kelebackstage kelebackstage

229 posts   95565 followers   81 followings

GÖKÇE ACAR |»Psychologist 👩🏻‍🎓  » Sohbet amaçlı yazılmış olan satırlar » Kurze Anekdoten zur Unterhaltung

http://www.kelebackstage.com/

Neyse..Günaydın

Ve sohbet vakti ...

Sizin gördüğünüz mis gibi döşenmiş bir ev. Benim gördüğüm huzur, sessizlik, kitap ve dostluk. Burası sadece benim evim değil. Burası benim dert ortağım ve sırdaşım. İlk aylarında nefret ettiğim, sonra yavaş yavaş alıştığım ve ardından deli gibi aşık olduğum dört duvarım. Hakkımda herşeyi bilen ama beni yinede hiç yargılamayan. Aksine her zaman koruyan ve saklayan tertemiz evim. Ağladığımda offlamayıp, sessiz sessiz dinleyen. Sinirlenip bağırdığımda, karşılık vermeyip sakinleşmemi bekleyen. Tencere altlarını yaktığımda kokudan şikayet etmeyip pencerelerini açan. Üşüdüğümde beni ısıtan. Yalnızlığımda bana huzur veren EVİM.
Allah kimseyi evsiz bırakmasın. Allah tüm sokakta yaşayan insanlara, yoksullara, açlara ve zor durumda olanlara yardımcı olsun!
Şükret canım okuyucum! Şükret! Ve evinin içindeki huzuru, neşeyi ve dostluğu her zaman sağla. İlk önce evine saygı duy, sonra içeriklerine. Evinin huzurunu asla bozma ve dışarıdan gelen kötülüğe izin verme! Kapını kapat ve tüm kederlere, problemlere ve olumsuzluklara dur de. Çünkü evimiz-AİLEMİZ.
Ben şimdi aşağı inip, mis gibi çayımı içip, kitabımı okuyacağım. Peki ya sen?

Huzur istiyorsan oku ..

İnstagram da gezerken okumuştum. Maalesef kimin söylediğini hatırlamıyorum, Arda Erel veya Aşkım Kapışmak olabilir. "Farklı olduğun için üzülme, farklı olamadığın için üzül" diye yazmıştı. Beni çok düşündürmüştü. Hayatta gerçekten farklılık yaratmak çok önemli. Boşuna dememişler 'Herkesleşme!' diye. Bırak farklı olduğun için sevmesinler seni. Konuşsunlar hakkında. İftira atsınlar. Gruplaşıp seni ayırsınlar. Sorun bulma! Sevin! Çünkü sen farklısın! Bunları sana kavuşamadıkları için yapıyorlar.
Sen onların sahip oldukları şeylere sahip olma isteğini yaratma. Daha güzellerine sahip olma hırsını yükselt. Hakanın yaşam düşüncesi: Farklı ol, kendin ol. Bugünlük bununla kapatalım :-) herkese iyi akşamlar diliyorum. Bana da dilerseniz sevinirim çünkü: hakan tencerenin yerini sordu. Evi yakmamış olsun inşallah :-) tencerelerin nerde olduğunu bilmemesi ayrı bi konu tabiiki 🙈

Merhaba güzel okuyucum, tekrar tüm anneler için: önemli bir konu!
Çocuklarınızın fotoğraflarını paylaşmadan önce, düşüneceğiniz ilk şey, buna acaba hakkınız var mi diye olmalı! Sizin komik veya tatlı bulduğunuz fotoğraflar, başınıza çok büyük problemler açabilir. Çocuğunuz belki yüklediğiniz fotoğrafı hiç sevmeyebilir ve bundan dolayı utanabilir. Bu da sınıfındakilere bir yem olarak geri dönebilir. Düşünsenize, çocuğunuz sizin yüzünüzden okulunda mobbing mağduru oluyor. Bunu ister misiniz? Çocuğunuzun onayı olmadan, lütfen kesinlikle fotoğraf paylaşmayın! Bu arada pedofilleri tabiiki de geçiyorum. Bu tür ruh hastalarına, sadece siz masum bir fotoğraf paylaştığınız için, çocuklarınızın fotoğraflarını çalıp sex sayfalarına yüklemelerine asla onay vermez! Benim tek isteğim, çocuğunuzla bir olmanız. Ve her zaman isteklerini ve hoşuna gitmeyen konuları onunla konuşmanızdır. Peki daha konuşmayı bilmeyen bebekleri ne yapmalıyız?
Bugün bir mesaj aldım. 'Beni destekler misin canım, çocuğumu instababy yapmak istiyorum, takipçi nasıl kazanabilirim' diye. Ben şoka girdim. Lütfen 'ne var ki bunda'demeyin. Ben orta yaşlarında, babamın arkadaşlarıma bebeklik fotoğraflarımı gösterdiğinde, utancımdan 5 gün odamdan çıkmamışım. Ufacık bir masum bebeği sizce burda temsil ederek, ne kazanıyoruz? Bir kaç yıl sonra, hatta ergenlikte 'anne ben bilseydim buna asla izin vermezdim, bunu nasıl yaptın' diye size isyan edip gururu kırılmış olursa, ne dersiniz?
Sadece bir düşünün derim. Gerek var mi? Hepinizi öpüyorum ve sağlıklı, huzurlu bir Özgür yaşam diliyorum🌸

