magdatomkowicz magdatomkowicz

283 posts   24821 followers   300 followings

Story of Love, Joy & Beauty  * Photographer@to.studio * Storyteller * Mama of 4 boys * Friend of one happy dog * Art, words & coffee lover 📩magdatblog@gmail.com

http://www.magdat.pl/matko/

Together. Some people say they couldn't work with their partner as it would be too much of "togetherness". I actually love it. Maybe not working together, as we don't, but being so close to each other almost all the time. Being able to eat meals at the same table and pop my head into his office only to say: "I don't know what to post on instagram today". And then he would say: "Don't worry. You will figure something out. You always do. And if you don't, you can always post a picture of us eating lunch." .
.
.
As you can see, I didn't figure out what to post. But he did 😎 Isn't it just great to be together? .
.
.
Have a lovely afternoon, My Sunshines 🌿☘🍃🌱 .
.
.
Kiedy patrzysz na mnie znad talerza z makaronem i resztkowym sosem, to wiem. Kiedy wychodzisz na chwilę i wracasz z miodowym piwem dla mnie, to wiem. Kiedy przytulasz mnie nawet wtedy, kiedy sama nie mogę ze sobą wytrzymać, to wiem. Kiedy przerywasz na chwilę czytanie książki, by na mnie zerknąć, to wiem. Kiedy posyłasz mi ukradkowy uśmiech nad głowami naszych kłócących się dzieci, to wiem. .
.
.
I zastanawiam się czasem, kiedy Ty najbardziej wiesz. I czy daję Ci wystarczająco dużo powodów, byś nigdy nie miał wątpliwości. .
.
.
Jak wtedy, kiedy po kolejnej nieprzespanej nocy wstaję rano do dzieci, bo wiem, jaką trudność sprawia to Tobie. I jak wtedy, kiedy robię zielone pesto, bo Ty bardziej je lubisz. I jak wtedy, kiedy czekam na Ciebie wieczorem, bo musisz jeszcze coś dokończyć w pracy. I jak wtedy, kiedy biegnę najpierw do Ciebie, bo coś dobrego mi się przydarzyło. I dzielę szczęście na nas dwoje.
.
.
.
Wiesz? .
.
.
A Wy? Kiedy wiecie najbardziej?
.
.
.
Pięknego popołudnia dla Was ☘🌿🍃🌱
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#foodoftheday #flatlaytoday #beautifulcuisine #whatfordinner #foodstyling #tv_simplicity #vscom #vscofood #flatlayoftheday #foodstylist #goodvibesonly #tv_living #tv_lifestyle #whitetable #vscogood #vscocam #fromabove #foodphotography #foodporn #foodgasm #thehappynow #gatherandfeast #f52grams #feedfeed #simplepleasures #italiancuisine #onthetable #onthetablefood #theweekoninstagram #livethelittlethings

Kiss, kiss. Night, night 🌟🌛
.
.
.
How was your weekend? We' re coming back from our countryside retreat. Our bellies full. Our minds clean. Our hearts bursting with simple happiness. And our eyes remembering the perfect views. .
.
.
Sometimes I feel all the green and blue of the world has accumulated here. So we brought a pop of yellow to make the scenery complete. Hope you are as happy as I am right now. #WHPcolorstudy .
.
.
Wypoczęci? Uśmiechnięci? A może kompletnie padnięci? Ja zielenią ukojona, wracam do domu zmęczona. Lasem rozmarzona. I buzia mi się śmieje. I serce szczęśliwieje. Choć nic wielkiego się nie dzieje. Bo szczęście ma to do siebie. Że nie trzeba mieć kasy, można żyć o kawie i chlebie. Ważne, że ma się siebie. .
.
.
I wiosnę ☘🍃
.
.
.
Dobranoc. Śpijcie dobrze, śnijcie pięknie 🌟🌛
.
.
.
P.S. @annegayev Rymy się mnie trzymają. Przez Ciebie spać mi nie dają 🙈

