mediacorp_suria mediacorp_suria

22,613 posts   82,773 followers   882 followings

Mediacorp Suria  Hello world! ๐Ÿ‘‹๐Ÿผ We are Singapore's top Malay TV Channel. Reach us: tellsuria@mediacorp.com.sg Catch-Up TV: toggle.sg/suria

#APM2018: Hanya 6 hari lagi untuk persembahan hebat oleh GAC di pentas Anugerah Planet Muzik 2018! ๐Ÿ™Œ๐Ÿผ
๐Ÿ
Tropic like it's hot dengan persembahan gah oleh artis-artis dari 3 negara - Singapura, Malaysia dan Indonesia seperti Ayda Jebat (@aydajebat), Adrian Khalif (@adriankhalif), Farhan Shah (@farhanshahfs), GAC (@gac_music), Isyana Sarasvati (@isyanasarasvati), Jaz (@jaz_hayat), Judika (@jud1ka), Khai Bahar (@khaibahar94), Mimifly (@mimiflyyy), Ryan Sufiyan (@ryansufiyan), Sara Fajira (@sarafajira), The Pinholes (@thepinholes), Rossa (@itsrossa910) dan Dato' Sri' Siti Nurhaliza (@ctdk)!
๐Ÿ
Diacarakan oleh Fiza O (@fiza_o) dari Singapura, Daniel Mananta (@vjdaniel) dari Indonesia dan Nabil (@nabilzira) dari Malaysia!
๐Ÿ
Rasakan kehangatan malam kemuncak APM 2018 pada Jumaat, 28 September 2018, bersiaran secara langsung di:
โ€ข ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ฌ Mediacorp Suria, 9.00 malam
โ€ข ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡พ Astro Ria, 9.00 malam
โ€ข ๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฉ TVRI, 8.00 malam (WIB)
๐Ÿ
#GILERTAKGEREK?!

#WhatsOnSuria: Saksikan My Sweet Lavender, 9.30 malam ini di Suria! Dibintangi oleh Adi Putra (@adpadiputra), Zara Zya (@zarazya), Aeril Zafrel (@aeril_zafrel), Nadia Brian (@nadia.brian), Ramona Zamzam(@ramona_zamzam), Arel Azimi(@arel_azimi), Alis Mariya (@alismariya), Erry Putra (@aerrysaputra) , Ijoy, Haliza Misbun, Zila Bakarin (@zilabakarinofficial), Mahmud Ali Basha(@mahmudalibashah_official), Mubarak Majid(@mubarakmajid), Ako Mustapha(@akomustapha) dan A Galak(@a.galak_zakaria). Rancangan ini juga boleh ditonton di Toggle menerusi bit.ly mysweetlavendertoggle.#MySweetLavendar

#WhatsOnSuria: Johari bercadang untuk membalas dendam terhadap Dato Azman yang telah memusnahkan perniagaan ayahnya. Nora cuba untuk mendapatkan maklumat tentang โ€˜Mak Udaโ€™ daripada Amirullah. Saksikan My Sweet Lavender, 9.30 malam ini di Suria! Dibintangi oleh Adi Putra (@adpadiputra), Zara Zya (@zarazya), Aeril Zafrel (@aeril_zafrel), Nadia Brian (@nadia.brian) , Ramona Zamzam(@ramona_zamzam) , Arel Azimi , Alis Mariya (@alismariya), Erry Putra (@aerrysaputra) , Ijoy, Haliza Misbun , Zila Bakarin (@zilabakarinofficial), Mahmud Ali Basha(@mahmudalibashah_official), Mubarak Majid(@mubarakmajid), Ako Mustapha(@akomustapha) dan A Galak(@a.galak_zakaria). Rancangan ini juga boleh ditonton di Toggle menerusi bit.ly/mysweetlavendertoggle.#MySweetLavendar

#OperationSumatranRhino: Saksikan dokumentari Operation Sumatra Rhino, 7.00 malam ini di Suria!

#OperationSumatranRhino: Dokumentari ini menceritakan tentang spesis badak yang paling terancam di dunia dan cabaran yang dihadapi pasukan penyelamat. Adakah misi mereka akan berjaya? Saksikan dokumentari Operation Sumatra Rhino, 7.00 malam ini di Suria!

