mohit_zist_jonoob mohit_zist_jonoob

1,667 posts   39,138 followers   265 followings

دوستداران محيط زيست جنوب  محیطبان مجازی حفاظت محيط زيست كه نسل امروز و نسل هاي بعد بايد در آن حيات اجتماعي رو به رشدي داشته باشند وظيفه عمومي تلقي مي شود عکس وفیلم طبیعت ایران

عموزاده ها در ضیافت آب▪▪▪ هم سفره شدنشان زیبا بود..
_
در روزهای گرم و خشک امسال ...عدم زادآوری پرندگان در جنوب ایران خبر از روزهای سختی میدهد که هنوز در پیش است..پس دست در دست هم دهیم و اگر منطقه ای رو میشناسید که حیات وحشش از کمبود آب رنج میبرن..در اسرع وقت به کمکشون بریم.
_

لذتی است وصف ناپذیر ، دیدن سیراب شدن حیات وحش ..
.
.
.
.
فیلم:@mojtaba_nakhaie_ .
.
.
_______________________________________
#حیات_وحش#طبیعت#محیطبان#تفنگ
#آب#خشکسالی#ماهیگیری#آفرود#ارز
#کوهنوردی#عکاسی #محیط_زیست #کبک #تیهو
#عکاس_طبیعت#نذر_طبیعت#شکارچی
#فیلم#کلیپ#حیات_وحش_ایران
#جنگل#کویر#دریا#تهران#خوزستان#پرندگان
#پرندگان_شکاری#پرنده_نگری#پستانداران_ایران

.
تلاش فعالین محیط زیستی در محیط های دوستانه برای آموزش و ایجاد بسترهای محافظت و رسیدگی به حیات وحش در مناطقی که بهترین و‌نادر ترین حیات وحش کشور در آن مکان ها قرار دارد توسط #طاهر_قدیریان و دوستان همراه که با گذشت بیش از ۱۶۰ روز همچنان در بازداشت به سر می برند .
#امید_برای_طبیعت
#امید_برای_طبیعت_ایران .
(کلیب مربوط به گذشته و توضیحات طاهر قدیریان در این رابطه است )
#امیرحسین_خالقی
#سام_رجبی
#هومن_جوکار
#سپیده_کاشانی
#نیلوفر_بیانی
.
.
.
.
.
.
#ایران #طبیعت #حیات_وحش #حیات_وحش_ایران #کل #بزکوهی #قوچ #میش #محیط_زیست #بندرلنگه #یزد #کرمان #شیراز #بندرعباس

.
#مستند #اشک_آب

#حیات_وحش #هرمزگان این روزها دچار وضعیت اسفناکی است و این مستند در مورد #خشکسالی و تلف شدن گنجینه های طبیعت، کاری از #مجید_غضنفری #مجری و #مستند_ساز و #فعال_محیط_زیست #ایران است.
.
.
دوسال پیش در همین مکان چندین راس کل بز وحشی تلف شد الان گله ای از حیات وحش منتظر آب هستند
پی نوشت تصویربردار: دوستان این فیلم و عکس ها دچار هیچ گونه صحنه سازی نشده اند، بلکه روایت ماجراهای این روزهای همیار طبیعتی است که با او همراه بودیم و سال هاست که جان و مالش را در این مسیر ایثار کرده.

مکان عکاسی و فیلمبرداری دهستان کهورستان ، شهرستان بندرخمیر ، استان هرمزگان

مجری و کارگردان:
@majid_ghazanfari.tv

تصویربردار: پوریا روئین تن
@akas.bandar

مدیر تولید: عادل صابری
@aadelsa
.
@doostdaran_tabiat_jonoob
.
.
.
#ایران #طبیعت #حیات_وحش_ایران #محیط_زیست

۲۱ تیر روز بدون #پلاستیک
برخی از عوارض استفاده از پلاستیک در زندگی بشر بطور مختصر اشاره می گردد:

۱-سالانه برای تولید پلاستیک به رقمی در حدود ۶۰ تا ۱۰۰ میلیون بشکه نفت نیاز است.