Today we celebrate Mother's Day in Poland so I guess I should post a picture of flowers or my kids, but to be honest, motherhood is such a simple yet complicated matter, that everything goes with it. And a big coffee mug could probably become something like a logo of motherhood worldwide, don't you think? .
.
.
So here it is, to us all. Mothers. Mothers-to-be. Women who want to become mothers. Women who struggle to become mothers. Women who are already mothers in their hearts although they can't have kids of their own. And women who have the courage to admit that motherhood is not for them. You are all wonderful ❤
.
.
.
Have a lovely afternoon, My Sunshines ❤ .
.
.
Zbyt rzadko my, kobiety, matki, mówimy sobie nawzajem, że jesteśmy świetne, wspaniałe, że odwalamy kawał dobrej roboty. Zbyt często oceniamy, krytykujemy i same dla siebie jesteśmy wrogami. Zbyt rzadko patrzymy na siebie nawzajem z podziwem i z empatią. .
.
.
Dlatego dziś, w ten wyjątkowy dla wielu kobiet dzień, chciałam napisać Wam, że każda z Was jest cudowną mamą. Zapewne nie z każdą z Was się zgadzam, ale szanuję Wasze decyzje, bo wiecie lepiej niż ja, co jest dobre dla Waszych dzieci. I dziękuję, że nie patrzycie krzywo na to, jak ja wychowuję swoje. .
.
.
Dziękuję Wam za to, że z wieloma z Was mogę dzielić moje smutki i radości. Za to, że mogę uczyć się na Waszych sukcesach i błędach. Za to, że od wielu z Was uczę się pokory, bo Wasza droga do macierzyństwa jest długa i trudna. To też Wasz dzień. Choć dla niektórych z Was zapewne nie jest on łatwy. A może to najtrudniejszy dzień w roku. Dziś wyjątkowo mocno moje myśli płyną właśnie do Was ❤ .
.
.
Jesteście moimi bohaterkami. Wy. Matki. I Wy. Matki, które dopiero walczycie o to, by mieć dziecko. I Wy. Kobiety, które macie odwagę przyznać się do tego, że to nie jest rola dla Was. Dziękuję Wam, że mogę się od Was uczyć, Wami inspirować, czerpać z Waszej siły i mądrości. Jesteście wspaniałe ❤ .
.
.
Pięknego popołudnia dla Was ❤
.
.
.
P.S. Czego życzyłybyście sobie najbardziej z okazji Dnia Matki?

It was supposed to be a research day. But instead of finding useful information I've lost two hours 🙈 And you know what two hours mean to a mother of four little monkeys 🙈🙉🐒🙉
.
.
.
And how is your day, My Sunshines?
.
.
.
Pogoda w kratkę. Emocje dla odmiany piegowate. Bazylia na pesto. Rabarbar w cieście. I kawa w blaszanym kubku. A zdjęcia na instagram brak, bo zbyt łakoma jestem, jak się okazuje. Mum jeans i silne postanowienie, że nie jem po 18, bo gdzieś mi talię wcięło. Albo wydęło. I "skąd masz cukierka, Stasiu?" "Od mojej kolegi", słyszę w odpowiedzi. .
.
.
Taki dzień, że niby nic ciekawego, ale przecież całkiem fajnie w takim nic być razem. I słońce przyłapać na gorącym uczynku, kiedy wygląda zza chmur, a my odwróceni plecami. Nie ze mną te numery. W zmowie z własnym cieniem łapię promienie w kubek z kawą. I idę dalej w dzień kolekcjonować chwile. Niepowtarzalne jak życiowe refreny.
.
.
.
Pięknego popołudnia dla Was 🌿☘🍃🍀🌱
.
.
.
P.S. Gdzie w tej chwili jesteście?

Spring is gone (I hope for one day only) but here are my spring colours. Add denim, stripes, grey and black to the list and it will be complete. Do you change your colours for warmer months or you're faithful to what you wear for the whole year? .
.
.
Have a lovely afternoon, My Sunshines 🌿🌱☘🍃🍀
.
.
.
Macie pomysł na siebie? Idealny scenariusz, jaki chcielibyście wcielić w życie? A może właśnie ten swój bajeczny plan realizujecie? .
.
.
Ja na razie mam moją wymarzoną rodzinę 🙊🐒🙉🙈🐵🐕 i idealną dla mnie szafę 🙈 Nad innymi aspektami mojego planu muszę jeszcze popracować 😎 Chociaż muszę przyznać, że nie spędza mi to snu z powiek ☘🍃🌿
.
.
.
Pięknego popołudnia dla Was ☘🌿🍃🍀🌿
.
.
.
P.S. Na blogu znajdziecie nowy post o szczęśliwieniu 🌱🌿☘🍃🍀

Sometimes, very, very rarely, but honestly, it happens, I feel I have nothing much to say. And today is one of those days. So instead I have a question for you: what makes you feel REALLY happy? Can you tell? .
.
.
Cały dzień dziś piszę. I prawie nic nie napisałam 🙈 Bo "mamo, zrób mi kanapkę" i "a mamo, jak myślisz, czy Gustaw myśli, że jest wysoki, czy niski?", i "mamo, to niemożliwe, żeby doba miała 24 godziny!" Nic o braku takowych możliwości mi nie wiadomo, ale uważam, że te 24 godziny to skandal. Zwłaszcza w takie dni jak dziś, kiedy nijak się w tej dobie nie mieszczę 🙈
.
.
.
Pięknego popołudnia dla Was 🍀🍃🌿
.
.
.
P.S. Co sprawia, że czujecie się tak bardzo, BARDZO szczęśliwi i całkowicie tu i teraz?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#darlingmoment #happynow #rsa_ladies #instadaily #tv_simplicity #vscom #makemoments #livethelittlethings #thatsdarling #goodvibesonly #tv_living #simplethingsmadebeautiful #momentsofmine #vscoph #vscopoland #momentslikethese #seekthesimplicity #vintage #nothingbetter #nothingisordinary #vscoeurope #bookstagram #verilymoment #foodforsoul #bookworm #booklover #instabook #vscoph #asecondofwhimsey #theweekoninstagram

