istanbulbienali istanbulbienali

429 posts   42,452 followers   17 followings

İstanbul Bienali  İstanbul Bienali'nin resmi Instagram hesabıdır.

13 Mayıs Pazar günü Maltepe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen piknikte, 15. İstanbul Bienali kapsamında çocuklara yönelik olarak hazırlanan Opti ve Pesi: Komşuluk Şarkısı adlı kitap çocuklarla birlikte okundu.
Kitap Yekta Kopan’ın anlatımı ve Gökçe Akgül’ün çizimleriyle Türkçe hazırlanmış, daha sonra İngilizce ve Arapçaya çevrilerek çok sayıda çocuğa ulaşmıştı.
#istanbulbienali #iyibirkomşu
#koçholding

The 16th Istanbul Biennial will be curated by Nicolas Bourriaud

The 16th Istanbul Biennial will take place between 14 September and 10 November 2019. The 16th edition of the Biennial will be curated by French curator, art scholar and writer Nicolas Bourriaud.
#istanbulbiennial #kocholding

"16. İstanbul Bienali’nin küratörü Nicolas Bourriaud"

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Koç Holding A.Ş. sponsorluğunda düzenlenen 16. İstanbul Bienali, 14 Eylül-10 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek. 16. İstanbul Bienali’nin küratörlüğünü Fransız küratör, yazar ve akademisyen Nicolas Bourriaud üstlenecek.
Ayrıntılı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
#istanbulbienali #kocholding

@theartprize’ın 2018 listesinde Türkiye'den Mustafa Boğa yer alıyor.

Dünyanın dört bir yanından yeni sanatçıları odağına alan Ashurst Emerging Artist Prize’ın "Kısa Listesi" açıklandı.
1,700'den fazla sanatçının katıldığı 4.100'den fazla sanat eseri arasından belirlenen listede, Türkiye'den Mustafa Boğa seçildi.

Ashurst Emerging Artist Prize, yeni sanatçıların kariyerlerini yapabilmelerinde ve geliştirebilmelerinde onları desteklemeyi amaçlıyor.
Listede yer alan sanat eserleri 1 Temmuz'a kadar Ashurst Emerging Artist Gallery'de sergilenecek.
#istanbulbienali

16 Nisan Pazartesi, iyi bir komşu başlıklı 15. İstanbul Bienali kapsamında çocuklara yönelik olarak hazırlanan Opti ve Pesi: Komşuluk Şarkısı adlı kitabın Arapça cildi, Sultanbeyli Belediyesi Mülteciler Eğitim Merkezi’nde çocuklarla birlikte okundu. Okumaya bienal ekibiyle birlikte kitabı Arapçaya çeviren Hayat Sur derneği kurucusu Yasser Dallal ve ekibi de katıldı. Kitap Yekta Kopan’ın anlatımı ve Gökçe Akgül’ün çizimleriyle Türkçe hazırlanmış, daha sonra İngilizce ve Arapçaya çevrilerek çok sayıda çocuğa ulaşmıştı.
#istanbulbienali #iyibirkomşu
Fotoğraflar: Hülya Rana Şahin

On Monday, 16 April, the Arabic volume of Opti and Pesi: A Good Neighbour Song, a children’s book prepared for the 15th Istanbul Biennial titled a good neighbour was read with the children at the Sultanbeyli Municipality Refugee Education Centre. The reading was participated by the biennial team and the founder of Hayat Sur association, Yasser Dallal who has translated the book to Arabic, and his team. The book was initially published in Turkish with narratives by Yekta Kopan and illustrations by Gökçe Akgül and later translated to English and Arabic, reaching many children.

Photos: Hülya Rana Şahin

Ne yaşıyorsak, ne yapıyorsak her şey sanat için. 46 yıldır seve seve İKSV.
#seveseve #İKSV

“iyi bir komşu” başlıklı 15. İstanbul Bienali kapsamında Galata Rum Okulu’nda sergilenen 'San San Üçlemesi' 37. @istfilmfest’te.

Herman Kahn’ın kitabı '2000 Yılı’, San Diego ile San Francisco’nun kıyı bölgelerinin tek bir dev metropol oluşturacak şekilde büyüyeceğini öngörmüştü. Yönetmen ikili Jonah Freeman ve Justin Lowe, bu kurguyu 'Yüzen Zincir', 'Gölgede Senaryo' ve 'Cıvakent' başlıklı 'San San Üçlemesi'yle filme dönüştürüyor.

Biletler @biletix satış kanalları, Atlas ve Rexx'te.
#istfilmfest #vodafonered

İstanbul Bienali'nin 30. yaşına özel proje: Limited Edition

İstanbul Bienali, bugüne kadar düzenlenen her bienalden birer sanatçının özel olarak üretilen eserlerini Limited Editions setinde bir araya getirdi.

İstanbul Bienali Limited Editions setinin tanıtımı için 23 Mart Cuma akşamı Venedik Sarayı’nda özel bir gece düzenlendi. İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ev sahipliğinde gerçekleştirilen geceye, İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer, sanat ve iş dünyasının tanınan isimleri ve projeye katkıda bulunan Halil Altındere, Taner Ceylan ve İnci Eviner gibi sanatçılar da katıldı.

Limited Editions projesine eserleriyle katkıda bulunan sanatçılar ise Nevin Aladağ, Halil Altındere, Francis Alÿs, Taner Ceylan, Mark Dion, Elmgreen & Dragset, Ayşe Erkmen, İnci Eviner, Gülsün Karamustafa, Füsun Onur, Michael Rakowitz, Wael Shawky, Adrián Villar Rojas, Lawrence Weiner ve Akram Zaatari.
#istanbulbienali

2019 yılında Venedik Bienali Türkiye Pavyonu’nunda yer alacak sanatçı ve küratör belli oldu!

Venedik Bienali Uluslararası Sanat Sergisi Türkiye Pavyonu, İnci Eviner'in yeni bir çalışmasına ev sahipliği yapacak.
11 Mayıs - 24 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Venedik Bienali 58. Uluslararası Sanat Sergisi’indeki Türkiye Pavyonu için yapıt üretecek sanatçı, İnci Eviner olarak belirlendi; serginin küratörlüğünü ise Zeynep Öz üstlenecek.
#istanbulkultursanatvakfi #TürkiyePavyonu
#Fiat

#tbt
15. İstanbul Bienali 2017'de #iyibirkomşu ile 9 farklı şehirdeydi.

Manchester’dan Sydney’e, Havana’dan Delhi’ye dünyanın birçok farklı kentinde billboard’lardaydı.
#iyibirkomşu #istanbulbienali #LukasWassmann #kocholding
#studioelmgreenanddragset #Rupertsmythstudio

15. İstanbul Bienali’nin sergi kitabına çevrimiçi ulaşabilirsiniz.

Profildeki linke tıklayarak Elmgreen & Dragset’in sunuş yazısı, Kaelen-Wilson Goldie’nin sergi hakkındaki denemesi ve işlerle ilgili ayrıntılı bilgi ve bienal sergilerinden fotoğrafları bir araya getiren kitabı ücretsiz olarak görüntüleyebilir ve cihazlarınıza indirebilirsiniz.
#iyibirkomşu #istanbulbienali
#kocholding

İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer, Paris’teki saygın güncel sanat kurumlarından Palais de Tokyo tarafından, küratöryel bir araştırma yapmak üzere Paris’e davet edildi. Örer, Mayıs sonuna kadar kalacağı Paris’te Institut Français’nin Focus Visual Arts programına da katılacak.

Most Popular Instagram Hashtags