mtn_ergl mtn_ergl

10 posts   254 followers   311 followings

Metin Eroğlu  Yay burcu 🏹

All Izz Well

twilight

💜HeRo💜

twilight

Kardeş can ..

Bazen boş bir sayfa yazılan onca şeyden iyidir.Çünkü her bir cümle bir sonrakini etkiler.
Yıldızları görüyor musun? Ne kadar özgürler değil mi? Tek başlarına öyle takılıyorlar. Karışan yok, soran yok! Ohh.
Peki istedikleri zaman basıp gidebilirler mi?
Gidemezler. Çünkü yıldızlar içlerinde bulundukları galaksilerinin yörüngelerine mahkumdurlar. İnsanlarda öyledirler işte. Geçmişlerine mahkumdurlar. İçlerinde bulundukları toplumların kural ve kaidelerinin dışına çıkamazlar.
Her insanın kalbinde diğer herşeyden bağımsız bi öz yok mudur? Bizi biz yapan yegane şey! Gerçek kimliğimiz. Ve sevdiğimizde gerçekte o tek gibi biricik öze aşık olmuyor muyuz? Yoksa o en yüce duyguda bile aslında kendimizi mi kandırıyoruz? Kimi sevebileceğimize gerçekte biz mi karar veriyoruz?
Kalbim acıyor! Acıyorsa zayıflık kalbini terk etmiştir... Herkesin bir beklediği vardır... Birgün çıkıp gelsin diye umut eder.
Hayat çok açık net, herşey ortada met~

Mübtelâ Yağmur Nisan'a..
Mecburum yar ben sana.. Bir bahar gelir güneş gülümser hani yüzlerimize, içimizi ısıtır. Bir bahar gelir yağmur yağar hani, huzur verir toprak kokusu. Bir bahar gelir rüzgarlar okşar saçlarımızı hani fısıldar kulaklarımıza umutla sevgiyi, saygıyı, aşkı ve hoşgörüyü.
Sonra kalendar gün atar ve bir bahar sonra gelir, gece sessiz ay karanlık yıldızlar sönük fecir bir başlangıç ardı karanlık hüzün ve yaprak dökümü haneye haber gelir.
Bir yar gelir tabut üzerinde Hilal ve yıldızla süslenmiş, bir yar gelir. Sıra dağları dize getirir öyle gelir. Çıkılmaz Krater'lerden çıkar bir kahraman gelir. Bir yar gelir sonra bayrak için, vatan için, Hüdâ için cenkinin neticesindendir üzerinde bayrak, şad olup öyle gelir.
Sonra gözyaşları gözlere dar gelir.
Bir yar gelir anam bir yar gelir; Şehidime sıkılan kurşun ciğerime saplanırda, bu hayat bana dar gelir. Bir güz gelir anam bir hüzün getirir, ardında boyunlar bükük ciğerim yanar ataşlar alır arşı, yürümek bile güç gelir.
Hayaller cennet için kurulduğu zaman güzel yaşayabilmek.
Gerçeği görebilse keşke gözler yalanlamasa bizleri diller.
Ne sözler duydum, ne bakışlar gördüm her zaman zor olanıdır, zorda olsa gidebilmek.
Revan üzülür gider ya arkada kalanlar talan edilir mi bir an, tüm o nice sevenler ve sevilenler!
Ben kabulüm ben gerek tapon olayım senin o güzel gözlerinde ama sari olanda sensin yar, sen sevme nolur başka elleri.
Yakar içimi yârdandır yara'dan değil, hiç unutma ki hayır ve şer ancak yaradandır yârdan değil. Bir düşüm var bir düşün, muhrip boyutunda olsa da acısı, biraz sabr, biraz elem, biraz şükür, biraz zaman sonrası olacaktır elbet sonradan; bekler bizleri daim güzel bir meserretle, bekler bizleri yardımcı olan o güzel yar ve Yaradan.
Bir nukte söyle bana Cennet
Umumi şeyleri bırak bahsi geçen ise cennet
Umur etmeli umar için nedir en güzeli kefaret
Yoksa bu bedevi hayattan sonumuz felakettir sonumuz açık ve net.

Elzem.. İfrit olandan sana sığınırım.Kalplerimiz hep sevgiyle dolsun olacak bir gün, doğacak bizlere güneş inşAllah eminim. İffetim inancımdır, Vatanımdır yârim. Türk'üm ben gardaşım. Allah'ım hamd-ü senalar olsun sana. İnşAllah müminim.
~metin eroğlu~

Sen..
Ruhumun bataklıklarındaki bir kelebeksin sen. Renkli, zarif, şeffaf, temiz güzeli bir yaradılış.
Dünyadaki kötülükler zinhar uğramamış kalbine. Kalbinden yaşamışsın sevmeyi sevilmeyi, hayata dair herbir şeyleri, gördüğüm en tatlı dillisi. Sen var ya sen .. İçimi bir bilsen!
Yandım yar yangınım önemsemiyorum ne doğru ne yalan. Ayrılık dediğin ölümden de yaman. Ayrılıklar, ölüm dışındaysa eğer hata yapmışız besbelli. Hep bir yerlerde yaptığımız hataların bedelini ödemez miyiz?
Hayat böyle geçer mi derken bir bakmışız ki yeniden başlamış bir başka uzaklarda, bir başka hayatlarda. Bilmediğimiz, görmediğimiz, duymadığımız ve yaşamadığımız; ne çok hayatta kötü durum senaryoları varken onca yaşanan, yaşadığımızı şükretmekten daha iyi ne vardır ki; kim olmuş dünyada kalıcı olan! Bir ezan arası bir sela değil midir tüm yaşanan?
Hüda emreder gönlü yangın yeridir, yüzü çok güzel bir mira gösterir şua, gönlüm gibi deli deryalar, okyanuslarda. Tenkit iyidir bazen ama şaibe surette değildir asla, hilkat eşref-i mahluk'un gördüğünden anladığından çok daha güzeldir esastır, hastır. Yani Aslıdır keremi yakan, demek doğru değildir asla, onun Aslı aşkıdır, Aşktır aslı. Aşıktır kerem.
Görmek için bakmak değil sezmek gerekir, dünya görmeyenlerin gözünde neden güzeldir..? Sevmek marifet değil marifet olan sevilmektir, sevilebilmektir, sezilebilmektir.
Gitmek..
Sen ise firari değil leyli kaldın yüreğimde. İçim geçmiş içinde sen varken düşünmeden dalmışım deryalara, uyanmışım içinde sen olan düşten bir sabah, içimde sen sar başa yaşa yine en baştan. Sonu yok mu bu filmin etkisindeyim kelebeğin, etkisindeyim İzzettin içimde çetin bir sır olan. İçimde bir Cenk var dışama yansımayan, dışında metin bir sur olan.
İçimi bir bilse!
~metin eroğlu~

Most Popular Instagram Hashtags