo už savo mersiuko vairo ir išburzgė. Artimiausiu metu žada dalyvauti daug mugių su savo Wild&Woolly leather apyrankėmis. Apžiūrėti jas galite facebooke tuo pačiu pavadinimu! :)
#savaitgaliosvecias

My lovely oldie enjoying the warmth of the fireplace. .
.

Mano senutė, apsvaigusi nuo krosnelės skleidžiamos šilumos. Ji tiesiogine to žodžio prasme gyvena prie pečiaus. Jeigu perkeliu lovytę kitur, kad šuo neperkaistų - ji vis tiek atsigula prie židinio tiesiog ant grindų. Tada man pasidaro gaila senų jos kaulelių ir parnešu lovą atgal. Oi nelaukia ji dienų, kada nebereikės kūrenti :))

Good old mizuna... 😁🌱
.
.

Žadėjau kažkada papasakoti apie Mizuną, kitaip tariant - Japoninį kopūstą. Kuo gi jis man patiko. Visų pirma - tai yra lengviausiai užauginamas žalumynas. Auginimo paprastumu nusileidžia tik pipirnei. Dygsta prie žemos temperatūros ir tai daro labai sparčiai. Kai aplink dar jokios žalumos ir net pačiam šiltnamy niekas iš augalų nedrįsta kišti nosių virš dirvožemio - mizuna jau džiaugiasi dienos šviesa. Dirvai mizuna nereikli.
Skonis. Dabar bandau mintyse jį prisiminti 😁
Skonis ganėtinai neutralus, tačiau su švelniu kopūsto poskoniu. Jauni lapeliai naudojami salotoms, sumuštiniams. Paaugę lapeliai dedami į troškinius, sriubas ar naudojami kaip koldūnų įdaras vietoj špinatų. Kas be ko, mizuna turi daug vitaminų.
Kažkada įdėjau šio kopūsto nuotrauką į Instagramą ir man parašė garbaus amžiaus japonė, norėdama pasidžiaugti, kad mizuna atkeliavo net iki Lietuvos. Tuo pačiu, papasakojo, kad japonai dažniausiai šį kopūstą valgo virtą.
Mizunos sėklų rasite daugelyje parduotuvių. Būna ir violetinės mizunos. Sužinojau tai iš @ingacesnaitytemakeviciene.
Taigi - galbūt auginsite ir jūs? :) O gal jau bandėte? #auginu2019

Never Trust A Skinny Cook!
Žinau, kad tarp mano sekėjų yra angliškai nesuprantančių (pvz. mano mama), tai išversiu: Niekada nepasitikėk 'kūdu' virėju! 😁
Lentelė keliaus į @mariuterasa, bet kol dar jai ne sezonas - priglausiu pas save virtuvėj 🙂
P.S. kainavo 1€!

Viršutinė nuotrauka jau įpusėjus darbams ir jau su langu. Prieš tai irgi buvo langas, tik labai mažas ir labai medinis :)) O apatinė nuotrauka - itin miela širdžiai. Pirmieji Kalėdų kepiniai naujuose namuose.
Esu gavus žinučių nuo merginų, kurios daug klausinėjo, nes turi panašių vizijų su ūkiniais pastatais. Žmonės, jei turit panašių svajonių, kokią turėjom mes - nebijokit, darykit. Nebuvom ir nesam turtuoliai - daug ką padarė mūsų didelis noras ir rankos, draugai ir artimieji. .
.

#namai #home #virtuve #rustic #mazavirtuve #interjeras #manonamai #namas #nuosavasnamas #statybos #priesirpo #vistide #ukinispastatas #lithuania #lietuva #kupiskis #solveiga #tinyhouse

Most Popular Instagram Hashtags