kayiokullari kayiokullari

640 posts   1344 followers   4 followings

KAYI Okulları 

http://www.kayi.k12.tr/

Ortaokul ve lise öğrencilerimiz Yabancı Diller Bölüm Koordinatörümüz Benek Arıoğlu rehberliğinde 12-19 Temmuz tarihleri arasında Malta Yaz Okulu çerçevesinde kültürler arası deneyim programına katıldılar. Öğrencilerimiz, Cavendish School’da dili aktif kullanmaya yönelik dört temel beceriye odaklı (okuma-dinleme-konuşma-yazma) interaktif ve eğlenceli derslerle pratik yaparak dil becerilerini geliştirdiler. Farklı millet ve kültürlerden pek çok arkadaş edinirken, İngilizce dili aracılığıyla dünyanın her yerinden insanlarla rahatça iletişim kurabilmenin önemini kavradılar. Rehberli şehir turunda balıkçılar kasabası Marsaxlokk, sahil kasabası Mellieha, Poppeye’s Village (Temel Reis filmi için inşaa edilmiş kasaba) ve mavi lagünüyle meşhur Comino adalarını tanıma şansına sahip oldular.

#ECAS #kayiokullari #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #malta #yazokulu #dil #kültür #ingilizce

Genel Müdürümüz Deniz Demirtaş’ın, ailelere ortaokul seçiminde rehber olabilecek öncelikleri aktardığı haberimiz Eğitim Ajansı'nda

http://www.egitimajansi.com/haber/akademik-basari-mi-sosyal-basari-mi-haberi-59827h.html

#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #TEOG #başarı

Türk-İslam dünyasının yetiştirdiği en büyük bilim ve din adamlarından biri olan El Bîrûnî, Harezm Türklerindendir. Dünyanın döndüğünü ilk defa söyleyen, coğrafi olarak Ümit Burnu, Amerika ve Japonya'nın varlığından bahseden ilk bilim adamıdır. Amerika kıtasının varlığını Kristof Colomb'un keşfinden 500 sene önce bildiren, Matematik, Jeoloji, Coğrafya, Tıp, Felsefe, Fizik, Astronomi gibi dallarda eserler yazan ve bilimsel anlamda insanlığa çağ atlatan El-Bîrûnî’nin eserlerinin sayısı yüz seksen civarındadır.

#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #bîrûnî #keşif #dünya #bilimadamı

Göz alıcı oyuncakların ve teknolojinin hareketli dünyasında çocukların ilgisini kitaplara çekebilmek bazen zor olabiliyor. Çocuklarımıza kitapları sevdirmek ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için onlarla kitapçıda raflar arasında yolculuğa çıkabilir, günün belli saatlerini kitap okumaya ayırabilir, kitaptaki konuları ve kahramanları aile içerisinde paylaşarak bölümleri dramatize edebilirsiniz. Bu deneyimleri zevkli hale getirerek çocukların güzel bir alışkanlık kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.

#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #eğitim #okul #kitap

Türkiye’de ilk kez KAYI Okullarında yeni bir yabancı dil olarak verilen Türk İşaret Dili eğitimimizin haberi Q Life dergisinin haziran-temmuz sayısında okuyucularla buluştu!

#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #eğitim #okul #türkişaretdili #yabancıdil #markasanat #qlifeturkiye

İlkokuldan sonra nasıl bir ortaokul çocukları mutlu eder?
KAYI Okulları ilkokulun eğlenceli dünyasından ortaokulun akademik dünyasına adım atan minik öğrencileri; atölye ve doğa temelli eğitim uygulamaları ile zenginleştirdiği, yoğun İngilizce dil bilgisi eğitiminin verildiği 5. Sınıf Hazırlık Programı ile karşılıyor.

Detaylı bilgi için: 0216 312 77 88 / http://www.kayi.k12.tr/TR/Detay/ortaokul

#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #eğitim

Eğitim ve bilgi edinme süreci hayatın bir parçasıdır ve süreklilik gerektirir. Tatilde yeni yerler ve bilgiler keşfeden, günlerini dolu dolu geçiren, sosyalleşen çocuklar, okula yeniden başladıkları zaman isteksizlik duymaz, adaptasyon sorunu yaşamazlar. Çocuğunuzla birlikte tarihi mekanları gezebilir, doğayı daha iyi tanıyacağı yerlere giderek tabiatla yakınlaşabilir, yaşına uygun kitaplar okuyabilir, ilgi alanına yönelik filmleri birlikte seyredebilirsiniz.

