[PR] Gain and Get More Likes and Followers on Instagram.

ismetbademofficial ismetbademofficial

438 posts   3543 followers   1662 followings

ismet badem 

"Onun yanında biz şair sayılmayız" diye konuşan Pablo Neruda Paris'te "şairler ve şiirler" haftasında Nazım Hikmet için sarf ettiği bu cümlenin devamında: "Dünyanın en büyük şairi Nazım Hikmet'tir. Bizler ancak onun asistanı olabiliriz" demiştir.
Bu cümlelerin şahidi Abidin Dino'dur.
Nazım ise teşekkür etmek için buluştuklarında. Eşi Matilde.ve Pablo'ya şu satırları hediye etmiştir.
"Canım,Aşkım,Sevgilim. Ben senden önce ölürsem!
Canım, Aşkım, Sevgilim.Sen benden önce ölürsen,
hiç bir şeyi dert edinmeyelim.
Biz o kadar güzel günler yaşadık ki!"
Sonra iki dev ayağa kalkar sarılırlar.
Neruda : "Duygular deniz gibidir. Ne duygular ne denizler satılmamalıdır! İkimiz bir şiir kitabı yazalım ve dünyaya bedava dağıtalım" der.
Ama bir türlü kısmet olmaz.
Pablo Neruda "Nazım Hikmet Barış ödülü almıştır."
İyiki doğdun "MAVİ GÖZLÜ DEV ADAM"
Sen hiç gitmediğimiz köylerin, hiç gitmediğimiz denizlerin kalbinde yatıyorsun.

Eski can dostlarım, dahada eskiye yolculuk yaparak bazı gerçeklere ışık tutmayı adeta görev edinmişler. Geçmişe saygı ve süre içinde gerçek zaman tünelinde bizde tükeneceğiz. Bir zamanlar Sevgili Murat la anlattığımız maçlar dün gibi! EVET BİZ YOLA ÇIKARKEN TEK BİR AMACIMIZ VARDI O DA BASKETBOLU TÜRKİYE'YE SEVDİRMEK!
"Dudaklarınızdan tebessüm kalbinizden basketbol sevgisi eksik olmasın"
Şimdi sorunun cevabı: Yunanistan'da Panathiniakos ve Olympiakos dışında ki takımlar neden battı. AB ne düşündü, neler yapıldı? AB nin yaramaz batak çocuğu Yunanistan. Cevap içerde
ANCAK SİZLERDE OKURKEN YORUMLARINIZI BEKLİYORUM. BU ÇALIŞMA SİZİNLE RENKLENSİN... BEKLİYORUZ...#basketbol #basket #türkiye #türkbasketbolu #istanbul #harleydavidson #antalya #nostalji

Özledim. Rüzgarla sevişmeyi. Özledim. Yanıbaşımda benimle yarışan gölgemi. Özledim. Dostlarımla fermuar düzeni yol kat etmeyi. Özledim molalarda gülen gözlerle birbirine bakan dostların mis gibi kokan kahve içmesini. Özledim. Sabahları yola çıktığımızda güneşi arkadan doğuşuna merhaba demeye!
Özledim. Varışta huzur içinde park edip şeref ve sağlığa dileklerimize kadeh kaldırmaya.
BİR İMPARATORUN KIRK YIL KARISI OLACAĞINA; BİR HARLEYCİNİN 3 GÜNLÜK SEVGİLİSİ OL. KELEBEKLER KADAR ÖZGÜR VE MUTLU #harleydavidson #antalyahogchapter #harley #harleyistanbul #harleybosphours @leo @alp @leventdirlik @ fevzi

