kcygtmehmet kcygtmehmet

121 posts   4,305 followers   272 followings

Mehmet Koçyiğit  Okur | Yazar | Reader | Author📚🖋 Eğitmen | Educationist📖 Hayalci | Daydreamer📽🏔 🖋🖋🖋🖋🖋🖋🖋🖋 21.Yaş | Ephesus Yayınları📕 Satın almak için 👇👇👇👇👇👇

❤️ #alıntı ❤️
.
#Repost @son_kin_guducunun_kitapligi
.
21.YAŞ

Uzun bir aradan sonra herkese merhaba arkadaşlar! Size 21. Yaş kitabından bir alıntı ile geldim. "Dökül bakalım ne istiyorsun?"
"Bu sokakta mı yaşıyorsun?"
"On iki yıl on beş aydır," diye cevap verdi adam. Tam tarih söylemesi -eğer uydurmadıysa- bu kafadaki birisi için müthiş bir şeydi.
"Kışın zor olmuyor mu?"
"Şu karşıdaki ev benim. Soğuk olunca orada takılırım."
Önünde durdukları apartmanın giriş katında yanık perdesi görünen daireyi işaret etti.
"Anlıyorum. Peki bakalım. Senin komşulardan biri kayboldu. İki ay kadar önce. Haberin var mı?"
"Azra mı?" diye yanıtladı adam. Atakan ensesine esen buz gibi bir rüzgarla soluğunu tuttu.
"Evet."
"Kaybolmadı ki."
"Nasıl yani?"
"Kendisi yürüyüp şu ağacın altında bir arabaya bindi evlat. Pek de kayboluyor gibi bir hali yoktu. Ama o kafayla bile benim dikkatimi çekti."
Soran gözlerle adama baktı komiser.
"Çıplak ayaklıydı."
.
#mehmetkoçyiğit #ephesusyayinlari #yirmibirinciyaş #book #bookstagram #bookworm #instagram #instabook #polisiye #gerilim #photography

❤️ #kitapyorumu ❤️
.
#Repost @saklikitaplarr
.
Yirminci yaş gününün sabahında ardında hiçbir iz bırakmadan kaybolan genç bir kadın, Azra. Cinayet Masası’nda görevli olduğu halde bu dosyayı incelemek üzere apar topar İstanbul’a çağrılan Polis Teşkilatı’nın gördüğü en yetenekli komiserlerinden biri, Atakan.İlk anda sıradan bir kayıp vakası olarak kayıtlara geçen olayın ardında tarihin en karanlık sırlarından birine açılan kapının var olması mümkün mü?Günümüz İstanbul’unda başlayan büyük gizemin uzandığı coğrafyalar, genç komiserin bu kapıyı aralamasına yetecek mi? “Gizemli bir bulmaca; kusursuz bir plan.” kitabın ilk bölümlerinde klasik bir polisiye okuduğumu düşünmüştüm. Ama ilerleyen sayfalarda komiser Atakan gibi bende heyecanlanmaya başladım. Sonu gerçekten sürpriz oldu bana. Atakan'ın olaylara bakış açısını, düşünce ve keskin zekasını çok beğendim. Tam çözdüm derken başka bir yerden ters köşe yapması gerçekten güzeldi. Bir çıkmazda gibi hissettirdiği yerde aslında bütün çözümler komiserin elindeydi ama farkında değilmişiz.  Kitap elimde fazla kaldı biraz. Onun nedeni hem dikkat isteyen bir kitap olması hemde bu aralar misafir, tatil, gezmeler derken bir türlü elime alıp rahat rahat sayfalarca okuyamadım ne yazık ki.  Yazarın kalemini sevdim, olayları anlatım şekli? cümle yapıları gerçekten güzeldi. Kitabın sonunda gerçekten üzüldüm çünkü hiç böyle düşünmemiştim ve daha farklı bir son istemiştim açıkçası. Polisiye kitabı severim olay içinde olay severim diyen biriyseniz bu kitabı öneririm. Fakat kitabın başında biraz sıkılır gibi olursanız sabredin çünkü oradan sonra başlıyor her şey. Kitap gerçekten dikkat istiyor çünkü en ufak bir ayrıntıyı bile kaçırmadan okumanız gerek. Şimdiden iyi okumalar dilerim... Kitap Puanı : 10/8
#kitap #kitapyorumu #kitapaşkı #kitapkokusu #polisiyeroman #yirmibirinciyaş @kcygtmehmet

