kalptendualar kalptendualar

3,532 posts   150,603 followers   602 followings

İstediğiniz resmi alabilrsiniz  (Ey Muhammed!) De ki: Duanız olmazsa Rabb'im size ne diye değer versin. Furkan Suresi 77.ayet

Bu akşamdan başlayıp yarın ikindiye kadar okunabilir, arkadaşlar....Toplam da 70 dakika sürüyor, çok zor değil aslında....Günahlar af olup, dualar kabul olur inşallah.....10 dk okunup, ara verip tekrar devam edebilirsiniz...✋✋✋ Kimler okuyacak acaba...Her birinde besmeleyle okuyacağız....🌷❤️

Yarın oruçlu olmaya çalışalım, arkadaşlar....Faziletini say say bitmez... 👉👉Arefe günü oruç tutana, Âdem aleyhisselamdan, Sûr’a üfürülünceye kadar yaşamış bütün insanların sayısının 2(iki) katı kadar sevap yazılır." [R. Nasıhin] .
"Arefe günü tutulan oruç, bin gün [nafile] oruca bedeldir." [Taberani] "
.
Arefede tutulan oruç, iki bin köle azat etmeye, iki bin deve kurban kesmeye ve Allah yolunda cihad için verilen iki bin ata bedeldir." [T. Gafilin] .
"Arefe günü [Besmele ile] bin İhlas okuyanın günahları affolup duası kabul olur." [Ebuşşeyh] .
"Arefe günü tutulan oruç, geçmiş ve gelecek yılın günahlarına kefaret olur." [Müslim] . "Arefe günü, kulağına, gözüne ve diline sahip olan mağfiret olur." [Taberani] "
.
Şeytan, Arefe gününden başka bir günde daha zelil, rezil, hakir ve kinli görülmez." [İ. Malik]
. "Allah ü Teâlâ, Arefe günü kullarına nazar eder. Zerre kadar imanı olanı affeder." [Gunye] .
"Rahmet kapıları 4(dört) gece açılır. O gecelerde yapılan dua, reddolmaz. Ramazan ve Kurban bayramının birinci gecesi, Berat ve Arefe gecesi." [İsfehani] "
.
Arefe gecesi ibadet eden, Cehennemden azat olur." #arefe #arefegünü #kurban #kurbanbayramı

Bugün terviye günü(Zilhiccenin 8.gunu)...Bugün de çok faziletli, ibadetlerimizi arttıralım arkadaslar...#terviye #terviyegünü #zilhicce #zilhicceayı #hac #kurban

Yarın, arefe günü...Oruç tutmayı unutmayalım arkadaslar...
İmam Şafii r.aleyh şöyle buyurdu : " Günahları terketmeyi talebettik onu kuşluk namazında bulduk.
Kabrin aydınlığını talebettik onu Kur'an okumada bulduk.
Sıratı geçmeyi talebettik onu oruç ve sadakada bulduk.
Arşın gölgesini talebettik onu salihleri sevmede bulduk. "

VAR MIYIZ YARIN ORUÇLU OLMAYA?...Terviye Günü
Zilhicce ayının 8. gününe Terviye günü denir. O gün hacılar Mekke'den Minâ'ya çıkarlar. Terviye denmesinin sebebi, hacıların o gün Zemzem suyundan çok içip kanmalarındandır. Terviye, tefekkür mânâsında da kullanılmaktadır.
İbrahim aleyhisselâm, Zilhicce ayının 8. gecesi, rüyâsında; "Kendi oğlunu keser hâlde" gördü. Sabah olunca, "Rüyâ şeytanî midir, Allah tarafından mıdır?" diye terviye ve tefekküre dalıp, o günü tefekkürle geçirdi. Arefe gecesi olduğunda kendisine; "Emrolunduğun şeyi yerine getir!" buyurulunca, Allahü teâlâ tarafından olduğunu bildi. Bildiği için o güne, bilmek anlamına gelen Arefe, dendi. Arefe, Zilhicce'nin 9. günüdür. Başka günlere Arefe denmez.
Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki: "Bir Müslüman, Terviye günü (Arefe gününden bir önceki gün) oruç tutarsa ve günah söylemezse, Allahü teâlâ, onu elbette Cennete sokar." •
"Rahmet kapıları 4 gece açılır. O gecelerde yapılan duâ, tevbe reddolmaz. Ramazan ve Kurban bayramının 1. geceleri, Berat gecesi ve Arefe gecesidir."
.
.
👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
#terviye #terviyegünü #hac #arefe #kurban #bayram #arakan #myanmar #ibadet #oruç
@kalptendualar
.
👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
#terviye #terviyegünü #zilhicceayı #zilhicce

Yarın pazar günü terviye günü..(Zilhicce ayının 8. günü)... Çok faziletli günler bunlar arkadaşlar...Rabbim hakkıyla eda edenlerden eylesin....
.
👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)

