kourosh_barzi.photographer kourosh_barzi.photographer

4741 posts   8244 followers   2225 followings

کورش برزی . عکاس تاتر  عکاس لحظه راخلق نمیکند،عکاس لحظه را ثبت میکند photographer theater and news آماده همکاری با گروه های تاتر ، سینما ، کنسرت و خبر فالو شده توسط هنرمندان

https://youpic.com/photographer/kouroshbarzi

این منم کورش
فخر زمین
سال روز آزادی خرمشهر مبارک

ما ایستاده ایم
اینجا ایران است
We stand
Here is Iran

خبرگزاری فارس ـ گروه تئاتر و سینما: نمایش «مروارید» به نویسندگی و کارگردانی قطب الدین صادقی از نوزدهم اردیبهشت ماه در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه آمد. بازیگران این نمایش سروش طاهری در نقش قتلق، محمدرضا آزادفرد در نقش سونقور، مانلی حسین پور در نقش مروارید و شیما حکیم پور در نقش گلبهار هستند.

این نمایش براساس روایتی از کتاب عطاملک جوینی وقایع نگار در بخشی درباره مغول ها که از پسر چنگیرخان مغول آورده، نوشته شده است. در واقع برشی از جنایت بزرگ مغول ها در حق ایرانیان،‌کشتار بی رحمانه، قتل و تجاوز و سوزاندن کتابخانه‌ها و در نهایت از بین بردن بخشی از تاریخ و فرهنگ و هویت در آن برهه تاریخی است.

صادقی علی رغم اینکه یک برش خیلی کوتاه از این واقعه و در واقع یک داستان خاص که به پیدا کردن مروارید های پادشاه ایران مربوط است را روایت می کند اما با استفاده از دیالوگ‌های بجا این برش تأثیرگذار تاریخی را روایت کرده است.  نمایش مثل بسیاری دیگر از کارهای صادقی دارای موسیقی اساطیری است. 

هر چند در نهایت مخاطب بر روی صندلی تئاتر انتظار دارد که ادامه این روند را هم مشاهده کند در حالیکه خیلی متأثر شده است اما داستان در نقطه اوج خود به پایان می رسد. کاراکترهای نمایش کم اما تأثیرگذار هستند از شخصیت زائد در آن استفاده نشده است و این از نقاط قوت کار محسوب می شود.

اما پیام نمایش علاوه بر روایت بخشی از تاریخ ایران و نشان دادن کشتار بی رحمانه مغول‌ها این است که قوم مغول حتی در زمانی که تظاهر به مهربانی و انسان دوستی می‌کنند انسان‌های بی رحمی هستند و در واقع دلشان برای هیچ مملکت و قومی نسوخته و تنها به منافع خود فکر می‌کنند و هر کسی که در این مسیر به آنها یاری نرساند و به قولی سنگ جلوی پایشان باشد را له می کند.

در این نمایش روایت شده که دختر پادشاه ایران به دست یکی از سرداران مغول اسیر شده و مغول ها هم به ترفندهای مختلف تلاش میکنند که مروارید های ایرانیان را از چنگ آنها دربیاورند اما دختر با روحیه نامناسبی که دارد از کشتار خواهر و برادر خودش، مدام گریه می‌کند و دیگر امیدی به آینده ایران ندارد ازاینکه مردم کشورش به این وضعیت کشته شده اند گریان است و به فکر مادر و پدرش است که تکلیف مرگ و زندگی شان مشخص .....

جام جم آنلاین  سینما و تئاتر
قطب‌الدین صادقی کارگردان نمایش مروارید، از حفظ تئاتر ملی و نمایش‌هایش به جام‌جم می‌گوید

غفلت از فرهنگ اصیل ایرانی

نمایش «مروارید»، به نویسندگی، طراحی و کارگردانی قطب‌الدین صادقی در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه است. مروارید که براساس یک رویداد واقعی نقل‌شده از تاریخ جهانگشای جوینی، ساخته شده است، قصد دارد با زبان نمایش از شکست و پیروزی، ترس و دلاوری و رنج و شادی‌های سرزمین و مردم ایران از دیرباز سخن بگوید. 

