[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

kamcalco kamcalco

664 posts   16,699 followers   7,503 followings

کم کال  در کم کال به شیوه ای نوین به تغییر سبک زندگی و تناسب اندام ایده آل خود برسید. 021-22239079 کانال تلگرام کم کال: https://telegram.me/KamCalhealthyfood

فواید شگفت انگیز پوست لیمو

پوست لیمو در جلوگیری از مشکلات پوستی
نظیر چین و چروک، آکنه، رنگدانه‌ها و لکه‌های تیره نقش دارد؛ چرا که رادیکال‌های آزاد نقش بسیار مهمی در این فرایند بازی می‌کنند.
پوست لیمو به بهبودی سلامت استخوان کمک می‌کند
زیرا سرشار از کلسیم و ویتامین C است که در حفظ و بهبود سلامت استخوان نقش دارند. پوست لیمو همچنین از ابتلا به بیماری‌هایی مانند پوکی استخوان، آرتریت روماتوئید و رماتیسم التهابی جلوگیری می‌کند و در کاهش استرس اکسیداتیو نقش دارد.
پوست لیمو و سرطان
پوست لیمو حاوی مقدار زیادی بیوفلاونوییدهای مرکبات است که منبع بسیار قوی برای مبارزه با استرس اکسیداتیو در بدن می‌باشد. مردم به ندرت آگاهی دارند که از پوست لیمو در جلوگیری و درمان سرطان استفاده می‌شود. پوست لیمو حاوی سالوسترول Q 40 و لیمونن می‌باشد که با سلول‌های سرطانی موجود در بدن مبارزه می‌کند.
پوست لیمو و سلامت قلب
فلاونوییدهای پلی‌فنول موجود در پوست لیمو باعث کاهش سطح کلسترول خون می‌شود که در بهبود سلامت قلب مفید است. از طرفی وجود پتاسیم در پوست لیمو باعث حفظ فشارخون در سطح مناسب می‌شود. بدین ترتیب پوست لیمو از بیماری‌های قلبی، حمله قلبی و ابتلا به دیابت جلوگیری می‌کند.
پوست لیمو و دهان و دندان
پوست لیمو همچنین برای بهداشت دهان و دندان مفید است. کمبود ویتامینC مشکلاتی نظیر خونریزی لثه، اسکوروی و التهاب لثه را به وجود می‌آورد. پوست لیمو سرشار از اسیدسیتریک می‌باشد که می‌تواند کمبود ویتامینC موجود را تامین کند و علاوه بر آن با مشکلات شناخته‌شده دهان و لثه به مبارزه بپردازد.
پوست لیمو و کاهش وزن
پوست لیمو در کاهش وزن نیز موثر است. پوست لیمو دارای اجزای ترکیب‌کننده‌ای است که به‌عنوان پکتین شناخته شده است و مسئولیت کاهش وزن بدن را به عهده دارد.
پوست لیمو و سلامت پوست
پوست لیمو در جلوگیری از مشکلات پوستی نظیر چین و چروک، آکنه، رنگدانه‌ها و لکه‌های تیره نقش دارد؛ چرا که رادیکال‌های آزاد نقش بسیار مهمی در این فرایند بازی می‌کنند و پوست لیمو سرشار از آنتی‌اکسیدان است و تا حد زیادی در سم‌زدایی پوست نقش دارد.

