[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

mitra_dogum_okulu mitra_dogum_okulu

933 posts   10058 followers   253 followings

Mitra Kadın sağlığı  ☎️02323234545

http://www.mitrasaglik.com.tr/

Ücretsiz Danışma Hattı:02323234545
VAJİNOPLASTİ ( GENİTAL ESTETİK )
Vajinoplasti; yaş, doğum yapma, jinekolojik müdahaleler gibi nedenlere bağlı olarak vajinada meydana gelen gevşeme ve elastikiyet kaybının giderilmesi için yapılan işleme verilen isimdir. Vajina daraltma, vajen daraltma, vajina düzeltme ameliyatı gibi değişik isimlerle de anılmaktadır.
Vajinoplasti Hangi Amaçla Yapılır?
Vajina sıkılaştırıcı ve daraltıcı işlemler öncelikli olarak gevşemiş ve genişlemiş olan vajinayı sıkılaştırma ve gerginliğini arttırma ihtiyaçları doğrultusunda yapılmaktadır. Vajianın sıkılaşması hem erkek hem de kadınlarda cinsel hazzı olumlu olarak etkilemektedir. Bunun yanı sıra düzgün iyileşmemiş doğum izlerinin giderilmesi ve vajinanın estetik açıdan daha iyi bir görünmesini de sağlayan bir uygulamadır. Vajinoplasti işlemi kadınların kendilerine olan güvenlerini arttırarak, cinsel tatmini kolaylaştırmaktadır. Kişi hiç doğum yapmamış olsa dahi, sık cinsel ilişkiye girmeye bağlı olarak meydana gelen elastikiyet kaybının giderilmesi amacıyla da bu işlem yapılabilir. #izmir #karşıyaka #vajinoplasti #kadın #kadınsağlığı #doktor #sağlıklıyaşam

Sağlıklı Bir Yaşam İçin🎗
Ücretsiz Danışma Hattı:02323234545
Sağlığınızı Önemsiyoruz🎗
#erkenteşhis #erkenteşhishayatkurtarır #kadın #kadındogum #izmir #karşıyaka #mitrakadındoğum

GEBELİKTE DAHA ÇOK DİNLENİN

Soğuk algınlığı

Soğuk algınlığı genelde burnu tutan bir hastalık. Bu hastalığa neden olan mikropların önemli bir kısmı ‘rhinovirus’ adı verilen gruba dahil. Enteresandır; rhino Yunanca burun anlamına geliyor.
Belirtileri

Belirtiler genelde virüsle karşılaşıldıktan iki gün sonra ortaya çıkar. En sık karşılaşılan yakınmalar nezle, burun tıkanıklığı ve hapşırma. Ateş genelde görülmezken boğaz ağrısı ya da hasassiyet olabilir; ancak muayenede boğazda kızarıklığa nadiren rastlanır. Sinüslerde ağrı ve kulak ağrısı sık görülür. Virüsün tipine bağlı olarak gözlerde sulanma, öksürük, geniz akıntısı, iştahsızlık, halsizlik gibi yakınmalar da olaya eşlik edebilir; ama yine de sorunun merkezi burun. İlk başta daha sıvı olan burun akıntısı, birkaç gün içinde koyulaşarak kıvam değiştirebilir. Belirtiler bir hafta, on gün içinde azalarak kendiliğinden kaybolacaktır.
Grip

Influenza virüslerinin neden olduğu grip hastalığı her yıl yaygın salgınlara neden olabilen bir hastalık. Hastalığa neden olan virüs, çok sık aralıklarla form değiştirdiği için yaygın salgınlara neden olur. Daha seyrek aralıklarlaysa virüsün yapısında büyük değişimler meydana gelir ve tüm dünyayı etkileyen salgınlar görülür.
Bulaşma yolları

Her iki hastalık da damlacık enfeksiyonu şeklinde havadan bulaşır. Virüsü taşıyan hapşırdığında milyonlarca virüs havaya karışır ve kişinin göz, burun ve ağzından girerek enfeksiyona neden olur. Virüsü alan kişi, bundan sonraki ilk iki gün civarında en fazla bulaştırıcılığa sahip. Anlayacağınız belirtilerin ilk görüldüğü dönem bulaşıcılığın da en fazla olduğu dönem. Öte yandan eller de bulaşmada rol oynayabilir. Örneğin hasta olan kişi, eliyle burnunu sildikten sonra bir başkasıyla el sıkışırsa ve elini sıktığı kişi daha sonra gözünü kaşırsa hastalığı alabilir. #kadındogum #kadın #izmir #karşıyaka #hamile #gebe #dörtboyutluultrason #anne #annebebek #mitrakadındoğum

