Kino Światowid

MOST RECENT

REPERTUAR KINA ŚWIATOWID + SEANSE ENGLISH FRIENDLY!
Przypominamy, że w kinie do 26 kwietnia trwa również 9. Przegląd Nowego Kina Francuskiego.

1️⃣UCZCIWY CZŁOWIEK, zwycięzc sekcji Un Certain Regard (Inne Spojrzenie) na Festival de Cannes. Wstrząsający dramat o korupcji i niegodziwości irańskiego systemu.

2️⃣NIE JESTEM CZAROWNICĄ, film Rungano Nyoni - brytyjskiej reżyserki pochodzącej z Zambii - został niedawno wyróżniony prestiżową Nagrodą BAFTA za najlepszy debiut. Przebój festiwalu @mff_nowehoryzonty
3️⃣ DZIEWCZYNA WE MGLE, ekranizacja bestsellerowej powieści Donato Carrisi - autora "Zaklinacza". Na ekranie: Toni Servillo ("Wielkie piękno"), Alesso Boni ("Turysta") i... Jean Reno.

4️⃣ NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO, najnowszy film Lynne Ramsay, znanej polskiej publiczności z "Musimy porozmawiać o Kevinie" i "Nazwij to snem". Znakomity Joaquin Phoenix ("Ona", "Spacer po linie") w roli byłego agenta FBI otrzymującego zlecenie odnalezienia zaginionej nastolatki - córki wpływowego senatora. Nagroda za scenariusz oraz aktorska nagroda dla Phoenixa na festiwalu w Cannes. Muzyka: John Greenwood z Radiohead.

5️⃣ LATO 1993, hiszpański kandydat do Oscara. Czarująca i niebanalna podróż w czasie. Carla Simón, wyróżniona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale - Berlin International Film Festival, z wyczuciem portretuje proces przeżywania straty i ekscytację towarrzyszącą budowie nowej rodziny.

6️⃣ [ENGLISH FRIENDLY, THE INVISIBLES], NIEWIDZIALNE, filmowa adaptacja sztuki Pawła Sali o tym samym tytule. Twórca głośnej "Matki Teresy od kotów". 7️⃣ ZNIKASZ, duński thriller Petera Schonau Foga, reżysera "Sztuki płakania". Bilety do nabycia w kasie kina Światowid oraz na filmowa.net

Fot. materiały promocyjne dystrybutorów

#silesiafilm #kinoswiatowid #katowice #slaskie #slask #kino #film #cinema #movie #arthouse

Od dziś przez tydzień w kinie Światowid trwać będzie 9. Przegląd Nowego Kina Francuskiego a w nim przedpremierowe pokazy nagrodzonych na festiwalach filmów.
Dzięki współpracy z Alliance Française w Katowicach przygotowaliśmy dla was konkurs. Kto wie, może za rok ktoś z was nie będzie musiał czytać napisów 😉
Nowy film Claire Denis, nowy film Mathieu Amalrica (którego prawdopodobnie znacie głównie jako aktora), nowy film Bruno Dumonta, nagrodzone Queerową Palmą w Cannes „120 uderzeń serca”, a do tego niezastąpione francuskie komedie, „dziewczyńskie” kino w całości zrealizowane przez kobiety i solidne kino środka. Zapraszamy!
Fot. materiały promocyjne organizatora
#silesiafilm #kinoswiatowid #katowice #slask #slaskie #frenchcinema #cinemafrancais #kino #film #movies #europeancinema

PRZEGLĄD NOWEGO KINA FRANCUSKIEGO już od czwartku w kinie Światowid. Zdradzamy, że dzięki naszej współpracy z Alliance Française, dla miłośników francuskich filmów przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania będzie kurs językowy. Zapraszamy do kina Światowid!

#silesiafilm #kinoswiatowid #katowice #slask #slaskie #alliancefrancaise #france #frenchcinema #juliettebinoche #cinemafrancais

Carla Simón, reżyserka filmu „Lato 1993” zaprasza do kin.
Specjalny pokaz filmu już w środę, 11 kwietnia o 18:30 w kinie Światowid.
Po seansie zapraszamy na spotkanie z psycholożką, Magdą Fres.

#silesiafilm #lato1993 #kinoswiatowid #katowice #slaskie #slask #film #kino #debut

REPERTUAR KINA ŚWIATOWID:

TWARZ, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, Srebrny Niedźwiedź na tegorocznym Berlinale. Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Gramy z angielskimi napisami!