@kamcalhealthyfood
telegram:me/kamcalhealthyfood
www.kamcal.com
☎️02122239079

رژیم غذایی بسیار کم کالری بمدت ۶ ماه و معکوس شدن دیابت
مجله تغذیه و سلامت کم کال | KamCal:
بر اساس مطالعه ی محققان دانشگاه Newcastle، افراد مبتلا به دیابت نوع 2 می توانند بیماری خود را با پیروی از یک رژیم بسیار کم کالری (VLCD) بمدت 8هفته معکوس نمایند.
این تحقیق آخرین تحقیق انجام شده توسط پرفسور Roy Taylor است ، او درسال 2011 اعلام کرد خوردن 800 کالری درروزبمدت 8 هفته میتواند دیابت را معکوس نماید.
شرکت کنندگان با رژیم غذایی مشابهی که حاوی 600 تا 700 کالری در روز بود بمدت 8 هفته تغذیه شدند، قندخون، حساسیت به انسولین، میزان ترشح انسولین و چربی کبدی و پانکراس این افراد درطول این مدت بدقت اندازه گیری و کنترل شد.. دکترTaylorمی گوید: آنچه ما در طی این تحقیق نشان دادیم امکان معکوس نمودن بیماری دیابت است حتی اگر شما به بیماری دیابت برای مدت طولانی تا حدود 10 سال مبتلا هستید می توانید به این روش بیماری خود رامعکوس کنید اگر مدت زمان ابتلا شما طولانی تر است باز هم ناامید نشوید، بهبود بسیار زیادی در کنترل قندخون شما با این روش صورت می گیرد.
شرکت کنندگان به طور متوسط 14 کیلوگرم از وزن خود را در طی حدود 8 هفته از دست دادند و پس از 6 ماه مجدداً اضافه وزن نیافتند که این موضوع برای اطمینان از عدم بازگشت بیماری حیاتی است. بیمارانی که پس از رژیم VLCD مجدداً وزن از دست رفته ی خود را بازیافتند مجدداً به درمان دارویی بازگشتند.
دکتر Taylor میگوید: نتایج این تحقیق به این سوال که اغلب بیماران ازمن می پرسند پاسخ داد: آیا اگر وزنم را کم کنم می توانم از دیابت خلاصی یابم؟ و جواب ساده ی این سوال بله است.
کلام آخر این است که اگر فردی واقعاً بخواهد از بیماری دیابت نوع 2 خلاصی یابد، می تواند با کاهش وزن و بازگشت به وزن نرمال به این هدف نائل شود. این خبر خوبی برای افرادیست که دارای انگیزه بالایی برای خلاصی از دیابت هستند . اما هنوز زود است که بتوان این روش را برای همه ی افراد دیابتی مناسب تلقی کرد. این یک سوال مجزا است که در مطالعات دیگر باید به آن پاسخ داد. نتایج این تحقیق بصورت آنلاین درمجله ی Diabetes Care منتشر گردید.

@kamcalhealthyfood
telegram:me/kamcalhealthyfood
www.kamcal.com
☎️02122239079
#کم_کال
#لاغری
#غذای_رژیمی
#تناسب_اندام
#تندرستی
#کاهش_وزن
#زندگی_سالم
#رژیم_لاغری
#رژیم_کاهش_وزن
#منوی_پروتئین
#پروتئین
#لاغری_شکم_و_پهلو_تناسب_اندام_کاهش_سایز_چربی_وزن_ایده_آل_ورزش_تعذیه_سالم

تغذیه و سلامت روح و روان
دستگاه گوارش و سلامت روان

همان طور که عوامل روحی و روانی زمان انتقال مواد در لوله گوارش را تحت تاثیر قرار می دهند. باکتری هایی که در لوله گوارش نیز زندگی می کنند به وسیله مواد تولیدیشان می توانند بر عملکرد مغز و رفتار اثر بگذارند.مصرف پرو بیوتیک ها و پربیوتیک ها جهت تامین سلامت دستگاه گوارش و سیستم عصبی می تواند مفید واقع شود.
تنظیم قندخون
.هر دو وضعیت افت قند خون و قند خون بالا بر وضعیت روانی مانند افسردگی ،اضطراب و اسکیزوفرنی تاثیرات قابل ملاحظه ای میگذارد. همچنین افزایش مصرف شیرینی هنگام استرس های روانی به این دلیل است که انسولین به صورت انتخابی سایر امینو اسید ها را به درون ماهیچه می راند و تریپتوفان بیشتری وارد مغز میشود سپس سطح سروتونین افزایش یافته و منجر به احساس آرامش می شود
اسیدهای چرب
دریافت غذاهای دریایی رابطه معکوسی با بروز افسردگی دارد و هم چنین در کشورهایی که دریافت اسیدهای چرب امگا 3 و غذاهای دریایی انها کم بوده خودکشی بیشتر می باشد.ترکیب عمده روغن ماهی در بسیاری از بیماری های روانی مانند افسردگی و اسکیزوفرنی مقاوم به دارو ودرمان و جهت درمان افسردگی واختلال دوقطبی مفید می باشد.