❤️ #kitapyorumu ❤️
.
#Repost @kitapcilbirisi
.
#alıntı
Birileri sanki yıllardır kendi kendine oynadığı ve hep kazandığı bu oyunun artık sona erdiğini göstermek istiyordu. Komisere nur topu gibi bir kördüğüm armağan etmişler ve gücü yetiyorsa bunu çözmelerini istemişlerdi.

Gizemli bir bulmaca; kusursuz bir plan ve muhteşem bir kurgu.
Sanırım ilk defa bir Türk yazardan polisiye romanı okuyorum ve ilk kitabım 21.Yaş olduğu için çok şanslıyım. Kurgusuna kesinlikle bayıldım.
Kitap yirmi birinci yaşının ilk gününde kaybolan Azra’nın dosyasını araştırması için Atakan’ın Ankara’dan İstanbul’a çağrılması ile başlıyor. Atakan Polis Teşkilatı’nın en yetenekli komiserlerinden, ayrıca oldukça zeki bir komiser. İlerledikçe bu olayın kaybolma olayından daha fazlası olduğuna dair şeyler ortaya çıkıyor. Ve Atakan bu olayları çözmeye çalışıyor. Çok başarılı olduğunu bu olayda da kanıtlayan Atakan gerçekten kendine hayran ettiriyor.
Kitabı ilk çıktığından beri merak ediyordum ve sonunda bu merakımı giderebildim. Açıkçası beklentim çok yüksek değildi, merak ediyordum ama polisiye kitap okumayı sevdiğimden merak ediyordum. Beklentim normal düzeydeydi. Lakin kitap beklentimin öyle üstüne çıktı ki anlatamam. İlk 130 sayfa falan normal ilerledi, o kısımda biraz sıkıldım da diyebilirim fakat ilerledikçe hiç beklemediğim şeyler oldu. Kitabı pek bir tahmin yürütemeden okudum ki yürütsem de kesinlikle bu şekilde tahmin edemezdim. Yazarın anlatımını da beğendim; sürükleyici bir anlatımla kitap tamamlanmış.
Kesinlikle tavsiye ediyorum. Okursanız pişman olmazsınız. Kitaplarla Kalıın 💁🏻‍♀️

Puan: 4,5/5

#kitapcilbirisi #21.yaş #mehmetkoçyiğit #ephesusyayınları #bookstagram

❤️ #alıntı ❤️
.
“Bir, iki, üç, dört, beş...”
“Efendim komisierim?”
“Şu kenardaki reflektörleri bu kadar hızlı sayabiliyor olmam sana da bir şey ifade ediyor mu?”
Arabanın devir ve hız kadranı arasında yer alan dijital gösterge, saatte 214 km hızla seyrediyor olduklarını söylüyordu. Emrah için sıradan gibi görünen bu durum, Atakan’da rahatsız edici boyutta olamasa bile tedirginlik yaratmıştı. Komiserin bu tedirginliği def etmek için seçtiği yol ise biraz dolambaçlıydı.
.
.
.
#mehmetkoçyiğit #yirmibirinciyaş #ephesusyayinlari #alıntı #book #bookworm #bookstagram #polisiye #gerilim