ANADOLU EFES İÇİN KABUSLAR BİTMEK ÜZERE. Çünkü Ergin Ataman elinde kürek basketbolcuların üzerindeki ölü toprağını sonsuza kadar kaldırmaya kararlı. Bundan sonra yine yenilgi olabilir. Ancak kolay teslim olmak yok. Bu maç milat ve evrilecek haftaların müjdecisi. Bu ülkemiz içinde çok önemli. Kolay gelsin Ataman.
Bana sanal alemde yardımlarını esirgemeyen Ozan'a teşekkürler. #euroleague #basket #harleydavidson #antalya #istanbul #türk

Hani büyük kentlerde yaşayanlar "Buraları dar geliyor, ilk fırsatta güneye kaçacağım." Der ya! Ben de ilk fırsatın üzerine bin fırsat katıp, pılı pırtıyı toplayıp, kolumun altına aldığım HARLEY imle, insan kaçakçısı tüccarlarından edindiğim şişme botla mülteci olarak Adapazarı Bilecik Afyon aktarmalı Antalyalı oldum."
Kimi kimseyle merhabam yokken birden HARLEY grubu ile tanış oldum. Kaynaştık. Üç günde üçyüz yıllık "DOSTLUK ÜZERİNE TARİH" yazdık. İyi ve kötü günde yurt içi ve yurt dışı;
Binlerce km. Yol kat ettik. Geçen sene 2017' i Antalya' da birlikte çok keyifle eğlenerek kucakladık.
Bu sene ameliyat ve yol yasağı nedeniyle 2018 kutlamasında yokum.
Ancak yüreğim, iyi niyetim ve sevgilerim onlarla...Resim de olan veya olamayanlar canımdır.
Beni soracak olursanız! İlk fırsatta kaçacağım!
İstanbul'da "dünyanın en güzel şehri nasıl yaşanmaz hale gelir" kitabını bitirmeye çalışıyorum. #harleydavidson #antalyaharleychapter @yılmaz @leo #leventdirlik #antalya #dostluk #sevgi #alpyakal #fevzi

Uzun nekahat döneminde kafa yememek için Sevgili Doktorumun tavsiyesi ile kitap okuyup gerekli spor hareketlerini yapıyorum.
Çalışma odamı alt üst edip arşivde ne varsa tek tek elden geçiriyorum.
1994 yılında Chicago dayım. Bulls ile Utah final serisinde.
Biraz gözüm kara Bulls soyunma odası. Fanatik Basket için jordan ile röportaj yapacağım Kukoc ve Coach Phill yardım etti.
Ancak korumalar ile fena kapıştık. Çünkü bir hafta önce Jordan'ın babası ölü olarak çöp tenekesinde bulundu. Soyunma odasından kavga dövüş elimiz boş ayrıldık.
Majesteleri Türkiye den ilk gelen gazeteci olduğum için akşam özel lokantasına davet etti. Ancak orada da sadece camın arkasından görüştük. Çok ilgilendi. Yemin ediyorum ki çok ısrar etti. Ben hediye almak istemiyorum. Seninle konuşmalıyım dedim. Direterek bana mont. Şapka. Forma. Çorap. Şort. Eşofman üstü ve posta kartını verdi.
Bu gün dolapları karıştırıken, Çekmecede ona rastladım. Posta kartı hala bendeymiş. Oysa şort, çorap, eşofman üstü ve formayı radyo programında dinleyicilere hediye etmişim.
Yağmurluk mont, şapka Antalya da posta kartı burada.
Bir ara kısmet olursa NBA sevdalı gençlere de onları hediye ederim.
Michael Jordan ve Patrick Ewing ikilisini çıplak gözle izledim. İnanın böyle oyuncular şu an NBA de yok ve olacaklarını sanmıyorum çok ama çok özel oyuncular. Seneler sonra Obama yı desteklediler.
Unıted Center ın ilk açıldığı günler ve Majestelerini seyrederken heyecandan ağlayan onlarca kadın ve erkek vardı. MAJESTE, sizin bildiğiniz daha yüksek rütbeli isimde bir basketbolcu var mı? ABD nin tarihi eseri. Phill bir gün Kobe'ye " Aman jordan'a laf atarken dikkat et. O Majesteleri" #basketbol #türkiye #harleydavidson #istanbul #NBA #postakartı #başka #kimsede #varmı