#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #eğitim #yaz #tatil #keşfet

Dünyanın en ünlü çocuk hikâyelerinden biri olan Küçük Prens’i okudunuz mu?
Antoine de Saint–Exupéry’ın yazarlığını yaptığı Küçük Prens, dünyada en çok dile çevrilmiş, en çok satan kitaplar arasında yer alır. Küçük Prens, kendi gezegeninde yalnız yaşayan, özel bir çiçeği olan ve sürekli dolaşan bir kahramandır. Kitap aslında bir masal gibi dursa da hem çocukların hem de özelikle büyüklerin okuyup anlamlar çıkarması gereken bir eserdir. Bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyasına ayna tutan kitap, insanların büyüdükçe çocuk ruhunu nasıl unuttuklarını anlatıyor. Küçük Prens’le mutlaka tanışmanızı tavsiye ediyoruz.
#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #eğitim #küçükprens #kitap

Öğrenci ve velilere yaz tatilini daha verimli geçirmeleri için küçük hatırlatmaları ve önerileriyle Genel Müdürümüz Deniz Demirtaş, bu ayki Bosslife Dergisi'nde!
#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #eğitim #markasanat #bosslife

Millet olmanın en temel unsurlarından biri olarak, "dil" konusuna gereken önemi veren Mustafa Kemal Atatürk, 11 Temmuz 1932 akşamı yemek masasında yanında bulunanlara: “Dil işlerini düşünmek zamanı gelmiştir. Ne dersiniz?” diye sorar. Masada bulunanların fikirlerini aldıktan sonra “Öyle ise Türk Tarihi Tetkik Cemiyeti gibi bir de ona kardeş bir dil cemiyeti kuralım. Adı Türk Dili Tetkik Cemiyeti olsun.” diyerek Türk Dil Kurumunu kurmaya karar verir. Türk dilinin öz güzelliğini ve zenginliğini meydana çıkarmak, onu yeryüzü dilleri arasında değerine yaraşır konuma ulaştırmak amacıyla 12 Temmuz 1932’de kurulan Türk Dil Kurumu, bugün 85 yaşında.
#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #eğitim #türkdili #tdk #Atatürk

Tasarladığımız farklı eğitimsel mekanlarla klasik eğitim metotları yerine eğitim modelimizin temelini yaratıcılık üzerine kuruyoruz. Ahşap atölyesinde, tüm branşların iç içe geçtiği bütünsel bir yaklaşımla öğrencilerimize almış oldukları eğitimi üretime dönüştürme imkanı sunuyoruz. Ortak bir dil kullanan, birlikte keyif içinde üreten, öğrenen ve yardımlaşan öğrenciler ahşabın sıcaklığıyla tasarım üretkenliklerini geliştiriyorlar. Sadece hayal etmenin değil, hayalleri ürüne dönüştürebilmenin amaçlandığı ahşap atölyesinde yetenekli ellerin büyük hayallerinin burada filizlenmesini hedefliyoruz.
#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #eğitim #okul #sınıf #atölye #yetenek #ahşapatölyesi

Bu yıl 2-12 Temmuz tarihleri arasında Polonya'nın Krakow şehrinde gerçekleştirilen UNESCO 41. Dünya Miras Komitesi toplantısında Aydın'ın Karacasu ilçesindeki “Aphrodisias Antik Kenti” UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne kabul edildi. Tanrıça Afrodit tapınağıyla ünlü Aphrodisias, eski Yunan ve Roma dönemlerine ait tapınaklar, bir tiyatro, bir toplanma yeri ve iki hamamın varlığıyla en görkemli antik kentlerden biri olma özelliğini taşıyor. Aphrodisias Antik Kenti ile Türkiye'nin Dünya Miras Listesi'ndeki varlık sayısı 17'ye ulaştı.

#ECAS #kayıokulları #anaokulu #ilkokul #ortaokul #anadolulisesi #unesco #aphrodisias #dünyamirası #koruma #türkiye #turkey

Most Popular Instagram Hashtags