kelebackstage kelebackstage

284 posts   101,455 followers   107 followings

» GÖKÇE ACAR » M.Sc Psychology  » Sadece sohbet amaçlı bir sayfa🖋 » Seite dient nur der Unterhaltung🖋

Gökçe Acar ile sohbet vakti
Konu: Sevmenin şiddetliside, şefkatlisi de doğaldır.
Sinirlenince bazen saygısız davranabilir insan. O yüzden İlişkilerdeki toz pembe görünen hayatlara aldanmayın. Her insanın çok ağır günleri vardır. Sadece göstermezler, anlatmazlar ve gizlerler. Güzel günlerini herkes paylaşır, ama şiddetli geçen kavgalardan kimsenin ruhu duymaz. Ama emin olun ki kavga etmek çok doğal birşeydir. Duygularınız karıştığında öfkenizi kontrol edememeniz çok normal. Kimse tatlı dille kavga etmez. Ne de olsa basit bir tartışmadan veya fikir farklılığından bahsetmiyorum. Ağır kavgalar, küslükler ve hatta sinir krizleri de olacaktır ilişkilerde. Bu birbirlerini sevmiyorlar anlamına asla gelmez. Aksine sinirleri birbirlerine ne kadar bağlı olduğunu gösterir. Zamanla ağır kavgalar geçecektir, ama ara ara yine ortaya çıkacaktır. Bunun nedeni illa da ilişkide yaşanılanlar olmak zorunda değildir. Bazen hayat bizleri o kadar üzebiliyor ki, en yakınlarımıza patlayabiliyoruz. Ama yinede ağzınızdan çıkan sözlerin sorumluluğu size aitdir. Kavganın ardından özür dilemek ve gönül almak çok önemlidir. Hiç bir zaman hiç birşey olmamış gibi davranmayın! Sevgiyle kalın ❤️
(Fiziksel şiddetten bahsedilmiyor)

Herkese Günaydın 😘

🗣

Kısa söz ve nokta

Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum..
Umarım kimse kimseye “niyetli değil misin” sorusunu sormaz, kimseyi bilmeden yargılamaz ve herkes dinini kendin yüreğinde yaşar! Sayfamda din ve politik konuları konuşmamayı tercih ediyorum. Çünkü din gösteriş için değildir, Allah’la kendi aramızda olan bir meseledir. Kimse kimsenin namazından, duasından veya orucundan haberdar olmak zorunda değil. Politika ise çok karanlık, ürkütücü ve sahte bir konudur. Herkesin görüş açısı farklı olduğu içinde, saygı duyarak bu tür konuları açmıyorum. “Benim düşüncem en doğrusu” diye yaşayan onca insan varken, bu konular zaten diyalog haline gelemiyeceğini düşünüyorum.
O yüzden sizlere sohbet amaçlı, oruç tutmaktan bahsetmek istiyorum, ama dini tarafından değil. Oruç tutmak insana sabrı öğretir ve olgunlaştırır. Hayatta birşeyleri beklemek kadar zor birşey yoktur. Açken yemek saatini beklemek sabır işidir ve mutlaka denenmeli. Çocuklarınıza oruç tutmanın ne kadar faydalı birşey olduğunu sadece dini tarafından değilde, sağlık ve karekter güçlenmesi tarafındanda çok önemli olduğunu, anlatmakta fayda vardır. Sabrı öğrenmiş olan insanlar, kavgalarda ve olumsuzluklarda çok daha yapıcı ve sakin davranır. Bu kendisine hem insan kazandırır hem psikolojikman daha rahat yaşamasını sağlar.
Oruç tutmanın sağlıksız olduğunu düşünen bir çok insan var. Bazı profesörler ise bunun bünye için çok faydalı olduğunu tesbit etti. Çünkü bünye aç olduğunda içindeki tüm bölgeleri kullanıyor. Şimdiye kadar tembel olan organlar birden bir fonksiyon kazanıyor ve yaşam mücadelesi veriyor. Bu mücadele bünyeye ağır gelsede, içini temizliyor ve orucun ardından bir güç kazandırıyor. Bunun için önemli olan şeylerde vardır. Mesela ben Ramazan’da kilo alanlardandım. Kilo almamak için, akşam yemeğinde mutlaka dikkat edilmeli! Bünyemiz için bir çorba veya salata bile yeterlidir, o yüzden beynimizin yetersiz hissini kontrol etmemizde çok büyük fayda var. Mutlaka bitki çayları içilmeli ve bol vitamin alınmalı. Meyve ve sebze ağırlıklı yenmeli. Ramazan ayında sağlıklı beslenmek, hayatınıza çok daha güzel bir renk katacaktır! Herkese huzurlu ve aydın bir yaşam diliyorum 🌸🌸

