journeyofmyhands journeyofmyhands

298 posts   21,947 followers   197 followings

Journey Of My Hands  Ellerimin yolculuğu... Beğendiğiniz bir şey olursa,dükkanın linki burada👇🏻

Work in progress 🌺
.
Şayet aklımdakine uymuyorsa elimden çıkan; sökmekten,atmaktan veya yeniden başlamaktan hiç çekinmiyorum.Bu,bir nevi hayatımın da özeti aslında.Üzerine düşündüğümde daha çok fark ediyorum.
.
Elimden çıkan işe karşı tutumum,tutkum ve yapabilirliğime olan inancım,tıpkı elimdeki iş hayatımmış gibi gözümün önüne seriliveriyor.Nasıl oluyor da o işi, hayata bakışımmış gibi net görebildiğimi ise tanımlayamıyorum.
.
O masada her çalıştığımda ya da elim her nakış yaptığında olmuyor elbet bu durum.Yoğun konsantre olduğum,kendimi bile odanın dışında bıraktığım,sadece elimdeki iş "olduğumda" gerçekleşiyor.
.
Fark ediyorum ki; zihin, "gerçek" manada serbest bırakılırsa,sana kendini tanımlıyor,sunuyor ve arkasına saklandığı günlük maskelerden kolaylıkla ve samimiyetle sıyrılıp,tam da "o" anlarda sana ne olduğunu,nasıl bir yol izlediğini,tüm berraklığıyla anlatıyor.
.
Hem elimde,hem zihnimde,çalışmalar sürüyor hızla.Yetişme ve farkındalık gücüm olsun,yeter.Gerisi tebessüm,mutluluk,huzur dolar da gelir,eminim ben 🌺

It is a nice spring morning.Happy weekend everyone.🌸🌿
.
Öyle güzel ki bu sabah burası.Cıvıl cıvıl kuşlar,pırıl pırıl güneş.İki haftadır ilk kez uykumu almış,iyi hissediyorum.
.
Musmutlu,neşeli,huzurlu ve eğlenceli geçsin hafta sonunuz.
.
Öperim 🌸🌿

Life is beautiful 🌿
.
Hayat; yapabildiklerin,hayal olmaktan kurtulup gerçekleştirdiklerinse eğer,güzel.
.
Elindekileri tek bir şeye yatıran insanları hiç bir zaman anlayamadım.Elbette bunun benim yapabilirliğimle ve dünyaya baktığım açıyla çok ilgisi var.Ve elbette hiç birimiz diğerini tam anlamıyla anlayacak kadar empati donanmış değiliz.Belki bu sebeptendir sepete tüm yumurtaları dolduranlara hayretle bakışım.Empati üzerinde daha çok çalışmam gerekiyordur belki de.
.
Başkalarının üzerinden kendimi izlerken,onları ayna kabul edip yansımalarda kendimi sorgularken, bunu daha net görebiliyorum.
.
İnsan denen varlığın,kendini bulma yoluna verdiği ad,kelimelerle oynayışı,zihninin kelimeyi diğerinden daha farklı algılayışı belirliyor çoğu kez bakışı ve yolu.Kelimeler doğuruyor duyguyu.Ama nereden bakarsan bak,nerden dolanırsan dolan,yolu ne kadar uzatırsan uzat,en küçük patika bile sana çıkıyor gerçekte.
.
Gecenin sessizliğini yırtan müziğimde düşünürken,hayatın güzel olduğuna karar verdim bir kez daha.Nefes almak,alabiliyor olmak hoşuma gitti.İşitmek,işittiğimden haz almak,düşünebilmek,mutlu anıları yakalayıp gülümsemek,gülümseyince mutluluk dolmak hoşuma gitti yeniden.
.
Yine karar verdim hayatın güzel olduğuna...Çok şükür 🌿
.
.

Happy day🌿
.
Her şeye gücü yeter insanın,her şeye alışır,ama çoğu şey için zamansızdır insan.Kendini zorlamayanı,mecburi olmayanı görmez gözü çoğu zaman.
.
Diyorum ki;bugün güzele,neşeye,küçük mutluluklara,sevgiye,iyiliğe,iyi niyete zorlayalım kendimizi...Kanatlandırıp şenlendirelim kalplerimizi,mutlaka tebessüm olsun yüzümüzde.Yapalım diyorum.Mutlaka yapalım,gerisi yeşerir kendiliğinden.
.
Öperim 🌿

Happy 8 March International Women's Day.🌸
.
Bazen yorucu,bazen sıkıcı,bazen tökezleten,bazen yıldıran bir şey kadın olmak.Lakin,kadın olan bilir ki;bazenler değildir kadını kadın yapan.Bütündeki zerafeti,hassas yaratılmış ruhu,analitik olduğu kadar,sezgisiyle harmanlanmış zihni ve oluştaki rolüdür.
.
Kadın;hep kapsayan olmuştur.Korumacı,merhametli,verdikçe çoğalan sevgisiyle.Elindekinin ve varlığının bilinciyle.
.
Hem kutlar,hem de kutsarım kadınlığımı ve kadınlığınızı.🌸
.
Bir de en sıcağından,en samimi,en içten,öperim 🌸
.
#8mart #8martdünyakadınlargünü #kadın #kadınolmak #8march #happyday #myday #yourday #ourday

