lukasbury lukasbury

357 posts   1476 followers   281 followings

lukasbury  Stop comparing your life to other peoples life🏴

http://www.lukasbury.cz/

Ceny másla jsou rekordní a dál rostou, blíží se k 50 korunám

dnes 04:29 Už tak rekordní ceny másla v červnu vyskočily nejvíce od loňského října. Čtvrt kila másla stálo minulý měsíc v průměru 46,87 koruny. Vyplynulo to z databáze Českého statistického úřadu (ČSÚ). Oproti květnu tak máslo zdražilo o 11,6 procenta. Před rokem vycházela průměrná cena balení másla na 33,56 koruny, za rok tedy vystřelila téměř o 40 procent.
V posledním roce zdražilo máslo nejprve v červenci 2016 na 35,17 koruny z 33,56, poté v říjnu na 40,46 koruny a následně v listopadu dále na 42,82 koruny. Od té doby ceny másla spíše stagnovaly, až v červnu poskočily téměř o pětikorunu na 46,87 koruny ze 42.

Ceny másla jsou nejvyšší v historii i v dalších evropských zemích. O rekordních cenách informují německá média. Čtvrtkilogramové balení másla podle deníku Die Welt přišlo Němce na začátku června na 1,49 eura (38,90 koruny), což představuje nárůst o 15,5 procenta, ale stále lze v Německu koupit máslo levněji než v ČR.

Podle hlavního ekonoma společnosti Cyrrus Lukáše Kovandy roste cena másla ve stejné době, kdy země EU procházejí ekonomickým oživením. „Lidé tedy mají více peněz, a mohou si tak dovolit kvalitnější potraviny. V jídelníčku tak například margarín nahrazují máslem,” domnívá se Kovanda.

Problémem je především fakt, že se počet slevových akcí ještě snížil
Petr Miklík, Kupi.cz
„Přes léto se pak přidává další důvod, který je rovněž patrný i v Česku – mléko dojnic obsahuje v letních měsících méně tuku,” dodal.

Slevových akcí ubývá
Vzhledem k bezprecedentně vysokým cenám jsou pro spotřebitele stále relevantnější slevové akce. „Oproti období z dubna letošního roku je situace ještě vážnější. Problémem je především fakt, že se počet akcí ještě snížil,” sdělil Novinkám Petr Miklík, marketingový manažer srovnávače Kupi.cz, na němž lze sledovat akční slevy. „Ze sledovaných pěti druhů másel byla v červnu v akci pouze tři, a to za nejnižší akční cenu 34,90 u másla A7B. Oproti loňskému červnu se jedná u tohoto másla o nárůst ceny téměř o 100 procent! Tehdy byla cena tohoto másla 17,80 koruny,” zdůraznil Miklík.
Bohumír Žídek, Novinky

Dneska vystupujeme v Ostravě na 70ti letém výročí PARS!🔵🚅#burysax #ostrava #dolnioblastvitkovice

A máme za sebou vystoupení pro SAMSUNG🔷 u představení nové S8!📲
#burysax #samsung #s8 #prague #hilton

Otevření nové prodejny GATE ve Forum Nová Karolina🔶 #burysax #ostrava #nikisaxi #forumkarolina

Páteční OFF!🏔🏂
#schladming✌

Dneska jsem si splnil svůj ostravský SEN!
Vystoupit s vlastním songem v GONGU v Dolní Oblasti Vítkovice!⚙️
Nepopsatelný zážitek, který živě okořenili @janaveneckova🎻 a @saxofrancis🎷 !!!

Dnes vystupujeme na plese Olomouckého kraje, který uvádí skvělý Rey!!🎤#backstage #olomouckykraj #nholomouc #burysax

Otevření nového showroomu MIELE🔴 v Ostravě, kde jsme se potkali se ŠÉFEM!👨🏻‍🍳#burysax #polreich #miele #ostrava

Nový KODIAQ❕🚙
#burysax #lafabrika #kodiaq #skoda

Hádejte pro kterou firmu dneska ve Fórum Karlín hrajeme?!😍 #burysax #forumkarlin

Most Popular Instagram Hashtags