فیتوکمیکال ها
غذاهای گیاهی سرشار از فیتوکمیکال ها می باشند که به سلامت روان کمک میکنند..فیتوکمیکال ها درغذاهایی نظیر توت ها، مرکبات، چای سبز و برخی چاشنی ها پیاز، زنجبیل، زردچوبه، پونه، رزماری و سیر موجود می باشند.
روی
کمبود روی ممکن است بر آلزایمر، افسردگی و از دست دادن عملکرد شناختی در اثر بالا رفتن سن دخیل باشد.
روی از طریقی هم می تواند منجر به کاهش علایم افسردگی می شود
آهن
کمبود آهن منجر به میلینه شدن ضعیف مغز و اختلال در متابولیسم مونو آمین ها می شود.
این تغییرات نه تنها باعث نقصان حافظه توانایی یادگیری و مهارت های حرکتی می شود بلکه بر مشکلات روحی و روانی نیز اثر می گذارد.آنمی فقر آهن در کودکان با افزایش چشمگیر خطر ابتلا به اختلالات روانی مانند ADHD، اوتیسم بیماری های روحی و اختلالات حرکتی در ارتباط است.

فولیک اسید
کمبود فولات با افسردگی، کاهش شناخت، دمانس و همچنین با افزایش خطر ابتلا به اسکیزوفرنی در ارتباط است.

ویتامین D
مواجهه کافی با آفتاب و یا دریافت ویتامین D3 می تواند به حفظ سلامت روان کمک کند.
کمبود آن با بروز اختلالات خلقی، اختلالات شناختی و نیز افزایش خطر افسردگی مینور و ماژور در بزرگسالان می باشند.

@kamcalhealthyfood
telegram:me/kamcalhealthyfood
www.kamcal.com
☎️02122239079
#کم_کال
#لاغری
#غذای_رژیمی
#تناسب_اندام

بیماری ها وزیاده روی های تغذیه ای که موجب ریزش مو میشود.
مجله تغذیه و سلامت کم کال | KamCal:
1-کم کاری تبروئید و کم خونی :
که این ریزش مو در حقیقت ریزش موی واکنشی و خود به‌خود محدود شونده است. چند ماه بعد از بیماری اولیه ریزش مو به‌طور ناگهانی آغاز شده و موها به‌ویژه در ناحیه گیجگاه کاهش می‌یابد.
2-پرکاری تیروئید:
در پرکاری تیروئید کم‌پشتی وسیع موهای سر و ریزش مو دیده می‌شود و حتی در مواردی، موهای زیر بغل هم کاهش می‌یابد. این بیماری بیشتر در سنین ۲۰ تا ۴۰ سالگی رخ می‌دهد و زنان بیشتر از مردان دچار آن می‌شوند.
3-تغییرات هورمونی:
تغییرات قابل‌توجه در سطح هورمون‌ها به ویژه در زنان می‌تواند موجب ریزش مو شود. ریزش مو در زمان یائسگی و همچنین به دنبال تولد بچه به خاطر پایین افتادن سطح استروژن خون شایع است. وقتی ریزش مو به علت پایین افتادن استروژن خون باشد این موقتی است و موها مجددا به حالت اول برخواهند گشت، البته یک خانم در ۴۰ سالگی یا بالاتر نباید انتظار داشته باشد موهایش به اندازه سنین ۲۰ سالگی رشد کند.
4-مصرف بیش از اندازه ویتامین‌ها:
مصرف بیش از اندازه ویتامین A که معمولا در مکمل‌های ویتامینی یافت می‌شود منجر به ریزش مو می‌شود . بعد از قطع و نرمال شدن ویتامین A بدن مو‌ها به حالت نرمال بر می‌گردند.
5-کم مصرف کردن پروتئین:
وقتی بدن پروتئین کافی دریافت نکند در مصرف پروتئین خود صرفه‌جویی کرده و سهمیه موها را قطع می‌کند. ۲ تا ۳ ماه بعد از کم‌شدن پروتئین بدن موها ریزش می‌کنند. با مصرف کافی پروتئین می‌توان جلوی این مشکل را گرفت. گوشت، تخم‌مرغ و ماهی‌ها منابع خوب پروتئین هستند. گیاهخواران می‌توانند پروتئین خود را با افزودن آجیل گیاهان دانه‌دار و عدس به رژیم غذایی خود به دست آورند.
6-کم‌مصرف کردن آهن:
مصرف کم آهن منجر به ریزش مو می‌شود. این مسئله به‌خصوص در مورد خانم‌ها صادق است. منابع غذایی آهن برای گیاهخواران عبارتند از: دانه سویا، تخم کدو، عدس و اسفناج. منابع غذایی حیوانی آهن عبارتند از: گوشت، حلزون و صدف خوراکی.