This morning is beautiful 🌸
.
Evime doğru çıktığım sabah yolculuğunda,İstanbul'un yağmuru uğurluyor beni.Öyle usul usul yağıyor,öyle yumuşacık ki,kollarımı açıp kucaklamak istiyorum.Mis gelen serinliği,damlalarının yüzüme pamuk gibi düşüşü,doğa halinden ziyade,ruhumun cismolmuş varlığı sanki.
.
Dün konuştuğum bir arkadaşımın sözleri kulaklarımda.Aslında daha çok içimde,varlığımın özünde yankılanıyor.Dümdüz başlayan bazı sohbetlerden,derin anlayışlar,ruhu kamçılayan ve sıçratan cümleler peydah oluveriyor.
.
Ellerini kavuşturup; "haydi başla bakalım" diyebileceğin bir gün değil başlayan.Yerleri ıslak İstanbul gibi kaygan ama sağlam zeminim.Bir saat uyumuş olmasına rağmen keskin zihnim,yumuşak yağmurla yıkanmış,yumuşacıkmış gibi hissettiğim yüreğim.Bir de diğer bekleyenlerin muhtemelen deli olduğumu düşündükleri tebessümüm.
.
Sabahlar hayırlı,sihirli,huzurlu ve neşeli ya;tümü sarsın sizi dilerim...🌸

Life is a reflection of what you think.🌺
.
Ne düşündüğün hayatını belirliyor ya; buradan hareketle bakmak lazım yaşama.İşte tam da o zaman dışarısı denen yer yıkılıp,zihindeki gerçeklik ışıldıyor.
.
Bu hafta sonu bir değişiklik yapıp televizyonu kapatın,interneti bırakın.Düşüncelerinizi izleyin,başka birini dinliyormuş,yeni biriyle tanışmışsınız gibi.
.
Hayatınızda mucizeler olsun istiyorsanız; kendinizi dinlemeyi,içinizden geçenleri ciddiye almayı,göstermeniz gereken önem ve özenin ilk basamağının siz olduğu gerçeğine uyanın.
.
Bu hafta sonu değişiklik yapın.Zamanın bir kısmını kendinize ve zihninize,düşüncelerinize ayırın.Düşüncelerinizin yaşamınızı inşa ettiğini ve yaşadıklarınızın zihninizin yansıması olduğunun farkına varın.
.
İçinizdeki sevgiyle ilk kendinizi yıkayın,diğerleri zaten o yağmurdan alır nasibini...
.
Öperim 🌺

Güzel bir yerde güzel bir dostla...

My little team😽💛
.
İstanbul soğukmuş,öyle dedi kızkardeşim.Kalın giyin,en kalınlarını yanına al dedi.Eh,Kıbrıs mevsimine adapte olmuş gardrobumdan en kalınları attım valize.Ön göze eldiven,bere,atkı,kulaklık iliştirdim,inince takıveririn diye ama daha uçağa binmeden bunaldım üzerimdekilerden,öyle sıcak.
.
Evden çıkarken aceleden çocukları öpemedim,içimde kaldı.Güçlü kapıda bekledi durdu çıkana kadar,et kafasından ve yanaklarından sıkıştırdım biraz.Çapçap yine dolabın üzerindeki yerindeydi,patilerine ve yanaklarına uzanabildim pigmeliğimden sebep.
.
Daha kapısı bile belli olmayan uçağı beklerken,evimi,çocuklarımı özledim.Kanıksanınca hayatın içindekiler,sevgi azalmıyor ama ilgi azalıyor sanki.Hep var olacaklar/olacakmışız gibi."Bugünden başka gün yok" misali yaşamanın önemini vuruyor gizli gizli yüzüme bu yolculuklar.
.
Alıp kabul ediyor,sevgiyle deneyimlemeyi seçiyorum o halde.Aç kollarını İstanbul,geliyorum...
.
#cat #cats #catsofinstagram #cats_of_instagram #kedi #kedisevgisi #mycats #hayvansevgisi #hayvanlarıkoruyalım #satinalmasahiplen

My soul is like a butterfly 🦋🌼
.
Başımıza gelen çoğu şey;dış etkenlere maruz kalarak sıkışan ruhlarımızın isyanı aslında.Gördüğü,bildiği kadar ya insan,dışa yenilip içi kaçıran aklın neticesi.Kendini itmek,kendine sırt çevirmek düşününce.
.
Dışarıda ne olursa olsun,içeride yaşanan has.Sen,istediğin kadar görmezden gel,istediğin kadar yabancılaştır,darbe beklemediğin yerden ve beklemediğin zamanda gelince uyandırıyor.
.
Özümüzün tek,kaynağımızın aynı olduğunu düşününce;yaradılışımızın büyük bir tokmak gibi indiğini görüyorum her seferinde.Çeşitli yollarla,türlü olaylarla,beklenmedik insanlarla gösteriyor yüzünü.Aynı şeyi işaret etse de,insan zihninin yanıltıcı perspektifinden bin bir surat gibi karmaşık görünüyor.
.
Yansıtıcı ve yanıltıcı zihinlerimize gereken kısa molalar var.Durduran,düşündüren,sorgulatan ve potansiyelimizi anımsatan.Her tür çözümün içimizde olduğunu bilsek de,anlamak için dışa ihtiyaç duyduğumuz...Yine de,bunu fark etmek bile ruhumu hafifletip,kalbimi ısıtıyor.Küçük,hafif,özgür,renkli ve güzel bir kelebek gibi...🦋🌼
.

Thank you for your kind support 🌺❤
.
Desteğiniz için teşekkür ederim,öyle iyi geldiniz ki...
Niyete,duaya,pozitif enerjiye olan inancımı katladınız,sardınız,sarmalayıp sevdiniz,daha ne diyebilirim ki? İyi ki varsınız ❤🌺

Most Popular Instagram Hashtags