[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

kackaloribu kackaloribu

1,008 posts   259,140 followers   30 followings

Bu Kaç Kalori?  YEDİKLERİNİZİN DEĞERİNİ BİLME ZAMANI! 🌍👍💪📏📋 İletişim için 'DM' atabilirsiniz.

Besin Değerleri;
Çikolatalı gofret (1 paket 38 gr.)
Karbonhidrat: 21.2g
Protein: 2.0g
Yağ: 12.9g

Laviva (1 paket 35 gr.)
Karbonhidrat: 19g
Protein: 1.9g
Yağ: 10g

Çokomilk (1 paket küçük 20gr.)
Karbonhidrat: 14g
Protein: 1g
Yağ: 4

Piko (1 paket)
Karbonhidrat: 16.5g
Protein: 2g
Yağ: 3.7g

Arnavut ciğeri, protein, folik asit, potasyum, fosfor ve demir açısından zengindir. Ancak yağ, kolesterol ve tuz oranı da yüksektir.

Besin Değerleri (150 gr. ) ;
Karbonhidrat: 19.2 gr.
--Lif: 2,4 gr.
Protein: 22 gr.
Yağ: 11.55 gr.
Kolestreol: 216.54 mg.
Sodyum: 209.04 mg.
Potasyum: 451.41 mg.
Kalsiyum: 5.43 mg.
Vitamin A: 1.02 mg.
Vitamin C: 9.06 mg.
Demir: 3.2 mg.

Ciğer kızartma, ızgara gibi bir çok şekilde mutfaklarda hazırlanıp, sofralara girmektedir. Ciğer bolca demir, kalsiyum ve vitamin barındırır. Anemi hastalığına karşı çok faydalıdır ve vücudu zararlı maddelere karşı koruma sağlar. Ciğerin bir başka faydası da vücuda enerji depolayıcı bir etkisi vardır. Bu özelliği ile ağır faaliyetlerde bulunan veya spor ile uğraşan kişiler tükettiğinde büyük oranla enerji ihtiyacını karşılar. Göz sağlığı için de son derece faydalı bir besin kaynağıdır. Zengin protein etkisi ile vücudu zararlı bakterilere karşı koruyarak, çeşitli hastalıkların oluşumunu da engeller. Kolesterol hastalarının ve sürekli ilaç kullanan kişilerin fazla ciğer, tüketmemeleri tavsiye edilmektedir.

Bir diliim cheescake tatlısının içeriğinde '401 kcal/kalori' mevcuttur. Cheesecake, tabanı bisküvili ortası kremalı üstünde de isteğe göre frambuaz, çikolata veya limon sosu olan bir tatlıdır. Kalori, yağ ve şeker içeriği yüksekir.

NOT: Büyüklüğüne, sunum sekillerine ve iceriginde kullanilan malzemelerin miktarina gore degisiklik gosterebilmektedir. Orta boy dilim icin geçerlidir.

Karbonhidrat : 28 gr
Protein : 7 gr
Yağ: 28gr
--
#kackaloribucheescake

Haftasonunu evde geçirmeyin... Haftada 3-4 kez, 30-60 dakikalık orta şiddette yapılan egzersiz sağlığımızı olumlu yönde etkiler.

Çanakkale Zaferi'nin 103. yılında, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.
---
#çanakkale #canakkale #çanakkaledestanı #18mart

Dürüstlük en iyi politikadır.

Besin Değerleri (1 paket 90 gr.) Karbonhidrat: 60 gr.
--Şeker: 22,41 gr.
Protein: 4,68 gr.
Yağ: 22,2 gr.

#kackaloribuülker #kackaloribucanpare #ülker #canpare

Akşam çay saatlerinde, Tv izlerken ya da sinemaların vazgeçilmez arkadaşlarından biridir mısır. Patlamış mısırın hazırlanışı oldukça pratik olduğu için herkes tarafından kolaylıkla hazırlanarak harika bir atıştırmalık olarak tüketilebilmektedir. Bir miktar yağ ve tuz ilavesi ile pratik bir şekilde sadece beş dakikada hazırlanabilir. Patlamış mısırın yararları ve zararları hakkında bir sürü söylenti bulunmaktadır.