❤️ #kitapyorumu ❤️
.
#Repost @cildirmissatirlar
.
21. YAŞ | MEHMET KOÇYİĞİT

Mutsuzken karşılaştığım iyi kitaplar gibisi yok kitap dostum. Sinir bozucu bir olayla uğraştığım ruhsuz bir günde, anneme mutsuzluğumdan yakındım. "Kitap oku bence, sana o iyi geliyor," deyip gönderdi beni. O sırada başladım okumaya. Sonrası ise yol... O kadar kapıldım ki kitaba, son sayfayı çevirene dek durduramadım kendimi. Kurgu ve dil anlatımın şahane kompozisyonu bitirdi beni. Hani "Edebiyatımızda hiç Dan Brown gibi adamlar okumuyoruz, okursak da cinden periden ileri gidemiyoruz. Bu güzel örgütlerin, bilmem nelerin hepsini mi ecnebiler kaptı? Tabii Türk yazar sevmiyoruz," diyen bir güruh var ya? İşte bu kitap onlara yanıt niteliğinde. Mutluyum. 😎

Komiser Atakan'ın başından geçenleri okurken suçluyu bulmaya, kitabın yarısından sonrasında emin olduğun her şeyi silip atmaya, son sayfalarda ise Kenan'cığım gibi "Ulan!" demeye başlayacaksın. Bozuk Bozkır'ın varlığı sis perdesini kaldırırken 21'lerin sırrını çözmek seni mest edecek. Son sayfada ise küfredeceksin ve benim gibi yazara "Hocam naptın, sen bir dakika!" diyeceksin. O kadar ki kitabın ondan çıktığına ve yazması gerektiğine karar vererek ileri gideceksin. Sonrası yol. Upuzun hem de...

Bir kitap sayesinde muhteşem bir hayal dünyasıyla tanıştım. Kanatlanıp tüm dünyanın tanıması dileğiyle...

#OKUOKUT. Bence yani.

Mutluluk Kenan ile gülümsesin. Benim favorim oydu. 😁😁😍

#21yas #mehmetkoçyiğit #ephesusyayinlari #cildirmiskitaplar #cildirmissatirlar #kitap #kitapkurdu #okudumbitti #oku #okumahalleri #kitapyurdu

❤️ #arkakapak ❤️
.
#Repost @hatunturkylmaz
.
#currentlyreading💃

Mutlu pazarlar dostlar. 😍
Sıradaki kitabım 21. Yaş. 😄

Bu aralar polisiye gerilim türüne fazlasıyla taktığım doğrudur. 😂
Bu kitabı da fazlaca merak ediyordum. 😍 Fırsatını yakalamışken hemen okuyayım dedim. 😄
.

Kitabın konusunu merak edenler için arka kapak yazısını şöyle bırakıyorum. 😊

Sevgiyle ve kitaplarla kalın. 🙇

#ArkaKapakYazısı
Yirminci yaş gününün sabahında ardında hiçbir iz bırakmadan kaybolan genç bir kadın, Azra. Cinayet Masası’nda görevli olduğu halde bu dosyayı incelemek üzere apar topar İstanbul’a çağrılan Polis Teşkilatı’nın gördüğü en yetenekli komiserlerinden biri, Atakan.
İlk anda sıradan bir kayıp vakası olarak kayıtlara geçen olayın ardında tarihin en karanlık sırlarından birine açılan kapının var olması mümkün mü?

Günümüz İstanbul’unda başlayan büyük gizemin uzandığı coğrafyalar, genç komiserin bu kapıyı aralamasına yetecek mi? #yenikitap #suanokuyorum
#okuyorum #21 #mehmetkoçyiğit #ephesusyayinlari
#okumakgüzeldir #bookstagram #book #instabook #instakitap

❤️ #alıntı ❤️
.
#Repost @cildirmissatirlar
・・・
Ne demiş Ulu Önder'im?

"Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur."