Mevsimlerden Kış Olsada Güneşli Günler Çok Yakında🌺🌼🌸🌺🌼
Mutlu Haftasonları Dileriz💐 #kadın #kadındogum #gebe #hamile #karşıyaka #mavişehir #bostanlı #mutluhaftasonlari

Bebeğimizin anomali (bebeğin-fetusun anatomisindeki şekil bozukluğu) dünyaya gelmesini düşünmek bile istemeyiz. Gebeliğin sorunsuz tamamlanması için mutlaka anomali tespit yöntemlerini bilmemiz gerekir.

Gebelikte kromozomal anomali tespitinde genetik yöntemlerle kesin sonuçlar alınabilirken Biyokimyasal ve ultrasonografi yöntemlerinde görür halde anomali tespiti doğru tanı koyma oranı%80 90 olarak kalıyor. Gebelikte anomali tespiti ile anne babaların ve çocukların ömürleri boyunca sürecek sıkıntılarının önüne geçilebilmektedir.

Gebelikte anomali tespiti nasıl yapılır?

Anomali tespiti için biyokimyasal taramalar ve ultrasonografik incelemeler yapılır.

Gebelikte anomali tespitinin önemi nedir?

Gebelikte anomali; anatomik yapıda bozukluğu olan problemli bir bebek doğurmak istemeyen ebeveynlerin, önceden bilgilendirilmesi ve gerekirse düşük, tahliye yaptırılmasıdır.

Her gebenin mutlaka anomali tarama tespiti yaptırması gerekir mi?

Anomali olasılığı %2-4 arasındadır. Ekonomik ve fiziki şartlar elverdiği ölçüde bütün gebelerin anomali taramasından geçmesi gerekir. Böylece anne adayları bebeğinin nasıl bir problemle doğacağını bilir. Bütün anomalik durumlar bebeğin alınmasını gerektirmez. Tedavisi küçük bebeklerde tedavinin zamanında başlayabilmesi için aile bilgilendirilir.

Anomali tespiti için mutlaka renkli ultrason mu gereklidir, siyah-beyaz ultrasonlarla da anomali tespiti yapmak mümkün müdür?

Renkli ultrasonlar siyah beyaz olanlara göre daha avantajlıdır.

Mutlaka renkli olması gerekli değildir. Renkli olanların belli avantajları vardır ama anomali taramasının siyah beyaz ultrasonla yapılması çoğunlukla yeterlidir.

Gebelikte anomali tespiti hangi gebelik ayından itibaren yapılabilir?

En erken 3. ayda yapılabilir. 11-14 gebelik haftalarında yapılacak tarama testi sırasında anomali tespit edilebilir.

#dörtboyutluultrason #kadındogum #izmir #karşıyaka #hamile #gebe #mitrakadındoğum

Dünya Genelinde Doğum Kontrol Yöntemi Kullanımı * Günümüzde üreme çağında olan dünya kadınlarının yalnızca %45'i korunma yöntemi uygulamaktadır. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre korunma yöntemi kullanımı Doğu Asya ülkelerinde %69, Afrika'da ise yalnızca %11 oranındadır. * Sterilizasyon (kadında tüplerin bağlanması, erkekte kanalların bağlanması) ve spiral, gelişmekte olan ülkelerde en sık kullanılan korunma yöntemiyken, gelişmiş ülkelerde en popüler yöntemler doğum kontrol hapları ve prezervatiftir. * Doğum kontrol hapı kullanım oranı konusunda da ülkeler arasında önemli farklılıklar bulunmaktadır: Üreme çağındaki dünya kadınlarının yalnızca %15'i doğum kontrol hapı kullanırken, kullanan kadınların yarısından fazlası Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, Fransa ve Almanya'da yaşamaktadır.

Yetersiz Aile Planlamasının Getirdiği Sonuçlar

Tıbbi açıdan en az gelişmiş olan ülkeler aynı zamanda aile planlaması kullanım oranı açısından da en geride kalan ülkelerdir. Bunun getirdiği direkt sonuç gebelikte ve doğumda anne adayında ve doğum sonrası anne ve bebekte istatistiksel olarak görülmesi beklenen sorunlara sayısal olarak daha hızlı ulaşılması ve yetersiz tıbbi destek yüzünden bu sorunlara gereğince müdahale edilememesidir.