Good Morning Sunshine! Recently it's my favourite place on earth, so I guess it deserves a tiny square space here. 🍀🍃🌱🌿☘
.
.
.
Ruina. To zdjęcie z perspektywy pasieki. Małej, na wpół dzikiej, naszej. Ostatnio to właśnie tam, w tej leśnej dziczy czuję się najbardziej "u siebie". .
.
.
Pytacie czasem, czy chcemy się tam przeprowadzić. Otóż nie. Nie mamy takich planów. Jestem na wpół miejskim stworzeniem i nie chcę tego zmieniać. Wolę dzielić życie na te dwa miejsca. Tak mi najlepiej. W ten sposób najłatwiej mi zachować równowagę. .
.
.
A Wy, wolicie miasto czy wieś? A może najlepiej Wam, kiedy jedną nogą jesteście tu, a drugą tam? .
.
.
Pięknego dnia dla Was 🍀🍃🌱🌿

What do you like most about your partner? I have trouble choosing - he's my best friend and all but there is one thing... Would it be totally inappropriate to say that I love the fact I'm almost half his size? Like, honestly, even when I put on 30 kilos during my first pregnancy, I still had a way to go before being near his weight. I love being so small next to him and looking up to him (yes, he's clever too). It makes me feel safe. I know, I know. It's cheesy and not too smart, totally superficial and sooo not feministic. But, hey, we all have our flaws, right?
.
.
.
Have a lovely afternoon, My Sunshines 🌿☘🍃🍀🌱
.
.
.
Przywitałam ten tydzień nieprzespaną nocą i upojnym zapachem bzu, który nieco osładzał senność, po omacku prowadzącą za rękę rzeczywistość. Bo kolejny ząb. Bo nie wiadomo co. To minie. Jak wszystko inne. Jak ten bez, co rozsiadł się na stole niczym cała łąka motyli. Jak internetowy hejt. Jak to, co dziś, a potem jutro. Jak my. Podobno nawet jak cała ludzkość. Przeminiemy. Zostaną po nas rzeczy. I myśli zapisane. Zostanie to, co było ważne i co inni o nas zapamiętali. By zgubić za chwilę w niepamięci. Powtarzane kolejnym pokoleniom anegdoty. I jedna czy dwie historie. Zostanie uśmiech w genach przekazany. Kilka zdjęć i ułamek spełnionych marzeń. Zostanie na chwilę tylko.
.
.
.
Jak wielu już dziś marzy, by zdążyć zjeść razem kolację. I odpisać na list. By iść na spacer. I w biegu się pocałować. By trzymać się za ręce. Jak nastolatki, których w tym uścisku zastała najprawdziwsza starość. By nie zauważyć, kiedy przyszła. I by nie pomyśleć kiedyś, jutro, że już za późno. .
.
.
Moja Babcia kończy 92 lata. Powiedziała mi kiedyś, że jest później niż mi się wydaje. "Taka młoda jeszcze jesteś, Madziu, taka młoda. Jak ja wczoraj". .
.
.
A ja myślę dziś o tym, z czym chciałabym zdążyć. Oprócz miłości, bo to dla mnie oczywiste, że jej nie można odkładać na później 🌿🍃🍀☘
.
.
.
Pięknego popołudnia dla Was 🍀🍃☘🌿
.
.
.
P.S. Jest coś, co chcielibyście zrobić, ale czekacie na "właściwy moment"?

Here he is. The man of my dreams. Always behind the scenes. You know what that means. In him what's best in me reflects. He's like a mirror that never neglects. Tell me about my beauty. As if it was his duty. To make everything good. And put me in a great mood. #WHPreflections .
.
.
Meet my husband, the most patient man ever. He was so focused on keeping the mirror in the right position, he forgot to smile 🙈 But don't let it mislead you - he's a smiley man alright. And makes me smile every day.
.
.
.
Szkoda, że nie można nagrać zapachu lasu, wysłałabym Wam najpiękniejszą wonną pocztówkę 🌿☘🍃🍀🌱 .
.
.
Pięknego wieczoru dla Was 🍃🍀☘ .
.
.
P.S. U Was też się ochłodziło? Po wczorajszym upalnym dniu i temperaturach dochodzących do 30 stopni, musiałam wyciągnąć kurtkę. I nie powiem, żeby było mi ciepło 🙈

