[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

kayiokullari kayiokullari

617 posts   1353 followers   5 followings

KAYI Okulları 

Genel Müdürümüz Deniz Demirtaş'ın, Türkiye’de “ilk” denilebilecek müfredat ve yaklaşımlarla fark yaratan eğitim anlayışımızı anlattığı röportajı eğitim portalı Eğitimi Tercihi'nde yer aldı.
http://www.egitimtercihi.com/ozelokullar/20426-kayi-okullar-egitimde-rol-model-olmak-icin-yola-c-kt.html

#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #reggioemilia #eğitimtercihi #markasanat

ODGE-Olumlu Davranış Geliştirme Programı kapsamında “Aktif Süpervizyon” metodu çalışmasına katılan akademik ve idari kadromuz eğitimin ikinci basamağını tamamladılar. Öğrenci davranışlarının yönetimi ve desteklenmesi konusunda tüm kademelerde okul ortak alanlarındaki beklentileri, sorunların çözümünde yaşanan sıkıntıları, davranış desteğini, olumlu iletişim yöntemlerini konuştular. Bir önceki çalışmada okulun ortak alanlarında yaşanan davranış biçimlerini canlandırdıkları drama çalışmasını bu kez ODGE eğitiminin “2 Dakika Kuralı” çerçevesinde yeniden canlandırdılar.
#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #okul #eğitim #odge #etkilisüpervizyon #vizyon #yönetim

Ramazan Bayramınızı kutlar, şeker tadında bir bayram geçirmenizi dileriz.

#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #şekerbayramı #bayram

2016-2017 eğitim döneminde eğlence ve bilgiyi öğrencilerimizle buluşturduğumuz KAYI Şenliğimizin haberi CMG Magazin dergisinin haziran sayısında yer aldı.

#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #kayışenliği #eğlence #burasıokul #bilim #şenlik #cmgmagazin #markasanat

Türk edebiyatının usta isimlerinden Ahmet Hamdi Tanpınar, 116 yıl önce bugün, 23 Haziran 1901 yılında İstanbul’da doğmuştur. Türk edebiyatına şiir, hikâye ve roman alanlarında önemli yapıtlar kazandıran büyük yazar Tanpınar, eserlerinde zaman ve mekân kavramları üzerinde durmuş, mekânları şiirsel bir havayla anlatmıştır. Mahur Beste, Huzur, Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Sahnenin Dışındakiler ve daha nice eseriyle Doğu - Batı arasındaki köprüleri oluşturmuştur. Türk edebiyatında “Rüya yapımcısı” olarak anılan Ahmet Hamdi Tanpınar’ın mezar taşı üzerine en bilinen şiirinin iki dizesi işlenmiştir: “Ne içindeyim zamanın / Ne de büsbütün dışında.” #ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #eğitim #okul #ahmethamditanpınar #doğumgünü #huzur #saatleriayarlamaenstitüsü

13 Fotoğraf · Updated birkaç saniye önce
İlkokul ve Anaokulu öğretmenlerimiz okulumuzun Ahşap Atölyesinde katıldıkları uygulamalı eğitimle çocuklarımızın kullanımına uygun, güvenli marangozluk makinelerinin başına geçerek üç farklı çalışma hazırladılar. Doğadaki ağaç türlerinden, branşlara göre farklılaşan ahşap oyuncak ve eğitim materyallerine kadar geniş bir yelpazede bilgiler edindiler. Ahşap atölyesinde deneyim kazanan öğretmenlerimiz kendi branşlarında ders içeriklerine yönelik üretim yapılmasını sağlayarak yıl içerisinde öğrencilerimizin farklı disiplinlere ait kazanımlarını geliştirmelerini sağlayacaklar. #ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #okul #eğitim #ahşapatölyesi #üretim #yaratıcılık

KAYI Okulları Anaokulu, İlkokul, Ortaokul Rehber Öğretmenimiz Melike İşleyen ve Anadolu Lisesi Rehber Öğretmenimiz Şenay Gümüç Meriç öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz Değerler Eğitimi çalıştayına katılan öğretmenlerimiz; yılın değerlendirilmesinin ardından, süreç analizi, önümüzdeki yılın hedef ve beklentileri, değerlerin uygulanması konularında bilgi paylaşımında bulundular.
#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #eğitim #akademik #okul #rehberlik #hedef #beklenti #değerler

2016-2017 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından yürütülen değerlendirme çalışmalarımız, Genel Müdürümüz Deniz Demirtaş başkanlığında, yöneticilerimiz, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve idari çalışanlarımızın katılımıyla düzenlenen Yıl Sonu Genel Kurulu ile devam etti. Gerçekleştirilen değerlendirme çalıştaylarının sonuçlarının aktarıldığı kurulda akademik ve idari alanlarda birçok konuda görüşler aktarılırken, yeni eğitim öğretim dönemi için yeni yapılanma ve akademik takvim bilgileri, dilek ve temenniler paylaşıldı.
#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #eğitim #akademik #okul #genelkurul

Kuzey Yarımküre'de en uzun günün yaşandığı 21 Haziran tarihinde, Güneş ışınları Kuzey Yarımküre’ye en dik, Güney Yarımküre’ye en eğik açılarla gelir. 21 Haziran'dan sonra Kuzey Yarımküre’de gündüzler kısalmaya (Yaz Gündönümü), Güney Yarımküre'de ise uzamaya (Kış Gündönümü) başlar. Yaz Gündönümü'nde öğle vaktinde saat 12.00'ı gösterdiğinde Yengeç Dönencesi’nde gölge boyu sıfır olur. Aydınlanma çizgisinin sınırları kutup dairelerinden geçer. Kuzey Kutup Dairesi’nde 24 saat süreyle gündüz, Güney Kutup Dairesi’nde 24 saat süreyle gece yaşanır.
#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #eğitim #akademik #okul #yazgündönümü #21haziran

Genel Müdürümüz Deniz Demirtaş, Anadolu Lisesi öğretmenlerimiz ile 2016-2017 eğitim öğretim yılının değerlendirmesini yaparak, önümüzdeki yıl için hedef ve beklentiler hakkında görüşme gerçekleştirdi.
#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #eğitim #öğretim #akademik #toplantı #okul

Öğretmenlerimiz, disiplinlerarası bir sistem olan STEM eğitimine katılarak; anaokulundan liseye öğrencilerimizin Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarında problem çözme, analitik düşünme, sorgulama, yaratıcılık yönlerini destekleyecek, güçlendirmelerini sağlacak metotlar edindiler.
#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #eğitim #öğretim #akademik #toplantı #okul #STEM

Most Popular Instagram Hashtags