kuntertatte kuntertatte

76 posts   151 followers   187 followings

Kunter Tätte  Zooloog, isa, loodusfotograaf, lauamängur Snapchat: retnuk

Eks ma olen alati veidi elevil, kui saan mõnda uut lauamängu proovida, aga nii suurt ootusärevust pole ammu olnud kui seda oli Wingspaniga! Siiski linnuteemaline strateegiamäng mu lemmikfirmalt ja nagu näha, siis ka komponentide kvaliteediga pole tagasi hoitud. Eile, kui lapsed aeg-ajalt magasid, sai mäng ka viimaks ära proovitud ja mulle väga meeldis! :)
#wingspan #stonemaiergames

Sai jälle elu raskustaset vingemaks kruvitud ... ja ühtegi cheati ma ei tea :|

Miks keegi ei ole mind hoiatanud, et selline asi võib juhtuda?

Siis kui targad ja agarad lauamängusõbrad jõuluks Šveitsist koju tulevad, on vaja lauamängude raskekahurvägi välja tuua - Tzolk'in: The Mayan Calendar. Need hammasrattad seal pole muide ilu pärast, vaid päriselt liiguvad iga raundi lõpus. Käbi muidugi arvas, et ta saab ka asjale pihta.

Täna kelguga poodi kuusele tulesid ostma minnes tekkis juba päris jõululik meeleolu.

Minu tõenäoliselt viimane Réunioni postitus puudutab liiki nimega väike-troopikalind. Nimele kohaselt leiab teda mitmelt poolt troopikast, kuid väike ta otseselt pole - kuskil kalakajaka mõõtu. Lendavad sageli paarikaupa. Nad jätsid mulle nii sügava mulje, et pidin suveniiripoest Käbile ühe kaasa ostma. Tahtsin teha pildi, kus Käbi sellega ka mängib, aga see osutus keerulisemaks kui päris lindude pildistamine.

Tänase postituse pühendan Réunioni metsadele. Inimese tulles suri ca 10 Réunioni linnuliiki välja, kuid metsas on lihtne mitut ellujäänud endeemi silmata. Ei ole just väga värvikad linnud, kuid saartele omaselt ka mitte väga arad. Puuladvast võib leida ka kõigusoojaseid loomi.

Réunioni saarelt leiab ka põnevaid sulgedeta loomi. Näiteks olid seal mudahüpikulaadsed kalad, kes veetsid rohkem aega kivi peal lesides kui vees. Võib-olla nemad ka kartsid Réunioni hairohket merd. Seintel olid iga õhtu gekod, kes pealtnäha tegelesid ainult inimeste jutu pealtkuulamisega. Teod, ämblikud, liblikad ja teised putukad olid Eesti mõistes seal päris pirakad.

Réunioni saarel oli nii minu teadushuviks kui ka isiklikuks huviks loomulikult linnud. Siin on valik värvikamaid tegelasi, keda õnnestus pildistada. Mõned neist on kohalikud endeemsed liigid, mõned hiljutisemad asukad.

Olin 2 nädalat doktorantide teadusekspeditsioonil Réunioni saarel. Kohalikud meeleavaldajad aga blokeerisid autoteed ära, mistõttu jäi palju aega matkamiseks. Pikim matk oli ühe vulkaanikraatri servale, mis oli "natuke" pikem teekond kui Vilsandi Tont-Jaagu mäe tippu.
Järgneva nädala või kahe jooksul katsun veel mitmeid Reunioni fotosid siin tagantjärgi jagada.
#réunionisland

Kuidagi märkamatult olen nii suureks kasvanud, et käin isadepäeva peol isana :O

Kaksikud oleks ka päris vahvad olnud :D

Most Popular Instagram Hashtags