Good Morning Sunshine! We have only two monkeys 🐒🙉 at home for the weekend as older ones 🙊🙈 went away with their sout group. And I wonder how will I take empty nest syndrome. I know it's years away from now, but come on, it will come too soon, right? It's always too soon.
.
.
.
I definitely prefer to have all my boys close to me. But I know I can't have it my way. And it's ok, I don't even want to have it my way. Not really. They need their wings to fly away. And all I can do is give them roots so they always know they can come back or build their future upon it. .
.
.
Have a lovely day, My Sunshines 🌿☘🍃🍀🌱
.
.
.
P.S Thank you so much for all your lovely birthday wishes for my boy 🌿☘🍃🌱
.
.
.
Jakie macie plany na dziś? My zaraz zmykamy do naszego lasu szczęśliwieć. I kosić trawę 🙈 🌿☘🍃🍀
.
.
.
Pięknego dnia dla Was ☘🍃🍀🌿🌱
.
.
.
P.S. Bardzo, BARDZO dziękuję Wam za życzenia. Przepraszam, że nie podziękowałam każdemu z Was z osobna, ale pochłonęło mnie świętowanie, a potem pakowanie, bo dziś moje dwie starsze małpki 🐒🙉 wyjechały na biwak zuchowy.

Today is one of the most special days for me. Every year on May 19th memories of my first baby boy being born come flooding like little butterflies. They are not all beautiful or easy memories but I cherish them, as they tell me the truth about myself and the man I share my life with. They tell me how much love for each other and for our children we have in ourselves and how strong we are together. So much stronger than each of us alone. Yes, we could do so much on our own but together... together we build and create, love and care, dream and live, laugh and cry so much harder, so much better. Together we are complete. And I'm so grateful for days like these cos they remind me of what is the most important in life.
.
.
.
Gdybym musiała podać jeden dzień, który najbardziej zmienił moje życie, byłby to 19 maja 2008. Wtedy po raz pierwszy zostałam mamą. Wtedy po raz pierwszy zrozumiałam, co to strach. Wtedy byłam najbliżej szczęścia, by za chwilę być najbliżej rozpaczy, jakiej wcześniej sobie nie wyobrażałam. Wtedy myślałam, że nie da się kochać bardziej. .
.
.
Ale dziś kocham bardziej. Razy cztery. Razy dziewięć lat. Razy wszystkie uśmiechy i łzy, które się w tym czasie wydarzyły.
.
.
.
Wszystkiego Najlepszego, Synku ❤

So we didn't have spring this year. Not really. From winter we jumped straight to summer which is not bad when you think about it. Today I wear shorts for the first time in 2017. It's an important date, right? Like first ice cream outside or first bonfire, or first warm evening. My favourite firsts during the year. Do you have yours? .
.
.
Have a lovely afternoon, My Sunshines 🌱🌿☘🍃🍀
.
.
.
Stasiek wrócił przed chwilą do domu tak brudny, że włożyłam Go od razu do wanny. I tak się zastanawiam - po co? Przecież zaraz pobiegnie znów się brudzić - kopie domek dla dżdżownic, więc sami rozumiecie, nie jest to czyste zajęcie. Czy Wy też kochacie ten stan, kiedy dzieci w domu są przelotem i nie mają nawet czasu się pokłócić, bo ważniejsze rzeczy wzywają? .
.
.
Mogłabym żyć wiosną. Dosłownie. Wiosnę pić, wiosnę jeść, na wiosnę patrzeć i wiosną oddychać. Zakochiwać się wciąż na nowo i pachnieć majowym bzem i konwaliami. Do niczego nie tęsknić. Wszystko mieć w zasięgu wyjścia na taras lub do lasu. I szczęśliwieć od porannej owsianki po wieczorną lampkę wina. Poprzez spacery, szparagi i piegi na nosie. I lody. I pocałunki pod gwiazdami, kiedy dzieci śpią. Tak zmęczone, że nie mają siły budzić się w nocy. Poproszę dokładkę za dokładką. Takiej wiosny. .
.
Pięknego popołudnia dla Was 🌱🍀🍃🌿🍃🍀
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#darlingmoment #happynow #flatlaytoday #coffeeandseasons #instacoffee #flatlayforever #instadaily #tv_simplicity #vscom #vscogrid #flatlayoftheday #flowerpower #goodvibesonly #tv_living #tv_lifestyle #momentsofmine #vscoph #vscopoland #vscoeurope #verilymoment #fromabove #seekthesimplicity #slowlife #slowliving #thehappynow #nothingbetter #f_p_d #bookstagram #still_life_gallery #simplethingsmadebeautiful

Most Popular Instagram Hashtags