[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

masadergi masadergi

1499 posts   24691 followers   77 followings

Masa Dergi  Kültür, Sanat ve Edebiyat Dergisi iletisim@masadergi.com

https://www.dergiyurdu.com/arama?tip=1&kat=0&word=Masa

Savcı rolünü üstlenmeye hiç gerek görmüyorum. Savunucu olmak daha güzel. İnsanları suçlamak yerine onları anlamak daha mutlu ediyor beni.
.
Stefan Zweig / Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat
#MasaDergi #StefanZweig #Edebiyat

Şimdide yaşamayı öğrendiğinde, zihnen ve ruhen de anda kalabildiğinde, işte o zaman, yaşamın tadını da çıkarmaya başlayacaksın.
.
Firkan Gülaydın / "Yarın" Çok Tehlikeli Bir Kelime
#MasaDergi #FirkanGülaydın #Öykü #ŞubatSayısı

Burada bin yıllar boyunca dolaşımda olacak şeyleri, yani cümleleri işliyorum. Bir nevi pırlanta işçiliği gibi görüyorum bunu. Yazmak, en büyük tutkum olduğu için de bu ortamı kendime seve seve hazırlıyorum. Benim tek lüksüm bu.
.
Ozan Önen
#MasaDergi #OzanÖnen #YazarMasası

Savaşla ilgili normal ve insancıl bir görüşe sahip olabilmek için tek bir olasılık vardır: savaşın farkında olmak ve savaşı kendileri asla cephede bulunmamış savaş çığırtkanlarından dinlememek.
.
Stefan Zweig /Clarissa
#MasaDergi #Clarissa #Kitap #Edebiyat

Sabit bir ömre alışmak, kolumun hamurunu sana dikmek gibi geliyor. Hani içim sıkılsa senin boynundan gevşeteceğim gibi kravatı...
.
Nur Neşe Şahin / Yol Nereye Gider?
#MasaDergi #NurNeşeŞahin #YolNereyeGider #Öykü

Biliyorum, kadınlar bu kelimeyi sana, senin gibi şımartılan bir erkeğe çok sık söylemişlerdir. Fakat inan bana, seni kimse o kız kadar, yani benim kadar, olduğum ve senin için hep öyle kalan ben kadar köle gibi ve bir köpeğin sadakatiyle kendini adayarak sevmedi.
.
Stefan Zweig
#MasaDergi #StefanZweig #ŞubatSayısı #Edebiyat

Ama bazen her şey tersinden gitmeye meyillidir ya, işte, tüm yıldızlar da çiviyle sabitleniyor sanki bu gece gökyüzüne, dileğim umudumla birlikte, perdesi kapalı yüreğimin önünde soğuktan soluyor.
.
Funda Acar / Bir Yüreklendirme
#MasaDergi #FundaAcar #BirYüreklendirme #Edebiyat #Öykü

‪Hayatımda daha önce hiç yaşamadığım aşırı heyecanlı ve coşkulu durumu sindirmek için biraz kendimi dinlemek zorunda olduğumu hissediyordum.‬ ‪
.
Stefan Zweig / Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat‬
#MasaDergi#StefanZweig #Edebiyat

Beyoğlu'nda gezerken rastladığım her yer, bir tiyatroya dönüşüyor zihnimde. Perdelerini kapatmasını istemediğim ama diğer oyununu da iple çektiğim bir tiyatro...
.
Şafak Akyazıcı / Beyoğlu'nda Son Perde
#Masadergi #ŞafakAkyazıcı #Öykü

.
Ölümdür yaşanan tek başına, aşk iki kişiliktir.
.
Ataol Behramoğlu
#MasaDergi #SevgililerGünü #14Şubat

Yazar masası dediğin, okyanusun ortasında bir kayık, bir küçük orta avlu en nihayetinde. İşte benim masam da benim küçük kayığım.
.
Ozan Önen
#MasaDergi #OzanÖnen #YazarMasası

‪Stefan Zweig'ın "Mahşerin tüm solgun atları yaşamımın üzerinden geçti" diyerek tanımladığı hayatı 1881 yılında Viyana'da başladı. ‬
.
‪Merve Koçak Kurt / Bir "İmkansız Sürgün" Stefan Zweig‬
#MasaDergi #MerveKoçakKurt #StefanZweig

‪Gece yerini sabaha bırakmak üzere, umrumda mı? Hiç değil! Günden önce aydınlanmanın mağrurluğu var üzerimde, dimdik, kararlı bakışıyorum kitaplarla. ‬
.
‪Funda Acar / Bir Yüreklendirme‬
#MasaDergi #FundaAcar #Öykü

Doğa bizi yasalarındaki oranlara öyle bir alıştırmıştır ki, onun tecrübe edilmiş uyumundaki en küçük bir kayma bizi tiksindirir ve korkutur.
.
Stefan Zweig / Hayatın Mucizeleri
#MasaDergi #StefanZweig #HayatınMucizeleri #Kitap #Edebiyat

Most Popular Instagram Hashtags