Günümüzde dünya nüfusunun %75'i gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkelerde yaşamakta ve tüm doğumların %85'i, tüm anne ölümlerinin %99'u, tüm bebek ve çocuk ölümlerinin %95'i bu bölgelerde olmaktadır. Ölüm oranlarının bu kadar yüksek olmasının nedeni bu ülkelerde tıbbi yardımın yetersiz olmasıdır. Ülke ne kadar gelişmiş olursa olsun bazı normaldışı durumların ortaya çıkması engellenememektedir. Aradaki farkı yaratan, sorun ortaya çıktığında ülkenin sorunu gidermedeki yeterliliğidir.

Yukarıdaki veriler özellikle gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkelerde aile planlaması hizmetlerine verilmesi gereken önemi göstermektedir. Unutulmaması gereken, aile planlaması yöntemi kullanıp kullanmamanın iki nedene bağlı olabileceğidir: Birinci neden, olanak olmadığından veya yöntemler konusunda bilgi sahibi olunmadığından kullanmamak, ikinci neden ise ihmal nedeniyle kullanmamaktır.
#kadındoğum #aileplanlaması #izmir #karşıyaka #kadınsağlığı

Hoşgeldin Mitra Bebeği💟
Ailenle Şanslı Sağlıklı ve Huzurla Büyü💟 #mitrabebekleri #kadın #kadındogum #izmir #karşıyaka #hamile #gebe #bebek #yenidoğan

RAHİM KANSERİ BELİRTİLERİ

Rahim kanseri teşhisi için en önemli şey belirtiler açısından uyanık olmaktır. Anormal kanama, lekelenme, yeni bir akıntı veya menopozdan sonra kanama veya lekelenme olması rahim kanseri belirtileridir. Bu belirtiler daimi olabileceği gibi geçici de olabilir. Özellikle menopozdan sonra, her anormal kanamanın bir doktor tarafından kontrol edilmesi gerekir.

Menopoz sonrası yaşanan vajinal kanamalar en önemli belirtidir. Bu kanamalar, hafif veya ağır kanamalar gibi geniş bir yelpazede görülebilir.

Vajinadan gelen çok az kanlı fakat, sulu ve kokulu akıntı

Cinsel ilişki sonrası kanama (postkoital kanama)

Menopoz dönemine girmemiş kadınlarda adet dönemleri aralarında yaşanan kanamalar nadir de olsa rahim kanserinin belirtisidir.

Cinsel ilişki sonrası ağrı, karında ağrı ve karında rahatsızlık hissi rahim kanseri belirtisi olabilmektedir.

rahim kanserinin ileri evrelerinde halsizlik, kilo kaybı ve kabızlık gibi diğer belirtiler ortaya çıkabilmektedir.

#kadın #kadındoğum #kadındoğumizmir #rahimkanseri #erkenteşhis #erkenteshishayatkurtarir

Aşı Ol❗️
#Repost @burakduruman (@get_repost)
・・・
Her 2 dakikada 1 kadinin rahim agzi kanseri nedeniyle hayatini kaybettigini biliyor muydunuz?
Oysaki rahim agzi kanseri onlenebilir bir hastaliktir.
Kiz cocuklarimiza HPV aşisi ve saglik bakanligimizin buyuk hizmeti olan hpv dna testini yaptirarak onlari bu hastaliktan koruyabiliriz.
Lutfen rahim ağzi aşisini ve duzenli saglik taramalarinizi yaptirın‼️ #turkkanserdernegi

Kendi sağlığınızı kontrol etmek gebelik planlanmadan önce yapılması gereken en önemli şey olup gebelik öncesi muayenenizi mutlaka yaptırmalısınız.
Randevu Hattı:02323234545

Ailenin tıbbi hikâyesi: Hipertansiyon, diyabet, mental gerilik gibi durumların tespiti
Genetik test: Kalıtsal genetik hastalıkların araştırılması
Kişisel tıbbi hikâye: Epilepsi, diyabet, hipertansiyon, anemi, alerji gibi gebelikte özel bakım gerektiren durumların tespiti
Önceki ameliyatlar: Eğer varsa geçirilmiş ameliyatların gebeliğe etkisi
Önceki gebelikler: Önceki gebeliklerdeki sorunlar
Aşı durumu:Kızamıkçık tetanos gibi hastalıklara karşı aşılı olup olmadığı
Enfeksiyon durumu: Bebeğe zarar verebilecek cinsel yolla bulaşan yada başka bir enfeksiyon varlığının tespiti...
#kadın #kadındoğum #izmir #karşıyaka #kadınsağlığı #hamile #gebe

Most Popular Instagram Hashtags