@kamcalhealthyfood
telegram:me/kamcalhealthyfood
www.kamcal.com
☎️02122239079
#کم_کال
#لاغری
#غذای_رژیمی
#تناسب_اندام
#تندرستی
#کاهش_وزن
#زندگی_سالم
#رژیم_لاغری
#رژیم_کاهش_وزن
#منوی_پروتئین
#پروتئین
#رژیم_غذایی_مناسب

خواص و مضرات سس ها
انواع و اقسام سس‌ها را از مایونز، سس‌های فرانسوی، سالاد، ساندویچ، با امگا۳، رژیمی و ماستی گرفته تا سس‌های قرمز معمولی و تند امروزه در دسترس اند. اما کدام‌یک از آن‌ها بهتر و کدام ضرر بیشتری دارند؟

سس؛ هم خوب هم بد

سس‌ها و طعم‌دهنده‌ها، در مزه غذا‌ها تنوع ایجاد می‌کنند و به‌خصوص برای کسانی که در پذیرش طعم و مصرف غذا‌ها مشکل دارند، بدغذا، کم‌وزن و بی‌اشتها هستند، کمک‌کننده‌اند اما مشکل اینجاست که برخی از این سس‌ها چربی بالایی دارند و مصرف زیاد آن‌ها باعث دریافت کالری بیش از حد می‌شود.
سس مایونز، بد‌ترین است

از میان سس‌ها، نوع چربی‌ای که مخصوصا در سس مایونز وجود دارد، مقدار قابل‌توجهی اسیدچرب اشباع دارد. به هر حال از بین چربی‌ها، چربی‌های اشباع مضر‌ترین هستند و سس‌هایی که حاوی این نوع چربی باشند، بد‌ترین سس‌ها.
ذائقه انسان مثل دیگر حواس خیلی راحت عادت و حساسیت سلول‌های چشایی به مرور کاهش پیدا می‌کند پس برای رسیدن به حس بهتر از طعم سس، باید مصرف آن را افزایش دهید که بسیار مضر است.
سس گوجه‌فرنگی، ‌بهترین است

مصرف متعادل سس گوجه‌فرنگی یا کچاپ یا قرمز و ترکیب‌های مشابه آن، نه‌تنها مشکل خاصی برای مصرف‌کننده ایجاد نمی‌کند بلکه به‌علت وجود گوجه‌فرنگی که حاوی آنتی اکسیدان‌هایی مانند لیکوپن هم است، می‌توان به عنوان طعم‌دهنده‌ای نسبتا مفید، به‌طور متعادل و روزانه از آن استفاده کرد. سس کچاپ از نظر تراکم انرژی به هیچ‌وجه با سس‌های مایونز قابل مقایسه نیست.

مایونز حاوی امگا ۳

معمولا مقدار امگا۳ که به این سس‌ها اضافه می‌شود، در حدی نیست که بتواند نیاز بدن به این ترکیب را تامین کند. از طرفی، مثلا مگر در سالاد چقدر سس ریخته می‌شود که بخواهد امگا۳ بدن را تامین کند؟. به طور کلی اینکه سس مایونز کم‌چربی تهیه شود که درصدی از چربی‌اش با اسیدچرب امگا۳ جایگزین شده باشد، بسیار خوب است. البته فراموش نکنیم سس مایونز حتی با امگا۳ هم چربی و کالری زیادی دارد و وجود امگا۳ در آن باعث نمی‌شود مصرف آن را توصیه کنیم.

مایونز کم‌چرب هم پرکالری است

مایونزهای کم‌چرب هم خوراکی پرکالری‌ای محسوب می‌شوندو کم‌چرب بودن آن‌ها جواز مصرف بی‌رویه‌شان را صادر نمی‌کند اما بین بد و بد‌تر، می‌توان گفت این سس‌ها بد هستند یا به اصطلاح عامیانه «یه آب پاکترند». یعنی برای کسانی که بخواهند به اندازه متعادل با سالاد سس مصرف کنند، کمی بهتر از سس‌های مایونز معمولی است.