#DansaMania: HIP HOP โ€ข FREESTYLE โ€ข TRADISIONAL โ€ข KONTEMPORARI โ€ข Anda minat pelbagai genre tarian? Sertai DANSA MANIA, sebuah pertandingan tarian berkumpulan yang akan menemui anda di Suria! Wang tunai $10,000 bakal menanti juara pertandingan ini. Muat turun borang penyertaan di toggle.sg/suria sekarang! ๐Ÿ’ƒ๐Ÿผ๐Ÿ•บ๐Ÿฝ

Hello hello dan apa khabar semua! ๐ŸŒž Jangan lupa saksikan rancangan-rancangan menarik yang akan bersiaran hari ini di Suria! โœจ
๐Ÿ”ป
#WhatsOnSuria: Saturday, 22 Septamber 2018
7.00pm Info-Ed: Operation Sumatra Rhino
8.00pm News: Berita
8.30pm Variety: Kolej Komedi
9.30pm Drama: My Sweet Lavender
10.30pm Info-Ed: Masyarakat Backpacker
11.00pm Current Affairs: Detik
๐Ÿ”ป
#BeritaOnSuria #DetikSuria #MySweetLavender #KolejKomedi #MasyarakatBackpacker

#AkademiBahas4PM: Finalis bagi Peringkat Akhir Bahas 4PM, Politeknik Singapura dan Madrasah Aljunied Al-Islamiah, akan bertarung dalam perdebatan hangat, โ€œUsaha menangani masalah kos kehidupan di Singapura belum berhasil.โ€ Pasukan manakah yang akan menjuarai Bahas 4PM tahun ini? Nantikan Peringkat Akhir Bahas 4PM, Ahad ini, 23 September, 8.30 malam, hanya di Suria! @bahas4pm #Bahas4PM

#APM2018: Hanya 7 hari lagi untuk persembahan hebat oleh Khai Bahar dan Sara Fajira di pentas Anugerah Planet Muzik 2018! ๐Ÿ™Œ๐Ÿผ
๐Ÿ
Tropic like it's hot dengan persembahan gah oleh artis-artis dari 3 negara - Singapura, Malaysia dan Indonesia seperti Ayda Jebat (@aydajebat), Adrian Khalif (@adriankhalif), Farhan Shah (@farhanshahfs), GAC (@gac_music), Isyana Sarasvati (@isyanasarasvati), Jaz (@jaz_hayat), Judika (@jud1ka), Khai Bahar (@khaibahar94), Mimifly (@mimiflyyy), Ryan Sufiyan (@ryansufiyan), Sara Fajira (@sarafajira), The Pinholes (@thepinholes), Rossa (@itsrossa910) dan Dato' Sri' Siti Nurhaliza (@ctdk)!
๐Ÿ
Diacarakan oleh Fiza O (@fiza_o) dari Singapura, Daniel Mananta (@vjdaniel) dari Indonesia dan Nabil (@nabilzira) dari Malaysia!
๐Ÿ
Rasakan kehangatan malam kemuncak APM 2018 pada Jumaat, 28 September 2018, bersiaran secara langsung di:
โ€ข ๐Ÿ‡ธ๐Ÿ‡ฌ Mediacorp Suria, 9.00 malam
โ€ข ๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡พ Astro Ria, 9.00 malam
โ€ข ๐Ÿ‡ฎ๐Ÿ‡ฉ TVRI, 8.00 malam (WIB)
๐Ÿ
#GILERTAKGEREK?!

#WhatsOnSuria: Saksikan telefilem Dari Kekasih Untuk Kekasih, 9.00 malam ini di Suria! Dibintangi oleh Dato Hattan, Sharifah Shahira, Aman Graseka, Joey Daud, Ropie, Syamim Razi dan Naraswara. #DariKekasihUntukKekasih

#WhatsOnSuria: Hattan merupakan seorang pemandu lori yang selalu melakukan penghantaran dari Kuala Lumpur ke Kuala Pilah. Ketika dia di Kuala Pilah, dia akan sentiasa memantau bekas teman wanitanya, Rita. Dua puluh tahun yang lalu, Rita dipaksa untuk berkahwin dengan abang Hattan, Zakuan. Malangnya, perkahwinan mereka tidak berkekalan. Saksikan telefilem Dari Kekasih Untuk Kekasih, 9.00 malam ini di Suria! Dibintangi oleh Dato Hattan, Sharifah Shahira, Aman Graseka, Joey Daud, Ropie, Syamim Razi dan Naraswara. #DariKekasihUntukKekasih

#HakSiapa: Saksikan Hak Siapa, 8.30 malam ini di Suria! Dibintangi oleh Aric Hidir dan Suraya Taib. Rancangan ini juga boleh ditonton di toggle.sg/haksiapatoggle.

Most Popular Instagram Hashtags