۲- در هر سال هزاران گونه از جانوران آبزی مانند دلفین ،وال ،لاکپشت ،ماهی و یا حتی پرندگان در اثر بلعیدن این مواد نایلونی و یا گیر کردن در آنها جان خود را از دست می دهند.(در دریای مدیترانه ۵۰۰ تن زباله پلاستیکی در حدود ۲۵۰ میلیارد ذره پلاستیکی وجود دارد). ۳-به زمانی در حدود ۴۰۰ الی ۱۰۰۰سال برای تجزیه خود #طبیعت نیاز دارند.

۴-علاوه بر منظره زننده ای که از خود در طبیعت باقی می گذارند باعث ایجاد گاز های گلخانه ای نیز می گردند.

۵-در مناطق مرطوب محل انباشت این زباله ها تبدیل به محل زندگی انواع حشرات مانند مالاریا می گردد.

۶-بنا بر گزارش آمارها در هر یک دقیقه رقمی بالغ بر یک میلیون کیسه پلاستیکی در جهان مصرف می گردد.

۷-تولید این کیسه ها سالانه بیش از هزار کیلوگرم کربن در هوا منتشر می کند.

سخن پایانی

علاوه بر وظیفه خطیری که سازمان ها و نهادهای دولتی در فرهنگ سازی و وضع قوانینی برای کاهش مصرف پلاستیک دارند ،ما نیز بعنوان مصرف کننده سهمی در سالم سازی طبیعت داریم.بیاییم با پیوستن به کمپین “نه به کیسه پلاستیکی” و جایگزین کردن ساک دستی پارچه ای ما نیز دین خود را به طبیعت ادا کنیم.برای فردای فرزندانمان عمیق تر بیاندیشیم…
#ایران

#دوبار_میسازمت شعار فعالان محیط زیست بستک بعد از آزادی👇
👇
اتش زدن و تخريب كمينگاه متخلفين بر سر چشمه ها و لايروبي چشمه هاي و پاكسازي انها و سركشي به انها از جمله فعاليتهاي بود كه در چند روز گذشته توسط محمد زارع و پدرش باقر زارع در كوه سفيد بستک صورت گرفته است و هر هفته قرار شده چهار روز را به مراقبت از چشمه ها بپردازن كه جا دارد ما هم از اين عزيزان تشكر ويژه اي داشته باشيم خسته نباشيد عزيزان و خداوند نگهدارتان حافظان طبيعت👏👏
@doostdaran_tabiat_jonoob
.
.
.
#ایران #طبیعت #حیات_وحش #امید_به_طبیعت #امید_برای_طبیعت_ایران #محیط_زیست #حیات_وحش_ایران

بیماریهای مشترک #حیات_وحش و #حیوانات_اهلی...
سالیانه تعداد زیادی از وحوش ایران در اثر بیماریهای شایع که مشترک بین حیوانات اهلی و وحشی هستند از بین میروند.مثلا در بین نشخوارکنندگان کوچک مثل کل و بز و گوسفندان اهلی بیماری مشترکی وجود دارد به نام #طاعون نشخوارکنندگان کوچک(ppr) که سالیانه تعداد زیادی از #کل و بزها و #قوچ و #میش های این سرزمین را از بین میبرد که این آمار به دلایل مختلفی یا مخفی نگه داشته میشود و یا به طور کامل بازگو نمیشود.به طور مثال در هفتاد قله اراک بیش از هزار عدد از این وحوش از بین رفت و یا در بمو فارس تعداد زیادی از وحوش در نتیجه این بیماری نابود شد.و امروزه از پارک ملی "خبر" در #کرمان به گوش میرسد که تعداد دیده شده تلفات در نتیجه این بیماری تا امروز پنجاه راس است.لازم به ذکر است که این تعداد فقط تعداد مشاهده شده هاست و به دلیل توپوگرافی و شرایط سخت زیستگاه،بسیاری از آنها دیده نشده و در آمار ذکر نمیشود.
یکی از راههای مهم انتقال این بیماری،اشتراک #آبشخور بین دام اهلی و وحوش است.یعنی اگر دام اهلی وارد مناطق تحت مدیریت سازمان نشود،سالیانه جلوی تلفات هزاران راس از این وحوش گرفته میشود.
پ ن؛در سال کمتر از صد مورد از تخلفات صید و شکار کشف و ضبط میگردد و این در شرایطی است که بیماریهای مشترک دام و وحوش،ده ها برابر این آمار از جمعیت حیات وحش میکاهد.
آگاه باشیم🌹 .
.
.
مطلب : محمد رضا صادقی
@m68sadeghi89
فیلم: اقای عبداللهی