Besin Değerleri (100 gr.);
Karbonhidrat: 56.98 gr.
Protein: 10.76 gr.
Yağ: 16.08 gr.

Mısır patlağının kilo aldırıp aldırmadığını öğrenebilmek için kalori hesabı yapılması gerekir. 100 gram kadar mısır patlağı yaklaşık 450 kalori içermektedir. Dolayısı ile patlamış mısır kilo alımına neden olabilir. Özellikle kilo problemi yaşayan kişiler fazla tüketmemeye özen göstermelidir. Patlamış mısırı kalori bakımından daha aşağıya çekebilmek ve gönül rahatlığı ile tüketmek için yağ ve tuz ilavesi yapılmadan patlatmak gerekir. Mikrodalga fırınlarda ya da mısır patlatma makinaları ile patlatıldığında kalori bakımından daha düşük patlamış mısır elde edilebilir.

Yapılan araştırmalara göre patlamış mısır antioksidan bakımından zengin bir içeriğe sahip olan bir besin maddesidir. Sağlık açısından antioksidanların faydası oldukça fazladır. Bu özelliği ile özellikle vücudu kansere karşı koruyucu etki sağlamaktadır. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği vardır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren mısır vücudu birçok hastalığa karşı korur. Mısır işlem görmediği için doğal bir ürün olarak sağlığı olumlu katkıları bulunmaktadır. Mısır patlağının yararları olduğu gibi bazı zararları da mevcuttur.

Mısır patlatılırken yağ ve tuz kullanıldığı için kalori değeri oldukça yükselir. Dolayısı ile son yıllarda iyice yaygınlaşan obezite riskini arttırmaktadır. Çocuklar için harika bir eğlencelik olan mısırın aşırı tüketilmesine izin verilmemelidir. #fitness #popcorn #healthy #fit #kackalori #kalori #bukackalori #calories #kcal

🥑ÇEKİLİŞ DEVAM EDİYOR🍏
Diyetisyen Nur Hanım ile 5 kişiye 1 aylık Online Diyet Çekilişi devam ediyor. Bu paylaşımın yorum kısmından katılmaya devam edebilirsiniz.
🔽Çekilişe katılmak için yapmanız gereken sadece
⭕Bizi ve @dytnurucuz Hanımı takip etmek
⭕Yorum kısmına 3 arkadaşınızı etiketlemek olucaktır.
⚠️Yorum yaparken bir yorumda en az 3 kişi etiketli olması lazımdır.Diğer yorumlar silinecektir.Dilerseniz 3-4 yorum yaparak tabi her birinde 3 arkadaş etiketli olmak şartıyla şansınızı arttırabilirsiniz⚠️
✔️Son katılım 22 Mart 2018 Saat 21:00

Kuru fasülye (etli), protein, B grubu vitaminleri, potasyum, magnezyum, demir, çinko ve lif açısından zengin bir baklagildir. 5-6 yemek kaşığı kurubaklagil yemeği 1 dilim ekmek ve 1.5 köfte kadar et ile eşdeğerdir.

Besin Değerleri (200 gr.);
Karbonhidrat: 30 gr
Protein: 25 gr
Yağ: 12 gr

Türk damak tadının en çok sevilen yemekleri arasındadır. Hele Yanında pilav ve turşu varsa bu yemek neredeyse bir ziyafet sofrasına dönüşür. Kuru fasulye lezzetli olduğu kadar sağlıklı da bir besin maddesidir. Bünyesinde neredeyse bir insanın ihtiyacı olan bütün vitamin değerlerini barındırır ve önemli bir lif kaynağıdır.
Kuru fasulye aynı zamanda bir protein deposudur. Kırmızı eti ekonomik nedenlerden, vejeteryan oldukları için veya sağlık sorunları nedeniyle yiyemeyenler, sağlıklı beslenmek ve protein ihtiyaçlarını karşılamak adına, bol miktarda kuru fasulye tüketebilirler. Kuru fasulye lif oranı oldukça fazla bir gıda olduğu için bağırsakları çalıştır ve kabızlığı önler. ayrıca bol miktarda enerji verir.

