[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

kubraslr kubraslr

758 posts   13974 followers   134 followings

kitapsever.  ▶Evli. ▶Sadece HANIMLAR ile iletişime geçilir.

Hadîd Sûresi'nden inciler..

"Rabbimiz Allah'tır deyip sonra da dosdoğru yaşayanlara melekler gelerek: 'Korkmayın, üzülmeyin, size vadedilen cennetle sevinin.Biz dünya hayatında da âhirette de sizlere dostuz.Esirgeyip bağışlayan Allah'ın ikramı olarak (cennette) canınızın çektiği ve dilediğiniz her şey sizinledir' derler." (Fussilet Suresi (41), 30-32)

Canım ablamın yazılarından
#Repost @fatimanin.kitaphanesi
・・・
Okumak lazım!evet okumak lazım bu okumayı sadece kitapla sınırlama kardeşcan bak hava miss güneş🌞 sımsıcak sıcaktan bunalir mısın e şefkatli bulutcuklar ⛅senin için gelmişler hem nazlı nazlı ,ılık ılık esen rüzgar bile gelmiş 🌀dizlerinde derman da var ne duruyorsun çık hem şükret hem tefekkür et. oku Rabbinin adını ,dalında salınan bir çiçekte oku ,güneşte oku,rüzgarda oku gölgelik yapan bulutta oku akan suda oku cigerlerine cektigin mis gibi tertemiz havada oku zorlanmadan içtiğin bir yudum suda oku acı çekmeden yedigin bir lokma ekmekte ,oku bedenine bak oku oku oku...Hasta mısın dizlerinde derman mı yok ser seccadeni hayallerinde ,dualarinda,tevbelerinde gozyaslarinda oku dualarını saç ışıl ışıl goktekilere yerdekilere...Rabbim de Rabbim sen bütün yarattıklarına merhametini yagdir ,sevgini ,sifani ,magfiretini yağdır affet hepimizi...sendeyiz hep seninleyiz bırakma bizi🌻🌺🌸kardeşcan saçtıkça güzellikleri misli misli döner unutma.

Bazen içimde cümleler düğümleniyor..
Hasret yakıyor içimi.
Benim cân ablam.. Elini bir kere öpmek nasip olmadı, ama bizim.kalbimiz bir atıyordu. Sen benim üzüntümü kilometrelerce öteden hissediyordun.. Uzun uzun konuşuyorduk, birbirimizin kalbine değiyorduk..
Sen benim kandan ablam değildin belki ama, candan ablamdın.. bilirdim sevdiğini çiçekleri, yollardım sana karşıma çıkan bahar manzaralarını.. Sense çocuklar gibi sevinirdin. Uzun uzun hayaller kurardık, sen gelecektin ve yanımda olacaktın, beraber kitap okuyacak, sohbetin dibine vuracaktık.. Düğünümde yanımda olmak istedin, sonra geleceğim iyileşince demiştin.. Gelmedin be abla.. Bir arefe günü kalbim çok ağrıdı.. Öpemediğim ellerini topraklar öptü.. Ben senden hayatı öğrendim, tebessümü, herşeye güzel bakmayı, tevekkülü, sabrı, tefekkürü.. saymakla bitmez.. Seni çok özledim abla, çok. . Eminim ki bu yazıyı okuyan ve seni tanıyan kardeşlerinde seni çok özledi. Hepsi sana bu yazı ile fatihalar, yasinler yollayacak inşallah.
Biz seni çok seviyoruz, yazıların ile gönlümüzü ısıttın, şefkatin ile bizi sarmaladın.
Rabbim de sana cennetini, Cemalini versin benim güzel yürekli ablam, cân ablam, hasreti yüreğimi yakan ablam...
@fatimanin.kitaphanesi

Yalnızlık, cahil kişilerle oturmaktan daha hayırlıdır.
Hz.Ömer

Necm Sûresi.

Bayramınız Mübarek Olsun.

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
-"Ey falân! Yatağına yattığında şöyle dua et:
Allah'ım! Kendimi sana teslim ettim. Yüzümü sana çevirdim. İşimi sana ısmarladım, işimde sana güvendim. (Rızânı) isteyerek, (azâbından) korkarak sırtımı sana dayadım, sana sığındım.Sana karşı yine senden başka sığınak yoktur. İndirdiğin kitaba ve gönderdiğin peygambere inandım.
Eğer bu duayı yapıp yattığın gece ölürsen, imân üzere ölürsün, ölmez de sabaha çıkarsan hayra kavuşursun.

Hadisin açıklamasını hikaye kısmına ekliyorum.

Bu güzel kitabı okuyorum.
Okudukca şükürsüzlüğüm, körlüğüm için utanıyorum.
Size de tavsiye ederim.

Hepimiz bu mübarek ayda mukabele okuyoruz.. Hanımlar toplanıyor, Kuran-ı Kerim okunuyor. Fakat hangi birimiz okuduğumuz ayetlerin manasını merak ediyoruz? Kaçımız namazda en çok okumayı tercih ettiğimiz kısa sürelerin anlamını biliyor? Okuduğumuz Allah kelamı yüreğimize iniyor mu, yaşantımıza giriyor mu? Hayatımızı ayetler mi şekillendiriyor yoksa adetler mi, türlü türlü fikirler mi?
Onlar Kur'an (ın söyledikleri) üzerinde düşünmezler mi? Yoksa kalpler(inin) üzerinde kilitler mi var ? (Muhammed Sûresi, 24.Ayet)

"Ölümsüz ve daima diri olan Allah'a güvenip dayan.Onu hamd ile tesbih et!..." (Furkan Sûresi (25), 58)

Bakmak isteyenler için, Hadis-i Şerif ve açıklamasını hikaye kısmına ekledim.

Çok sevdiğim bir ablamın babası vefat etti. Kendisi için Yasin okur musunuz? Babasının ismi Fahrettin. Allah rahmet eylesin.
Okuyanlardan Rabbim ebeden razı olsun.

Most Popular Instagram Hashtags