Kitap beni beklemediğim yerden öyle bir vurdu ki tam da Ata'mın sözüne yakışır oldu. Okurken komik olmasa bile bana kahkaha attıran bir kısım ile alıntı bırakmaya geldim. Benim favorim Kenan'dı kitapta. Tipini sevdiğim... 😄😍😄

"Beni bu kadar sevdiğini bilmiyordum," dedi Kenan, lüle taşından yapıldığı anlaşılan minik tesbihini bileğine takarken. Kıyafetleri, konuşması, uzun saçlarının yine uzamış sakalıyla birleştiği yerde sadece bir parçası görünen kulağındaki gümüş küpesi ile bu adamda o tesbihin ne işi olduğu merak edilirdi herhalde.
.
Şimdilik sevgi bırakıyorum kitap dostum. Sevgi, huzur, mutluluk... 💕

#cildirmiskitaplar #cildirmissatirlar #mehmetkoçyiğit #ephesusyayinlari #instagram #bookstagram

❤️ #kitapyorumu ❤️
.
#Repost @_leylifer_
・・・
#21yaş
#kitapyorumum
.
.

İyi akşamlar 🙋🏻
Harika bir kitabı bitirmiş olarak, yorumla geldim.
Öncelikle kitabımızdan biraz bahsedecek olursak, konusu şöyle. 👇🏻 Bir kayıp vakası olarak bilinen Azra'nın dosyası için Ankara'dan İstanbul'a gelen polis Atakan, dosyayla ilgili bir sürü soru işaretleriyle karşılaşıyor.
Olayın rengi ilk olarak Azra'nın kaybolmasının ilk olmayışı, dünyanın diğer ülkelerinde 21.yaşına giren gençlerin kayboluşunu öğrenmemizle başlıyor.
Bu öyle etkileyici bir hikayeki, bir çok yerde şok oldum. Tüylerim diken diken oldu.
Kitabın başından beri beni çeken bir yanı vardı.
Beklentim çok yüksekti, beklentimin çok üstünde bir kitap olduğunu tek günde soluksuz okurken anladım😍
Polisiye/Gerilim kategorisinde yazar çok başarılı bir kitap yazmış.
İlk kitabı beni bu kadar etkilediyse, bir sonraki kitabı nasıl olur tahmin edemiyorum😄
Ama okumak için çıldırıyorum.
Bu tarzı daha önce okumamış olabilirsiniz ama Polisiye /Gerilim kategorisinde kitap okumaya 21.yaş ile başlayabilirsiniz.
Ciddi tavsiyemdir, 21.yaş için geç kalmayın. .
.
#mehmetkoçyiğit #gizem #gerilim #macera #kitaptavsiyesi #kitapyorumu #bookstagram #book #ephesusyayınları #21yaş #Çıldırmışkitaplar

❤️ #kitapyorumu ❤️
.
#Repost @_yabancicegi_
.
ÖLÜM..
Ayakta kalmak için havaya suya muhtaç insan bedeninin, olsanız da olur olmasanız da diyerek görüp görebildiği her şeye başkaldırış.Selamlar 😍
Ben şahane mi şahane bir kitap yorumuyla daha karşınızdayım. Açıkcası şunu belirtmeliyim ki uzun bir aradan sonra böylesi gerilim bir roman okumayı özlemişim. 🤗
Yazarın dili oldukça akıcı ve sürükleyici ki, kitaba bir başladığınızı biliyorsunuz bir de bittiğini o kadar yani. Hiç bitmesini istemediğim bir kitaptı. 🤗 Seviyorum böyle kitapları bir kez daha anladım.
Kitabın konusundan bahsetmek gerekirse, 21 yaşına giren Azra'nın doğum gününün hemen ardından kaybolması ve onunla gelişen, birbirini çözen olaylar silsilesi. Ve Azra'yı bulmak için görevlendirilen, aklı zehir gibi olan Atakan... Ve sadece 21. yaşını doldurup sabahında kaybolan tek genç kız Azra değildir. Üstelik kaybolanların hepsi Türkiye'den de değil! Dünya'nın dört bir yanında aynı olay! Ve olayı çözecek olan Atakan Komiser... Kitabı okurken herkesten şüphe ederek okuyorsunuz üstelik bu şüphelerin sonuç almadığı zaman daha da heyecanlı oluyor. Ve kitap sürprizlerle ilerliyor. Kitap tam anlamıyla MÜKEMMEL bir polisiye. 😍😍 Yorumumu burada sonlandırırken, kitabı okumayanlara kesin ve kesin önerimdir. Okuyun, okutun efendim. 🤗
Yüzünüzden gülümseme,😊
Kalbinizden iyilik hiç eksilmesin.🤗
En güzeline emanetsiniz.😍