"Allah'im! Efendimiz Muhammed'e Senin ilminde bulunanlar sayısınca ve mülkün devam ettigi sürece salat ve selam eyle. " .
.
.
..
Hz. Fatıma buyurmuş: Bir kimse bu salavatı bir kere okursa denizler mürekkep, ağaçlar kalem olsa bunun sevabını yazmakla bitiremez.
Bu salavat-ı şerifeyi bir defa okumak, yedi yüz bin salavat-ı şerife okuma fazilet ve değerindedir.
Cuma günleri biner defa okuyan kimse iki cihan saadetini elde eder.
....
...Biiznillah..
...Amin...
.
.
.
.👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)
.
.
.
. .
#Allah #hzmuhammed #namaz #huzur #kuran #inşirah #din #ilim #islam #mekke #huzurum #hadis #medine #dua #sems #mevlana #gün #tevekkül #ilahi #bismillah #melek #ayet #ilahi #tasavvuf #kalptendualar#dua #amazing #muhteşem #super #lise #sınav #istanbul

Amin...#zilhicce

LÜTFEN OKUYUN👇👇👇👇Duydum ki Yatsıyı kılmadan uyumaya heves etmişsin.
ETME!!!
Yapar mısın gerçekten bunu?
Gün boyu seni yedirip içeren, bütün nimetleri önüne seren, sana nefes, sana ses veren Rabbine karşı bu umursamazlığı yapabilir misin?
Aynaya baktığında gördüğün insan, yıllarını bıraktı geride. Çizgiler her geçen yıl daha da derinleşiyor. Şimdi sor aynada gördüğüne: Geçen onca yıldan, yiyip içmelerden, gezip tozmalardan ne kaldı geriye? Bu kadar yıl daha mı yaşayacaksın?
Duydum ki; Koskoca bir ömrü Kur’an’sız secdesiz tüketmeye azmetmişsin...ETME!!!......
Eğer tanısaydın Rabbini, namazsız duramazdın. Tanısaydın eğer, kendinden bu kadar emin olamazdın. Hayy ve Kayyum olan Rabbine, ölümlü kulları ve geçici hevesleri tercih etmezdin.
Namazını kılmadan, günün muhasebesini yapmadan yatamazsın değil mi?
ETME!!!
.
.
.

Arkadaşlarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz...❤️🌷

Amin... Bu ayet ile hep dualarımızı yapalim......Lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu mine’z-zâlimîn.

Anlamı: «…Senden başka İlâh yoktur. Sen, Sübhân’sın (her şeyden münezzehsin). Muhakkak ki ben, zâlimlerden oldum.» (Enbiyâ Sûresi, 87. âyetten kısmen alınmıştır)

Peygamber Efendimiz buyurdu ki, “Birinize dert ve belâ gelince, Yûnus Peygamberin duasını okusun! Allah-u Teâlâ, Onu muhakkak kurtarır.” Sıkıntıyı Allah’tan başka kaldıracak hiçbir güç yoktur. Şu âyetlerde, bunun gerekçesi açıklanmıştır: “Eğer Allah sana bir zarar dokundurursa onu, yine O’ndan başka kaldıracak yoktur ve eğer sana bir hayır dilerse, O’nun lütfunu geri çevirecek de yoktur.” (Yunus Suresi /107) “La ilahe illa ente sübhaneke innî küntü minez-zalimîn”

Senden başka hiçbir ilah yoktur Seni tenzih ve tesbih ederim Ben zalimlerden oldum  Enbiyâ Sûresi, 87. Ayet

👉"Okudum" demeniz yeterli..(Bunlar hep, hayra teşvik icindir arkadaslar)................…........🌷"Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selâm edin. (AHZÂP SURESİ 56.AYET)
.
.
🌷Peygamberimiz üzerine ömürde 1 defa salavat getirmek farzdır.Ve adı her anıldığında ona salavat getirmek vaciptir.(imamı kurtubi)
.
🌷Hadis: "Kıyamet günü insanların bana en yakın olanları üzerime en çok salavat getirenlerdir"
.
.
🌷Hadis: "Kim benim üzerime 1 salavat getirirse Allah onun üzerine 10 salavat getirir. Kim benim üzerime 100 salavat getirirse Allah onun iki gözü arasına nifaktan kurtuluş beratı yazar.Ayrıca ateşten kurtulduguna dair bir beraat yazar. Ve kıyamet günü onu şehitlerle beraber cennete iskan eder"
Essalâtu vesselâmu aleyke Yâ Rasûlallâh.Tüm Mü'minlerin şefeatçisi ol ya ResulAllah...
.
.
. 👥Arkadaslarınızı da etiketleyerek hayra vesile olabilirsiniz 📌Hayra vesile olan yapan gibidir.(Hadis-i Şerif)

#Allah #iman #namaz #salavat #dua #ayet #hadis #ibadet #kuran #islam #kabe #tefekkur #türkiye #huzur #cumaduası #müslüman#cuma #cumagünü #cumanamazı #kalptendualar #salavat #cumagecesi
.
.
@__mevlanaa_ 👈👈👈 Buyrun takibe

Hayırlı bir gün gecirebilmemiz duasıyla...🌷 👉👉Sabah güne başlarken:
"MaşaAllahu la havle velâ kuvvete illa billah, Eşhedü ennallahe alâ külli şey'in kadir"
derseniz, ALLAH(C.C) sizi o günün tüm şerlerinden korur....Hatta yanardağın alevleri şehri yutsa bunu söyleyen o beladan zarar görmez.

Most Popular Instagram Hashtags