muradcobanoglu muradcobanoglu

823 posts   500 followers   15 followings

Murad Çobanoğlu  Filmmaker & Scriptwriter 👻/muradcobanoglu

http://muradcobanoglu.com/

Bugün Evliya Çelebi'nin doğum günüymüş. Aklıma #TRT& #39;de hiç kaçırmadan izlediğim #YalvaçUral& #39;ın senaryosunu yazdığı #MetinDevrim& #39;in yönettiği #ErolKardeseci (#EvliyaÇelebi ) ve #İstemiBeti (atı Küheylan)'nin seslendirdiği Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nden uyarlanan "Az Gittik Uz Gittik" çizgi filmi geldi. Sonradan yapımcısı olan Derviş Pasin ile tanışmış ve Umut Sanat'ta birlikte çalışmış olmak ayrı bir keyif vermişti bana... İstemi Beti ile de dublaj stüdyosunda çalışma şansına erişmiştim. #İyikidoğdunEvliyaÇelebi .

17'den gün alıp 18'ime bastım 🙈
#doğumgünü #pasta olmadan olmaz #birthdaycake #18Mart #18thmarch 👀 #Thankyou for #mybirthday messages. It's definitely been a #birthday to remember.😽

😻 sabahtan beri #SMS , #telefon , #whatsapp , sosyal medya ve yüz yüze #doğumgünümü kutlayıp beni sevindiren tüm dostlara binlerce kez teşekkürler. Varlığınız karanlığa ışık olan fenerler gibi... Sevgiyle, dostlukla ve en önemlisi huzurla kalın.
#dogumgunumesaji #mybirthday

#YFA& #39;da kahrımı çeken sevgili @handesnnl #doğumgünüm için beni anlatan #fevkaladeninfevkinde bir #video hazırlamış. Binlerce teşekkürler. 😍😉🐣

Tarihçi #Strabon; “Tanrı, yarattığı kulun uzun ömürlü olmasını isterse #Datça Yarımadasına bırakır.” demiş. Şimdilik belgesini aldım ben 😁

#tbt #tbt2009 #tbt❤️ #tbt👑 #tbt🔙 #tbtphoto #tbt📷 #tbt✨ #tbt😊 uzun zaman #Spor programı yaptığımız #metinalifeyyaz efsanesinin #feyyazuçar& #39;ı ile #eskişehir& #39;e #eses maçı izlemek için gittiğimizde. Bir #Fenerbahçeli olarak #beşiktaşlı bu üçlüye ben de hayrandım.

Bitişigindeki mektebe ek olarak yapılan #Karaköy (#Galata ) Hırdavatçılar Çarşısında bulunan Reisülküttab İsmail Efendi Çeşmesi'nin sol ve sağ üstünde bulunan yapıyı kem gözlerden korumak amacıyla nazarlık olarak işlenen #mührüsüleyman (#magendavid ) madalyonu.

Vav, Islam tasavvufunda 'ana karnındaki cenin' formundan dolayı yeniden doğumu, ölümsüzlüğü ve bolluğu sembolize eder. #Osmanlı& #39;da yapıları koruması adına binaya ' #Vav& #39; ve ' #Elif& #39; harfleri çizilir yahut saklanırdı.

Most Popular Instagram Hashtags