@kamcalhealthyfood
telegram:me/kamcalhealthyfood
www.kamcal.com
tel:02122239079
#کم_کال
#لاغری
#غذای_رژیمی
#تناسب_اندام

وقتی لاغر می شویم ، چربی ها به کجا می روند؟
کارشناسان تغذیه بر این باورند که از بین رفتن چربی با تولید گرما و انرژی همراه است. در واقع در عمل تنفس چربی به شکل کربن دی اکسید از بدن خارج می گردد
مطالعات جدید محققان نشان می دهد که کم کردن وزن یا چربی سوخته شده از بدن افراد خارج شده و وارد هوا میشود.

سرپرست دانش مولکولی دانشگاه استرالیا چربی از بین رفته اتم را مورد برسی قرار دادند و دریافتند چیزی که باعث تعجب آنها شد این بود که 84% چربی به کربن دی اکسید تبدیل شده ومابقی آن آبی است که از طریق ادرار، گریه، عرق کردن و دیگر راههای تخلیه H2O دفع میگردد.

با رأی گیری و سرشماری صورت گرفته از 150 دکتر، متخصصین تغذیه و مربی های خصوصی چربی در بدن تبدیل به انرژی می شود و مابقی افراد یا این قضیه را ندانسته و یا به غلط حدس زدند.

توضیحات در این زمینه که چگونه چربی به CO2 تبدیل می گردد شامل واکنش های شیمیایی پیچیده ایست اما این امکان وجود دارد که دانش جدید در نهایت کمک شایانی را به دکترها، مربی ها و کارشناسان تغذیه کرده و آنها را برای توسعه راههای بهتر یاری کند.

نیازی نیست که برای کاهش وزن سرعت نفس کشیدنتان را بالا ببرید. مطالعات دیگر نشان می دهد با چند نفس کوتاه پیش از حبس نفس (غواصی) می توانید به خواسته خود برسید و از همه مهم تر اینکه CO2 تولید شده از تنفس برای کاهش وزن هیچ آسیبی به محیط زیست نمی زند.

نتایج مطالعات نشان می دهند چربی ها از طریق تنفس وارد هوا می شوند و مابقی از طریق مایعات بدن دفع می شوند و اگر رژیم اصولی را دنبال کنید چربی ها کمتر به سایر نقاط بدنتان می روند و در آنجا ذخیره می شوند.یاد بگیریم با مصرف فیبر کافی به همراه چربی ها لااقل مقدار جذب آنها را تا حدودی کاهش دهیم.

@kamcalhealthyfood
telegram:me/kamcalhealthyfood
www.kamcal.com
☎️02122239079
#کم_کال
#لاغری
#غذای_رژیمی
#تناسب_اندام
#تندرستی
#کاهش_وزن
#زندگی_سالم
#رژیم_لاغری
#رژیم_کاهش_وزن
#منوی_پروتئین
#پروتئین
#غذای_سالم