LATO 1993, hiszpański kandydat do Oscara. Czarująca i niebanalna podróż w czasie. Film, który doceniła publiczność na całym świecie, w idealnych proporcjach wzrusza i bawi. Carla Simón, wyróżniona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale, z wyczuciem portretuje proces przeżywania starty i ekscytację towarzyszącą budowie nowej rodziny.

PIĘKNA I BESTIE, czyli kobiece kino z Tunezji! Film w reżyserii Kaouther Ben Hani pokazywany był w Cannes w prestiżowej sekcji Un Certain Regard.

MARIA MAGDALENA. Głęboko ludzkie spojrzenie na jedną z najbardziej tajemniczych i zarazem najbardziej niezrozumianych kobiet wszech czasów. W rolach głównych Rooney Mara i Joaquin Phoenix.

WIEŻA. JASNY DZIEŃ. Jagody Szelc. Jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat. Po seansie możecie posłuchać naszej rozmowy z reżyserką w podcaście "Rozmowy o kinie". Od poniedziałku z angielskimi napisami!

Zapraszamy. Bilety na seanse do nabycia w kasie kina Światowid oraz na filmowa.net

Fot. materiały promocyjne dystrybutorów

#silesiafilm #katowice #slaskie #slask #kino #kinoswiatowid #film #cinema #berlinale #szumowska #rooneymara #jagodaszelc

Drugie spotkania filozoficzne otwieramy w nadkomplecie.

#silesiafilm #lynneramsay #kinoswiatowid #slask #katowice #joaquinphoenix

Od 19 do 26 kwietnia zapraszamy na 9. edycję PRZEGLĄDU NOWEGO KINA FRANCUSKIEGO. Najlepsza podróż po filmowej Francji tylko w wybranych kinach. Na Śląsku tylko w Światowidzie. Bilety do zdobycia w kasie kina oraz na filmowa.net
Zapraszamy!

#silesiafilm #katowice #slask #kinoswiatowid #juliettebinoche #frenchcinema #kino #film #movie #france

TWARZ Małgorzaty Szumowskiej, film nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym festiwalu Berlinale wyświetlamy w kinie Światowid od piątku i gramy codziennie z angielskimi napisami.

FACE by Małgorzata Szumowska, the winner of the Silver Bear at this year's Berlinale Film Festival will be screened from this Friday, everyday with the additional English subtitles.
Fot. materiały promocyjne dystrybutora
#silesiafilm #face #twarz #malgorzataszumowska #katowice #slask #kinoswiatowid #polishfilms #polishcinema

W ten weekend w kinie Światowid odbędzie się 3. Przegląd Kina Emirackiego. Dokumenty, fabuły, krótkie i pełne metraże. Zapraszamy wszystkich spragnionych niezależnego kina ze Środkowego Wschodu. Filmy będziemy wyświetlali z polskimi i angielskimi napisami!

This weekend we will screen Emirati films at Światowid cinema. Docs, features and short films will be screened with polish and english subtitles.

#silesiafilm #emiratifilms #katowice #slask

WIEŻA. JASNY DZIEŃ w kinie Światowid codziennie o 12.00 i 18.00.
Jagoda Szelc zaprasza na seanse i z rozbrajającą szczerością zachęca do dowolności interpretacji.
Gorąco polecamy jej film.
#silesiafilm #wiezajasnydzien #jagodaszelc #swiatowid #kinoswiatowid #katowice #slaskie #slask #polishcinema #polskiekino

Kolejny wieczór z hiszpańskim kinem ♥️ 🇪🇸

Z Jagoda #Szelc podczas pokazu jej filmu #wiezajasnydzien #katowice #slask #film #kino

Semana de cine español 📽️🎞️🇪🇸
¡Me encanta! 😍😍😍

Od poniedziałku w Światowidzie startuje Tydzień Kina Hiszpańskiego. To ostatni dzwonek, by złapać dobre miejsca i możliwość wygrania kursu hiszpańskiego. Bilety do nabycia w kasie kina Światowid oraz na filmowa.net.
Zapraszają was Enrique Casal Aceituno i Alicia Rosendo Prado.
Zapraszamy!

#silesiafilm #kinoswiatowid #mañana #español #kino #cinema #film #movie #katowice #slaskie

Jagoda Szelc zaprasza na przedpremierowy pokaz jej niesamowitego debiutu „Wieża. Jasny dzień”. Kino Światowid
21 marca
19.00
Do zobaczenia

#silesiafilm #katowice #slaskie #kinoswiatowid #jagodaszelc #paszportpolityki #polskiefilmy #filmsfrompoland #polishcinema #cinema #kino #movie #film #q&;a

Most Popular Instagram Hashtags