istanbulbienali istanbulbienali

170 posts   18323 followers   12 followings

İstanbul Bienali  İstanbul Bienali'nin resmi Instagram hesabıdır.

https://goo.gl/xXM2At

15. İstanbul Bienali "iyi bir komşu" afişleri ile İstanbul sokaklarında.

Siz de İKSV Ana Gişe, @peramuzesi ve belirli @biletix gişelerinden* afişlerinizi alarak pencerenize asabilir “iyi bir komşu”nun sorularını tüm mahallenizle paylaşabilirsiniz. #iyibirkomsu hashtag'i ile bizimle de paylaşmayı unutmayın. *Afişlerinizi Caddebostan Migros, Cevahir AVM, Kadıköy Sahne, Akmerkez Vakkorama, Beyoğlu Demirören AVM, Capitol AVM, Capacity AVM, İstinye Park, Forum İstanbul, Kanyon ve City’s Nişantaşı'nda yer alan Biletix gişelerinden alabilirsiniz.
#istanbulbienali #kocholding

15. İstanbul Bienali’ne katılacak sanatçılar açıklandı.

Sanatçı ikilisi Elmgreen & Dragset’in küratörlüğünde 16 Eylül-12 Kasım 2017 tarihleri arasında ücretsiz olarak düzenlenecek olan iyi bir komşu başlıklı bienalde, 32 ülkeden 55 sanatçının ev, mahalle ve aidiyet kavramlarını tartışmaya açan işleri sergilenecek.

15. İstanbul Bienali, İstanbul Modern, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, Pera Müzesi ve Küçük Mustafa Paşa Hamamı gibi daha önce de İstanbul Bienallerine ev sahipliği yapan mekânların yanı sıra Cihangir’deki ARK Kültür ile Asmalımescit’te yer alan Yoğunluk Sanatçı Atölyesi gibi konut özelliği taşıyan mekânlara yayılacak. Türkiye’den 10 sanatçının işlerinin yer alacağı bienal için 30 sanatçı yeni iş üretecek.

Ayrıntılı bilgi ve sanatçı listesine profildeki linkten ulaşabilirsiniz.
#iyibirkomsu #istanbulbienali
#kocholding

İstanbul Bienali, gerçekleştirdiği 14 bienalle 30 yılı geride bıraktı!
Eski bienal fotoğraflarınızı #bienalle30yil hashtag'i ile paylaşın, İstanbul Bienali’ni birlikte hatırlayalım.
#istanbulbienali

15. İstanbul Bienali afişleri baskıdan yeni çıktı!
İlk defa bu akşamki 24. @istanbulcazfestivali Bokante / Bill Laurance konserinde ücretsiz olarak dağıtılacak afişlerden alabilir ve pencerenize asarak “iyi bir komşu”nun sorularını tüm mahallenizle paylaşabilirsiniz. Bienal, 16 Eylül’de açılıyor.
#iyibirkomsu #istanbulbienali
#kocholding

İstanbul Bienali, gerçekleştirdiği 14 bienalle 30 yılı geride bıraktı! Siz de oradaydınız...
Eski bienal fotoğraflarınızı #bienalle30yil hashtag'i ile paylaşın, İstanbul Bienali'ni birlikte hatırlayalım.
#istanbulbienali

“iyi bir komşu” billboardları şimdi de Ljubljana sokaklarında.

Bu yıl 30. yaşını kutlayan İstanbul Bienali’nin “iyi bir komşu” teması çerçevesinde hazırladığı billboardlar dünyanın dört bir yanında yer almaya devam ediyor. Farklı ülkelerden bir çok kültür kurumunun desteğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında, “iyi bir komşu” soru ve fotoğrafları şimdi de Ljubljana sokaklarında sergilenmeye başlandı.
@iksv_istanbul tarafından, @kocholding sponsorluğunda 16 Eylül - 12 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenen 15. İstanbul Bienali’nin bu yılki küratörleri sanatçı ikilisi Elmgreen & Dragset, teması ise “iyi bir komşu”. #istanbulbienali #LukasWassmann #kocholding
#studioelmgreenanddragset #Rupertsmythstudio

15. İstanbul Bienali’nin Koç Holding Sponsorluğunda gerçekleştirilecek Rehberli Turları satışa çıktı. #iyibirkomsu
#kocholding @kocholding
Biletler: https://goo.gl/EbaffY

Bienal süresince devam edecek uzman rehberler eşliğindeki turlar İstanbul Modern, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu ve Pera Müzesi’nde pazartesi günleri hariç her gün düzenlenecek. Tekil bilet satın alarak yalnızca bir mekânı rehberlerle gezmeyi tercih edebilir veya kombine bilet satın alarak tüm mekânlarda rehberli turlardan faydalanabilirsiniz.

Ortalama bir saat kadar süren rehberli turlarda, sanat tarihi ve görsel sanatlar alanında eğitim gören ve bienal sergileri üzerine eğitmen ve müzeolog Mine Küçük’ün liderliğinde özel eğitimlerini tamamlayan rehberlerle bienalde sergilenen işleri daha yakından tanıyabilir, sergiyi, kavramsal çerçevesini daha derinlemesine tecrübe edebilir, işler ve sanatçılarla ilgili sorularınızı da tur boyunca rehberlere iletebilirsiniz.

#Repost @iksv_istanbul
8. @istanbulbienali kapsamında Karaköy Perşembe Pazarı'nda Kolombiyalı sanatçı Doris Salcedo'nun "İsimsiz" adlı eseri sergilenmişti.
#tbt #tbtiksv
#bienalle30yil

İstanbul Bienali, gerçekleştirdiği 14 bienalle 30 yılı geride bıraktı! Siz de oradaydınız…
Eski bienal fotoğraflarınızı #bienalle30yil hashtag'i ile paylaşın, İstanbul Bienali’ni birlikte hatırlayalım.

'#iyibirkomsu' billboard projesinin ikinci durağı, @limerickcitygallery oldu.

27 Şubat – 12 Mart tarihleri arasında St. Patrick Festivali kapsamında Kuzey İrlanda’nın Armagh, Ballynahinch, Belfast, Downpatrick ve Newry kentlerindeki 13 farklı noktada açılışını yapan “iyi bir komşu” billboard projesinin ikinci evresi, @evainternational ve Limerick City Gallery of Art işbirliğiyle hayata geçti.
Ayrıntılı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
#istanbulbienali #LukasWassmann #kocholding
#studioelmgreenanddragset #Rupertsmythstudio
#eva #lcga

İstanbul Bienali, gerçekleştirdiği 14 bienalle 30 yılı geride bıraktı! Siz de oradaydınız…
Eski bienal fotoğraflarınızı #bienalle30yil hashtag'i ile paylaşın, İstanbul Bienali’ni birlikte hatırlayalım.
#bienalle30yil

@kocholding sponsorluğunda düzenlenen 15. İstanbul Bienali, birbirine yürüme mesafesinde altı komşu mekânda ziyaretçilerini ağırlayacak.
Bienal sergileri bu yıl, @istanbulmodern, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, @peramuzesi ve Küçük Mustafa Paşa Hamamı gibi daha önce de İstanbul bienallerine ev sahipliği yapan mekânların yanı sıra, Cihangir’deki @arkkultur ile Asmalımescit’te yer alan "sanatçı stüdyosu" gibi konut özelliği taşıyan mekânlarda gerçekleşecek.
#iyibirkomsu
#istanbulbienali
#kocholding

Most Popular Instagram Hashtags