وجودیک پروتئین در عضله می تواندسبب بی خوابی و کم خوابی شود.
بی‌خوابی یا کم‌خوابی یک علامت است که فرد به طور مستمر به خواب نمی‌رود. مشکل در به خواب رفتن، بیدار شدن مکرر در خلال شب همراه با ناتوانی یا اشکال در به خواب رفتن مجدد، بیدارشدن خیلی زود در صبح و خوابی که باعث تجدید قوا نشود را بی‌خوابی گویند.
کم‌خوابی درواقع خود بیماری به حساب نمی‌آید بلکه جزء علایم بیماری محسوب می‌شود. کم‌خوابی معمولاً ناشی از اضطراب و تنش هیجانی است. از علل کم خوابی، می‌توان احساس عدم امنیت، ترس از تنهایی، افسردگی و مصرف کافئین را نام برد. کم‌خوابی در بین زنان ۱٫۴ برابر مردان رایج است. سالانه ۶۴ میلیون نفر از آمریکایی‌ها از کم‌خوابی رنج می‌برند.مصرف داروهای ضدافسردگی، قرص‌های خواب‌آور می‌تواند برای درمان موقت این بیماری مفید باشد اما بهترین راه نیست.
احساس خواب آلودگی و یا برعکس بی خوابی مزمن مشکلی است که باعث بیماری افراد می‌شود، اما راه حل جدید پزشکی می‌تواند امید تازه‌ای برای درمان این اختلال باشد.
تا پیش از این تحقیق دانشمندان اعتقاد داشتند که تنها مغز و بخش هیپوتالاموس آن مسئول کنترل خواب است و می‌تواند سبب بی خوابی یا خواب عمیق در افراد شود، اما تحقیقات جدید نشان داده است که پروتئین BMAL۱ )عضله) که در عضلات وجود دارد سبب بی خوابی در افراد می‌شود. تا پیش از این یافته دانشمندان بدن را صاحب یک ساعت بیولوژیک می‌دانستند که مسئول کنترل ریتم خواب شبانه روز افراد است و الگوی خواب را تعیین می‌کند؛ اما یافته‌های جدید که نتایج آن در مجله eLife به چاپ رسیده است نشان می‌دهد پروتئین BMAL۱ در واقع نوعی پروتئین موثر در تنظیم چرخه خواب است و میزان کم آن در عضلات سبب بهبود کیفیت خواب می‌شود.
کارشناسان در گام اول این پژوهش را بر روی موش‌های آزمایشگاهی انجام داده اند. آن‌ها با حذف پروتئین BMAL۱ از بافت عضله موش‌های آزمایشگاهی شاهد برطرف شدن بی خوابی و به خواب عمیق فرو رفتن موش‌ها شده اند.
کشفی جدید برای کمک به جلوگیری ازبی خوابی مفرط خلبان‌های جنگی و مسافربری
بر این اساس کارشناسان امیدوار هستند شیوه جدیدی برای درمان مشکل بی خوابی در افراد با استفاده از غیر فعال کردن این پروتئین پیدا کنند.محرومیت از خواب که به ویژه برای افراد شب کار، خلبان‌ها و کادر پروازی یک مشکل شایع است می‌تواند زمینه ساز ابتلا به مشکلات هچون چاقی، افسردگی، حمله قلبی و سکته مغزی در آن‌ها شود

@kamcalhealthyfood
telegram:me/kamcalhealthyfood
www.kamcal.com
☎️02122239079
#کم_کال
#لاغری
#غذای_رژیمی
#غذای_رژیمی
#تناسب _اندام
#تندرستی