Çoğunlukla aşk acısıyla ilgili şeyler yazıyorum. Çünkü takipçilerimin çoğu gencecik kızlar olduğunu düşünüyorum. Hepsinin içinde aşık olma isteği ve evlenme isteğinin olduğunu biliyorum. Onlara üzüldüklerinde, zamanın nasıl bir ilaç olduğunu bolca dile getirtiyorum. Bazen de benim yaşıtımdakilere 'dedikodu yapmayın, kendinize tertemiz, hoşgörülü ve seviyeli bir dünya ve çevre kurun' diye mesajlar bırakıyorum. Evli olanlara, evliliğin basit olmadığını ve sosyal medyaya bakarak 'ben ne kadar mutsuzum' diye düşünüp, isyana bağlamamalarını her zaman tavsiye ediyorum. Bugün ama ilk defa çocuklarla ilgili bir yazı yazmak istiyorum. Belki aranız da beni takip eden anneler de vardır. Bilmiyorum. Ama ben bugün hoşuma gitmeyen bir şeyle karşılaştım ve bunu tüm annelere anlatmak istiyorum. Bildiğiniz gibi gözlemlemeyi çok seviyorum.
Bugün hava çok güzeldi. Laptopumu alıp, bir kafede kitabımın devamını getirmek için oturmuştum. Yanımda orta yaşlarında türk bir kadın kitab okuyordu. Sokaktan bir kadın kızıyla geçerken, kızı 'aa anne bak kim var orda dedi' ve yanımdaki kadının yanına geçti. Annesi hemen kızının ardından 'kızım neden rahatsız ediyorsun' diyerek kolundan çok sert bir şekilde çekti. Yanımda ki bayan o kadar tatlıydı ki, hemen 'olurmu öyle şey! nasılsın bakim tatlı Kiz' diyerek küçük kızla sohbete başlamak istedi. Annesi gülümseyerek 'iyi teyzesi siz nasılsınız?' diye kızı için cevap verdi. Yanımdaki kadın ise: ' tşk ederim, peki birşeyler içmek veya yemek ister misin tatlı kız' diye sorduğunda, annesi: 'a yok yok tok kendisi, Yeni yedi' diye cevapladı. 'Peki madem öyle okulun nasıl gidiyor' diye sorduğunda da, annesi 'idare ediyoruz değil mi kızım' dedi.
Tam burda ayağa kalkıp 'lütfen kızınız için cevap vermeyin' demem gerekiyordu ama utandım. Yanlış ve ayıp olurdu bunu yapmam. Ama burdan tüm annelere sesleniyorum: asla çocuğunuzun yerine konuşmayın. Onu seslendirmeyin. Her zaman ona cevap vermesi için bir fırsat verin. Çünkü bu tür davranışlardan dolayı, ileride iletişim ve özgüven bozukluğu oluşabiliyor.
Çocuğunuz bir birey! Ona saygı duyun. 🌷

Görümcem sağolsun beni çok düşünür🙈kendisinin saçları upuzun olduğu için, saç yıkayıp fönlenmenin ne kadar uzun sürdüğünü biliyor. Bende şimdi saç taktırdığıma göre her gün yıkayamam. Ayıptır söylemesi 4 gündür yıkamıyorum ve hiç bir şekilde yağlanma yok. Tabiiki cadı görümcemin tatlı önerisinden dolayı :-) @coiffeur_sergio da yaptırdığım extensionsleri çıkarana kadar(ki hiç çıkarmayı düşünmüyorum🙈) @thalianatural.de nın yağlanmasına karşı olan lavanta şampuanını kullanıyorum. Ve saçı hızlı yağlanan herkese öneriyorum! #seve#seve#yaptığım#reklam#çünkü #sağlıklı #saçlarımı #size #borçluyum !!

Nasıl bu kadar enerjik ve pozitif olabiliyorsun diye soruyorsunuz. İnsanları sevdiğim için veya herşeye olumlu baktığım için olduğunu düşünmeyin. Herşeyi ve herkesi sevmek imkansızdır. Benim bu hayatta en iyi yapabildiğim şey imkansızlıkları anlayıp olumlu hale getirmektir. Yani bi nevi zaman ayırıp, düşünüp ve algılamak. İnsanlara ve olumsuzluklara zaman ayırabilirsiniz, bakış açınızı çok daha rahat değiştirebilirsiniz.

