murathamidi murathamidi

38 posts   276 followers   247 followings

Murat Hamidi  "Hiçbir zorlu istemin ele geçiremediğidir güzel olan..." -Nietzsche

http://www.murathamidi.com/

Günaydın - Good Morning - Bonjour - Guten Morgen - Buenos Dias - God Morgon - Buon Giorno - Dobroye Utro - Bom Dia - Sabah el Hayr ...... :-)

Şehrin saklı, dar sokaklarında adımlarken sağlı sollu mütevazi kapılar selamlar seni... Birine yönelir, aralar, iki büklüm geçer, ardına erişirsin... -Zorlu- kapının ardı sana ferah bir avlu sunar tüm cömertliğiyle...Her bir yanı o toprağın bağrına ait taşlarla örülmüş, adeta dokunmuştur. Artık avlusundasındır; ne o senden sakınır, ne sen ondan endişe duyarsın... Muntazamca dizilmiş penceler ve davet kapıları seni çağırır, sarar tüm konukseverliği ve güzelliğiyle... En ince ayrıntısına, dalından ayrı düşmüş yapraklara kadar duyumsarsın... O derin nefesi aldıktan sonra bilirsin ki bir ayrılmak, gitmek vakti vardır. Döneceksindir, modernliğin yabancılaştıran soğuk kollarına... #fotoyku

"Ne olursan ol, yine de gel" dercesine... Ardına kadar açıktır sana; koşulsuz buyur eder... Boynunu eğer, mahcubiyetle geçersin... Sana alçak gönüllüğü öğretir, hiçliğini hatırlatır... Kimi kapı vardır, böyledir.

Bir akşamüstü, Hasankeyf...

Most Popular Instagram Hashtags