Çok hareketli fıkır fıkır bir yaşamın ötesinde beni nelerin beklediğini bilmiyordum. Hatta tahmin etmek aklımdan geçmezdi. Gazete, radyo, tv, kitap yazmak.
Türkiye'nin ulaşılması zor dört bir köşesinde paneller!
Akşamın sabahlara ulaşırken arkasından nasıl heyecanla kovaladığımı sadece ben bilirim. Gazetenin pazartesi sabahlarını nasıl kucakladığını merakla bekleyen okurların telaşı.....
Evde ki mecburcu mahkumiyetim "nekahat dönemi" adıyla geri sayıma geçti. Sevgili Dr. ALTUĞ ile buluşacağım günü iple çekiyorum.
Kobe Braynt Türkiye'ye geldi THY reklamları için. İlk bizimle röp. Yaptı.
Bu resmi evde elimde kalan Fanatik Basket leri incelerken buldum. Belki ilginizi çeker!
Akşamına laf aramızda iyi gezmiştik. #basketbol #turkish turkiye #istanbuldayasam #antalya #harleydavidson #hogantalyachapter #sevgi #nba #kobe #thy

Ev hapsinde 34. Gün Allah'a şükür iyi gidiyor. Oysa tıp dilinde son derece ağır bir operasyon. Bir kaç gün sonra Altuğ hocamın dergahında 2. Kontroldan geçeceğim.
Gecikmiş kitaplarımla averajı kapattım raftaki son sıradaki
Josh Malerman'ın KAFES'i dün tükendi. Bitirinceye kadar elimden düşüremedim. Önce iyileşmek ve sevdiklerimle özlem gidermek.
Ancak "Hiç bir şeyi özlemedim seni sevdiğim kadar" diyerek sözü "MOTOR AŞKIMA" getirmek istiyorum.
Eskiden tüm yaz 2 li 3 lü ya da toplu ama çoğunlukla yalnız yüzlerce km yapardım.
İstanbul-Antalya-Konya-Karaman-Ermenek - Kuşyuvası - Alanya -Antalya - Bandırma - Cunda - Çanakkale - Edirne -pazarkule - Yunanistan - Bulgaristan - Svelingrad - Tasos - Üsküp ve niceleri... Bir kere yola çıktığımda tümü hemde en kısa zamanda... ÖZLEDİM....

Biraz gecikmiş görüntüler. Neredeyse bir ay olacak. İlk hafta sonu canım arkadaşım, canıma can katan dostum Doç.Dr. Mehmet Altuğ Tuncer son kontrolunu yaptı ve eve yolladı. BURÇİN ile dönüş yolundayız.Uzun zamandır İstanbul da yokum. Sahil yolundan gelirken 1. Resim Zeytinburnu Kurt Çimento fabrikası arsası(ARSASI DENİZDEN DOLMA). 2. Bakırköy Sümerbank (ARSASI DENİZDEN DOLMA). 3. Resim Ataköy 1. Kısım S bloklar ( O BÖLGENİN EN ESKİ BİNALARI TEMELLERİNE ÇAKILAN DEMİR KAZIKLAR TEK ÇEKİŞ VURMADAN 45 METRE DERİNE GİDİYORDU. SON DEPREMDE NASIL SALLANDI TAHMİN EDEMEZSİNİZ!) 4. RESİM TAMAMEN DENİZ KUMSALI ÜZERİNE YAPILMIŞ BİNALAR. C MOTELLERİN YERİNE.
O ZAMANLAR İKİ KATLI OTELİN VE HAVUZ İNŞAATLARI TEMELLERİNDEN GÜNLERCE DENİZ SUYU FIŞKIRMIŞTI! ŞİMDİ GÖKDELEN OTEL VE KONUTLAR!
Okurken sıkıldınız mı? Özür ama ne yapabilirim. Çamlıca tepesine çıktım moral olsun diye kendimden utandım. Gökdelenler şehri öyle boğmuşlar ki! Güzelim boğaz NİLÜFER DERESİ GİBİ KALMIŞ. Ne resim çekebildim ne de bakabildim. 3 dk. Oradan kaçtım.
Belki ben çağ dışıyım. Belki ben yanlışım. Ama kimde olursa olsun bu yanlışlar en önce RUHUMUZUN TÜKENİŞİDİR.
CAN YÜCEL özetle NE DEMİŞ?
FARKI FARK EDİN. ANA KARNINA SIĞANLAR. DÜNYAYA SIĞAMIYOR. BİR BİLSELER SONUNDA BİR METRE ÇUKURA SIĞACAKLAR! #harleydavidson #hogantalyachapter#turkchapter#istanbul #antalya#ankara #izmir #sevgi #insan #baskent@altug @onur @doktorlar @bakırköy