#mehmetkoçyiğit #kitap #kitaplar #books #bookslover #read #ready #reading #bookstagram #ephesusyayinlari #21yaş #book #like #kitapalıntıları #kitapönerisi #kitapkurdu #booklive #instagram #instabook #okumakgüzeldir

❤️ #alıntı ❤️
.
#Repost @_yabancicegi_
.
Ne düşünüyorsun?” dedi yaşlı adam. İki saatten fazladır bilgisayarın ekranına bakıyorlardı. “Organ ticareti yapan bir grup geri zekalıdan çok daha fazlası gibi geliyor,” diye yanıtladı komiser. “Bence de.”
“Ne yapacağız?”
“Sana yalan söyleyecek değilim. Hiçbir fikrim yok. Fakat ilk olarak kimseye güvenmeyeceğimizi söyleyebilirim. İkinci olarak tedbirli olmamız gerektiğini söylememe gerek yok herhalde.”


🌥Heyyoo! Size çok beğenerek okuduğum kitaptan bir alıntı getirmişken, şunu da söylemeden edemeyeceğim kitaba bayıldım. Yorumum kısa sürede gelecek inşaAllah 😍😍•

#ephesusyayinlari #mehmetkoçyiğit #21yaş #kitap #kitapalıntısı #book #books #boosmtagram #read #ready #reading #instagram

❤️ #alıntı ❤️
.
#Repost @_leylifer_
・・・
#mehmetkoçyiğit .
#21yaş
İyi akşamlar 🙋🏻
Uzun süren sessizliğimin ardından harika bir kitapla geri dönüyorum. .
21.Yaş benim çok merak ettiğim kitaplığımdan bana göz kırpan bir kitaptı.
Bugün aldım ve başladım, bitti.
Ama öncelikle size bir alıntı bırakacağım 🙆🏻
.
.
Gecenin üçünde tüm ifade tutanaklarını üçer defa okumuş olduğu halde not defterine yazdığı varsayımlardan mantıklı bir sonuca ulaşmak mümkün görünmüyordu. Kız iki aydır ortada yoktu.
Ne bir iz, ne bir haber... Böyle olayların sonunda genelde cinayet olurdu ama bu durum böyle bir dosyanın kendi kendi önünde neden olduğu sorusuna gereken cevabı vermiyordu.
Diğer iki olayla birlikte araya sıkıştırılmış gibi duran bu dosyanın İstanbul'a ısrarla çağırılma sebebi olduğuna dair içindeki his giderek artarken odadan çıktı. .
.
Komiser Atakan ile birlikte bir yola çıktık, bu yolda neler oluyor, alıntılar için, kitabı kazanma şansı yakalamak için @cildirmiskitaplar sayfasına uğrayın. .

#Book #bookstagram #mehmetkoçyiğit #ephesusyayınları #Çıldırmışkitaplar #polisiye #gizem #gerilim #emniyet #teşkilat

❤️ #alıntı ❤️
.
“ Karanlık... Şahin gözleri kör eden bir karanlık... Etrafın böylesine zifire bulunmasını anlardı belki fakat ufuğun bile zerre ışığa muhtaç olduğunu görmek, korkutmuştu Atakan’ı. İlacının üzerine içtiği su kadar berraktı hissettiği korku. Bu garip duygunun yabancısıydı. Ömründe belki de ilk kez korku, tüm hislerini bir bir yere sermiş geriye ayakta sadece kendisi kalmıştı.”
.
.
.
.
.
#mehmetkoçyiğit #yirmibirinciyaş #21yaş #ephesusyayinlari #book #bookstagram #bookworm #instagram #instabook #kitap #kitapkurdu #polisiye #gerilim #macera #karanlık

Most Popular Instagram Hashtags