ورزش کردن باعث افزایش حجم مغز و بهبود عملکرد آن میشود.
مجله تغذیه و سلامت کم کال | KamCal:
بعد از 40 سالگی در هر دهه، مغز 5% کوچکتر شده که منجر به افسردگی و آلزایمر میشود.
ورزش از تحلیل مغز در کهولت جلوگیری میکند.
بهترین ساعت ورزش کردن، چه موقع از روز است؟
ﺩﺭ ﮐﺪﺍﻡ ﺳﺎﻋﺖ ﺍﺯ ﺭﻭﺯ ﺑﺪﻥ ﺁﻣﺎﺩﻩ ﻭﺭﺯﺵ ﮐﺮﺩﻥ ﺍﺳﺖ؟
ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺷﺎﻏﻞ ﻣﺠﺒﻮﺭﻧﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﻭﺭﺯﺵ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺻﺒﺢ ﺯﻭﺩ ﯾﺎ ﺳﺎﻋﺎﺕ ﭘﺎﯾﺎﻧﯽ ﺭﻭﺯ ﻣﻨﺘﻘﻞ ﮐﻨﻨﺪ. ﺁﯾﺎ ﺑﺪﻥ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺳﺎﻋﺖﻫﺎ ﺁﻣﺎﺩﻩﯼ ﻭﺭﺯﺵ ﺍﺳﺖ؟
ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﮔﺰﯾﻨﻪ: ﻭﺭﺯﺵ ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﺳﺎﻋﺖ ﺩﺭﻭﻧﯽ ﺑﺪﻥ.
ﺑﺪﻥ ﻣﺎ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﺳﺎﻋﺖ ﺩﺭﻭﻧﯽ ﺧﻮﺩ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﻣﯽﮐﻨﺪ. ﺁﻣﺎﺩﮔﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻭﺭﺯﺵ ﻫﻢ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻗﺎﻋﺪﻩ ﻣﺴﺘﺜﻨﯽ ﻧﯿﺴﺖ.
ﺻﺒﺢ ﺯﻭﺩ ﺯﻣﺎﻥ ﻧﺎﻣﻨﺎﺳﺒﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻭﺭﺯﺵ ﻧﯿﺴﺖ ﺍﻣﺎ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺍﯾﻦﮐﻪ ﺑﺪﻥ ﺍﺻﻄﻼﺣﺎ ﻫﻨﻮﺯ ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﮐﺎﻣﻞ ﺍﺯ ﺧﻮﺍﺏ ﺑﯿﺪﺍﺭ ﻧﺸﺪﻩ، ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻣﯽﺷﻮﺩ ﻭﺭﺯﺵ ﺑﻪ ﺳﺎﻋﺖ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﻣﻨﺘﻘﻞ ﺷﻮﺩ .بعلاوه میزان آلودگی هوا صبح ها بیشتر است و بعد از چند ساعت، بتدریج آلودگی ها از سطح زمین فاصله گرفته و کمتر آسیب زننده اند.
ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﻇﻬﺮ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﻭﺭﺯﺵﻫﺎﯼ ﺍﺳﺘﻘﺎﻣﺘﯽ ﺍﺳﺖ؛ ﺩﻭﯾﺪﻥ ، ﺍﯾﺮﻭﺑﯿﮏ ﯾﺎ ﻭﺭﺯﺵ ﺭﻭﯼ ﺗﺮﺩﻣﯿﻞ؛ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺑﻪ ﺷﺮﻁ ﺍﯾﻦﮐﻪ ﺻﺒﺤﺎﻧﻪ ﻣﻔﺼﻠﯽ ﺳﺮﻭ ﻧﺸﺪﻩ ﺑﺎﺷﺪ. ﻫﺮﭼﻨﺪ ﻣﻌﺪﻩ ﺩﺭ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﻭﺭﺯﺵ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺧﺎﻟﯽ ﻫﻢ ﺑﺎﺷﺪ.پس تا نهایتا نیم ساعت قبل ورزش صبحانه ایی سبک بخورید
ﻫﻨﮕﺎﻡ ﻇﻬﺮ ﺑﺪﻥ ﺩﺳﺖﮐﻢ ﺑﻪ ﺩﻭ ﺳﺎﻋﺖ ﺯﻣﺎﻥ ﻧﯿﺎﺯ ﺩﺍﺭﺩ ﺗﺎ ﻏﺬﺍ ﺭﺍ ﻫﻀﻢ ﮐﻨﺪ.
ﺳﺎﻋﺖ ۱۶ ﺗﺎ ۱۹ (فاصله بین ساعت 4 تا 7 عصر) ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻨﺎﺳﺒﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻭﺭﺯﺵ ﺍﺳﺖ.
ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺑﺮﻫﻪ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﻗﺴﻤﺖﻫﺎﯼ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﺪﻥ ﺑﺎ ﺗﻤﺎﻡ ﺗﻮﺍﻥ ﮐﺎﺭ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ ﯾﺎ ﺁﻣﺎﺩﮔﯽ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﺍﺭﻧﺪ. ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺩﻟﯿﻞ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺳﺎﻋﺎﺕ ﺭﻭﺯ ﻭﺭﺯﺵ ﺳﻨﮕﯿﻦ ﺳﺎﺩﻩﺗﺮ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﻣﯽﺭﺳﺪ.
ﺑﻌﺪﺍﺯﻇﻬﺮ ﺗﺎ ﻋﺼﺮ ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻨﺎﺳﺒﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﭘﺮﺩﺍﺧﺘﻦ ﺑﻪ ﻭﺭﺯﺵﻫﺎﯼ ﻗﺪﺭﺗﯽ، ﻭﺭﺯﺵﻫﺎﯼ ﺍﺳﺘﻘﺎﻣﺘﯽ ﺳﻨﮕﯿﻦ ﯾﺎ ﻭﺭﺯﺵﻫﺎﯾﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻧﯿﺎﺯ ﺑﻪ ﺗﻤﺮﮐﺰ ﺭﻭﯼ ﺗﮑﻨﯿﮏ ﺩﺍﺭﻧﺪ؛ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺗﻨﯿﺲ ﯾﺎ ﻭﺭﺯﺵﻫﺎﯼ ﺭﺯﻣﯽ.
ﺍﯾﻦ ﺭﻭﻧﺪ ﺗﺎ ﺣﺪﻭﺩ ﺳﺎﻋﺖ ۲۰ (ساعت 8 شب)، ﮐﻪ ﺑﺪﻥ ﺭﻓﺘﻪ ﺭﻓﺘﻪ ﺁﻣﺎﺩﻩ ﺧﻮﺍﺏ ﻣﯽﺷﻮﺩ، ﻣﯽﺗﻮﺍﻧﺪ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﯾﺎﺑﺪ.

@kamcalhealthyfood
telegram:me/kamcalhealthyfood
www.kamcal.com
☎️02122239079
#کم_کال
#لاغری
#غذای_رژیمی
#تناسب_اندام
#تندرستی
#کاهش_وزن
#زندگی_سالم
#رژیم_لاغری
#رژیم_کاهش_وزن
#منوی_پروتئین
#پروتئین
#لاغری

آیا سرکه سیب در درمان سر درد موثر است؟
مجله تغذیه و سلامت کم کال | KamCal:
سردرد یکی از شایع‌ترین مشکلات جسمی در اغلب افراد است که گاهی خفیف بوده و با درمانی ساده و مختصر بهبود می‌یابد اما گاهی نیز تداوم این مشکل می‌تواند به دردسری جدی تبدیل شود.
در برخی موارد نیز افرادی که به دفعات بیشتری دچار سردرد می‌شوند ترجیح می‌دهند به جای مصرف مداوم دارو‌های شیمیایی از جایگزین‌های طبیعی استفاده کنند.
در حال حاضر ادعا‌های متعددی در مورد خواص سرکه سیب از بهبود گوارش گرفته تا درمان سردرد وجود دارد اگر چه خواص درمانی سرکه سیب برای رفع سردرد هنوز به طور عملی ثابت نشده، اما همواره از آن به عنوان یک درمان طبیعی با عوارض ناچیز یاد می‌شود.
سرکه سیب حاوی آهن، پتاسیم و کلسیم است و مواد معدنی موجود در آن و خاصیت اسیدیِ آن می‌تواند به طور غیرمستقیم به درمان سردرد کمک کند.
به طور مثال سرکه سیب با کمک به هضم بهتر غذا از سردرد‌های ناشی از مشکلات گوارشی جلوگیری می‌کند. همچنین با کاهش قندخون و تنظیم آن سبب جلوگیری از سردرد‌های ناشی از نوسانات قند خون به خصوص در افراد دیابتی می‌شود. اگرچه مصرف سرکه سیب در افراد دیابتی باید با مشورت پزشک صورت گیرد.
یکی دیگر از علل اصلی سردرد، کم آبیِ بدن است. اگرچه بسیاری از مردم مایعات زیادی در طول روز مصرف می‌کنند، اما برخی از مایعات مانند نوشیدنی‌های کافئین دار یا شیرین باعث کم آبی بیشتر در بدن می‌شوند. افزودن مقداری سرکه سیب به حجم زیادی آب و مصرف روزانه آن سبب می‌شود آب به لحاظ محتوای معدنی غنی‌تر شده و از کم آبی بدن و سردرد‌های ناشی از آن جلوگیری شود.
به این ترتیب مصرف سرکه سیب مانند دارو‌های مسکن سبب درمان سردرد‌ها به طور مستقیم نمی‌شود بلکه با رفع علل اصلی سردرد همچون مشکلات گوارشی، آلرژیک، استرس و فشار خون بالا از بروز سردرد پیشگیری می‌کند.

@kamcalhealthyfood
telegram:me/kamcalhealthyfood
www.kamcal.com
☎️02122239079
#کم_کال
#لاغری
#غذای_رژیمی
#تناسب_اندام
#تندرستی
#کاهش_وزن
#زندگی_سالم
#رژیم_لاغری
#رژیم_کاهش_وزن
#منوی_پروتئین
#پروتئین
#لاغری

Most Popular Instagram Hashtags