مروارید، شخصیت زن ایرانی‌ است که با اعتماد به نفس، نماد خرد و پایداری، در برابر خشونت، غارت و ویرانگری وحشیان متجاوز است. این نمایش را باید در ادامه پروژه پاسداشت قطب‌الدین صادقی از «تئاتر ملی» در نظر آورد؛ یکی از موجه‌ترین اهالی تئاتر که بسیاری را از سر کلاس‌هایش به تئاتر فرستاده و دکترایش، صرفا زینتی برای فعالیت‌های حرفه‌ای نبوده است. با او درباره تئاتر ملی و مروارید به گفت‌وگو نشسته‌ایم.

آقای دکتر! شما همواره یکی از پاسداران تئاتر ملی بوده‌اید؛ امروز چه چیزهایی قوام‌دهنده این نوع نمایش هستند؟

ما یا به چیزی اعتقاد داریم یا نداریم! من از این‏همه آثار خارجی درجه دوی اقتباسی گلایه‏مندم. این آثار ربطی به ما، جامعه و مردم‏ و فرهنگ‏مان ندارد. در هر دوره نیاز است که آثاری متناسب با نیازهای روحی، روانی و اجتماعی خود تولید کنیم. یکی از اشکالات مدیریتی ما در دانشگاه‏ها و جامعه نیز همین است که بچه‏ها را با فرهنگ بیگانه پرورش می‏دهند. از زندگی، فکر و انسان ایرانی کسی سخن نمی‏گوید. چرا از ظرفیت‏های تاریخی که در مقاومت، خلق فرهنگ و... داریم استفاده نمی‌کنیم؟ این تاریخ و فرهنگ نیازمند آن است که دراماتیزه شود.

در نمایش «مروارید» باز به تاریخ بازگشته‏اید. دلیل رجوع‌ همواره‌تان به تاریخ چیست؟

یکی از راه‌های نزدیک‌شدن به هنر نمایش ملی و گرامیداشت آن سخن‌ گفتن از تاریخ و الهام‌گرفتن از کتاب‌های معتبر تاریخی است. به قول گوته، ملتی که گذشته خود را نفهمد محکوم به ازسرگیری آن است. درک حوادث دشوار، خونبار و پیچیده دیروز، که امروز ما، نتیجه انکارناپذیر آن است، نخستین گام برای نظم‌بخشیدن و درک درست آن است.....

.
پوستر جدید فصل هفتم سریال "GOT"
تاریخ پخش: 25 تیر 1396

مروارید
⛔️ تخفیف ویژه ۵۰% دانشجویی 👈با مراجعه حضوری به گیشه👉 🎭مروارید 📢نویسنده و کارگردان: قطب الدین صادقی 🗓 تا ۱۹ خرداد ۹۶ ⏰ساعت: ۱۹:۳۰ 📍ایرانشهر، سالن ناظرزاده 💳 www.tiwall.com/store/morvarid3

نقد و گزارش تصویری من از نمایش مروارید فردا در روزنامه هنرمند

نمایش : مروارید
نویسنده، طراح و کارگردان:
دکتر قطب الدین صادقی

بازیگران: مانلی حسین پور، سروش طاهری، محمدرضا آزادفر، شیما حکیم پور

طراح لباس: مقدی شامیریان
آهنگساز: مهدی حسنی
دستیار کارگردان: پرستو علیزاده
طراح پوستر : مهدی دواعی
عکاس: کورش برزی
روابط عمومی: امیر پارسائیان مهر
تبلیغات: تئاتر مارکت
مشاور و تبلیغات رسانه : امین کردبچه
زمان : پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ تا جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶
ساعت : 19:30
مکان : ایرانشهر ، سالن استاد ناظر زاده کرمانی
سایت خرید بلیط : www.tiwall.com
بها: ۳۰,۰۰۰ تومان

نقد و گزارش تصویری من از نمایش مروارید فردا در روزنامه هنرمند

فیلمبازان:
راجر مور بازیگر افسانه ای سری فیلم‌های جیمز باند به علت ابتلا به سرطان در سن ۸۹ سالگی درگذشت.

روز خوش

حس / Quale

follow this page in feedly

Most Popular Instagram Hashtags