Sevgiline bağılı ol, ama bağımlı olma. Her zaman kendi ayaklarının üstünde dur!

Sevgi anlatılmaz. Gösterilir. Bu çok doğru, ama yinede sevdiğinize “Ben gösteremiyorum” dediğinde kızmayın. Anlamaya çalışın, küçüklüğüne dönün ve büyüme şeklini öğrenin. Sevgi nasıl gösterildiğini bilmiyordur. O yüzden ondan içinizi okumasını beklemeyin. Net bir şekilde sizi nasıl mutlu edebileceğini dile getirin. Size sevgisini gösterirse ne kadar mutlu olacağınızı anlatın..

Hayatınızda yaşadığınız tüm olumsuzluklar hakkında birileriyle konuşun. Konuşmak unutturmaz, ama iyileştirir.

Merhabalar çay şekerlim. Hayatınızda sizi çok üzmüş birilerini unutmak istiyorsanız, Alzheimer olmanız gerekir. Kalbinizden, geçmişinizde yaşadıklarınızı silmesini beklemeyin. Bunu yapamaz. Yapmasında. Çünkü kalp, tüm yaşanmışları beyine aksatacaktır. Beyninizde bunu sizin Lehinize kullanmak için “zamandan” yardım isteyecektir. Zaman ile Beyin, tüm olumsuzlukları tecrübe haline çevirip, sizi olgun bir kişiliğe dönüştürecektir. Böylece kalp tekrar iyileşecek ve unutmak istediğiniz insanları bir gülümsemeyle anacak. Söz veriyorum ve hepinize huzur dolu bir gün diliyorum!

Kahveler içildiğine göre, gün başlasın. İnsanlar stresli olduklarında, kararlarını sağlıklı veremezler. Nede olsa kortizol ve adrenalin gibi hormonlar yüksek seviyeye çıkar ve insana bir heyecan ve terleme gelir. Böyle bir anda hızlı verilen karar daha büyük bir sorunun habercisi olabilir.
O yüzden dün yaşanılan tüm olumsuzlukları bir kenara at ve bugün daha sağlıklı düşün. Uykunu aldın, bünyen ve beynin rahatladı. Bugün elinden ne geliyorsa yap, olmuyorsa zorlama - üzüleceksindir ama zekanı üzülmeye fazla harcama. Yeni planlar ve yeni yollar üret! Çünkü HERŞEYİN bir B planı vardır.
Herkese huzur dolu bir gün diliyorum.

Ben bundan eminim. Sen sadece sabret!

Bazen ciddi bir konu konuşurken birden kalkarım. Mesela mutfağa geçip Kahve yaparım. İlk zamanlar arkamdan bakıp “cevap vermeyecek misin” derdi. Sonra “al işte yine kalkıp gidiyorsun” demeye başladı. Bugün ise cevabımı düşünmeye gittiğimi biliyor.
Bana kısa bir süre iyi geliyor. Kırıcı olmamak için. Söylenilenleri duygularımla değilde mantıklı bir şekilde algılamak için.
Tavsiye ederim..hayırlı Akşamlar
Gökçe Acar

Most Popular Instagram Hashtags