#بی_آبی
گرفتار شدن چهار راس بزکوهی در آب انبار چهار متری که برای خوردن آب آمده بودند توسط همیاران محیط زیست بندر لنگه زنده گیری و رها سازی شدند .
متاسفانه خشکسالی و‌بی آبی بزرگترین مشکل این روزهای محیط زیست کشور است. (برای دیدن کلیب رها سازی ورق بزنید ) .
.
.
.
فیلم: @hayatevahsh_bandarlengeh .
.
.
.
#ایران #طبیعت #حیات_وحش #حیات_وحش_ایران #بزکوهی #هرمزگان #محیط_زیست #محیطبان #آب #خشکسالی #بستک #بندرلنگه #قوچ_مینیاتوری
#iran #wildlife #wildlifeiran #iew

فیلم پروژه کویرزایی با پول کویرزدایی در میقان اراک
ظاهرا منابع طبیعی از شمال گرفته تا ارومیه و جنوب بیشتر مشغول خرابکاری و ویرانی منابع طبیعی است تا احیای آن. به نظر می رسد که این سازمان هشتاد سال از علم و دانش عقب است.
اغلب پروژه های آبخیزداری این سازمان نتیجه ای جز خشکی رودخانه ها ندارد. همان بی تدبیری که رودخانه کرهرود را با سد سازی های آبخیزداری خشک کرد تا آبی به میقان نرسد، حالا در مهمترین کانون تولید ریزگرد ایران مرکزی در میقان پروژه ای را اجرا کردند که نتیجه ای جز ویرانی زمین و حیف و میل کردن منابع مالی نداشته است.
تا زمانی که منابع طبیعی اسیر پروژه و انعقاد قراردادهای بدون مطالعه است ما شاهد چنین صحنه های غم انگیزی هستیم. به عنوان قدیمی ترین محقق میقان امروز نه تنها انقراض یکی از مهمترین گونه های میقان را نظاره گر بودم بلکه بازهم شاهد فاجعه دیگری در میقان بودم که در این فیلم می بینید. آیا رئیس جدید منابع طبیعی استان هم همین راه را ادامه می دهد؟
.
.
.
.
فیلم : @hosseinakhani
دکتر حسین آخانی .
.
.
.
.
.
#ایران #طبیعت #خشکسالی #آب #بی_آبی #مدیریت_اشتباه #محیط_زیست #پوشش_گیاهی #اراک #میقان #کویر #کویرزایی #کویرزدایی #تهران #حیات_وحش #حیات_وحش_ایران #منابع_طبیعی

همیشه عادت داشتیم ، این فصل سال هر تیهو یا کبک ماده... رو همراه با چندین جوجه ببینیم..اما ..اما .. دریغ از حتی یک جوجه ...آنقدر امسال ، آسمان خسیس شده بود که بارش بارانش رو حتی از حیات وحش رو هم دریغ کرد... و زاداوری پرنده و چرنده رو مختل کرد...کاش این سه ماه هم زودتر بگذره و برسیم به پاییز و زمستان : سرد و دوست داشتنی و پر باران و پر برف ..
به امید (خالق هستی)
.
.
.
فیلم: @mojtaba_nakhaie_ .
.
.
.
_____________________________________
#حیات_وحش_ایران#حیات_وحش_جهان#محیطبانی#طبیعت#آفرودشکارچیان#محیط_زیست#بحران_آب#خشکسالی#ماهیگیری#کوهنوردی#عکس#فیلم#دوربین#نذر_طبیعت#پرنده_نگری#پرندگان_شکاری#انقراض#حفاظت#چهارپایان#خزندگان#تهران#خراسان#خوزستان
#خرمشهر#جهانگردی#عکاس_طبیعت#سمنان#محیط_زیست #طبیعت

Most Popular Instagram Hashtags