minikkusblog minikkusblog

1957 posts   48652 followers   1131 followings

minikkusblog  Asiye Manyaslı Minik bir kuştan çok daha fazlası:) @minikkusundolabi

http://minikkus.blogspot.com.tr/2017/01/happymoons-ankarada.html

Hiç unutmuyorum! İlkokuldayken okul çıkışı Tubişle koşa koşa Şaban bakkala gider, birer poşet leblebi tozu alır ve öksüre tıksıra (hatta zaman zaman da gülmekten altımıza kaçırarak😂) bütün poşeti bitirirdik. Sonra sırayla birbirimizin suratında kalmış leblebi tozlarını temizler ve geride herhangi bir delil bırakmadığımızdan emin olduktan sonra bakkalın hemen üst katındaki evimizin zilini çalar, annemin o pamuk yüzüyle bize kapıyı açmasını beklerdik. Onca yorgunluğuna rağmen tüm güleçliğiyle kapımızı açan annemizi öpüp sarmaladıktan sonra ışık hızıyla önlüklerimizi çıkarıp, biri pembeyse diğeri kesin mavi olan paraşüt eşofmanlarımızı üstümüze geçirir ve tv başına geçerdik. Çünkü 16:00 itibariyle çizgi film kuşağı başlar, şirinlerden casper'a bütün seriyi peşpeşe izlerdik büyülenmiş bi şekilde ve her gün aynı heycanla! Babam eve gelip de sıkıcı haberleri açana kadar ne izlesek kardı çünkü o küçük dünyamızda.

Şimdi Ela'da da o heycanın aynısını görüyorum! Her gün, hiç dinmek bilmeyen bi heves ve heyecanla (hatta bazen izin vermeyeceğimi bile bile ama yine de şansını deneyerek) okuldan onu her aldığımda "anneeeee hadi çiflik dondurması alalım marketten" diye kucağıma atlar. Çiflik dondurması dediği, Atatürk Orman Çiftliği'nin klasik dondurması, hani şu fotoğraftakinden:) Yaz kış yeriz, dondurmanın mevsimi yoktur çünkü bizim evde:) Eve gidene kadar dondurmayı açmayacağına dair bi anlaşma yaparız aramızda. Sonra o anlaşma mutlaka bozulur ve marketteyken yenmeye başlanır o dondurma. Sonra arabada yemeye devam eder ve otoparka geldiğimizde boş kutuyu bana teslim eder:) Havalar ısınınca da, aynen şu fotoğrafta gördüğünüz gibi marketin önündeki banka otururuz ve tam bir emekli amca edasıyla geleni geçeni izlerken dondurmasını bitirir bizimki. Sonra da "gidebiliriz anne, yarın yine geliriz zaten" der😂Sanırsın ben deli oluyorum da bankta oturmaya, o beni teselli ediyo yine geliriz üzülme diye!

Yani işte demem o ki; ne çizgi film karşısında büyüyenler gerizekalı oluyo, ne de yaz gelmeden yenilen dondurma hasta ediyo. Rutinler güzeldir çünkü, bizi sağlıkdırır. Bu da böyle bi anımızdır, öperiz☺️😘

Haftasonu fotoğraf çekememişlerse, şöyle konseptli monseptli bi pozları yoksa ve ellerinde sadece şu köy peynirli fotoğraf kalmışsa demek ki😆👩🏻👧🏼

Herkes Ayşe'sine sıkı sıkı sarıldıysa, şimdi uyumamak için annemize türlü bahaneler üretme aşamasına geçebiliriz. Evet bunu yapabiliriz! 😩😤😍💛

Dün akşam okuldan aldım bu arkadaşı, eve gidiyoruz. Yine beni çok şaşırtan ve güldüren bişi söyledi (tabi ki araba kullanırken not alamadığım için unuttum ne dediğini😂). Ben de bastım tabi kahkahayı (kahkaha dediğim, bildiğin kikirdeme. Ben hiç beceremem kahkaha atmayı ama bayılırım kahkahasıyla iki sokağı inleten kadınlara). Ela'dan şöyle bi tepki geldi: "Tam bir sıpayım diymi anne?" (Kendi de gülüyo bu arada). Efendim? dedim. "Tam bir sıpayım diymi anne?" "Kız sen nerden duydun bakim bu cümleyi?" dedim şen kahkahamı atmaya devam ederken:) "Hani sen bana yarın demiştin ya!" dedi.

Ani bir manevrayla arabayı kenara çektim, derin bi nefes aldım. Şaka şaka😆Onun bu cevabı üstüne tükürüğümüzü püskürte püskürte gülmeye devam ettik.