"Son zamanlarda gerçekten aklım başımda değil." 02. Kasım'da Doç. Dr. Mehmet Altuğ Tuncer'in "onun için olagan benim için 2. Yaşamla tanıştığım gün aynı zamanda nekahat döneminde : Zorlu günler birbirini kovalıyor." Meğer lojistik destek bekleyerek yaşamı idame ettirmek ne zormuş.
Bugün biraz kendindeyim.
Etrafıma biraz göz attım: Birden bunca sıkıntının içinde inanılmaz gurur duyduğum bir görüntü dizesi içinde buldum kendimi.
Kendi kanımdan, kendi canımdan saydığım kardeşim ve evladım, yılların "Mangal yürekli" Hasan Can Ağyar'ın zafer günlerini görememişim. Hastalık telaşından!
48 yaşında öyle güzel bir başarıya imza attı ki! KENDİ VÜCUDUNA VERDİĞİ EĞİTİMLE AVRUPA ŞAMPİYONLUĞUNA ULAŞTI. Resimleri koyarken gözlerimde biriken yaşları zor tuttum. İnsanoğlunun en zor hükmettiği kendi vücudu üzerine öyle bir operasyon düzenlemiş ki!
HEYKELTRAŞ RODİN, CAN AĞYAR'IN bu şampiyon halini görse kıskançlıklan çatlar!
23.Ekim de Antalya Kremlin Palas ta düzenlenen UBFF MASTER ERDE 1. OLARAK ŞAMPİYONLUĞA İMZA ATARKEN KENDİNDEN GENÇLERLE YARIŞTA 4. OLDU.
Her başarılı erkeğin ardında bir kadın vardır. DEMET'in bu zaferde çok ama çok emeği var.
Sevgili Can; böyle zor bir sınavı taçlandırman beni inanılmaz mutlu etti. Sizi seviyorum. @demetsoyturk @canagyar