Sabah kahvaltısının ardından benimkiyle mis gibi bir yürüyüş yaptık. Özlüyorum adamı ya. Bazı günlerimiz günaydın ve iyi gecelerle bitiyor. Çok yoğunuz anacağım. Benim de huyum kurusun, özlediğim insanlara bi gıcık davranıyorum var ya gören bu kız ne acılar çekmiş der. Bazen boş yere kavga çıkarıyorum ki, mesaj çekip benimle ilgilensin. Mesajlaşmayı sevmediği içinde görüntülü arayıp onun tatlı tatlı sinirlenmesini izliyorum. Geceleri de 'ay çok susadım aşkım bi su getirir misin' deyip onu uyandırıyorum ki, uykusu bölünsün uyuyamasın beni sarsın öpsün öpsün öpsün. Bu sabah da yürüyüşte 'neden hapşırınca herkes gibi çok yaşa demiyorsun' diye sordu. Neleri fark ediyor bu adam ya. 'Üf ne saçma bi soru öylesine işte' deyip lafı evirip çevirdim, çünkü doğruları söylemeye dilim varmıyordu. Demin de 'bi haller oldu sana söyle ağzındaki baklayı' deyince söylemek zorunda kaldım! 'Sen çok yaşama çünkü!' dememle 'yuh ölüm mi' diye sorması bir oldu. 'Ay yokkkk allahım seni korusun aptal öyle deme! Ama hani çok da yaşama işte. Benimle yaşa. Ben yaşadığım sürece yaşa' dedim. 'Seni aşık, bencil, gıcık kız' dedi. Gülüp geçti. Halbuki çok ciddiydim çok 😈

Birisini hayatından yolcu ediyorsan, mutlaka helalini al. Sende aynı şekil, kimseden nefret ederek veda etme. Ne kadar acı cekmiş olsanda. Haksızlığa uğrayıp, göz yaşlarını göl etmiş olsan da, gün gelir devran öyle bir döner ki, sessizliğin içinde alır Allah içindeki intikamını. İnan bana hiç bir beddua yerini bulmaz, aksine seni bulur. Boşuna 'kötü söz sahibinindir' dememişler. O yüzden Sen mutlaka veda ederken Allah'a emanet et ve keyfine bak. Bir daha böyle birisiyle karşılaşmayacaksın!
Söz kuzum, söz!
Hadi ben düğüne kaçar, göbek atar. Sende son ses müzik aç ve gül geç! Zamanında biz de gülüp geçtik. Merak etme :-) tek değilsin!

Günaydın güzel insanlar. Dün hayatımda ilk defa Barış Mançonun 'bugün bayram erken kalkın çocuklar' şarkısını son ses açmadan uyandım. Çok mutsuzdum. Nedenlerim vardı tabiiki ama boşverin uzun hikaye! Sabahın köründe en az 20 kişinin otomatik yollanmış bayram mesajlarını aldım: "Bu bayramda gönlünüz dertlerinden arınmış, tüm gözyaşlarınız dinmiş olsun. Yüzünüz de hep gülümseme, kalbiniz huzurla dolsun. Ramazan Bayramı'nız kutlu olsun". Belki de ilk defa bu internetten kopyalanmış mesajları başından sonuna kadar okudum. Normalde " yau he he sağol kardeş senin ve sevdiklerinin de bayramı kutlu olsun" derdim ama bu sefer hiçbir şey yazamayıp, onların yazdığı ilk cümleyi okurken hüngür hüngür ağladım. Allahım çok yalnızdım! İnstagrama her mutlu görünen fotoğrafımın altına hayatın dört dörtlük olmadığını, küslüklerin ve anlaşamamazlıkların olabilceğini yazıyordum ve yalnız olan insanlara 'merak etmeyin bu da geçecek' mesajını bırakıyordum ama bunu yaşamak, Ramazan da aç kalıp açlığı anlamak gibiydi. Yani Yazmakla ve bilmekle anlaşılmıyormuş. Hissetmek gerekiyordu anlamak için. Evimin neşesi ve deli dolu hali yoktu. Sessizdi. Yalnızdım. Hemde bayram da. Hiç bir şey yapmadım. Koltuğumun köşesinde oturdum ve evimin her köşesine baktım. Dalgın dalgın. Aradan 5-6 saat geçtikten sonra kapı da anahtar sesi duydum. Kocam ve sevdiklerim gelmişti. Telefonundan 'bugün bayram erken kalkın çocuklar' şarkısını açmış, elinde çiçek ve baklavayla göz yaşlarıyla orda duruydu. Öyle bir kalktım ki, sanki yıllardır sevdiklerimi görmemişim. Zıpladım, cocuk gibi ağladım. Sarıldığımda o kadar ağladım ki, bayılacaktım sanki. Ben dün ilk defa bayramı tam anlamıyla yaşadım. Küslerin barıştığı günmüş gerçekten. Bayram birlikmiş. Unutmakmış. Doya doya sevmeyi hatırlamakmış. Bugün tüm samimiyetimle yalnız olan insanları anlıyorum! Allah kimseyi sevgisiz ve ailesiz bırakmasın inşallah. Zor .. #fotografta #gözlerim #siş #olsa #da #yaşadığım #en #güzel #en #anlamlı #bayram HERKESIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

Most Popular Instagram Hashtags