Yani demem o ki; bu modeller her an kayıt halinde! İki kere düşünüp konuşun, aman diyim🤔😎

Ay hiç öpmiyim canım ya😎 Ela bugün erkenden uyudu da, ayaklarımı ne tarafa uzatsam diye düşünüyom😂

Dikkat! Bol miktarda masumiyet, amaçsızlık ve içten gülümseme içerir☺️😍💕💕👭

Çocuklarımızla hayatımız boyunca geçireceğimiz toplam zamanın yüzde doksanlık kısmını, çocuğumuzun ilk onbir yaşı oluşturuyormuş. Yani kalan yüzde onluk kısım; okul, sınav, arkadaşlar, iş güç koşturmacası derken resmen arada kaynıyormuş.

Demek ki ne yapmalıymışız? Birlikte geçirdiğimiz her anın tadını çıkarmalı ve bol bol anı biriktirmeliymişiz onlarla!

#anıbiriktir

Dört gündür ayrıyız pamuğumla. Bizim gibi iş-okul dışındaki tüm zamanını dipdibe geçiren bi ikili için oldukça sağlam bi rakam aslında! Dört saat bile ayrılmışlığımız yoktur çünkü bizim Ela'yla . Ben nereye, çantam gibi o da oraya:) Yoruluyo muyum? Feci!

Yeteeeer diyesim geliyo mu? Çoğu kez, ama içimden.

Kendime ait bir zamanım var mı? Kesinlikle yok! (Zaten "boş zamanım olup da kendim için bişey yaparsam, ona haksızlık etmiş olurum" düşüncesini öyle kabul etmiş ve hayatımla özdeşleştirmişim ki; onu babasına bırakıp evden çıktığım an, bir omzumda çantam diğer omzumda suçluluk hissimle geziyorum)

Yardımcım ya da yükümü hafifleten biri var mı? Tabi ki yok! Ama hakkını yemiyim şimdi, Erman gibi bi adam var hayatımda. Ukala ve gıcık tavırlarını bi kenara bırakırsak (hatta o huylarını bi hücreye kitleyip, hücrenin de anahtarını denizin derinliklerine atarsak😆) iyi bi insan özünde😂❤️Temizlik çamaşır bulaşık yemek Allah ne verdiyse bi ucundan da o tutar hep (her ne kadar ben şehirdışına çıkınca kızına kahvaltıda krep yapmasını bi miktar kıskanmış olsam da).
Ay yine bizimki amazon kadınlık taslıyo diyceksiniz şimdi ama, kusura bakmazsanız hiç de "yok canım, ben ne gerekiyosa onu yapıyorum" diyemiycem:) Çok yüküm var sırtımda ve bir sürü şapkam var kafamda. Anne, eş, çalışan kadın, evlat, kardeş, arkadaş, vs.. Ama ilginç bir şekilde, hatta manyak mıyım neyim bilmiyorum, bu aşırı yorucu tempoya çok alışmışım! Her şeyi Ela'yla yapmaya, cümlelerime eylemlerime onu dahil etmeye, "yoruldum artık yaaa" diye sızlanırken bile Ela'yı arabaya atıp onunla birlikte amaçsızca gezmeye.

Bugün, evladını kaybeden bir arkadaşımın yaşadığı bir anı canlandı gözümde! Saatlerdir kendime gelemediğim gibi, kavuşmamıza bikaç saat kalmış olmasına rağmen şiddetle özlüyorum Ela'yı ve yorgunluktan ağlatan koşturmacalarımı.

Ne büyük dertleri, ne acılı sınavları var insanların. Allah dermansız dert vermesin, kimseyi sevdikleriyle sınamasın. Amin!🙏🏻 #yaniözetleşuboyunsuztopsurataçokaşığım💛

Düşünsene yorgun argın işten çıkıyosun ve tüm gün mayalanmış sıcacık bir kete karşılıyo seni evin kapısında!😩😤😍💕👩🏻👼🏼

Bir saçma ritüeli daha gerçekleştirmenin hafifliğiylen ayaklarımızı uzattık dinleniyoz (çocuklar da etrafın anasını ağlatıyo o ara😩😤). Meslek seçiminin taaa diş buğdayına dayandığını, kariyer hayatımızın temellerini henüz bikaç aylıkken kendi topalak ellerimizlen attığımızı biliyosunuz dimi arkadaşlar?😂 #öyleikidişivardiyehafifealmayın
#bubebeilerdeinşaatmühendisiolcak
#hobiolarakdamütaitlikyapcak
#şimdialiağaoğludüşünsün
#ayrıcadamütaitdiyeokunurmüteahhitdiyeyazılır
#sonuçtabunlarhepgenelkültür

Dünya Uyku Günü nedir yaa allasen? Bişeyleri kutlamaya ne kadar da meraklı bi cinsiz🤔😒 Bide dünya çapında kutlanıyomuş, te allaaaam😂

#çünkübaşkahiçbirderdimizyok
#çünküherşeygüllükgülistanlık
#benşimdiböylediyorumama
#birigünyapsadakutlasakdiyesotedebekleyenmanyakbigrupvardırkesinaramızda
#GrupOturmayaMıGeldik😆

Most Popular Instagram Hashtags