SEVGİLİ DOSTLARIMDAN ÖZÜR. YENİDEN DÜZENLENMİŞ HALİ...
Her İnsanın yaşamı minik öykülerle süslüdür. Tatlı hoş ve hatırladıkça keyif aldığı anılar dışında, asla aklına getirmek istemediği ve beyin cıdarlarından silmek istediği tatsız. Günler.
Tıp dünyasının en önemli ve kritik bir ameliyatından "sapasağlam çıkmak kaderimin hoş bir sürprizi"
Yoğun bakım, hastane odası Doç. Dr. Mehmet Altuğ Tuncer'in tezgah ve dergahından 2. Yaşama dolu dizgin yol almam mutlulukların en güzeli. Tabii çekirdek ailem İffet, Burçin, Cihangir ve Carka her an yanımdaydı.
Evim B.Çekmece'de İstanbul'un bir ucu. Burçin'in çalıştığı ve Sevgili Adil Üstündağ'ın sahibi olduğu The Green Park oteller zincirinin Bostancı şubesi Genel Müdürü Korhan Oymak ve tüm personeli günlerce büyük bir alicenaplıkla ağırladılar. Hepsine sonsuz şükranlarımı sunarken Allah razı olsun.
Çarşamba günü Altuğ Hocam son kontrolda "herşey iyi, acil bir şey olmazsa bir ay sonra görüşürüz" dedi.
Mutluluktan uçtum. Zaten resimden de belli değil mi?
Ve beni yalnız bırakmayan Dilek, Yavuz iyi ki varsınız.
Gelerek, arayarak sımsıcak iyi niyet ve duyguları ile dikiş içindeki bedenimi ve ruhumu ihya ettiler.
Meğer vefa borçlu olmak çok güzelmiş. Sizi ve hayatı seviyorum @thegreenpark @bademtour @caglairmakb @yavuzerdem @dilikus...#thegreenpark #thegreenparkbostancı
BU YAZI YÜZLERCE BEĞENİ ALIRKEN EKSİKLERİ GÖRDÜM VE DÜZELTEYİM DERKEN EN ÖNEMLİ ŞEYİ UNUTTUM. AMA NEDENSE BEN DİŞ ÇEKTİRİP SÜNNET OLMADIM "BUGÜN SÜNNET 3 GÜN SONRA DENİZ!!!!"
BENİM ÇAĞLA ADINDA YENİ JENERASYONUN EN ÖNEMLİ ÇAĞDAŞ, YÜREKLİ VE AKILLI TORUNUM VAR. ANCAK O BENİM ENTELLEKTÜEL DÜNYAMIN EN ÖNEMLİ KONUĞU. SAATLERCE YAŞDAŞ SOHBETLERİMİN ORTAĞI. BELKİDE EVE YEŞİL İMAMLI ARABA İLE DÖNMEK YERİNE YÜRÜYEREK DÖNMEMİN EN ÖNEMLİ YARADANIMIN ÖZEL ÖDÜLÜ.

Gece hızla sabaha kucak açarken yıllar yılı, zamanın tükendiği andayız. 10 Kasım ve sonsuzluk.
Saat 9.05 geçiyor.
Evrende ne kadar canlı cansız varsa
Çığlık çığlığa!
Çünkü zamanın içinde unutulup gideceği sanılırken GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK sadece memleketimizin değil, EVRENDEKİ ÜLKELERİN GELMİŞ GEÇMİŞ TÜM BAŞKANLARIN önünde bir LİDER OLDUĞU ANLAŞILMIŞTIR.
Hasta yatağımda yeni kalbimle biraz daha derin düşünme şansı buldum.
Şimdi herkese soruyorum
ALLAH AŞKINA BANA BİR ÜLKE SÖYLEYİN Kİ gelmiş geçmiş tüm vizyonu ATATÜRK'TEN BÜYÜK BİR LİDERİ OLSUN. İsim verin. Ne yazık ki yok. Onun için tüm çağdaş ve aklı başında memleketleri "Tek örnek lider olarak ATATÜRK'Ü" gösteriyor.
Hasta yatağımdan kalktım ve doktoruma yakın olması için kaldığım THE GREEN PARK BOSTANCI HOTEL'de ATATÜRK'ün sevdiği yemekler köşesinden yemek yedim. "Göz yaşlarım önümdeki kuru fasulyenin içine damladı." üzüntü ve acıdan değil! ÖLÜMÜN YAŞAMDAN KOLAY OLDUĞU BİR MASADAN AMELİYAT OLUP SAĞ KALKARKEN BEN ATATÜRK GİBİ BİR EŞSİZ LİDERİN duyguları ile 2. Hayatımı yaşamaya hazırlanıyordum. Ne mutlu bize eşsiz liderin yaşattığı toprakların insanlarıyız... #gazimustafakemalatatürk #10kasim #ilelebet #turkiyecumhuriyeti #sonsuzluk

Most Popular Instagram Hashtags