Her türlü yemeğin hazırlama aşaması ve beraberinde tükettiğimiz gıdalar aldığımız kalori oranını değiştirmektedir. Kuru fasulye pişirilirken yağına ve ve tuzuna dikkat edilerek hazırlanırsa kilo aldırmaz ama ne var ki, bizim alışkanlığımızda kuru fasulye pilav üstü ve yanında turşu ile tüketilmektedir. Bu şekilde tüketilen kuru fasulyenin kilo aldırması kaçınılmaz olacaktır. Kuru fasulyeyi pilavsız yemek istemeyenler, pirinç yerine bulgur pilavı tercih ederlerse alacakları kalori oranını bir miktar düşürmüş olacaklardır. Turşu yerine ise cacık veya az yağlı salata tercih edilebilir.

#kackaloribufasulye #kackaloribukurufasulye #calories #calorie #fitness #sea #besin

Vücut ağırlığımızın yaklaşık %60'ını oluşturan su, vücudumuzun temel kimyasal bileşenidir. Vücuttaki bütün sistemler suya bağlıdır. Su vücudumuzun hayati organlarımızdaki toksinleri dışarı atmak, hücrelere besin taşımak ve organlar için gerekli nemli ortamı sağlamak gibi bir çok görevi yerine getirebilmesi için şart olan bir maddedir. Bu hayati faaliyetlerin iyi bir şekilde devam ettirilebilmesi ve dolayısıyla sağlıklı bir yaşam için yeterli miktarda suya ihtiyaç vardır.

Koşarak yakabileceğiniz kalori saat kaç kilometre ile koştuğunuza ve kilonuza göre değişir.

Örnek olarak 70 kilo biri saatte 8 km hızla koşarsa yarım saatte yaklaşık 280 kalori yakar. Aynı hız ve sürede 85 kiloluk biri yaklaşık olarak 340 kalori yakacaktır. Hızı arttırarak aynı sürede daha fazla kalori yakabilirsiniz.

Koşmak kalori yakmak için en iyi sporlardan biri ancak daha önce hiç koşma antremanı yapmadıysanız vücudunuzun ısınması için yavaş tempoyla başlayın. Tempoya alıştıkça hızınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca koşarken kas çekilmeleri ve kramplardan korunmak için en az 10 dakika kaslarınızı esnetin.

Koşuyu tamamladıktan sonra hemen durmayın ve temponuzu yavaş yavaş düşürerek sonunda yürüyüş hızına geçip 10 dakika kadar yürüyün. Nabzın yavaş yavaş yükselmesi ve düşmesi sağlığınız açısından daha yararlı.

Ayrıca koşu bittikten sonra tamamen soğumadan önce yine esneme hareketleri yapmanız soğuyunca yaşanacak olası kas ağrılarının daha az olmasını sağlayacaktır.

Kalp rahatsızlığı, damar tıkanıklığı ya da damar sertleşmesi gibi sağlık sorunlarınız varsa ya da aşırı kiloluysanız koşu programı oluşturmadan önce sizin için en uygun tempo ve süre için bir uzmana danışmalısınız.

#kackaloribukoşu #kackaloribuspor #calories #calorie #fitness #run #besin #food #beslenme #saglik #diet #diyetteyim #diyetkardesligi #healthy #fit #instadiet #eatclean #foodporn #tagforlikes #diyetyapanlar #saglikliyasam #kackalori #instafood #dinner #topbodychallenge #hungry #gym #lift

Most Popular Instagram Hashtags